• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu'ndan Ayasofya açıklaması

Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Ayasofya'nın cami statüsüne geçirilip ibadete açılmasıyla ilgili, "Ayasofya’nın ibadete açılması, on yıllardır beklenen özlemin gerçeğe dönüşmesidir. İktidar ve muhalefetin takındıkları sorumlu tavır takdire şayandır. Fethin sembolü, Fatih’in emaneti olan ve İstanbul’un tüm medeniyet birikimini barındıran #AyasofyaCamii hayırlı olsun." açıklamasında bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-07-11 09:58:00 -
Ahmet Davutoğlu'ndan Ayasofya açıklaması

Danıştay’ın Ayasofya'ya müze statüsü verilmesini öngören 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesi ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ibadete açılmak üzere Ayasofya'nın Diyanet'e devredilmesine yönelik kararı imzalamasının ardından siyasilerden açıklamalar geldi.

"İktidar ve muhalefetin takındıkları sorumlu tavır takdire şayandır"

Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ayasofya camiye çevrilmesine ilişkin yaptığı sosyal medya paylaşımında "Ayasofya’nın ibadete açılması, on yıllardır beklenen özlemin gerçeğe dönüşmesidir. İktidar ve muhalefetin takındıkları sorumlu tavır takdire şayandır. Fethin sembolü, Fatih’in emaneti olan ve İstanbul’un tüm medeniyet birikimini barındıran #AyasofyaCamii hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Samet

İktidarı anladıkta muhalefet ne oluyor ? Muhalefetin elinden gelse engel olacaktı.
 • Yanıtla

Münir

Siyahî ya da Çinli bir imam çok iyi bir propaganda olur ve ayrıca muhtemel tepkileri de azaltır. Sırada; Boğazlarımızın ücretli hâle getirilmesi, Çanakkale'deki birkaç ülkeye verilen arazilerin millîleştirilmesi ve Misak-ı Millî var.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı