ABD başlarına ödül koymuştu... Kandil'in yancısı HDP'den açıklama geldi!

HDP'li Meral Danış Beştaş, ABD'nin PKK elebaşlarının başına koyduğu ödülle ilgili açıklama yaptı.

08 Kasım 2018 Perşembe 09:01
ABD başlarına ödül koymuştu... Kandil'in yancısı HDP'den açıklama geldi!

ABD'nin, terör örgütü PKK'nın elebaşları Karayılan">Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan için koyduğu para ödülü hakkında Türk siyasetinde temkinli açıklamalar yapıldı.

"Anlaşmanın neticesi olduğu gözüküyor"

HDP cephesinden ise çok farklı bir tepki geldi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Adana milletvekili Meral Danış Beştaş, ABD'nin kararını "uluslararası bir proje" olarak yorumlarken, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye ile olan bir anlaşmanın neticesi olduğu gözüküyor. Öcalan da uluslararası bir ittifakla alındı.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 09:01

YORUM YAZ

 • mehmet önenmehmet önen4 ay önce
  Firildak ABD yine dönüyor
 • kemal arslankkkemal arslankk4 ay önce
  Bizim paramızı alıp bize düşmanlık yapıyorlar böyle bir devlet dünyada yok. Bu tip partiler anıda kapatılmalı.Resmen hıyanet.
 • ihbarihbar4 ay önce
  İhbar ediyorum Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan' ın yeri Kandil, şimdi ödülü bana verin. Bizimle dalga geçiyorlar. Yıllardır ABD PKK yı destekliyor ve biz kandile ABD istemediği için dokunamıyoruz, dokunabilsek PKK yı bitireceğiz. Bayram değil, seyran değil birden bire yıllardır ABD'nin beslediği teröristler niye kara listeye alındı..? Tek açıklaması var PKK yı perde arkasına alıp YPG yi meşrulaştırmak. Çünkü biz YPG' yi PKK nın bir kolu olarak görüyor ve bu sebepten ötürü terör örgütü ilan ediyoruz. Eğer PKK perde arkasına çekilirse YPG meşrulaşırsa YPG nin Suriyede kuracağı kukla devlet de meşruiyet kazanacak. Bu durumda bizimkiler ne yapacak, şu ana kadar ne yaptılarsa o nu. Perde önünde ABD ile savaşıyor gibi yapıp, perde arkasında ABD nin istediğini... Bunu nereden mi biliyorum, Suriye'nin karıştırılması ABD nin BOP projesiydi ve bizimkiler şu ana kadar körükle gittiler, ABD ye destek verdiler. Budan sonra da desteğe devam edecekler. Oysa bizim için bu bataklıktan çıkmanın tek yolu var Esad la barışıp,Esadla bir olup Suriye topraklarının tüm terörist unsurlardan arındırılmasıdır. AK Parti bunu yapamayacağına göre ABD nin yanında olacaktır. Perde önünde eeeyyy ABD dese de... O yüzden PKK arka plana alınıp YPG meşrulaştırılacak, AK Parti de bunu size hep yaptığı gibi kakalayacak..
 • ihsanihsan4 ay önce
  sende onlarla geber emi hain karı sapık
 • fahrifahri4 ay önce
  Nasıl bir köpek olduğunuzu kimler tarafından bu hale getirildiğinizi, bazen kiminizin nasıl kolayca itlaf edilebileceğini hala anlamadınız mı? Kalın kafalı, zeka gerisi aptallar, yol yakınken dönün de insan olun, insan! Yoksa onu ona, öbürünü berikine kırdıracak, orada savaşçı cesur insan kalmayana kadar tüm ahaliyi yok edecekler. Kalan korkakları da köle yapacaklar....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Mart 2019