ABD basını: Türkiye bizi takmadı

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin Ankara'ya gelmesi başta ABD basını olmak üzere dünya genelinde büyük yankı buldu.

12 Temmuz 2019 Cuma 16:04

Türkiye, Amerika'nın küstah tehditlerine aldırmadı ve Rusya ile S-400 anlaşmasını tamamladı. Bu kapsamda Rus hava savunma sistemlerinin ilk parçaları Ankara'ya getirildi. Türkiye'nin NATO ve Amerika'nın baskısına rağmen S-400'leri ülkeye getirmesi dünyada büyük yankı uyandırdı. Amerikan televizyon kanalı CNN, konuyu mercek altına aldı.

Dünya genelinde büyük yankı buldu

Takvim'in haberine göre;Türkiye, Amerika'nın küstah tehditlerine aldırmadı ve Rusya ile S-400 anlaşmasını tamamladı. Bu kapsamda Rus hava savunma sistemlerinin ilk parçaları Ankara'ya getirildi. Türkiye'nin NATO ve Amerika'nın baskısına rağmen S-400'leri ülkeye getirmesi dünyada büyük yankı uyandırdı. Amerikan televizyon kanalı CNN, konuyu mercek altına aldı.

Rusya-Türkiye ilişkileri iyiye gidiyor

Moskova'dan yapılan canlı bağlantılarla Türkiye'nin S-400 alımını değerlendiren Amerikalılar, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin günden güne iyiye gittiğine vurgu yapıldı.

Türkiye ABD'yi dinlemedi

CNN'nin Moskova muhabiri, Matthew Chance, Türkiye'nin Amerika'nın uyarılarını dinlemeyerek bu adımı attığını söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 16:04

YORUM YAZ

 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu5 gün önce
  Adammısınızki Türkiye sizi dinlesin.
 • Osmnshn Osmnshn 6 gün önce
  He taktık ucunda sallanıyorsunız
 • Takıntı yapmayın bu kadarTakıntı yapmayın bu kadar6 gün önce
  Sizi bişeyimize takmayız bişeyimize bile layık değilsiniz çünkü.
 • AlpAlp6 gün önce
  Herkes kapısını tuttuğu yere göre öter. Tekrar ötüş bekliyoruz.
 • Alkan Alkan 6 gün önce
  TÜRKIYE TERÖRIST KAN EMICI KATILLER VE ZALIMLER ÜLKESI ABD YI NIYE TAKACAKMIS NIYE KAFIR SIYONIST ÜLKESI ABD YI DINLEYECEKMISSIZ KIMSINIZKI EMIRI SIZIN GIBI TERÖRIST ÜLKESINDENMI ALACAGIZ HER HALDE YENI TÜRKIYEYI EMIRLER ILE YÖNNETTIGINIZ ESKI TÜRKIYEMI SANDINIZ KUSURA BAKMAYIN ARTIK SIZLERIN SÖZÜ YENI TÜRKIYEDE GEÇERLI DEGIL TERÖRISTLER SIZLERI ÜLKEMIZDEKI TA GEÇMISTEN 60 .70 YILDAN BERI ÜLKEMIZDEKI DARBELERIN EMIRLERINI VEREN VE YAPTIRANLAR ISTE SIZ YANI KATIL ÜLKESI TERÖRIST ABD E DIR BÜTÜN ISLAM ÜLKELERININ PETROLUNA YAGINA ZORBALIKLA ISLAM ÜLKELERINI BIR BIRLERINI SAVASTIRARAK ISLAM ÜLKELERINI BIRBIRLERINE DÜSÜREREK ISLAM ÜLKELERININ PETROLLERINE SAHIP OLDUGUNUZU BÜTÜN DÜNYA ALEM BILIYOR BU YÜZDEN SIZ YANI ABD E OLARAK DÜNYANIN BAS KATILLERI VEDEBAS TERÖRISTLERISINIZ SU AN BILE ABD OLARAK DÜNYANIN YÜZDE 60 PETROLLERINE SAHIP BIR PIÇ ÜLKESISINIZ YANI DÜNYANIN PETROLLERINE YÜZDE YÜZE ÇIKARMAK IÇIN HALEN TERÖRISTLIKLERINIZE DEVAM EDIYORSUNUZ SIZI TÜRKIYE DÜSMANLARI SIZI MÜSLÜMAN DÜSMANLARI
 • mertmert6 gün önce
  Bre Allahsız kafirler canımızı yaka yaka aklımızı başımıza getirdiniz ya aslında siz insanlık dışı domuzlara teşekkür etmeliyiz. Şimdi sırada nükleer silah yapma programımız olmalı.Siz gavur oğlu gavurlar ve içimizdeki kripto gavurlar Reis' e ne kadar şiddetli saldırırsanız saldırın bu hain saldırılar ancak bizim Reisimizi daha çok sevmemize neden oluyor. Siz kafir güruhu ve tasmasını tuttuğunuz 1 dolarlık hainler ne kadar çok havlarsa havlasın artık çok geç bundan böyle
 • yediemirleryediemirler6 gün önce
  Türkiye sizi niye takmadı,ve neyine takmadı...:)....anladınız siz ne demek istediğimi...
 • CanerCaner6 gün önce
  Sımdı ye kadar dinledik bu hale geldık. inceldiği yerden kopsun
 • Yunus 16 Yunus 16 6 gün önce
  15 TEMMUZ 2016 DAN SONRA! S 400 LERİ ALMAK VACİP OLDU.
 • DEMİRTAŞDEMİRTAŞ6 gün önce
  sen bizi taktın mı
 • asimasim6 gün önce
  Darbeleri organize edip pislik yapacaksın ve ondan sonra tek kapıya bağlı yaşayacağız.Yemezler başka kapıya.Türkiye kendi güvenliğini nasıl sağlayacağına karar verebilecek güç ve kararlılıktadır.
 • takiitakii6 gün önce
  akılları inşallah başlarına gelir

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019