• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

30 Ocak’tan bu yana bir ilk! Milli Güvenlik Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ocak'tan bu yana ilk kez toplanacak olan Milli Güvenlik Kurulu toplantısına liderlik edecek. 74 gün sonra Cumhurbaşkanlığı Külliye’sine geçen Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri, terörle mücadele, koronavirüsün dünyaya ve Türkiye'ye etkileri gibi kritik konular ele alınacak.

Yeniakit Publisher
2020-06-02 08:01:00 -
30 Ocak’tan bu yana bir ilk! Milli Güvenlik Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Milli Güvenlik Kurulu toplantısına liderlik edecek. 30 Ocak'tan bu yana ilk kez toplanacak olan MGK'da, Suriye ve Libya'daki gelişmeler, Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri, terörle mücadele, koronavirüsün dünyaya ve Türkiye'ye etkileri değerlendirilecek.

Erdoğan 74 gündür İstanbul’daydı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 74 gündür çalışmalarını İstanbul'daki Huber Köşkü'nde yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde mesaisine başladı. Erdoğan, bugün Milli Güvenlik Kurulu toplantısına başkanlık edecek. Külliye'deki toplantı sosyal mesafe ve maske kullanımına uygun olarak yüz yüze yapılacak. 30 Ocak'tan bu yana ilk kez toplanacak olan MGK'da, Suriye ve Libya'daki gelişmeler, Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri, terörle mücadele, koronavirüsün dünyaya ve Türkiye'ye etkileri değerlendirilecek.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarının katılımıyla 20 Mayıs'ta bir güvenlik toplantısına başkanlık etmişti.

Bu kez yüz yüze gerçekleşecek

Erdoğan, yarın ise AK Parti'nin MYK toplantısına başkanlık edecek. Erdoğan, dokuz kez video konferans yöntemiyle başkanlık ettiği Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni, bu kez yüz yüze gerçekleştirecek. Perşembe günü toplanacak kabinede normalleşme adımları kapsamında 65 yaş üstü ve 18 yaş altına yönelik yasakların yanı sıra 15 ilde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları, illerdeki ve sektörlerdeki son durumun değerlendirilmesi bekleniyor. Kabinede ekonomik gelişmeler de masaya yatırılacak. Külliye'deki yüz yüze son kabine toplantısı 4 Mart'ta yapılmıştı. Bu arada, Külliye'de koronavirüs tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. Çalışanlar mesai boyunca maske takıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ayşe

toplanıpta ne olacak millete söz verip tutmayacak nasılsa sözler mi süresiz nafaka, istanbul sözleşmesi, 6284, kadın beyanı esas gibi başkan kendi sonunu hazırlıyor sanırım. bu millete yazık edip allahın emirlerine karşı geliyor. aile kavramı nerdeyse tamamen ortadan kalktı. ne kötüki onlar duymazlar görmezler lakin allahın adaleti kesindir. onlar için ne kötü bir azap vardır.allahın ayeti dindarsınız ya bilin istedim
 • Yanıtla

Putsavar

salgın boyunca yiğitçe mertçe bilgece dimdik durdu kaçmadı saklanmadı cehapeeeliler gibi köşe bucak kaçmadı milletinin arasında gezdi ve sorunlarını dinledi ve çözdü.canım cananım anam babam çocuklarım yoluna feda olsun bilge reisim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı