Seçim 2019 Sayfası

Ahrar-uş Şam komutanı İdlib’te şehid oldu

Ahraruş Şam'ın komutanlarından ve şeri kadılarından Ebu Hafsa el-Mısri, İdlib'deki çatışmalarda Şehid oldu

28 Mart 2015 Cumartesi 15:44
Ahrar-uş Şam komutanı İdlib’te şehid oldu

Suriye’de Esed rejimi ve destekçilerinin muhaliflerle İdlib’te çatışmaları son günlerde yoğun bir şekilde sürüyordu. Son gelen bilgilere göre çatışmalarda Ahraruş Şam komutanının hayatını kaybettiği bildirildi.

IslahHaber’de yer verilen bilgiye göre; daha önce Afganistan’da El-Kaide’de komutanlık yapmış olan Ebu Hafsa el-Mısri’nin İdlib’i özgürleştirme savaşında vefat ettiği duyuruldu.

El-Mısri’nin hareketin şeriat sorumlularından olduğu ve birçok cephede “şehitlik” üzerine tebliğler yaptığı ve irşad faaliyetleri yürüttüğü bildirildi.

Ahraruş Şam, geçtiğimiz gün ikinci lideri Ebu Cemil Kutb’u yine İdlib savaşında kaybetmişti.

Bu arada direnişçilerin şehrin merkezine girdikleri ve İdlib şehir sokaklarında sevinç naraları ve tekbir seslerinin duyulduğu gelen haberler arasında.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 28 Mart 2015 Cumartesi 15:44

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Nisan 2019