Seçim 2019 Sayfası

2014'ten beri haber alınamayan kayıp Malezya uçağı, sonunda bulundu!

2014 yılında Çin'in başkenti Pekin'e uçarken Hint Okyanusu'na düşen ve bugüne kadar bulunamayan kayıp Malezya uçağı ile ilgili yeni gelişme yaşandı

12 Ocak 2019 Cumartesi 23:17
2014'ten beri haber alınamayan kayıp Malezya uçağı, sonunda bulundu!

Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı yolcu uçağı 2014 yılının Mart ayında, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan havalanarak Çin’in başkenti Pekin’e uçarken Hint Okyanusu üzerinde düşerek kaybolmuştu. Dünyayı sarsan bu gizemli olayda 239 kişi hayatını kaybetmişti. O günden bugüne halen bulunamayan kayıp Malezya uçağı ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Peki, kayıp Malezya uçağı nerede? İşte detaylar...

2014‘ten bu yana halen haber alınamayan Kayıp Malezya uçağının yeri bugün yetkililer tarafından yapılan açıklama ile birlikte gün yüzüne çıkartıldı.

Kayıp Malezya uçağı ile ilgili yetkililerce yapılan resmi açıklamaya göre, gizli verilerce elde edilen bilgiler doğrultusunda söz konusu uçağın enkazının halen Hint Okyanusu‘nda olduğu belirtildi.

Daha önceden Kayıp Malezya uçağı ile ilgili yazmış olduğu kitap ile tanınan Jeff Wise ise, uçağın kaybolmasının oldukça şüpheli olduğunu düşünüyor.

Malezya Hükümeti’nin uçağın düştüğünü doğruladığı zaman yapmış olduğu açıklamaların gizli verilere dayandığı ve ortada hiç bir fiziksel kanıt yokken yapıldığını da belirten Jeff Wise, bu durumun oldukça korkunç olduğunu da dile getiriyor.

Wise. MH370 sefer sayılı yolcu uçağının düşmesinden sonra henüz fiziksel kanıtlara ulaşmadan 239 kişiyi ölü sayılmasının havacılık tarihinde eşi benzeri olmayan bir olay olarak da nitelendiriyor.

Malezya Başbakanı Razak doğruladı

Tüm bunların haricinde ise Malezya Başbakanı Najib Razak, yapmış olduğu açıklamayla birlikte Kayıp Malezya uçağının yerini doğruladı.

Najib Razak yapmış olduğu açıkla ile birlikte, kayıp MH370 sefer sayılı yolcu uçağının Hint Okyanusu civarlarında olduğunu belirtti.

Kayıp Malezya uçağı gizemini halen koruyor

Havacılık tarihinin en büyük bilinmezliklerinden olan Malezya Hava Yolları MH370 hakkında halen pek çok iddia ortaya atılıyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında bir ses kaydı ortaya çıkmış ve gizli bir acil durum mesajı iletildiği iddia edilmişti.

Bir Twitter kullanıcısının telefonuna, bilinmeyen bir kaynaktan geldiğini söylediği ses kaydında, uçağın radarda son göründüğü koordinat ve bir mesaj bulunuyordu. Mesajda ”bu şeyler insan değil. SOS, yardım edin!” ifadeleri yer alıyordu.

 

Onlarca komplo teorisinin üretildiği kaza hakkında elde çok çok az sayıda bilgi var. Uçağın bazı parçaları, Hint Okyanusu çevresindeki adalara karaya vuruyor. Bu durum da uçağın bir yere güvenle indirilmediğini, bir şekilde düştüğünü kesinleştirmiş oluyor. Ancak, uçağın nereye ve nasıl düştüğü bilinmiyor. Sizce, Malezya Havayolları’na ait olan uçak nasıl düştü?

(ShiftDelete)

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 23:17

YORUM YAZ

 • MustafaMustafa3 ay önce
  Senelerdir Hint Okyanusunda kayıp durumdaki uçağın Hint Okyanusunda oldugunu ortaya çıkartmak??? 
 • bünyamin keskinbünyamin keskin3 ay önce
  haber kuruluşlarından enosn yalan haber yapacak olan yeni akit yetkililerine yazıyorum . daha önce defalarca yalan haberininiizi gördüm. inanın gazetenizin abonesi olduğum için kendimden utandım. daha öncede yazdım ama herhangi bir gelişme göstermediniz. islam dini her ne halde olursa olsun doğru ve dürüst olmayı emreder ama siz şu bir iki yılda çok yalan habere imza atar oldunuz merhum hasan abinin kemiklerini sızlatıyorsunuz. artık bunları görmek istemediğimden ve akit in milli ve dini ruhuna aykırı hareket ettiğinizden dolayı gazete aboneliğimi iptal ediyor sizide şapkanızı önünüze koyup düşünmeye davet ediyorum. 2 tık fazla alabilmek için yazdığınız yalan başlıklar inanın değmez ama çizgiden sapmak bu olsa gerek.dürüst ve ilkeli haber için bundan sonra neler yapacaksınız ben görmeyeceğim ama başka okurlarınıza sahip çıkın. naçizane fikirlerim bunlar gerisi size kalmış.
 • aytaçaytaç3 ay önce
  Bu haber mı simdi? 1 Nisan şakası mı?
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 3 ay önce
  İnsan Değilse Uzaylılar mı Dūşūrdū?
 • HocaKolaHocaKola3 ay önce
  Bu şeyler insan değil. SOS, yardım edin!Cin`ler indirmis olabilir !
 • soytarisoytari3 ay önce
  Basarili habercilik ten oturu tebrik ederim. Severek okumaya devam ediyorum. Butun dunyanin merak ettigi konuyu acikliga kavusturdunuz... Le havle vela kuvvete, tovbe estagfirullah.
 • Mahmut NedimMahmut Nedim3 ay önce
  Bu kadarına pes doğrusu,gazete bu haberi yeni bir haber olarak veriyor,sunum öyle..Ancak,Necip başbakanlıktan ayrılalı çok oldu,yerine Mahatir başbakan ve açıklamayı eski ve tutuklu başbakan yapmış gibii sunuluyor..Vatandaşıbu kadar bilgisiz ve cahil yerine koymanızı esefle karşılıyorum..
 • Ali yilmazAli yilmaz3 ay önce
  Bikmeyok gali
 • Kafan yerindemiKafan yerindemi3 ay önce
  ... Bu haberden sizin ne anladığınızı çok merak ediyorum...
 • magdurmagdur3 ay önce
  ucak bulundu diyosunuz ortada ucak yok ...
 • Yarınki haber:Yarınki haber:3 ay önce
  Yok lan bu uçak o uçak değilmiş, Necatilerin uçağıymış, Malezya uçağının akıbeti hâlâ meçhul; i.ne ajanslar habire çelişkili haber gönderiyorlar, n' aapiim âbi; neyse, yeni haberi biz size yine aktaracaaz, bekleyin.
 • Biz angutuzBiz angutuz3 ay önce
  Mahallenin çocukları sapanla düşürdü.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019