• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dün dedik, AYM mahkeme de, Yargıtay ne?

131 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

olurmu yaaa

Yargıtayın çok isabetli duruşunu anlamayanlar darbe falan diyerek suçun maddi delilleri ile maddi suç konusunu birbirine karıştırmış oluyorlar İnsan gerçekten hayret ediyor eski bir cumhurbaskanı da her şey ortada diyor ortada fakat onun dediğinin tersi gecerli evet insan gerçekten hayret ediyor şimdi bir düşünelim güvenlikle ilgili meslekler vardır ya mesela asker polis bunlarla ilgili mevzuatta önceden şöyle bir şey vardı meslek ile bağdaşmayan hafif bir hayat yaşayanlar uyarılır ya da hemen meslekten atılır falan gibi bir şeyler vardı şimdi yine vardır zannediyorum eveeeet hafif hayat tabiri ne kadar da muğlak bir tabir değil mi ahhaaaa bir muğlaklık daha bulduk onu da hemen ortadan kaldıralım diyenlere duyurulur hayatın kendisi zaten soyut dediğimiz yönüyle yaşanılır oradan kaldırsanız başka yerden insanın önüne gelir daha da anlaşılmadıysa mesele evlenip ayrılmak mevcut yasalara göre suç mudur hayır değildir fakat siz 5 defa evlenmiş ayrılmış birine aile bakanlığında müdür danışman ya da daire başkanı gibi görevler verirseniz siyasi bir suç olarak karşınıza çıkabilir yani siz bir suçun maddi yönünü tespit etmekle yani bir şeyi kırmak bükmek azaltmak çoğaltmak kısmını netleştirelim derken bütün suçları azaltmak çoğaltmak sarsmak kırmak uzatmak kısaltmak gibi kelimelerle anlatılır hale getirelim derseniz işin içinden çıkamazsınız Evet Anayasa Mahkemesi bir sistemi gözetleyen en yüksek kurumdur fakat zaten böyle olduğu için yani bir sistemi gözetleyen en yüksek kurum olduğu için kararlarında şurada bir muğlaklık var şurada bir soyut durum var demesi çok istisnai bir durum olmalıdır çünkü zaten bulunduğu gözetleme pozisyonu soyut bir dünya ağırlıklıdır bilmem anlatabiliyor muyum Evet böyle soyut bir dünya ağırlıklı bir konumu olduğu için de kendisine Yüce Divan olma vasfı da verilmiştir Çünkü bakanların başbakanların yargılanmalarında seçmen tercihlerinin nerede başlayıp nerede bittiği göz önünde alınması gereken hassas bir durum olduğu için Yüce Divan denilmiş
 • 1 Yıl Önce

Zart

Anayasa madde 153 ü oku bay Ali hukuk okumadığın belli.
 • 1 Yıl Önce

ata

aym kalkıyor... ayak sesleri gelmeye başladı....
 • 1 Yıl Önce

Orhan İnan

Ülkenin en rahat ve etkili kurumu evvelde asker idi. O asli görevine döndü ve Devletin gücü misliyle arttı. Şimdi de bu konuma aym geçti. Milletin sırtında yeni bir yük istemiyoruz. Yeni bir anayasa ve huzur istiyoruz. Bir an evvel bu yapılmalı ve istismarcilarin önü kesilmeli. İyi partinin girişimini de şiddetle kınıyorum. Bölücü sevicilikten vazgeçmelerinin zamanı gelmedi mi?.
 • 1 Yıl Önce

Sahi

Albay genarele posta koydu.karar bu.tam bir kaos.
 • 1 Yıl Önce

Evren anayasası

T.C. Anayasası değil demek ki Evren bu anayasasını zamanında millete dikte ettirip onaylatmış ne yazık...
 • 1 Yıl Önce

