• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

7 Haziran seçimleri hakkında bomba iddia!

AK Parti Milletvekili Metin Külünk bir Avrupa ülkesinin istihbarat raporunu açıkladı. Külünk, Türkiye üzerinde 7 Haziran seçimlerine yönelik operasyon yürütüldüğünü ileri sürerek ‘‘Dün bu kişiler seçimlere şaibe karıştırmak için İstanbul’da toplandılar’’ dedi.

Yeniakit Publisher
2015-05-28 08:39:00 - 2015-05-28 08:55:36
7 Haziran seçimleri hakkında bomba iddia!

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, bir Avrupa ülkesinin istihbarat raporunu açıklayarak, Türkiye üzerinde yürütülen operasyona dikkat çekti. Külünk, “7 Haziran seçimlerini şaibeli hale getirmek için dün akşam Ataşehir’de toplantı yaptılar” dedi.

"TÜRKİYE'YE OPERASYON YAPMAK İSTİYORLAR"

AK Parti İstanbul Milletvekili ve 1. Bölge Milletvekili adayı Metin Külünk, katıldığı Tuzla Sanayici ve İşadamları Derneği’nin açılışında yaptığı konuşmada bir Avrupa ülkesine ait Türkiye ile ilgili istihbarat raporunu açıkladı. Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlara dikkat çeken Külünk, “Türkiye’nin kaybedecek zamanı yok. Neden? 2 yıldır Türkiye büyük bir mücadelenin içerisinde. 2 Yıl önce bir Avrupalı ülkenin istihbarat örgütünün yayınladığı istihbarat raporundan bir bölüm okumak istiyorum. Bugünü de anlamak için. Niye Türkiye bir kıskacın içerisine alınıp, sıkıştırılıp kendi içinde çökertilmek isteniyor. Bugün ki yaşadığımız süreç Türkiye’ye yönelik kıskaç operasyonudur. Bugün ki yaşadığımız süreç Türkiye’yi sınırların dışındaki varlık sebeplerini ortadan kaldırıp, Anadolu topraklarına bizi mahkum edip kendi içimizde sessizce bizi ölüme terk etmek istiyorlar” şeklinde konuştu.

"MUSTAFA KEMAL'İN YALNIZ KALMASI MUSUL'DUR"

İstihbarat raporundaki, “Türkiye’nin ekonomik büyümesi ve siyasi bağımsızlığı rahatsız edici olup, Türkiye’nin büyümesi ve siyasi bağımsızlığı rahatsız edici olup emperyal çıkarlarımız için kabul edilemez bir dayatmaya dönüşebilir. Ekonomik üstünlük özellikle, dikkat edin buraya, özellikle petrol ve gaz arzına” şeklindeki cümleleri rapordan okuyan Külünk, “Mustafa Kemal’in yalnızlaştırılmasının tek bir sebebi vardır. Gazi Musul’u yeniden almak istemiştir. Ancak Gazi’nin yani Türkiye’nin Musul’u almasından rahatsız olan İngilizler, içerdeki müttefikleri eliyle Gazi’yi Çankaya Köşkü’ne mahkum edip, yalnızlaştırmışlardır. Sebebi Gazi’nin Fevzi Çakmak ile birlikte Musul’a yeniden Türkiye’nin hakim olma iddiasını askeri bir hareketle gerçekleştirmek istemesidir” ifadelerini kullandı.

GEZİ VE 17 ARALIK OPERASYONU

Külünk, “Özellikle petrol ve gaz arzını ulaşımda üstünlük oluşabilecek bir bağımsızlık bilinci ile birleşirse özellikle kısa ve orta vadede çok ciddi sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu bağlamda var olan iktidarın, ‘AK Parti iktidarının’ 10. yılına girmeden sonlandırılması ekonomik ve siyasi bağımsızlık bilincinin kamuoyunda itibarsızlaştırılması’, ‘Gezi, 17 Aralık ve ardından 30 Mart öncesindeki operasyonlar’ ve özellikle beraber çalıştığımız sivil unsurların güçlü hale getirilmesi…” şeklinde raporda yer alan cümleleri okudu.

ŞAİBE ÇETESİ İŞ BAŞINDA

2 yıl önce ortaya konan bu raporun ardından Türkiye’de bir kıskaç operasyonunun başladığını belirten Külünk, “Evet beraber çalıştıkları sivil unsurları, güçlü hale getirdikleri o sivil unsurlar, şaibe çetesi, büyük algı operasyonları yönetenler, 7 Haziran seçimlerini şaibeli hale getirmek için dün akşam Ataşehir’de toplantı yaptılar ve toplantıda utanmadan kendilerine destek veren küresel güçleri ilan ettiler. Kimler var biliyor musunuz. The Economist, The Thimes ve bir takım dünya ölçekli düşünce kuruluşlarının desteği ile Türkiye’deki seçimleri şaibeli hale getirmek için, sandıkları işgal dahil her şeye hazırlık noktasında dün akşam toplantılarında ifade ettiler. Niçin sizlerle bunları paylaşıyorum. Siz iş adamısınız. İstikrar varsa sabah kafanız dinç bu dükkanı açarsınız” diye konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23