• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu'ndan fırça yiyen İsmail Günaçar açıklama yapmak zorunda kaldı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun en genç Kurucular Kurulu Üyesi olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'diploması yok' imasında bulunan İsmail Günaçar, Davutoğlu'ndan fırça yiyerek yeni bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

2019-12-13 21:44:00 -
Ahmet Davutoğlu'ndan fırça yiyen İsmail Günaçar açıklama yapmak zorunda kaldı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin en genç Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Günaçar, basın mensuplarının, 'Davutoğlu'nun Erdoğan'dan farkı sizce ne olacak?' şeklindeki sorusuna küstahça sözlerle cevap vermişti. Günaçar, Davutoğlu'nun talimatıyla yeni bir açıklama yaparak kendini savunmaya çalıştı.

Ahmet Davutoğlu'nun partisinin en genç Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Günaçar, Davutoğlu için, "En azından diploması var" diyerek büyük bir skandala imza atmış ve Erdoğan'a "üniversite mezunu değil" diyenler arasında yerini almıştı.

Günaçar, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak şunları söyledi:

Türkiye’de liyakatsizliğin hayatın her alanına el koyduğu bir dönemde, ülkesi adına en az sizler kadar sevgisi, kaygısı olan bir genç olarak çözümün bir parçası olmak adına siyasete atıldım. Ahbap çavuş ilişkileri, ekonomiden tarıma eğitimden sağlığa her alanda yaralar açıyor.

Bu noktada sayın Davutoğlu’nun ehil insan vasfına sahip ve bir akademisyen oluşunu vurgulamak amacıyla sarf ettiğim bir cümleyi bağlamından farklı bir biçimde ele almak bu ülkenin kifayetsiz, liyakatsiz kimseler tarafından nasıl bir cendere altına alındığını açıkça ortaya koyuyor.

Büyük onur ve heyecan yaşadığım bir anda; bilime önem verme, akademik kariyer sahibi olma ve en önemlisi liyakat ve ehliyet anlamında kast ettiğim “diploma” kelimesi, benim Sn. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir ifadem olmamasına rağmen bağlamından koparılarak linç başlatıldı.

Benim bu ifademi bağlamından kopararak bir itham olarak göstermeye çalışanlar aslında “liderim” dedikleri Sn. Cumhurbaşkanına kendi bilinçaltlarında hangi gözle baktıklarını ortaya koymuşlardır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bozeren

özrü kabahatinden büyük olmuş. aferin aferin.. bu kafada devam edin.
 • Yanıtla

Ozi

Ozru kabahatinden buyuk. Gelecek partisi gelemicek
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23