Sneijder’e bak CHP’ye bak!

12 Ağustos 2017 Cumartesi

Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaptığı skandal açıklama Türk ekonomisine ve Türk turizmine büyük bir darbedir.

Türkiye’nin ana muhalefet partisi sorumluluğunda değil de, bilinçli bir şekilde sorulan ve Almanya’nın arzu ettiği cevapların da ötesinde istediklerinin de fazlasını vermek, Almanya’daki bazı çevrelere doğrudan hizmet anlamı taşımaktadır.

Türk siyasi tarihinde böylesi skandal bir açıklama pek hatırlamıyorum. Kendi ülkesinin ekonomisine turizmine darbe vuracak bir açıklama Sayın Kılıçdaroğlu’na yakışmamıştır.

Kılıçdaroğlu, Ankara’daki CHP merkezinde bir röportaj veriyor.

Alman muhabir almak istediği cevabı da içinde olan bir soru soruyor. “Bir araştırmaya göre Almanların yüzde 90’ı Türkiye’de tatil yapmak istemiyor, çünkü yanlış bir tişört veya yanlış bir fıkra yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korku yerinde bir korku mu?” sorusunu yapıştırıyor.

Ve beklediği, istediği cevabı da alıyor. “Maalesef böyle bir havanın gerçekten olduğunu tespit ediyorum. Ben uzun zamandır Türkiye’de şu an hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını, ne can ne de mal güvenliği olduğunu söylüyorum. Tabii ki devlet terör örgütlerinin propagandalarına karşı önlem almalı. Maalesef yasaların geçmediği, adaletin olmadığı bir dönemde yaşıyoruz” diyor Kılıçdaroğlu.

Kendi ülkesini kötülemekle yetinmeyen Kılıçdaroğlu, Almanları da Türkiye’ye gelmemeleri konusunda uyarıyor

Sayın Kılıçdaroğlu’na sormak lazım, bu açıklamalar Türkiye ekonomisine, turizmine bir darbe değil midir?

Kendisini yerli ve milli sayan birisi böyle bir açıklama yapar mı?

Ankara’dan İstanbul’a kadar yaya yürürken her türlü provokasyona rağmen yine her türlü güvenliği alan Alman hükümeti miydi?

CHP gelen baskıyı azaltmak için Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’a bir açıklama yaptırdı. Tezcan, Kılıçdaroğlu’nun böyle bir beyanatının olmadığını savunarak şöyle dedi: “Genel başkanımızın söyledikleri çok açıktır. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi dışarıya şikâyet etmeye dönük bir beyanatı yoktur”

Fokus boş durur mu? Yapıştırır cevabı...

Focus dergisinden Frank Nordhausen, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Alman gazetecilik geleneklerine göre söyleşi CHP’ye gönderildi ve basılmadan önce resmi onay alındı” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun skandal röportajı sonrası,

Almanya’da Sol Partisi milletvekili Alexander Neu, Türkiye’nin Alman vekillere Konya’daki üssü ziyaret izni vermesinin ardından “Türkiye’den çıkabileceğim kesin olmalı” diyerek garanti istemiş…

Anamuhalefet liderinin ülke menfaatleri doğrultusunda daha sorumlu davranması gerekmez mi?

Sonucu nerelere varacağı belli olmayan açıklamalardan kaçınmak gerekmez mi?

CHP’de bir skandal açıklamada Mustafa Akaydın’dan geldi.

Yaptığı konuşmada ısrarla FETÖ’yü aklayan CHP’li Akaydın, konuşmasında sürekli olarak “tiyatro” vurgusu yaparak, 15 Temmuz darbe girişimini sulandırmaya çalıştı. FETÖ’yü akladıktan sonra 249 şehidin sorumluluğunu da devlete yükleyen Akaydın hızını alamıyor! “Cemaatten etkilendiğinden tutun da darbe gecesi neden az kişi öldürdüler diyerek Şehitlerimize hakarete varan söylemlerde bulunuyor.

CHP bir an evvel bu tür skandal söylemlerden uzak durmalı. Yerli ve Milli bir duruş sergilemeli. Ulusal ve uluslararası önemli bir süreçten geçtiğimizin farkındalığı ile bilinçli siyaset yapmalıdır.

Yerli ve Mili olmak!

