Ahmet Davutoğlu'nun istifasında 'yeni parti binası' detayı

AK Parti'den istifasını açıklayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, basın toplantısını yeni parti çalışmaları için tuttuğu 3 katlı binada yaptı. Bina, yeni partinin karargahı olarak ifade ediliyor.

13 Eylül 2019 Cuma 17:26
Ahmet Davutoğlu'nun istifasında 'yeni parti binası' detayı

AK Parti'den kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, parti üyeliğinden istifa açıklamasını Ankara Beysukent'teki Çalışma Ofisi'nde yaptığı basın toplantısı ile duyurdu. Davutoğlu'nun görüşmelerini, kuracağı yeni partisi için tuttuğu binada gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Yeni parti binası diye duyurulmuştu

Parti kurma çalışmalarını sürdüren eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibinin, genel merkez olarak kullanılmak üzere Ankara Beysukent'te üç katlı bir bina tuttuğu geçtiğimiz günlerde basına yansımıştı.

Fox TV'de yer alan habere göre, Davutoğlu'nun kuracağı partisi için tuttuğu Ankara Beysukent'te bulunan 3 katlı bina ilk kez görüntülenmişti. Görüntülerde binanın yoğun güvenlik kameralarıyla izlendiği görünürken, binanın duvarlarında bulunan Ahmet Davutoğlu posterleri de dikkat çekmişti.

İstifa açıklamasını 5 kişiyle yapmıştı

Davutoğlu'nun AK Parti'den istifa ettiğini açıkladığı sırada yanında eski vekiller Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı, AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı vardı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 17:26

YORUM YAZ

 • Leyla Leyla 9 gün önce
  Kardeşim bunlar kendi akillariyle hareket etmiyorlar ki bunlar Türkiye düşmanıkimler varsa başta feto avrupa amerika ve içimizde ki fransızlar in talimatı ile hareket ediyor ve oradan besleniyorlar bunun başka türlü bir izahı yok öyle kabiyetlihakiki akp li olsaydılar partide ve milletimize yapılacak ismi yoktu
 • Mis-GençMis-Genç9 gün önce
  Senden bi yol olmaz Davutoğlu. En büyük hayal kırıklığımsın. Stratejik sığlığın dibini çabuk boyladın. O sığlıkta boğulup gideceksin.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ9 gün önce
  NANKÖÖÖR, BİRDE AÇIKLAMAYA BAK! PARTİ KURMAK İÇİN HER TÜRLÜ HAZIRLIĞI YAPMIŞ! SANKİ SON ANDA ERDOĞAN KOVMUŞ İNTİBASI BİRAKMAK İSTİYOR!!! İKİ YILDIR MUHALİF OLARAK PARTİ İÇİNDEN ADAM AYARTMAYA ÇALIŞTIN BİR YILDIR DA PARTİ KURMAK İÇİN ÇALIŞIYORSUN!!! NANKÖÖÖR SANKİ SON ANDA KOPARILDI HAREKETİ ÇEKİYORSUN. 
 • İzmir Martısı İzmir Martısı 9 gün önce
  Ahmet Bey sizin gibi Dünya standardında, Akademik, Prof,3 dili konuşan, yüzü dünyaya dönük, uluslararası üniversitelerde çalışan birinin AKP'de ne işi olabilir? Siz Dünya çapında bir bilim adamısınız, AKP size dar geliyordu. Siz AKP'ye 2 numara büyük geliyordunuz. Bir de İzmir'i AKP'den kurtarırsanız size minnettar oluruz. Sizi Başkan olarak görmek istiyoruz. İzmir Göçmenleri sizinle gurur duyuyor. Sizin rakibleriniz Dünya çapında Trump ve Putin'dir. Türkiye'de ise İmamoğlu'nu sandığa gömeceğinize inanıyoruz. Başkada rakip göremiyoruz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019