Cemaat tam bir güç zehirlenmesi içinde. Gülen hayal görüyor. Örgütteki çöküşü, dağılma sürecini görmezden geliyor. Herkesin gördüğü bir gerçeği kendisinin görmemiş olması mümkün değil. O zaman geriye tek ihtimal kalıyor, o da gerçeği söylemediği..

Özellikle son olarak PYD’nin Suriye sınırının üçte ikisini kontrolüne geçirmesi, ülke genelinde dehşetli bir öfkeye sebep oldu. Tartışmanın ucu MİT TIR’larına uzandı. Ve tabi suçlu belli, Paralel savcılar.. Paralelin suç ortakları belli, PKK! HDP ve KCK. Son olarak bu kervana Can Dündar ve Erdem Gül katıldı.

Paralelcileri ve onlara destek verenleri uyarıyorum, sesinizi kısın ve ortalıkta fazla gözükmeyin. Vatandaş hakimler kadar “anlayışlı” davranmayabilir.. Ortada hem terör, hem de ajanlık sözkonusu.. Kendinizi bu saatten sonra kimseye anlatamazsınız.. Hem teröre yardım ve yataklık, hem devletin gizli operasyonunu deşifre etmek, hem savaşta düşmana yardım, casusluk, her şey var.

Paralel, Can, HDP, PKK, PYD ve KCK toplum hafızasında bir ihanetin markasına dönüştü. Her şehid, Güneydoğu’dan, Suriye’den gelen her olumsuz haber bu ihanetin hafızalardaki yaranın izlerini daha da derinleştiriyor.

Benim gördüğüm, Gülen’in her konuşması ya da Can’a, HDP ye destek veren her açıklama halkın sabrını zorluyor.. Özellikle sermaye kanadından bu kesime doğrudan değil dolaylı destek verseler bile, hâlâ bunların medyasına reklam verenler, bunlara yakın duran politikacılar, bürokratlar, bu giderek büyüyen nefretin muhatabı olabilir..

Hele bir de, kripto Paralelcilerin suret-i haktan gözüküp, önlerinde engel gördükleri kişi ve kuruluşları paralelcilikle suçlamaları zihinleri bulandırsa da, kendilerine yönelik öfkeyi daha fazla artırıyor, düşmanlarının sayısını artırıyor.

ABD seçimleri sürecinde kimse paralelcilerle ilgilenmeyecek.. Zaten projenin editörü Fuller ile Gülen ters düşmüş durumda. FBI bu projeye başından beri karşı idi. CIA de geçmişte bu yapıdan yararlansa da, bugün bu işler tersine döndü. Batı, PKK ya da Paralel uğruna Türkiye’yi kaybetmek istemiyorlar.. Bir de Paralel yapı deşifre oldu. Artık bir gelecek vadetmiyor.. Bu çevreler Gülenin esoterik fantezileri ile zaman kaybetmek istemiyor.. Belki hemen Türkiye’ye teslim etmeyecekler ama artık daha fazla bunlara kapı aralamayacakları da bir başka gerçek. Örgüt içinde kendi istihbaratına entegre olan kripto isimleri doğrudan kendi kadrolarına aktarabilirler. Bu da örgütün önemli isimleri arasında ciddi bir krize, hesaplaşmaya dönecektir. Bunu öngörmek için kâhin olmaya gerek yok.

