• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
Dünyayı sarsan ölümde ortaya çıkan detay gündemi uzun süre meşgul edecek

2020-07-12 16:04:07
Dünyayı sarsan ölümde ortaya çıkan detay gündemi uzun süre meşgul edecek

Güney Kore'de bir süredir kayıp olan Güney Kore'nin başkenti Seul'ün Belediye Başkanı Park'ın ormanlık alanda ölü bulunmasının ardından şoke eden detaylar ortaya çıktı.

#1
Foto - Ajanslara düşüne son dakika haberinde Seul Belediye Başkanı Park Won-soon'un kayıp olduğu bildirildi.

Ajanslara düşüne son dakika haberinde Seul Belediye Başkanı Park Won-soon'un kayıp olduğu bildirildi.

#2
Foto - Bu haberden hemen birkaç saat sonra da Park Won-soon'un öldüğü bilgisi geldi.

Bu haberden hemen birkaç saat sonra da Park Won-soon'un öldüğü bilgisi geldi.

#3
Foto - Kızı, 64 yaşındaki Park'ın evden ayrılmadan önce

Kızı, 64 yaşındaki Park'ın evden ayrılmadan önce "vasiyete benzer" bir sesli mesaj bıraktığını, daha sonra da telefonuna ulaşılamadığını söyledi.

#4
Foto - Park'ın makamına gitmediği, belediye binasında bir yerel hükümet yetkilisiyle olan görüşmesini de iptal ettiği belirtilmişti.

Park'ın makamına gitmediği, belediye binasında bir yerel hükümet yetkilisiyle olan görüşmesini de iptal ettiği belirtilmişti.

#5
Foto - Park Won-soon'un ölümünün ardından detaylar ise bugün belli oldu. Sevilen belediye başkanın ölümümün sebebi tüm dünyayı şoke etti.

Park Won-soon'un ölümünün ardından detaylar ise bugün belli oldu. Sevilen belediye başkanın ölümümün sebebi tüm dünyayı şoke etti.

#6
Foto - Seul belediyesi yetkilileri yaptıkları açıklamada Park Won-soon'un intihar ettiğini belirterek ardında bıraktığı intihar notunu dünya basınıyla paylaştı. Park Won-soon'un ölümünden hemen önce belediye çalışanı sekreteri tarafından cinsel tacizle suçlandığı öğrenildi.

Seul belediyesi yetkilileri yaptıkları açıklamada Park Won-soon'un intihar ettiğini belirterek ardında bıraktığı intihar notunu dünya basınıyla paylaştı. Park Won-soon'un ölümünden hemen önce belediye çalışanı sekreteri tarafından cinsel tacizle suçlandığı öğrenildi.

#7
Foto - Park Won-soon'un bıraktığı intihar notunda 'Herkese çok üzgün olduğumu bildirmek istiyorum. Hayatım boyunca yanımda bulunanlara teşekkür ederim. Acıdan başka bir şey veremediğim ailem beni affetsin' yazıyor.

Park Won-soon'un bıraktığı intihar notunda 'Herkese çok üzgün olduğumu bildirmek istiyorum. Hayatım boyunca yanımda bulunanlara teşekkür ederim. Acıdan başka bir şey veremediğim ailem beni affetsin' yazıyor.

#8
Foto - Park Won-soon'un notunda ayrıca yakılmak istediği ve küllerinin anne babasının mezarlarının üzerine serpilmesini talep ettiği açıklandı.

Park Won-soon'un notunda ayrıca yakılmak istediği ve küllerinin anne babasının mezarlarının üzerine serpilmesini talep ettiği açıklandı.

#9
Foto - Seul'de yayın yayan SBS televizyonunun bildirdiğine göre Park Won-soon'un sekreterliğini yapan kadın tarafından çarşamba akşamı cinsel taciz suçlaması yapılmış. Belediye başkanının çok sayıdaki sekreterinden biri olan kadının iddiasına göre Park Won-soon bu tacizleri 2017 yılından beri devam ettiriyormuş.

Seul'de yayın yayan SBS televizyonunun bildirdiğine göre Park Won-soon'un sekreterliğini yapan kadın tarafından çarşamba akşamı cinsel taciz suçlaması yapılmış. Belediye başkanının çok sayıdaki sekreterinden biri olan kadının iddiasına göre Park Won-soon bu tacizleri 2017 yılından beri devam ettiriyormuş.

#10
Foto - Taciz şikayetinin detayında ise 'istenmeyen cinsel temas' ifadesinin yer aldığı söyleniyor. SBS televizyonunun kaynak belirtmeden aktardığı bir diğer bilgiye göre Seul belediyesinde görevli başka kadın çalışanların da yetkililere aynı tür cinsel taciz şikayetleri bildirdiği söyleniyor.

Taciz şikayetinin detayında ise 'istenmeyen cinsel temas' ifadesinin yer aldığı söyleniyor. SBS televizyonunun kaynak belirtmeden aktardığı bir diğer bilgiye göre Seul belediyesinde görevli başka kadın çalışanların da yetkililere aynı tür cinsel taciz şikayetleri bildirdiği söyleniyor.

#11
Foto - Televizyon kanalının bu iddiaları açıklayan bir yayını perşembe akşamı Park Won-soon'un ölüm haberinin geldiği gün yapmayı planladığı da bir diğer bilgi. Park Won-soon'un kayıp olduğu haberinden sonra saatler süren arama çalışmalarına çok sayıda görevli katılmış, kayıp başkanın cesedi akşam saatlerinde Seul'un kuzeyinde bir bölgede bulunmuştu. Park Won-soon için düzenlenen cenaze törenine ise çok büyük bir kalabalık katıldı. Törende oldukça üzgün görünen Seul halkı başkanın çiçeklerle bezeli tabutunun önünde taziyeleri sundu.

Televizyon kanalının bu iddiaları açıklayan bir yayını perşembe akşamı Park Won-soon'un ölüm haberinin geldiği gün yapmayı planladığı da bir diğer bilgi. Park Won-soon'un kayıp olduğu haberinden sonra saatler süren arama çalışmalarına çok sayıda görevli katılmış, kayıp başkanın cesedi akşam saatlerinde Seul'un kuzeyinde bir bölgede bulunmuştu. Park Won-soon için düzenlenen cenaze törenine ise çok büyük bir kalabalık katıldı. Törende oldukça üzgün görünen Seul halkı başkanın çiçeklerle bezeli tabutunun önünde taziyeleri sundu.

#12
Foto - Bir protestocu ise başkanın cesedinin getirildiği hastanenin önünde elinde bir pankartla görüldü. Pankartta 'Bazı intiharlar aslında şiddetir' ifadesi yer alıyor.

Bir protestocu ise başkanın cesedinin getirildiği hastanenin önünde elinde bir pankartla görüldü. Pankartta 'Bazı intiharlar aslında şiddetir' ifadesi yer alıyor.

#13
Foto - 2011 yılında beri Seul Belediye Başkanlığı görevini yürüten Park Won-soon aynı zamanda bir insan hakları avukatıydı.

2011 yılında beri Seul Belediye Başkanlığı görevini yürüten Park Won-soon aynı zamanda bir insan hakları avukatıydı.

#14
Foto - Park Won-soon'un gelecek seçimlerde aday olacağı ve Güney Kore'nin başına geçecek yeni lider olmasına da kesin gözüyle bakılıyordu.

Park Won-soon'un gelecek seçimlerde aday olacağı ve Güney Kore'nin başına geçecek yeni lider olmasına da kesin gözüyle bakılıyordu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı