Hain imzacılar Ermeni aşığı çıktı

Terör örgütü PKK’yı dağlardan kazıyan, şehirlerde de silinme noktasına getiren güvenlik güçlerimizi; imza attıkları ihanet bildirisiyle hedef alan karanlık akademisyenlerin, ‘Ermeni yalanı’ konusunda da bildiri imzaladıkları ortaya çıktı. Hain bildiriye imza koyan sözde aydınların 35’i, 2008 yılında da “Özür Diliyorum” kampanyasına destek vererek 1915 olaylarında Türkiye’nin Ermenileri katlettiği yalanını dillendirmişti.

Hain imzacılar Ermeni aşığı çıktı
Eklenme: 16 Ocak 2016, 07:39

FARUK ARSLAN / İSTANBULHer fırsatta Türkiye aleyhindeki karalama kampanyalarında boy gösteren karanlık akademisyenlerin Ermeni yalanı konusunda da boy gösterdikleri belirlendi. PKK’yı silme operasyonlarını başarıyla yürüten güvenlik kuvvetlerinin, bölgede halkı ve çocukları katlettiği yalanını “barış bildirisi” adı altında dile getiren karanlık akademisyenler, 2008 yılında da “Özür Diliyorum” kampanyasına destek vererek 1915 olaylarında Türkiye’nin Ermenileri katlettiği iftirasına sarılmışlardı. Baskın Oran, Büşra Ersanlı, Koray Çalışkan, Sibel Özbudun, Esra Mungan ve Ali Akay gibi isimlerin aralarında bulunduğu 35 ismin hem PKK’nın hem de Ermenilerin yalanlarına sözcülük yapması, Türkiye’de ihanetin ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne seriyor.

İŞTE O İSİMLER

PKK’ya destek bildirisinde imzası bulunanlarla, Aralık 2008’de de Türkiye karşıtı “Özür Diliyorum” kampanyasında imzası bulunanlar aynı isimler çıktı. Hem hendekçilere destek bildirisine imza atıp hem de Osmanlı’nın 1915 Olayları’nda Ermenileri katlettiği yalanını öne süren sözde aydınların isimleri ve görevli oldukları kurumlar şöyle: 

Prof. Dr. Ahmet İnsel (emekli), Prof. Dr. Ali Akay-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Prof. Dr. Ayşe Erzan-İstanbul Teknik Üniversitesi (emekli), Prof. Dr. Ayşe Gözen-Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Doç. Dr. Ayşe Gül Altınay-Sabancı Üniversitesi, Prof. Dr. Baskın Oran-Ankara Üniversitesi (emekli), Prof. Dr. Betül Tanbay-Boğaziçi Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Bülent Somay-İstanbul Bilgi Üniversitesi, Prof. Dr. Büşra Ersanlı-Marmara Üniversitesi, Doç. Dr. Cengiz Aktar-Süleyman Şah Üniversitesi, Prof. Dr. Erdağ Aksel-Sabancı Üniversitesi, Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu-Marmara Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Fatma Müge Göçek-Michigan Üniversitesi, Doç. Dr. Ferda Keskin-İstanbul Bilgi Üniversitesi, Prof. Dr. Füsun Üstel-Galatasaray Üniversitesi, Prof. Dr. Günay Göksu Özdoğan-Marmara Üniversitesi, Doç. Dr. Koray Çalışkan-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Kuvvet Lordoğu-Kocaeli Üniversitesi, Prof. Dr. Leyla Neyzi-Sabancı Üniversitesi, Prof. Dr. Melek Göregenli-Ege Üniversitesi, Prof. Dr. Meltem Ahıska-Boğaziçi Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Murat Paker-İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yrd. Doç. Dr. Nil Mutluer-Nişantaşı Üniversitesi, Prof. Dr. Nilgün Toker-Ege Üniversitesi, Prof. Dr. Nilüfer Göle-Ecole des hautes études en sciences socials, Prof. Dr. Reşit Canbeyli-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Samim Akgönül, Strasbourg Üniversitesi, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı-İstanbul Üniversitesi, Doç. Dr. Semra Somersan-Boğaziçi Üniversitesi, Doç. Dr. Sibel Özbudun-Yeditepe Üniversitesi, Prof. Dr. Tahsin Yeşildere-İstanbul Üniversitesi, Doç. Dr. Zafer Yenal-Boğaziçi Üniversitesi, Prof. Dr. Zeynep Direk-İstanbul Üniversitesi, Doç. Dr. Zeynep Gambetti-Boğaziçi Üniversitesi. 

