Seçim 2019 Sayfası

ABD Başkanı Trump, 'Erdoğan' sorusuna cevap verdi

Basın toplantısı düzenleyen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'a "Erdoğan İran yaptırımlarına uymayız' dedi, ne diyorsunuz?" sorusu soruldu.

08 Kasım 2018 Perşembe 23:21
ABD Başkanı Trump, 'Erdoğan' sorusuna cevap verdi

ABD Başkanı Donald Trump'a basın toplantısı sırasında gazetecilerden biri tarafından "Erdoğan İran yaptırımlarına uymayız' dedi, ne diyorsunuz?" sorusu yöneltildi.

"Petrol fiyatlarının yükselmesini istemedim"

Trump soruyu "Bazı ülkelere İran'la petrol ticaretinde muafiyet verdik çünkü petrol fiyatlarının yükselmesini istemedim. Zaten petrol fiyatları da düşüyor. Bu benim sayemde oldu" şeklinde yanıtladı.

Trump, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili soruşturmayla ilgili soruya ise "Kongre ile yakın çalışıyoruz, Türkiye ile birlikte çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: enerjienstitusu.com

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 23:21

YORUM YAZ

  • MEHMETMEHMET5 ay önce
    ABD.İNGİLTERE.İSRAİL.BU DEVLETLERE ASLA VA ASLA ZERRE KADAR GÜVENİLMEZ.
  • nostalji nostalji 5 ay önce
    sAYIN eRDOĞAN IN "YAPTIRIMLARA UYMAYIZ "AÇIKLAMASI, SayıntRUMP İN "tÜRKİYEYİ MUAF TUTTUK"açıklamasının ardından 2 gün sonrayapıldı.Bu meyanda Trump ın sözlerinin doğru olduğu ve isabetli olduğu düşüncesindeyim. eleştirecek bir yanı olmadığı inancındayım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019