• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'de kurumlar çürümüş! FDIC Başkanı istifa kararı aldı

Yeniakit Publisher
2024-05-21 02:03:00 -
ABD'de kurumlar çürümüş! FDIC Başkanı istifa kararı aldı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Martin Gruenberg, kurumda ayrımcılık ve tacizle ilgili sorunların ortaya çıkması ve istifa çağrılarının yoğunlaşmasının ardından görevi bırakacağını açıkladı.

Gruenberg, yazılı açıklamasında, Ağustos 2005'ten bu yana FDIC'de Başkan, Başkan Yardımcısı ve Direktörlük görevlerinde bulunduğunu anımsattı.

Bu süre boyunca, FDIC'nin bankacılık sistemindeki kamu güvenini ve istikrarını korumaya yönelik kritik öneme sahip misyonunu sadakatle yerine getirdiğini ifade eden Gruenberg, şunları kaydetti:

"Son olayların ışığında, halefimin belirlenmesinin ardından görevimden ayrılmaya hazırım. O zamana kadar, FDIC'nin iş yeri kültürünün dönüştürülmesi de dahil olmak üzere, FDIC Başkanı olarak sorumluluklarımı yerine getirmeye devam edeceğim."

Ay başında hukuk firması Cleary Gottlieb'in raporu, FDIC'de cinsel taciz, ırk ayrımcılığı ve zorbalıkla ilgili önemli sorunları ortaya çıkarmıştı.

Rapor, kurumda suiistimallerin yalnızca her düzeyde yaygın olmakla kalmayıp aynı zamanda üst düzey yetkililer tarafından uzun bir süre boyunca göz yumulduğu "toksik" bir çalışma ortamını ortaya koymuştu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Gruenberg, FIDC'de taciz ve ayrımcılık iddialarının ayrıntılı bir şekilde yer aldığı rapor sonrasında artan istifa baskılarıyla karşı karşıya kalmıştı.

ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı Senatör Sherrod Brown, FDIC'de temel değişiklikler olması gerektiğini belirterek, ABD Başkanı Joe Biden'a yeni bir başkan ataması çağrısında bulunmuştu.


Kaynak: AA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

OMUT

Bütün bu YOLSUZLUK KANUNSUZLUK LARIN RUHSUZ AHLAKSIZ LARIN BAŞI VE EN BÜYÜK SEBEBİ LANETLİ SİYONİST CANAVAR YAHUDİLERDIR.ÇÜNKÜ ONLARIN ELE GEÇİRDİĞİ HER YER TAM BİR KAOS HAKİM . SONU HEP HÜSRAN OLMUŞ . VE HEP KAYIP EDEN OLMUŞ.

AHMED

Anımsattı" ne demek. Türkçede öyle bir kelime yok. Halkımız da kullanmıyor. 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23