• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

67 yıldır yıkanmayan 87 yaşındaki adam, bilim insanlarını şaşırttı

65 yıldan uzun bir süredir banyo yapmamasına ve sokaklarda yaşamasına rağmen sağlıklı yapısıyla bilim insanlarını şaşırtmayı başardı.

Yeniakit Publisher
2022-01-20 00:16:00 - 2022-01-20 08:58:57
67 yıldır yıkanmayan 87 yaşındaki adam, bilim insanlarını şaşırttı

87 yaşındaki Amou Jaji isimli bir adam 65 yıldan uzun bir süredir banyo yapmamasına ve sokaklarda yaşamasına rağmen sağlıklı yapısıyla bilim insanlarını şaşırtmayı başardı. İlginç yaşam tarzıyla dünya manşetlerinde yer almayı başaran Amou Jaji’nin hijyenik olmayan hayat koşullarına rağmen sağlıklı olduğunu bilimsel araştırmalarla ortaya konuldu.

67 yıldır yıkanmıyor

İran'ın güneyindeki Fars eyaletindeki Dejgah köyünde yaşayan Amou Jaji isimli bir adam kendisine kötü şans getireceğini ve öleceğini düşündüğü için 67 yıldır banyo yapmıyor. Banyo yapmanın kendisini öldüreceğine ikna olarak su ve sabundan vazgeçtiğini dile getiren Amou Jaji, yol kenarında bulduğu hayvan ölüleriyle besleniyor ve yağmur sularının oluşturduğu birikintileri içme suyu olarak kullanıyor. Alışılmadık yaşam tarzı seçimleri nedeniyle arkadaş bulmakta zorlandığını ifade eden Jaji, insanlardan kendisini soyutladığı bir yaşam sürdürüyor. 

dg

Yalnız bir yaşam tarzına yönelmesine rağmen, Jaji, yaşam tarzına olan bağlılığından etkilendikleri için köylülerin ona yaşamak için bir kulübe inşa ettiklerini öğrenince buraya taşınmaya karar verdi. Kulübe yaşamından öncesinde ise Jaji, yerin altında bulunan kendisine özel olarak inşa ettiği bir delikte yaşamayı tercih ediyordu.

l

Bilim insanlarının araştırma konusu oldu

İran'ın güneyindeki Fars eyaletindeki Dejgah köyündeki kulübesini ziyaret eden sağlık görevlileri, Jaji’nin yaşam tarzına rağmen tamamen sağlıklı olduğunu bildirdi. Vücudunda herhangi bir bakteri ve virüsün neden olduğu hastalığa rastlanmayan Jaji’nin sağlık durumu bilim insanlarını şaşırttı.

f

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

selim

batil dusunursen , Allah adami bu pislik icinde boyle yasatir !!!

kök kam

kapalı alanda kokudan öldürmek için psikolojik silah beyin öldürücü olarak kullanılabilir, tıpkı, anadolu araptaparya sında ki 10 milyon suriyeli afgan cart curt fenotip artığının kapalı alanda kokularını beyinlerinize çekmeniz gibi, ayrıca, sağ masonizmi, beyaz tenli ipek saçlı türk erkeklerini yunanistanla savaştırıp, bu fenotip artıklarını, beyaz tenli ipek saçlı türk kızlarını sömürmek için, anadolunun soyunu kurutma ve mülküne çökme projesi gibi, arz-ı mevud güvencesi. DECCALİ CASSASİ (MAYMAUNUMSU YARATIK)
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23