• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

3 ülke İslamofobi ile mücadele için ortak TV kanalı kuracak

Pakistan Başbakanı İmran Han, Başkan Erdoğan’ın da katıldığı New York'taki üçlü toplantıda karar aldıklarını belirterek, Türkiye, Pakistan ve Malezya'nın İslamofobinin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek için bir televizyon kanalı kuracaklarını söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-09-26 10:11:00 -
3 ülke İslamofobi ile mücadele için ortak TV kanalı kuracak

Pakistan Başbakanı İmran Han, Türkiye, Pakistan ve Malezya'nın İslamofobinin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek için İngilizce dilinde ortak bir televizyon kanalı kurma kararı aldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve Han, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu kapsamında bulundukları New York'ta üçlü bir toplantı yaptı.

Müslümanlara özel

Han, toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Mahathir ve ben bugün yaptığımız toplantıda üç ülke olarak ortaklaşa, İslamofobi'nin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek ve yüce dinimiz İslam hakkında yanlış bilinenleri düzeltmek için İngilizce dilinde bir kanal kurma kararı aldık" paylaşımında bulundu.

Kişilerin Müslümanlara karşı birleştiren yanlış algılamaların bu yolla düzeltileceğini belirten Han, "Dini değerlere hakaret meselesi doğru bir şekilde anlatılacak, insanları bilgilendirmek ve eğitmek için Müslümanların tarihini anlatan film ve diziler üretilecek ve Müslümanlara özel bir medya hayata geçecek" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Arif

Burası Dünya. Binlerce yıldır hepimiz hangimizin dininin daha barışçıl olduğunu göstermek için savaşıp duruyoruz.
 • Yanıtla

Abdullah

Dünyada El Kaide, DAEŞ, HAMAS, Hizbullah gibi örgütler olduğu sürece islamofobi bitmez. Bu örgütleri besleyenler müslüman ülkeler. Bu örgütleri müslüman ülkeler bititrirse belki islamofobi geriler.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23