Bu arada; Gülen’in yakın çevresine bir takım emrivakiler yapması, örgüt içinde yer alıp, ilişkili ülkelerin istihbarat örgütleri ile yakın ve sıcak temaslar kuran isimler, Gülen’in emrivakileri karşısında zor durumda kaldıklarında nasıl bir tercihte bulunacakları önümüzdeki günlerde belli olur. Gülen’in elini çabuk tutmak istemesinin asıl sebebi, Amerikan seçimleri öncesi ipleri eline alarak yeniden ABD nezdinde itibar kazanmak ile ilgili. Mayıs hedefi buna yönelik. Mayıs olmazsa, Eylül-Ekim diyecekler. Olmadı, Aralık diyecekler. Tabi burada askeri şuradan önce bir ilerleme sağlamak istiyorlar. Hani ordudaki adamlarını ikna edebilseler, bir kalkışma bile deneyebilirler. Gülen’in gözü kimseyi görmüyor. Bu gidiş yokoluşa doğru bir gidiş olduğu için, her yolu mübah görüyor. Hiç bir yol onlar için mevcut gidişattan daha kötü olamaz. Bunun için herkesle, her şartla ittifak kurabilirler. Ama bu akıllarından büyük öfkeleri kendi akıbetlerini çabuklaştırmak, eşikte bekleyen trajedi riskini büyütmekten başka bir işe yaramıyor.

Gülen ve çevresi kaçtıklarını sandıkları şeye doğru koşuyorlar.

PKK ve Paralel yapı sonunda kol kola girdiler ve aynı akıbete doğru birlikte yürüyorlar. Zaman ve Boydak operasyonu, paralel yapıda büyük bir şok etkisi yaptı. Bir çok kişi bu sonuçtan birbirini sorumlu tutuyor. Siyaset ve yabancı ülkelerle ilişkiler, istihbarat örgütleri ile ilişkiler, para işleri, İsrail’le ilişkiler, Vatikan’la ilişkiler, dinler arası diyalog konusu, sınav hırsızlığı kadrolaşma, dinleme rezaleti her şey, şüphelenip sustukları tüm konular cemaat içinde konuşulmaya başladı. Ve bu işin geri dönüşü yok. Cemaatte güç vehmedip yanaşanlar, aslında işin farkında olup, menfaati gereği orada görünenler, bu son gelinen noktadan sonra cemaatle yollarını ayırdılar. Kimi Gülen’in manevi tasarrufuna inanıyordu, kimi ABD, İsrail ve Vatikan’la kurdukları derin ilişki sebebi ile, bu gücün şemsiyesi altına girmeyi kendileri için bir koruma alanı gibi görüyor ve bu çevrelerin kendi adamlarını feda etmeyeceğini düşünüyorlardı, ama sonuç ortada.

Batılıların çıkar ve güvenlikleri sözkonusu olduğunda feda edemeyecekleri kimse yok. Gülen’e büyük ümit bağlamışlardı ve bugüne kadar önemli işler yaptılar. Önce “BOP” çöktü, arkasından “One minute”, “Mavi Marmara” derken bu işler bu noktaya geldi.

Ahh şimdi, “hocaefendi” “füruat”la uğraşmayı bırakıp, esip gürleyeceğine “otorite”ye boyun eğse, hepsi tek tek kayyıma devredilmede, Çevik Bir’e teklif ettiği gibi, biri kendine “beceremedin bırak git” demeden, halktan topladığı, kamu kaynaklarından aktardığı paralarla yaptırdığı okulları, yurtları, şirketleri kamu otoritesine devretse de, aleyhindeki suç dosyasını daha fazla kabartmasa. Hadi kendini düşünmüyorlar, peşinden gidenlere acısa. Ama kendi bilir. Bu yaşta bu kadar stres sağlığa zararlıdır. Bir doktor, videodaki görüntüsünden, serbest konuşurken ellerinin titrediğini farketmiş, bu stresin bu yaşta Alzheimer riskini tetikleyebileceğini söylüyor. Sinirlendiğinde elini bir yere dayamasını buna bağlıyor.

Tanıdıklarım var, zor bir durum. Dinini kaybediyorsun, bir anda hayallerini, umudunu kaybediyorsun.. Önce buna sebeb olanlara kızıyorsun, sonra kutsadığın kişi hakkında giderek artan kuşkular beynini kemiriyor, “acaba” diyorsun. Senin Deccal ve Süfyan diye suçladıkların aynı sıfatla seni suçluyor.. Zor bir durum. Selam ve dua ile.. 

