Yeni Akit - M&S Asistans

Sneijder’e bak CHP’ye bak!

12 Ağustos 2017 Cumartesi

Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaptığı skandal açıklama Türk ekonomisine ve Türk turizmine büyük bir darbedir.

Türkiye’nin ana muhalefet partisi sorumluluğunda değil de, bilinçli bir şekilde sorulan ve Almanya’nın arzu ettiği cevapların da ötesinde istediklerinin de fazlasını vermek, Almanya’daki bazı çevrelere doğrudan hizmet anlamı taşımaktadır.

Türk siyasi tarihinde böylesi skandal bir açıklama pek hatırlamıyorum. Kendi ülkesinin ekonomisine turizmine darbe vuracak bir açıklama Sayın Kılıçdaroğlu’na yakışmamıştır.

Kılıçdaroğlu, Ankara’daki CHP merkezinde bir röportaj veriyor.

Alman muhabir almak istediği cevabı da içinde olan bir soru soruyor. “Bir araştırmaya göre Almanların yüzde 90’ı Türkiye’de tatil yapmak istemiyor, çünkü yanlış bir tişört veya yanlış bir fıkra yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korku yerinde bir korku mu?” sorusunu yapıştırıyor.

Ve beklediği, istediği cevabı da alıyor. “Maalesef böyle bir havanın gerçekten olduğunu tespit ediyorum. Ben uzun zamandır Türkiye’de şu an hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını, ne can ne de mal güvenliği olduğunu söylüyorum. Tabii ki devlet terör örgütlerinin propagandalarına karşı önlem almalı. Maalesef yasaların geçmediği, adaletin olmadığı bir dönemde yaşıyoruz” diyor Kılıçdaroğlu.

Kendi ülkesini kötülemekle yetinmeyen Kılıçdaroğlu, Almanları da Türkiye’ye gelmemeleri konusunda uyarıyor

Sayın Kılıçdaroğlu’na sormak lazım, bu açıklamalar Türkiye ekonomisine, turizmine bir darbe değil midir?

Kendisini yerli ve milli sayan birisi böyle bir açıklama yapar mı?

Ankara’dan İstanbul’a kadar yaya yürürken her türlü provokasyona rağmen yine her türlü güvenliği alan Alman hükümeti miydi?

CHP gelen baskıyı azaltmak için Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’a bir açıklama yaptırdı. Tezcan, Kılıçdaroğlu’nun böyle bir beyanatının olmadığını savunarak şöyle dedi: “Genel başkanımızın söyledikleri çok açıktır. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi dışarıya şikâyet etmeye dönük bir beyanatı yoktur”

Fokus boş durur mu? Yapıştırır cevabı...

Focus dergisinden Frank Nordhausen, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Alman gazetecilik geleneklerine göre söyleşi CHP’ye gönderildi ve basılmadan önce resmi onay alındı” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun skandal röportajı sonrası,

Almanya’da Sol Partisi milletvekili Alexander Neu, Türkiye’nin Alman vekillere Konya’daki üssü ziyaret izni vermesinin ardından “Türkiye’den çıkabileceğim kesin olmalı” diyerek garanti istemiş…

Anamuhalefet liderinin ülke menfaatleri doğrultusunda daha sorumlu davranması gerekmez mi?

Sonucu nerelere varacağı belli olmayan açıklamalardan kaçınmak gerekmez mi?

CHP’de bir skandal açıklamada Mustafa Akaydın’dan geldi.

Yaptığı konuşmada ısrarla FETÖ’yü aklayan CHP’li Akaydın, konuşmasında sürekli olarak “tiyatro” vurgusu yaparak, 15 Temmuz darbe girişimini sulandırmaya çalıştı. FETÖ’yü akladıktan sonra 249 şehidin sorumluluğunu da devlete yükleyen Akaydın hızını alamıyor! “Cemaatten etkilendiğinden tutun da darbe gecesi neden az kişi öldürdüler diyerek Şehitlerimize hakarete varan söylemlerde bulunuyor.

CHP bir an evvel bu tür skandal söylemlerden uzak durmalı. Yerli ve Milli bir duruş sergilemeli. Ulusal ve uluslararası önemli bir süreçten geçtiğimizin farkındalığı ile bilinçli siyaset yapmalıdır.

Yerli ve Mili olmak!

İnsanın bir dikili ağacı olur…

Galatasaray’ın Hollandalı eski futbolcusu Sneijder, Türkiye’nin güvenli olmadığını söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun aksine yerli ve milli bir duruş sergiliyor! Ve diyor ki,

“Türkiye’de kendimi hep güvende hissettim…”

33 yaşındaki Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder, Türkiye’deki yaşantısına ilişkin The Telegraph gazetesine röportaj verdi.

Bakın “HOLANDALI” Sneijder ne diyor ülkemiz hakkında...

“Türkiye’de hiçbir zaman kendimi güvende hissetmediğim bir durum olmadı. Galatasaray ve İstanbul hayatımın bir parçası ve bu deneyimi asla unutmayacağım”

Wesley Sneijder’in Türkiye de bir dikili ağacı oldu. Olamayanlar utansın!

Tebrikler Sneijder..

 

YORUM YAZ