Yaşar Nuri Öztürk'ün cenaze namazı kılınacak mı?

"Namaz bu ümmetin başına bela edilmiştir" diyenleri savunarak haddi aşan sosyete ilahiyatçısı(!) Yaşar Nuri Öztürk ölmüş... Cenaze namazı kılınacak mı şimdi bu adamın; merak ediyoruz ve bunu sormak hakkımız!

23 Haziran 2016 Perşembe 03:49

Yaşar Nuri Öztürk'ün dünya hayatında iken sarf ettiği ve İslam'ın temel kaidelerini hedef alan sözleri henüz taze iken; ölümün ardından birçok sosyal medya kullanıcısının paylaştığı aşağıdaki ayet de oldukça manidar:

TEVBE-84: Münafıklardan ölen hiçbir kimse üzerine, hiçbir zaman namaz kılma; kabri başında (gömülürken veya ziyaret için) durma. Çünkü onlar, Allah’ı ve Rasûlünü tanımadılar ve kâfir olarak can verdiler.

Öte yandan; gelmiş geçmiş en cesur hocalarımızdan olan Timurtaş Uçar Hocaefendi'nin 'mesajı' da sosyal medyada yine günün en çok konuşulanları arasında yer aldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Haziran 2016 Perşembe 03:49

YORUM YAZ

  • AylinAylin2 ay önce
    Tevbe SuresiOnlardan ölen biri üzerine asla dua etme; böyle birinin mezarı başında da durma. Bunlar Allah'a ve resulüne nankörlük ettiler ve yoldan sapmış olarak ölüp gittiler. ...tam ayeti.EYYY Akit Gazetesi,SEVGILI YASAR NURI HOCAMIZ ALLAH,SIZ KITAPSIZ VE KURANSIZ, PEYGAMERSIZ DEGILDIKI...YUKARDAKI AYETI YASAR NURI HOCAYA GÖNDERME YAPMANIN NE ANLAMI VAR?..ALLAH BILIR KIMIN KAFIR VE MÜMIN OLDUGUNU...SIZLER COK MU GÜNAHSIZSINIZ ACABA? ALLAH,IN YERINE NASIL KARAR VEREBILIYORSUNUZ?....VARIN GERISINIDE SIZ DÜSÜNÜN ARTIK..!!!
  • EmekliEmekli1 yıl önce
    Kuran’daevliliklerinaile yaşantısının oruç unherşeyin etraflıca anlatıldığı halde dinin direği namazdan nasıl kılınacagından kaç vakit kaç rekat kazası varmı yolmu hangi ayetlerin okunacağından hiç bahsetmiyor ancak Yokda demiyorum namaz var ancak kulun isteğine bırakıldığını anlıyorum çünkü ne oruç nede namazın kılınmaması nın cezasında yazmıyor kılanın sevap alacağını kılmayanın bir ceZa almayacağını düşünüyorum nasıl oruçtagücü yetmeyenlere tutarsanız ödülü ben vereceğim dediği gibi tutmazsanız cezayıda ben vereceğim demediği gibinasıl namaz kılacaklaradauyarı yaptığı gibi namaz kılan müşriklerden olmayın dediği gibi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019