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

gece

YOrumlarin bazılarına katılıyorum.cunki şimdiye dek fetö ye ses çıkarmayi çıkarmayi tepemize çıkıp ülkenin altını oydular.

Cevapla

kaan

“Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap. Aleyhine de olsa hakkı söyle.” Kütüb-i Sitte, Muhtasarı Tercüme ve şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan, 16. cilt, Akçağ Yayınları, Ankara, s. 317 "hal böyle iken gelin islam kardeşliğini yaşatalım. İnanın bu düşman olmaktan daha kolay..Son söz KELÂMULLAH'ın""Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et…"(Nahl Suresi, 125)

Cevapla

kaan

“Sizden önceki toplumların derdi size de bulaştı: Haset ve kin. Kin beslemek kökten kazıyan şeydir. Allah’a yemin ederim ki iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız.Tirmizi; Huccetü’l İslam İmam Gazali, İhya’u Ulum’id-din, 3. ""“Merhamet edin, merhamet olunasınız. Af edin, af olunasınız. Yazık, laf ebesi olanlara. Yazık günahlarına bilerek devam edip, istiğfar etmeyenlere.” G.Ahmed Ziyaüddin, Ramuz El Hadis"Allah Aşkına birbirimiziislam kardeşliğ adına af edelim. Ben , bana hakaret eden kardeşlerime hakkımı helal ediyorum. esinlikle kalınız....

Cevapla

NECDET CAN

Sayın Dilipak diliniz pekpak söylememiş hem de bu kadar okumuş/duyurmuş/yaşamış biri için - rabbim hidayet versin hepimize inşallah makaleni tekrar okur ben kötü bir iş yapmışım dersiniz.- makalenizdeki ihbarcılık/tahrikçilik/bölücülük bölümlerini geçiyorum- en yüksek sesimle soruyorum makalenizde geçen "ŞEHİT" kavramı ile daha önce tanımladığın "İslam’da ŞEHİDliğintek bir anlamı vardır, Allah’a ve onun dinine bağlılık uğruna canını feda etmek.. Ne vatan, ne bayrak, ne ırk, ne kabile, ne mal, ne mülk, ne aile hiçbir şey buna dahil değildir.. Şüphesiz ki, Allah’ın rızası kapsamındaki her şe

Cevapla

Serkan Gerçek

Çok öpüyorum.

Cevapla

Ali

Herkes din adına diğerini suçluyor. Oysa güç savaşı var.  müslüman birilerine atılan iftiranın bedelini ötede ödeyeceğiz. Bu yorum alanı dahil istihbaratın herkesi kullanmadığı ne malum. Öte tarafta bize istihbaratçılar kandırdı diye kurtuluş yok. Kendimize gelelim biraz basiret.

Cevapla

Zeynep nurgul

İşin özeti şu etrafındaki leri doktor mühendis hakim savcı olmaya teşvik etti gerçek islami öğretmediki İslâm onun için zatenn teferruat bu yüzden kimse tepki göstermez

Cevapla

zafer yelkovan

Tesbit ve tehisleriniz yerindeHalen kimler nasil ve nedenihaneti farketmiyor.islam in hicbir Akidesi ile bagdasmayan tamamen tek bir sahsin etrafinda ne olursa olsun korukorune icinde olmalarinin hicbir izahi olamaz.Bir kac kitabinda tamamen kendi sahsi goruslerini dusunce tarzini empoze edip ehli Sunnet Alimlerinden ornekler vermemesi zihni ve suuru acik her Musluman in gormesi gerekir.Zevat fitne fucur ne varsa hak getire.Hicbir seyh veya kendini onder zannina kaptiran herkimse gunah islemekten munezzeh degildir.zaten malum yapi ve taraftarlari menfaatleri ugruna diger zevat ise suursuzluklarindan halen ihanet icerisindeler.Ey bedbaht NefsimHiabi nin muhatabi Said i Nursi dahi Eserlerini enyakin arkadaslarina ve en onemlisiNefsim e HitabenSunum a bakinBirakin Cemaat halen kendilerini musluman zanneden zir da degil zirdeli bunlar.Tovbe hasa Peygamberimiz S.A.Vkapidan girsedevrin degil demek curetini gostermekOk yay dan ciktigi gibiDinden cikarir.HulasaYahudisevicilik varIhanet varkatli vacip bunlarin

