8 bini geçti, Cumhurbaşkanı’na bağlanmak istiyorlar

Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) Genel Başkanı Özgür Kubuş, 8 binden fazla vergi müfettişinin görev yaptığı Vergi Denetim Kurulu’nun (VDK) Cumhurbaşkanlığı’na bağlı görev yapması gerektiğini söyledi.

04 Haziran 2018 Pazartesi 15:06
8 bini geçti, Cumhurbaşkanı’na bağlanmak istiyorlar

24 Haziran seçimlerinden hemen sonra oluşacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte VDK’nın hangi kurum bünyesine gireceği tartışmalarıyla ilgili görüşlerini açıklayan VMD Genel Başkanı Özgür Kubuş, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde doğrudan Cumhurbaşkanı’na bağlı görev yapmasının uygun olacağını düşündüklerini söyledi.

Önümüzdeki günlerde çıkması beklenen uyum yasaları çerçevesinde Vergi Denetim Kurulu’nun (VDK) kime bağlı olacağı konusundaki tartışmaları değerlendiren Kubuş, "Vergi Denetim Kurulu’nun yeni sistemde yönetimin bir parçası olarak, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde doğrudan Cumhurbaşkanı’na bağlı olarak görev yapması, seçimle gelen, millete karşı sorumlu ve hesap verme durumunda olan Cumhurbaşkanı’nın vergi politikalarını belirleme hakkı çerçevesinde uygun olacağı kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 04 Haziran 2018 Pazartesi 15:06

YORUM YAZ

  • f.taşf.taş5 ay önce
    Avcunuzu yalarsınız yeni yapılanmayla yallah gibe
  • fatihguzelgorurfatihguzelgorur5 ay önce
    sakın öyle bir şey yapmayın cok tehlikeli halk ile cumhurbaskanını karşı karşıya getirir
  • fth1fth15 ay önce
    vah vah vergiciler cumhur demiş başka bir şey bilememiş. oraya bütün kurumlar geçmek ister ama bu vergiciler çok oldularr

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018