İşte o ihanet bildirisine imza atan akademisyenlerin tam listesi

ERMENİ YALANLARININ MÜDAVİMLERİ

‘Ermeni Soykırımı’ yalanını her platformda savunan karanlık akademisyenlerden Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, köşe yazdığı bir gazetede sık sık Ermeni iddialarını savunuyor. “Ermeni soykırımı hâlâ kapı arkalarında konuşuluyor” ifadelerini kullanmaktan çekinmeyen Fincancı, ihanete özgürlük isteyen akademisyenler arasında yer alıyor. Köken olarak da Ermeni olduğu gündeme gelen Prof. Dr. Baskın Oran da Ermeni yalanlarının müdavimlerinden. “Özür Diliyorum” kampanyasını başlatan isimler arasında yer alan Baskın Oran, “Adının soykırım olup olmaması önemli değil, Türkler Ermeni medeniyetini yok etti” şeklindeki ifadeleriyle tanınıyor. PKK terörünün belini kıran güvenlik kuvvetlerimizi hedef alan bildiriye de imza atarak tıynetini oraya koyan Baskın Oran’ın bölücü yazıları uzun bir süre Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Radikal’de yayınlandı.

Hem PKK, hem Ermeni yalanlarının savunucularından olan bir diğer isim ise Yrd. Doç. Dr. Bülent Somay. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde görev yapan Bülent Somay, adeta her konuşmasında “Ermeni Soykırımı” tabirini kullanıyor. Son olarak “Mesele” isimli dergiye konuşan Somay, tam 10 defa “Ermeni soykırımı” tabirini kullanmıştı. Michigan Üniversitesi’nin yeminli Türkiye karşıtı öğretim görevlisi Prof. Dr. Fatma Müge Göçek de, soykırım yalanını kabul eden PKK’yı görmezden gelenlerden. Yurt dışında verdiği konferanslarda sık sık bu konuyu işleyen Göçek, hayatını sürdürdüğü ABD’den her fırsatta Türkiye aleyhinde yaptığı konuşmalarla gündeme geliyor.

Akademisyenler PKK'nın azmettiricisi

Kaynak: Yeni Akit Gazetesi

 
Haber Tarihi: 16 Ocak 2016, 07:39
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

kartal kaan

Hepsi ermenistana gitsin ..... Sizin babaniz kesin ermenidir. ....

Cevapla

zeynep

Bunlarin hepsi vatan h..ni

Cevapla

Ali rıza

Akp hükümeti gelmeden bunların gıkı çıkmıyordu ne zaman akp hükümeti başa geldi canım türkiyem in her karış toprağından adeta vatan haini fışkırırcasına h..nler çıkmaya başladı.

Cevapla

SADIK KALAFAT

Merhabalar bunlarmi aydin yaziklar olsun kimsenin bizimle ayni fikirde olmasini beklemiyoruz ama bunlar olsa olsa vatan h..ni olur bu dusunce degil resmen pkk teror orgutune destek yardim ve yataklik kisacasi vatan h..nligi yani bizim cocuklarimiza bu ahlaksizlar egitim vermis oylemi yazik valla yine bir yirmi yil hheba oldu desenize bunlar terorist yetisdirmis bizim paramizla kandil istanbuldaymida bizim haberimiz yokmus ekmegimizi yiyip bizi sirtimizdan vurdunuz oylemi defolun istediginiz ulkeye pislikler vatan h..nleri siz aydinlik degil yuz karasi karanliklarsiniz.selamlar

Cevapla

Halil Aksoy

Yeni Akit Gazetesine teşekkür ederim,Allah razı olsun .Bu ihanete imza atanların bu ülkede kalmak gibi bir mecburiyeti yok,defolup gitsinler sevdikleri ülkeye.

