ABD'den flaş F-35 açıklaması!

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Clark Cooper, Türkiye için üretilen F-35’leri alma konusunda partnerlerine baskı uygulamadıklarını söyledi.

13 Eylül 2019 Cuma 21:53
ABD'den flaş F-35 açıklaması!

Halihazırda ellerinde fazladan F-35 savaş uçağının bulunmadığını dile getiren Cooper, "Üretim bandına ve her bir F-35’in üretimi için gereken süreye bakarsak şu anda elimizde fazla uçak yok" diye konuştu.

"Türkiye S-400'ü alsa da almasa da..."

Türkiye için üretilen F-35’leri alma konusunda partnerlerine baskı uygulamadıklarını kaydeden Cooper, "Polonya ile anlaşmamız üzerindeki çalışmalar, Türkiye’yle kesmek zorunda kaldığımızdan çok önce başlamıştı. Türkiye S-400’ü alsa da almasa da Polonya’ya F-35 teslimatı yapılacaktı" ifadelerini kullandı.

Daha önce ABD Savunma Bakanlığı, Polonya’ya 32 adet F-35 savaş uçağı teslimatına onay vermişti.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 21:53

YORUM YAZ

 • Hızır İlyas HASTAHızır İlyas HASTA5 gün önce
  Sıkıntı yok. Türkiye alternatifleri inceliyor. İngiliz İtalyan 6. Nesil savaş uçağı için anlaştılar. Türkiye 5. Nesil yerine 6.nesile ortak olursa, hem Avrupa'ya yakınlaşır, hemde karlı çıkar
 • Mustafa Mustafa 5 gün önce
  S 35 her an düşebilir abd yapmi uçaklar uretim hattindan bozuk cikiyor rus su 57 alalim abd kopeklerine diz cokmeyelim.
 • NurettinNurettin5 gün önce
  Bizde inandık sizin neler yaptığınızı biliyoruz
 • tamertamer6 gün önce
  Abdbu dünyanınen firildagi yani o ....  olmuş inşallahölmedenbattığınıgörürüzde dünyaoh der.
 • HarunHarun6 gün önce
  En Önce başkaları sonra biz. Macera Dolu Amerika. Amerikancı Yalakalara duyurulur.
 • fetösavarfetösavar6 gün önce
  yapın yapın.. polonya ile milleti kandırın... bu arada afiyetle bizim benzini içmeye devam...hani şu ortadoğuda 100 yıldır gaspettiğiniz... ingiliz ağababalarınız ile...
 • farketmez,farketmez,6 gün önce
  Gün gelecek, "lütfen, hediye getirdik alır mısınız?" diyecekler; ayıb olmasın diye "bırak oraya" diyeceğiz, arkalarından depiği vurup dereye yollayacağız.
 • ŞüpeciŞüpeci6 gün önce
  Katılıyorum Feyzioğlu,Leyla güven de boşuna savaş çığırtkanlığı yapmıyor.And yavşağı da pkk yı boşuna silahlandırmadı... deaş bahane.Bu sürü, Türkiye ye karşı hazırlandı. Bu it sürüsü de pis kowboyun talimatını bekliyor. Türkiye oğerasyona başladığında köpeklere Türkiye yi işaret edecek. Aman tedbir

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019