23 Nisan Dünya Kitap Günü

23 Nisan Dünya Kitap Günü’nde hem kendinize hem sevdiklerinize kitap hediye ederek okuma alışkanlığı konusunda dev bir adım atabilirsiniz.

23 Nisan 2019 Salı 09:29
23 Nisan Dünya Kitap Günü

Başka dünyaların kapılarını açan, Alzheimer gibi birçok hastalığa yakalanma riskini azaltan kitap okuma alışkanlığı ne yazık ki ülkemizde bir hayli düşük. Özellikle çocuklarının sürekli kitap okumasını tavsiye eden ancak hayatları boyunca ellerine bir kitap dahi almamış milyonlarca insan var. Hadi, gelin bugün bir şeyleri değiştirelim. Hem de bu anlamlı günde…

1995 yılından bu yana

1995 yılından bu yana her sene 23 Nisan 'Dünya Kitap Günü' olarak kutlanıyor. Dünya Kitap Günü'nün 23 Nisan olarak belirlenmesinin sebebi ise Shakespeare, Vega, Cervantes gibi önemli yazarların bugün dünyaya gelmiş olmasından kaynaklanıyor.

Kitap hediye edebilirsiniz

Bilindiği gibi son yıllarda nisan ayının üçüncü pazar günü 'Kitap Hediye' günü olarak kutlanıyor. Kısacası nisan ayının son haftası kitaplar için şahane bir dönem. Bu anlamlı günde özellikle çocuklara kitaplar hediye ederek onların okuma alışkanlığı kazanması teşvik edilebilir. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 09:29

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019