15 Temmuz şehidi Erol Olçok'un kardeşi verilen kararlara tepki gösterdi

FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz darbe girişiminde şehit edilen Erol Olçok'un kardeşi Cevat Olçok, davalarda verilen beraat kararlarına tepkisini "Bu nasıl adalet" diyerek gösterdi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 19:15
15 Temmuz şehidi Erol Olçok'un kardeşi verilen kararlara tepki gösterdi

15 Temmuz'da şehit olan Erol Olçok'un kardeşi Cevat Olçok, 15 Temmuz davalarında verilen kararlar için, "44 kişi beraat etti. Bunların 36'sı sabah teslim oldu. Bu nasıl adalet." diyerek tepki gösterdi.

"ELLERİNDE BAYRAK DEĞİL SİLAH VARDI"

15 Temmuz darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit düşen Erol Olçok'un kardeşi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "15 Temmuz Şehitler Köprüsü Darbe girişimi davasında karar çıktı. 44 kişi beraat etti. Bunların 36'sı sabah teslim oldu. Ellerinde bayrak değil silah vardı. Bu nasıl Adalet. Hainler elbette cezasını bulacak. Sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız. Herkes sussada biz susmayacağız." dedi.

 

"BU HAİNLERDEN 31'İ BERAAT ETTİRİLDİ"

Cevat Olçok, mahkeme kararı sonrası sosyal medyadan adeta ateş püskürdü.

Olçok, "Erol Abim ve Oğlu Abdullah Tayyip Şehit edildiği zaman 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde 77 Hain şerefsiz asker vardı. Bu hainlerden 31'i beraat ettirildi. Bu nasıl Adalet." ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 19:15

YORUM YAZ

 • Abdül Kadir KayaAbdül Kadir Kaya7 gün önce
  Bu adaletmi? Vatana ihanet edenler ve üstelik bunu yaparkende devleti müdaafa edenleri katletmeye yeltenenler mümkün olan agir cezayi almasi gerekirken ... ellerini kollarini sallayarak aramizda gezecekler. Allah (cc) oglu sehit düsen analara, kardesi sehit düsen abileri, anneleir sehit düsen evlatlara, dul kalan bacilarimiza ... tüm sehit yakinlarina sabir versin.
 • ORHANORHAN8 gün önce
  EY YENİAKİT! BU HABERİ HAFTA BOYUNCA BİRİNCİ HABER OLARAK VER LÜTFEN!...
 • YavuzYavuz8 gün önce
  Yargının içinde kaç tane mason ve yahudi var biliyormuyuz?
 • nn8 gün önce
  BURADAN YARGI FETÖCÜ DEĞİLSEBİR BAŞKA HIL ER VAR BÜYÜK PARA DÖNÜP DÖNMEDİĞİ FETÖCÜ OLUP OLMADIĞI AARASTIRIMALİ FETOCULAR DOĞRU BİR YARGIYLATÜN VERİLER İFADELER SUÇLAMALAR İLANI OLMALİ HAKİKATEN DOĞRUYARGI VARMİFETÖCÜ MU CHP HDP GİBİBİREYLER DOĞRU KARARI VERMEZBUNLARİN HİÇ BİR DOĞRU YARGISI OLMAZ FETOCULAR TEKRAR SAĞLAM YERDEN YARGILAALİ
 • halil45halil458 gün önce
  neden beraat veriyorsan sasiriyorum, hakim ve savciler tekrar süzgecten gecirilsin daha cok incelensin
 • hercaihercai7 gün önce
  F Gulen gelip teslim olsa onuda salacaklar galiba birkac ay sonra! A Ocalan da keyfine uygun yerde, yani ozel adada kaliyor! Bence normal hapishanede cezasini cekmeli!
 • yvz58yvz587 gün önce
  Bence beraat değil İçerdeki dışardaki fetö hayinlerine cesaret verildi

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü