• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

2. Elizabeth kimdir? İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth kaç yaşında?

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in uzun bir süre sonra ilk kez hastanede yatarak kontrol altında tutulduğu öğrenildi. Kraliçe 2. Elizabeth daha ölmeden cenaze töreni ile ilgili detaylar da ortaya çıktı. 2. Elizabeth devlet töreniyle uğurlanacak. Kraliçe'nin ölümünden 10 gün sonra gerçekleştirilecek ve ulusal yas günü olarak ilan edilecek. Kraliçe 2. Elizabeth'in tabutu üç gün boyunca günde 23 saat halk tarafından ziyaret edilebilecek. Peki İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth kimdir? 2. Elizabeth kaç yaşında? 2. Elizabeth’ten sonar yerine kim geçecek? 2. Elizabeth babası kim? İşte İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth hayatı, biyografisi, özgeçmişi.

Yeniakit Publisher
2021-10-22 09:25:00 - 2021-10-22 09:25:32
2. Elizabeth kimdir? İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth kaç yaşında?

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in çarşamba gecesini ön tetkikler için hastanede geçirdiği açıklandı. Peki İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth kimdir? 2. Elizabeth kaç yaşında?

Kraliçe II. Elizabeth, 21 Nisan 1926 tarihinde Londra’nın Mayfair şehrinde dünyaya gelmiştir. Elizabeth, Prens Albert, York Dükü(VI. George) ve eşi Elizabeth’in (Kraliçe Anne olarak bilinir) en büyük çocuğudur. Amcası VIII. Edward’ın kraliyet ailesinin dışından biriyle aşk yaşaması sebebiyle 1936 yılında Elizabeth’in Babası Prens Albert tahtta ikinci sırada yer almış ve Kral olarak tahtta oturmuştur. 

Elizabeth kız kardeşi Prenses Margaret ile birlikte evde özel olarak eğitilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında Balmoral’a ve daha sonra Windsor Kalesine tahliye edilmişlerdir. 1945 yılında savaşın sona ermesine doğru, Elizabeth Bayan Royal Yardımcı Bölgesel Hizmet’e katılmış ve orada şoförlük ve mekanik arızaların giderilmesi gibi görevler yapmıştır. Savaştan sonra, kamu hizmeti yapma rolüne adım adım ilerlemiştir. 1947 yılında Güney Afrika‘ya ilk deniz aşırı yolculuğunu yapmıştır.

2. Elizabeth kimdir

Kraliçe 2. Elizabeth ne zaman tahta çıktı?

Kraliçe 2. Elizabeth 1947 yılında Westminster’deki bir törenle Yunanistan ve Danimarka‘nın Prensi Philip’le evlenmiştir. Ailenin bazı akrabaları yabancı bağ nedeniyle bu evliliğe karşı çıkmışlardır. Ancak Philip’in Kraliyet Donanması’nda görev yapmasıyla bu durum aşılmıştır. Elizabeth, 1948 yılında ilk çocuğu olan Prens Charles’ı dünyaya getirmiştir. Toplamda dört çocuğu olmuştur. Charles, Anne, Andrew, Edward.

İkinci Elizabeth’in 1952 yılında babası VI. George vefat etmiş ve Kraliçe Elizabeth, coşkuyla taç giymiştir. Taç giyme töreni, dünya çapında Televizyon kanalları tarafından özel yayın olarak hazırlanmış ve monarşi için yeni bir çağın başladığını belirtmişlerdir. 1950’li yılları, Kraliçe için altın çağ olarak geçmiştir. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç yıl içinde, yaygın toplumsal değişim monarşiye geleneksel tutumlarda bir düşüş olduğunu gösterecektir. Ayrıca televizyonun yeni dönemi ve yoğun medya incelemesi, çocukları evlilik sorunlarına ve bunca skandallara kapıldığı için birçok olumsuz manşetlere yol açmıştır.

Prens Charles ve Lady Diana evliliği skandallara yol açacak olaylarla bozuldu. Kraliçeye giderek dokunulamıyor gibi algı yaratmaya çalışan medya bu sansasyonel dönemi Diana’nın ölümü ile birlikte rafa kaldırmıştır. Fakat Diana ile Kraliçenin yıldızı bir türlü barışmamıştır. Halk da aksine Diana için çıldırıyordu. 1996 yılında Prenses Diana bir araba kazasında ölmüş ve geçici olarak Kraliçe uzak göründüğü ve yarım direkte bayrak çekilmesini yasakladığı için halkın tepkisini çekmiştir. Ancak, Kraliçe daha sonra Prenses Diana’ya hayranlığını dile getirdiğinde ortadaki düşmanlık buharlaşmıştır.

1990’lı yılların zorluklarından sonra, 2000’li yıllar, Kraliyet Ailesi’nin arkasında pek çok zorluk çıkardığı için popülerliğinde bir canlanma görülmüştür. Prens William,Kate Middleton’la evlenmiştir. 

Kraliçe II. Elizabeth'in Kullandığı Bayrak ve Armalar

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23