Cevapla

MustafaB

Üstad Dilipak'ın bu "Uyarı" yazısı muhataplarının kulağına küpe olsun..Belki ders alır, yola gelirler.

Cevapla

Kaan -2

DostlarAsırlardır İslam'ı yine İslam ile yok eden bir anlayış maalesef Yüce Peygamber (s.a.v) ölümü ile başlayan ve günümüze kadar gelen bir anlayışla devam etmekte. Bu anlayışın tarafları yine biz Müslümanlar ... Gelin hata yapan Müslüman kardeşimizi af edelim. Hatasını yine de söyleyelim. Ama onu asla kaybetmeyi değil kazanmak için çalışalım.. Yetmedi mi bizim yüzümüzden İslam olmadan giden canlara kıydığımız... Yetmedi mi kendi çıkarlarımız , cemaatimizin , partimizinv.s. çıkarları için birbirimize düşman kesildiğimiz....Gelin şeytanı değil , melekleri güldürelim..

Cevapla

adanalı

kaan cım anladığım kadarıyla ,islam düşmanı pensilvanya deccali seni çok etkilemiş ,, yüce ALLAH kötü ve kötülükle savaşmayı emretmiyormu ?güya mütevazi davranıyorsun ama nefsinin salyaları, kokusu taaburalara geliyor , bırak artık şu vatan haini bunağı... kendini geliştir lütfen ,melekle deccal arasında tarafsız olan kötülerdendir,unutma ....

Cevapla

ahmet takan

Yıllarca islamcılar ;islamcı olmayan liberal,sol,sağ ideolojileri masaya yatırmış,didik didik etmiş aynı zamanda itibarsızlaştırmıştı.aynı şey bugün islamcılı siyaset için geçerli

Cevapla

gece

RAbbim o fetö şeytanıni kahhar ismiyle kahretsin. Yaa bunun ülkeye verdiği zararı kimse vermedi.

Cevapla

C.ali

Su uyur feto uyumaz buda bir şeytani sıfattır

Cevapla

Zerrr

Kaan beyne iyi niyeti ne susmasi Allah askina fetullahin karsisinda susup dilsiz seytan mi olalim? Zaten susa susa bunlari basimiza cikardik ya ! Artik susma degil munafigin yuzune sen munafiksin diye haykirma zamanidir!! Hala sunlara paralelere musluman muamelesi yapiyorsunuz ya hayret ediyorum! Yorumum ve bakis acim kesinlikle siyasi degildir!!!!

Cevapla

sezai ercan

Islamin yukselisinde dunyaya hukmetmesinde derdi ıslam derdi degilde dunyalik cikar olan paralellerin bu yeni dunyada yeri yok bunların deşifre olması gerekiyordu ve bütün maskeler düşütu Zaten islamin yukselisi ancak samimi muslumanlarla olur Abduraman abi dilinize sağlık sizingibi samimi yazarlara ihtiyacimiz var

Cevapla

memet

abdurrahman kardeş herşeye dinimizi katmayalım yüce dinimizi malzeme yapmayalım bakın geçen gün yaşlı ve hacı bir kişi bana diyorki namaz kılan en kötü kişi namaz kılmayan en iyi insandan iyidir diyor buna ne diyorsun bende şöyle bir cevap verdim senin iki komşun var biri namaz kılıyor ama bu kişide her yol var sende biliyorsun biride sadece cuma namazları kılıyor beş vakit namaz kılmıyor dedim evinden ayrılacak olsan ve birinede evinin anahtarını vermek zorunda kalsan hangisine anahtarı bırakırsın dedim dediki namaz kılana bırakırım dedi neden dedim o namaz kılıyor dedi nasıl bu iş selamve du