Cevapla

Recep akinci

Bu s....sizlerin kimligini resimlerini turkiyenin ønemli yerlerine asinki millet hainlerin kim oldugunu øgrensin. Bundan sonra da kimse onlara hizmet almaya gitmesin. Bunlarin hepsi ermeni kalintisi

Cevapla

hon

monşerler ve monşerlerin akrabaları. haaala köşe başı tutuyorlar.

Cevapla

sevda

SÖZÜM ONA TÜRK VATANDAŞI AMA ASLI ERMENİ VE RUM BOZMALARIDIR., ŞU FOTOĞRAFTAKİ SIFATLAR.DİNK ÖLDÜĞÜNDE HEPİMİZ ERMENİYİZ DİYENLERDE BUNLARDANDI.YANİ 1915 YILINDA TEHCİR ZAMANI ÜLKEMİZDE BİR ŞEKİLDE KALMAYI BAŞARAN ERMENİ VE RUMLARIN TORUNLARI.

Cevapla

numan acar

İbreti alem için imza atan bütün beyaz türkleri teşhir edin... Bizlerde bilelim bunlar kimler..

Cevapla

MEHMET

ALLAH BELALARINI VERSİN İNŞALLAH BEDELİNİ AĞIR ÖDER K.....K SOYLARI

Cevapla

Polat

Biliyorum ki bunların içinde bir tane bile Türk yok. Ülkemizin önemli bütün mevkileri böyle yaratıklar tarafından işgal altında ne yazık. Akp'nin zaten Türklük diye bir derdi yok. Böyle giderse Türkler sadece amelelik, çobanlık, otellerde garsonluk gibi külfeti çok, geliri az işler yapabilecek. Yani bu Türk dışı unsurlara kaymaklı kadayıf, Türklere ise asgari ücret. Benim ülkemde ben bir kere bile boğazı göremeden ölecekken bunlar boğaza nazır yalılarda keyif çatıyor.

Cevapla

R.Cetin

Memleketimizdeki Fakulte ve Universitelerin basina getirilen hocalari o mevkiye getirmeden evvel eveliyati arancakti bu yapilmadi son pismanlik para etmez yonede Devletimiz ozel temizligini yapsin.

Cevapla

konyadan mümince

Bir tanesine bile devletin kuruşunu vermeyeceksin.

Cevapla

vatan sever

bektaş bey ağzına sağlık

Cevapla

kaan

Vay na....ssuz kitapsiz akademisyenler

Cevapla

Yavuz yağmur

NE AŞIĞI BUNLAR ERMENİ TO.......LARI ŞEREF........ler

Cevapla

Mithat er

Bu h..n güruh temizlenmeden bu ülke vatandaşına huzur gelmez. 80 yıldır hükmeden bu güruh saltanatı devrilmeye başladı çok şükür. Bunlar nice mazlum anadolu insanına zulmedegeldiler. Artık yok diplomatlık falan öyle babadan oğula artık anadolu çocukları da yabancı dil öğreniyor ve en üst makamlara gelebiliyorlar. Mösyöler monşerler devri kapanıyor. Son sızlamaları bunların

Cevapla

ali

Köklerine inerseniz er..ni geçmişine sahip olabilirler türk kanı taşıyanlar böyle ihanet edemezler keser döner sap döner bir gün elbette hesap döner ?

Cevapla

Mustafa Altun

Adreslerini de verseydiniz keşke...

Cevapla

Muraad

Bu isimleri ifşa edenlerden ALLAH cc Razı olsun !

Cevapla

Ali

Bu vatan h...leri egitim kurumlarindan temizlenmelidir.

Cevapla

tank

Şunların tiplerine bakın hele müslüman ve türk tipi var mı?soyadı kanunu ile kendilerini kamufle etmisler

Cevapla

bektaş

ne ermeni aşığı halis muhlis ermeni tohumu bunlar a.. ler

Cevapla

serkan

hepside ermeni h..n bölücü zaten halk ve hak düşmanı mandacı satılık karınlık aydın bozuntuları şu tiplere bakın hele yüzlerinde nur yok hepside kaşarlanmış h..n chp zaten pkk nın sözcüsü cumhuriyet gazetesi kandilin sesi stk lar egitim sen kesk hepsi bölücü ülke h..nden bölücüden geçilmiyor bunların kökü kazınmadan bu halka huzur yok

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?