• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

ABD ve Rusya gerginliği devam ediyor!'Kabul edilemez'

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ve Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, Rusya'nın içişlerine müdahalenin 'kabul edilemez' olduğu belirtildi.

Yeniakit Publisher
2021-04-19 21:34:00 -
ABD ve Rusya gerginliği devam ediyor!'Kabul edilemez'

Rusya Güvenlik Konseyi Basın Dairesi'nden yapılan açıklamaya göre Patruşev ve Sullivan, ABD tarafının inisiyatifiyle telefon görüşmesi yaparak ikili ilişkileri istişare etti.

"Rus tarafı, ABD'nin Rusya ve müttefiklerinin içişlerine müdahale etmesinin kabul edilemez olduğunu, ABD'nin yaptırımların gerekçesi olarak Rusya'ya yönelttiği suçlamaların dayanaksız ve asılsız olduğunu belirtti" denen açıklamada, "Stratejik istikrara ilişkin ikili mekanizmanın en kısa sürede oluşturulmasının önemi, Rusya ile ABD'nin Kore Yarımadası'ndaki nükleer sorunun, İran'ın nükleer programıyla ilgili sorunun çözümü için etkileşimde bulunması gerektiği vurgulandı. İki ülkenin Açık Semalar Anlaşması'na katılımıyla ilgili sorunlar ele alındı" ifadelerine yer verildi.

Açıklamaya göre Patruşev, ABD'nin ikili ilişkilere daha fazla zarar veren yapıcılıktan uzak adımlarına rağmen Moskova ile Washington arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ve uluslararası güvenliğin sağlanması için diyaloğa devam etmeye hazır olduklarını vurguladı.

Patruşev ve Sullivan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden arasında yapılması planlanan zirvenin hazırlık sürecinin yanı sıra ikili işbirliğindeki olası alanları da istişare etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Asker

Rusya ne Ukraine ne biri birinden daha mi iyi sanki
 • Yanıtla

deniz

BUNLAR OYUN İÇİNDE OYUN OYNUYORLAR RUS ABD GİZLİ GİZLİ OYUNLAR ÇEVİRİYOR OLABİLİR OLMA İHTİMALİ YÜKSEK BİRİ BENİM EGEMEMENLİĞİM ALTINDA YAŞAMIŞ RUS AYISI DİĞERİ BİZE VERGİ VERMİŞ ABD KURTLAR OYUNLARA GELMEZZZZ OYUN İÇİNDE OYUN OYNAMAYIN .... ORTAASYA TÜRK DEVLETLERİ İLE BAGI GÜÇLENDİRİP TEKNOLOJİK TRANSFERLER YAPIP DÜNYADA Kİ BEYİNLERİTOPLAYIP ÖNCÜ DEVLET OLARAK TURANI KURDUĞUMUZ GÜN BU İKİ DEVLETİDE AB SİNİ TOPUNU BİZ KURTLAR EZECEĞİ KIZIL ELMAYA YÜRÜYÜN TURANA DÜNYA BİZE AİTTTTT TÜRKLEREEEE
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23