Cevapla

kaan

Aranızdaki bu savaş ve sarf ettikleriniz bu cümleler ile Müslümanlara nasıl örnek olacaksınız ? İnanın son iki yıldır yaşananlardan sonra İslamı kimseye anlatamaz olduk. İnsanlar İslamdan uzaklaşır oldu. Uyarı-yorum. Sizler birbirinizi affetmedikçe ,İslam kardeşliğini yaymadıkça biz basit insanların şahit olacağı gün geldiğinde Allah şahidim olsun bende basit bir kul olarak bu büyük kavganın taraflarından şikâyetçi olacağım. Unvan , şöhret , makam , para kazandınız. .. Kuran aşkına susun lütfen ....Allah aşkına yalvarıyorum.... Susunyoksa ..Peygamberlerin vaat ettiği azap yakın ...

Cevapla

RamazanTomatır

Son2 paragrafçokönemlidevleteverilmelidirveozurdilenmelidir. Devlethepimizindevleti ...

Cevapla

RAZİYE SEMA SİNANGİL

Yaqhudi Fetullah gülen veya Sebetays gülen olduğunu ve İngiliz Lawrence gibi 40-45 senedir ince ince kamu kuruluşlarına sızdığı ve dini bir cemeat kurduğunu nasıl anlıyacaksınız.Adam İngiliz İsrailajanı.Müslümanmış görüntülü

Cevapla

Mehmet Cengiz

millet derken seni kastetmiştim, senin gibi paralelcileri...

Cevapla

Yalandolan

Maçta son çeyrek, takım yeniliyor; hakem suçlu, stad ve tv seyreden taraftar kabahatli, tv kanalı maçı yayınladı diye suçlu, oyuncular ve antrenör masum? Tuhaf değil mi?

Cevapla

can

dogrulari soyleyince isinize gelmiyo tabi.sizi gidi hocasinin nefisperverleri.kimse tayyip erdoganin yalagi degil .ironi yaparak o zanda bulunanlar bas yalaklar yasyalaklar sizlersiniz.siz artik bizim yani anadolu cografyasinin sinesinden koptunuz.

Cevapla

zeynel çolak

aynenkatılıyorumahiretinihebaetti , hocasandıkvatan hainiçıktıallahc.cbelasınıverecekhem bu dünyadahemahiretteinşaallah.

Cevapla

Ali Türk

Hocam bu pensilvanyad akı Aglayan hocaya ankaradski Tekstil ıle uğraşan bazı insanların da yüklü para verdiğini duymuştum. Bazısı akp den aday adayı oldu seçime giremedi. Diyeceğim o ki hesapları incelenirse ihanetler i ortaya çıkacak. Selam

Cevapla

Mahmud Öner

Kim müslüman kim münafık Allah biliyor.Onlar da kendini biliyor.Hiçbir şeyden haberi olmayanlara gelince bunlar da sürü gibi onların peşinden gidiyorlar.Yazık size de münafıklık yapanlara da.

Cevapla

abdullah okur

Hakkı efendi isterse c planı olsa ne farkeder. Tam hipnoz olmuş sunuz vesselam.

Cevapla

Mazak

Mehmet Cengiz milletin .... koymuştu ya...  Selam ve dua ile.

Cevapla

Şahin kereviz

Mahşerde kimseye zerre haksızlıl olmayacak

Cevapla

zeki bingöl

Allah bu ülkeye ihanet edenleri kahhar smiyle kahretsin allah münafıkların cezasını versin allah dincilere lanet etsin allah slamcılara lanet etsin allah israille iş birliği yapanlara israil ajanlarına lanet etsin

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (37)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman DilipakTüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?