• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdurrahman Dilipak 'fon' tartışmalarını değerlendirdi! 'Bir gazeteciyi günah keçisi yaparak işin ardını saklıyorlar'

Gazeteci Abdurrahman Dilipak, Ruşen Çakır'a ait Medyascope'un ABD merkezli Chrest Foundation tarafından fonlandığının ortaya çıkmasından sonra başlayan tartışmaları değerlendirdi.

Yeniakit Publisher
2021-07-30 22:18:00 - 2021-07-30 22:29:53

 Taha Emre ÖZDEMİR yeniakit.com.tr 

"Bu fon konusunda fonlanmayanları saysak daha kolay olur." diyen Dilipak, "Çünkü Batı'dan herkesi fonluyorlar. Bunun arkasından gelecek olan, para alanın buyruk da almasıdır. Bu borçtan daha vahim bir durum. Çünkü kaleminizi ve kendinizi kiralıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

'Bu destekleri babalarının hayrına değil!'

Her fonlanmanın aynı şekilde değerlendirilemeyeceğini söyleyen Dilipak, "O kadar çok fon var ki hepsi aynı değil. Mesela biz Birleşmiş Milletler fonuna her sene para aktarıyoruz. Sonra oradan para da alıyoruz. Ama son süreçte İstanbul Üniversitesi, bazı sivil toplum kuruluşları, yerel ya da ulusal medya ve benzeri birçok kuruluş fonlandı. Üniversitelerde birçok makale yazdırdılar. Türkiye'de mesela insan hakları ya da çevre gibi uluslararası tartışmalı alanlarda çalışan kurumlar, yurt dışındaki dernekler tarafından maddi olarak destekleniyor. Bu destekler babalarının hayrına ya da Allah rızası için değil. Belli bir gaye için yapılıyor. Eğer bu fonlardan sürekli yararlanmak istiyorsanız size verilen talimatları da eksiksiz yerine getirmeniz gerekiyor." dedi.

'İstihbarat örgütlerinin içimizdeki uzantıları'

Biden'ın 'biz Türkiye'deki muhalefeti destekleyeceğiz' sözünü hatırlatan Dilipak, "Biden muhalefeti nasıl destekleyecekti? HDP'ye ya da Suriye'de PYD'ye destek verenler? Evet, bu fon meselesi oldukça karışık. Bana kalırsa birileri, sadece bir gazeteciyi öne çıkartarak, onu günah keçisi yaparak, gözümüzün önüne bir kibrit getirip arkada yanan ormanı gizlemeye çalışıyor. Elbette o gazeteci ve çalıştığı kurum bir monitör. Bunlar ucu beyaz ajanlığa kadar uzanan işler. Hatta isterseniz bunları muhasebeleştirebilirsiniz de. Onun için bu konuyu bugünkü hali ile tartışarak bir yere varamayız. Mesela teyit.orglar var. Bunlar, şirket, vakıf, dernek ve platform gibi çatılar altında faaliyet gösteriyor. Bunları bir istihbarat örgütünün içimizdeki uzantıları olarak da görebilirsiniz. Altıncı güç olarak da görebilirsiniz. Ama bunları hangi kategoride değerlendireceğiniz oldukça zor bir konu." şeklinde konuştu.

Dilipak sözlerini şöyle tamamladı:

"Gezi'de bunların fonladıklarını cezalandırıyoruz ama kaynak sağlayan ABD yönetimi ile dostluğumuz devam ediyor. O zaman buradakiler kolay kolay pes etmeyecekler. Türkiye'de şu anda en büyük fon kullanıcıları kim? İşte bu Covid fonu. İşte o Starlinkler, Alon Musk, Bill Gates... En güçlü lobi şu anda onlar. Onlara dokunamıyorsunuz. Her yere uzanabiliyorlar. Mahkemelerde bunlar aleyhine açtığınız davaları sürdüremiyorsunuz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

06mtyazıyor

SAYIN DİLİPAK. AKP VE UZANTILARI BU MİLLETTEN UZAK DURSUN. 
 • Yanıtla

El-Azevi

Üstad ilk defa beni şaşırttın.Neredeyse seni dinlediğimde, fonlananları savunur tavır alman,işi sağa sola çekmen,bende kalbimden ,acaba bir başka odaktan Dilipak ta mi fonlaniyor dedim.Bu bahse konu fonlananlar vatan haini olmaktan daha öte ALLAH CC.Kuran ve Rasul AS.dusmanlari.Neye eveleyip geveliyoruz.Yoksa o malum vakiflari bilmeyen yok.Bu iş Reis şahsında sembollesen İslam düşmanlarının yıkım planıdır.Vesselam.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23