• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu HDP görüşünü açıkladı: Partilerin kapatılmasına karşıyım!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin kapatılması tartışmalarına ilişkin, "Hangi görüşte olursa olsun, partilerin kapatılmasına karşıyım." dedi.

Yeniakit Publisher
2021-02-27 03:09:00 - 2021-02-27 03:11:59
Ahmet Davutoğlu HDP görüşünü açıkladı: Partilerin kapatılmasına karşıyım!

HDP'nin kapatılması yönünde yapılan çağrılarla ilgili konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partilerin kapatılmasına karşı olduğunu ifade ederek, "Partilerin içinde şahıslar suç işlemişse, terörle irtibatları varsa o zaman ayrı bir hukuki süreç işletilir" dedi.

Buket Aydın'ın Haber Global'de ekrana gelen 'Koltuk' programının konuğu, eski Başbakan ve Gelecek Partisi kurucusu Ahmet Davutoğlu oldu. Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'HDP kapatılmalı' yönündeki çağrılarına da yanıt verdi.

"HDP'nin kapatılması gerektiğini düşünüyor musunuz?" sorusuna Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Hangi görüşte olursa olsun, partilerin kapatılmasına karşıyım. Partilerin içinde şahıslar suç işlemişse, terörle irtibatları varsa o zaman ayrı bir hukuki süreç işletilir. Parti kapatmayla hiçbir yere varamazsınız" ifadelerini kullandı.

CHP ve İYİ Parti ile ittifak yapar mısınız?

"CHP ve İYİ Parti ile ittifak yapar mısınız?" sorusuna Davutoğlu, "İttifaklar sistemi Türkiye'yi kutuplaştırır ve partilerin doğasını bozar. Uzlaşı ayrı, görüşme ayrı, ittifak ayrı. Dolayısıyla ben şu anda görüşme konusunda her parti ile görüşürüm. hiçbir partiyi dışlamam. Uzlaşı ise ilkelerde olur. Şu ana kadar hiçbir partiyle ittifak görüşmesi yapmadık. Ve bugünkü anlayış içinde hiçbir ittifakı doğru bulmadık. Uzlaşıyı doğru bulurum, ittifakı doğru bulmam" dedi.

"AK Parti ile ittifak yapar mısınız?"

"AK Parti ile ittifak yapar mısınız?" sorusuna Davutoğlu, "Görüşmeye her zaman görüşürüm. Uzlaşırlar ve dediğim ilkelere gelirlerse "Doğru yapıyorsunuz" derim. Ama şu yapısıyla ittifak edecek olsam, o partiyi böyle eleştirip dışına çıkmazdım" yanıtını verdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nuh

Senin gibilerin ilkesi koltuğu altından gidene kadar
 • Yanıtla

Şaka gibi

Dışına çıkmış beyefendi kıçıma tekmeyi bastılar niye demedi anlamadım olan bundan ibaretti herkesi saf mı sanıyor ya bu
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23