14 yaşındaki kız telefonda oyun oynarken anne, komşusunun sözleriyle şoka girdi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki kızdan 2 gündür haber alınamıyor. Kızlarının hayatından endişe duyan aile, gören ve yerini bilenlerin en yakın karakola bildirmesini istedi.

13 Haziran 2018 Çarşamba 21:38
14 yaşındaki kız telefonda oyun oynarken anne, komşusunun sözleriyle şoka girdi

Manavgat Şelale Mahallesi’nde Filiz-Naci Y. çiftinin 14 yaşındaki kızları Yaren Nur Y.'den salı sabahından itibaren haber alınamıyor. Kızının pazartesi gecesi yattığını belirten baba Naci Y, "Sabah kalktığımızda kızım yatağında yoktu. Alt kattaki komşumuz sabah namazı sırasında merdivenlerden konuşma sesleri geldiğini söyledi. Gidebileceği yerleri aradıktan sonra Cumhuriyet Polis Karakoluna kayıp başvurusunda bulunduk. Kızımın hayatından endişe duyuyoruz. Eğer bizi duyuyorsa evine dönmesini istiyoruz" dedi.  

1 hafta önce kızının İstanbul’dan bir gençle görüştüğünü öğrendiğini belirten baba "Kızım cep telefonunda oyun oynarken İstanbul’dan 19 yaşında adının Yakup olduğunu öğrendiğimiz bir gençle arkadaş olmuş. Biz bunu öğrenince kendisini uyardık. Uyarımızı dikkate almayınca cep telefonunu elinden aldık. Bir anne baba olarak kendi iyiliği için nasihatte bulunduk ve biraz azarladık. Evi bundan dolayı terk ettiğini tahmin ediyoruz" ifadelerini kaydetti.

Kızlarının evden ayrılırken bir mektup bıraktığını belirten Naci Y., "Evden ayrılırken mor renkli okul çantasına 1-2 parça kıyafet almış. Evde para olmasına rağmen paraya dokunmamış. Sadece kimliğini alıp gitmiş" dedi.

Aile, 14 yaşındaki Yaren Nur Y.'nin bıraktığı imzalı mektupta "Bunca zaman bana baktığınız için teşekkür ederim. Ama bana bu aralar yabancı olmanız canımı acıtıyor. Her şey için hakkınızı helal edin ve ben yokken kardeşim Eser’in üzerine fazla gitmeyin. Çünkü daha küçük. Onun omuzları benim sorumluluğumu taşıyamayacak kadar küçük. Sizi seviyorum. Annem benden nefret etse de babam benimle konuşmasa da ben artık yokum. Hakkınızı helal edin ben yokken çok mutlu olun. Diğer insanlar gibi beni aramayın. Kızınız Yaren" yazdığını söyledi.

Ailesi, 14 yaşındaki Yaren Nur Y.'yi gören ya da yerini bilenlerin insaniyet namına en yakın polis ya da jandarma karakoluna bildirmesini istedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 21:38

YORUM YAZ

 • halil45halil457 ay önce
  bam annem konusmuyor ilgi göstermiyor diye kaciyor, ama disarda sana tecavüz edip hatta satacaklar seni öyle birakacaklarmi sandin, ne oldu simdi beterin beteri durum icine düstün cahil kiz
 • AHMETAHMET7 ay önce
  Aile eğitimi, aile eğitimi denir. Ne aile eğitimi? Çocuklarımız ailelerin elinde değil ki?. Çocuklarımızı, televizyon, telefon, internet, arkadaşları ve magazin basını eğitiyor? 7 yaşındaki torunum T.V de veya çevrede gördüğü şekilde giyinmek için ağlıyor, sızlıyor. Kendini yere atıyor. Çözüm ne? T.V, ve telefon çocuklar için yasaklansın mı? Ne yapalım da etkilenmesin? Özel hayat tarzlarını halka dayatanların da suçu olabilir mi?
 • vatandaşvatandaş7 ay önce
  Zavallı kızcağız! Dışarda başına işler geldikten sonra ana babanın kıymetini anlar ama iş işten geçer. İnsan sevdiği, değer verdiği kimselere yasaklar ve kısıtlamalar getirir.
 • TüybTüyb7 ay önce
  muhtemelen kulüplerdesermaye olacaktır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019