İnsanın bir dikili ağacı olur…

Galatasaray’ın Hollandalı eski futbolcusu Sneijder, Türkiye’nin güvenli olmadığını söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun aksine yerli ve milli bir duruş sergiliyor! Ve diyor ki,

“Türkiye’de kendimi hep güvende hissettim…”

33 yaşındaki Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder, Türkiye’deki yaşantısına ilişkin The Telegraph gazetesine röportaj verdi.

Bakın “HOLANDALI” Sneijder ne diyor ülkemiz hakkında...

“Türkiye’de hiçbir zaman kendimi güvende hissetmediğim bir durum olmadı. Galatasaray ve İstanbul hayatımın bir parçası ve bu deneyimi asla unutmayacağım”

Wesley Sneijder’in Türkiye de bir dikili ağacı oldu. Olamayanlar utansın!

Tebrikler Sneijder..

 

 • Mhmt kptnMhmt kptn5 ay önce
  Selamunaleykum... Muhterem Sinan bey bukadar gündemde tutacak bir başarıları yok hiç hiç olmadı... Millilikmiş milicilikmiş bunlardan chp ye ne...Onlar için milliyetçilikyanlızca eğer kaldıysa 6 oktan birisi idi... Velhasıl onların en büyük sermayesi irtica başörtüsü imam hatiplervs vs... Şimdi güçleri yetmiyoryetseTSK ya talimatla veya kendileri gibi olan bürokratlarla işyapıyor dular... Lakin şimdilerde fetönün talimatları ile hareket ediyorlar(bunlar yapacakları bir şehleri yok) o nun için sizden istirhamım birazda.!.. Milli görüşten ve milli görüşün liderinden ve milli görüşün fikirlerinden bahsetseniz.... Slm v dua
 • AliAli5 ay önce
  Sinan bey siz chp nin yerli olduğunu mu zannediyorsunuzki onlara bu açıklamalar yakışmadı diyorsunuz .onlar bu vatanın evladı değiller ve hiçbir zamanda olmadılar..kendilerine yakışanı ,yani aldıkları görevi layıkıyla yapıyorlar.Siz ne yaşıyorsunuz.Chp den olumlu bir tek söz duyarsanız altında bir çapanoğlu aramanızı tavsiye ederim.Allah vatanımı milletimi chp ve avanesinin şerrinden korusun.
 • Asalet .Asalet .5 ay önce
  Anladigim kadariylachp yonetiminiustakil denilenabd ,CIA,pentegon ,bnd ,modsat ,içeriden ele gecirmisler ,feto gibi kullaniyorlar ,.kullanacaklar ,.chpyeverilen görev,turkiyeyikaristirma ,kaos cikarmak ,anarşiolusturmak ,.cumhuriyetcilik,yalan ,.demokrasiyalan ,.özgürlükyalan ,.adalet yalan ,.Atatürkçülükyalan ,.halkcilik yalan ,.halk dediğin % 49.5iletercihiniyapti . NEREDEsenin seninhalkciligin!, NEREDE senin halka saygin?...chpesittirhdp,.chp yegonul veren yurtsever ,gercek cumhuriyetci ,kardeslerim ,sozumsizedegil ,.
 • MiLLETMiLLET5 ay önce
  SAYİN YAZAR BU CHP İN İÇİNDE VATAN AŞKİİÇİN CANİNİ VERECEK BİR TANE YÖNETİCİ VEYA ÜYE BULAMASİNİZ BU MİLLETTEN REYALMAK İÇİN ÖNCE MİLLET OLACAKSİN AMA BUNLAR MİLLETTE TEPEDEN BAKİYORLAR BİZE BUNLAR YABANCİLAR
 • SonicSonic5 ay önce
  Tedirgin olmak için sebep çok
 • Alanya63 Alanya63 5 ay önce
  Bir an önce satılmış uşaklardan kurtulmamız lazım.Bu kadar basit liderciklerin arkasından giden insanların akıllarına şaşıyorum.Öyle liderciklerin böyle taraftarları olur ancak.En büyük imamlarının değeri 1 dolar $ olduğuna göre çok görmemek lazım.
 • Nahit sazoğlu Nahit sazoğlu 5 ay önce
  Hükümet acilen d8 devletlerin toplamalı tarımdahayvancılıkta turizmdeki milli savunma sanayimizi ulaştırma da demiryollarına ve denizyolu taşımacılığı güçlü türkiye kamudaki emekliliği gelenlerin hepsini hükümet acilen emekli etmeli işsizlik büyük ölçüde çözüme kavuşur
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK5 ay önce
  Bunların verdiği zararı gavur vermiyor .Nezaman özlerine dönerler acaba.