ABD basınından çarpıcı iddia: Trump Türkiye için harekete geçti!

ABD basını, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere önde gelen Cumhuriyetçi senatörleri Beyaz Saray'a davet ettiğini iddia etti. Toplantı organizasyonunda bulunan 2 yetkiliye dayandırılan haberde, muhtemelen görüşmenin salı günü yerel saatle 16.00'da yapılmasının planlandığı ifade edildi.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 00:46
ABD basınından çarpıcı iddia: Trump Türkiye için harekete geçti!

Amerikan Washington Post gazetesinde yer alan ve toplantı organizasyonunda bulunan 2 yetkiliye dayandırılan haberde, muhtemelen görüşmenin salı günü yerel saatle 16.00'da yapılmasının planlandığı ifade edildi. Haberde, toplantı davetiyesinin bir kopyasına da ulaşıldığı, davetiyede "Başkan Donald Trump adına... Türkiye hakkında" ibaresinin yazılı olduğu belirtildi.

"Ne yapabileceğimize bakıyoruz"

ABD Başkanı Trump, Türkiye konusunda dün yaptığı son açıklamasında, Barack Obama yönetiminin Türkiye ile ilgili hatalarına vurgu yaparak, şu ifadeleri kullanmıştı: "Birçok bakımdan çok zor bir durum. Türkiye bağlamında önceki yönetim çok büyük hatalar yaptı ve bu çok kötü. Dolayısıyla şu anda (yaptırımlar konusuna) buna bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz (kararımızı) açıklamadık."

Yaptırım sorusuna cevap vermişti

Trump, bu açıklamasından kısa süre önce de "Türkiye'ye yaptırım getirecek misiniz?" şeklindeki bir soruya, "Hayır. Şu anda buna bakmıyoruz." yanıtını vermişti. Beyaz Saray ve Pentagon'dan yapılan açıklamalarda, S-400'lerden dolayı Türkiye'nin artık F-35 projesinin parçası olamayacağı, bununla birlikte ABD'nin Türkiye ile stratejik ilişkisine halen çok değer verdiği kaydedilmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Temmuz 2019 Cumartesi 00:46

YORUM YAZ

 • IsmailIsmail29 gün önce
  Bir söz varcesaretli ol değilsen bile öyle görün aradaki farkı kimse anlayamaz şimdi amerika korkak bir köpekten farksızcesaretli gözüküyor ama bunların korkak bir köpek olduklarını çok iyi analiz eden büyük lider önder Recep Tayyip Erdoğan gerekeni yapıyor ama yetmezbu kafirlere bir hötdedin mi bunların ödleri kopar kaçacak delik ararlar
 • MuratMurat29 gün önce
  Sizin stratejik ilişkinizin türkçesi şantaj ilişkisi. Başka birşey değil. Batsın sizin müttefikliğiniz. Sizin gibi müttefik varken, düşmana ne gerek var.
 • meyyidmeyyid29 gün önce
  ağa bizimle eyleniyi..
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  1-türkiyeye tam destek verecekseniz 2 amerika her zaman türkiyenin en iyi müttefiki diyeceksniz.3.feto itinin ve eniklerini hemen teslim edeceksiniz.4- masada artık her hakkı ileşeit haklarda bir türkiye olacak. 5. en ufak bir aşağılama belirtisi sömürü emaresi vey verilen sözlerin yerine gitrilmemesi durumda her türlü işbirliği aynı siizn yaptığınız gibi söz dayanacak ve yeri geldiği zaman yok sayılacak. işinize gelirse.artık asarım keserim döverim vermek onu satmam yok. f-35 dahil ehr türlü ticaret ve kota vergiler kalkacak. yoksa ne olur dolarımı yükseltirsiniz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019