Ercan

Herşeyi açıklamışsın ama Anayasa yürürlükte olduğu sürece Anayasa Mahkemesi kararları uygulanmak zorundadır diyememişsin. Bir hukukçu olarak senin bunu söyleneni beklerdim. Dediklerin ancak gerekli yasal düzenleme yapıldıktan sonra uygulanır
 • 1 Yıl Önce

Nuran Devres

Hemen dünya basınında yerini almış: Türkiyede Yargı Krizi diye manşet atmışlar. Bu çok kötü çünkü yabancı yatırımcı gelmez. İşin bir de bu yani var. Dilerim çabucak çözülür.
 • 1 Yıl Önce

Çağdaş

Bu bir yargıya darbedir
 • 1 Yıl Önce

Ali bey, bu da sizden galiba.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yediği döneri beğenmeyip hesap ödemeden ayrılan Kaymakam Hacı Kerim Meral, SÖZCÜ’ye konuştu. İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan kaymakam Meral, olayın anlatıldığı gibi olmadığını iddia etti...
 • 1 Yıl Önce

aklıselim

Sayın yazar. Siz hukukçu bir gazetecisiniz. Meslek kökeniniz gazetecilik olsaydı hiç sözüm olmazdı. Elinizde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden alınmış bir diplomanız var. Bu günkü yazınızı yazabildiğinize göre ya diplomanızı yırtın atın yahut duruyorsa kitaplarınızı bir kez daha gözden geçirin.
 • 1 Yıl Önce

HUKUKÇU

Türkiye bitmiştir. Demokrasi ve adalet ölmüştür. İyi ki gençlik yıllarıma denk gelmedi de gençliğimi doya doya, tadını çıkararak yaşadım. Adaletin olmadığı yerde ot bitmez. Herkese geçmiş olsun.
 • 1 Yıl Önce

Muhammet

Bizim yargı sistemi baştan sona garabet. Ana yasa dediğin bir kere yapılır oda 1924 de yapılmıstır. Ona uyar devam edersin. Zırt pırt anayasa mi değiştirilir? İlk anayasayı uygula diğer kanun ve yasaları ihtiyaca göre değistirebilirsin. Bizim gibi yarı manda yada sömürge ülkelerinde böyle oluyor. Kaba kuvvet kime verilirse ve kime gücü yeterse kendine göre yasa çıkarıyor. Mesela bu sene kiraları %25'den fazla artıramazsın diyor vatandaşa, ama işyeri kiraları istediği gibi artırılabilir. Kimin kimin kime gücü yeterse..
 • 1 Yıl Önce

Hukuk mu guguk mu

yasama, yürütme, yargı organlarının verdigi kararlardan işinize gelen kararları begenip işinize glmeyenleri begenmeyip kabul etmesseniz. Buna hukuk degil guguk denir.
 • 1 Yıl Önce

Okur

Adalete güven olmadıktan sonra adı anayasa mahkemesi olsa ne yargıtay olsa ne.Güçlü olan gemisini bir şekilde yüzdürüyor işte..
 • 1 Yıl Önce

Cumhuriyet kadını

YAZAR ALİYİ KISKANIYORUM HAYAT ONA GÜZEL HERGÜN MAKALE YAZIYOR
 • 1 Yıl Önce

Ben Ali

Sorsan demokrasi var derler!!
 • 1 Yıl Önce

Tika

Tüm yargı kurumları kapatılsın avukatlık ve yargıçlık son bulsun gücü gücü yetene sistemine geçelim zaten geçtik mi yoksa!
 • 1 Yıl Önce

SN.ALI BEY HAKIMLERIN HESAP VEREBILIRLIGI-VERILEN KAMU YETKISINI KEYFI KULLANMASININ HESABINI VERMESI KOLAYLASTIRILMALI-BASIT-CABUK-UCUZ OLMALI!! hakim teminati haksiz kullanilirsa yargi statukosu adaciklari HUKUK DEVLETININ SONU OLUR!! Reformlar uygulanm

Bedelini cepten odemeli adil olmayan, keyfi davranan hakim vd tum kamusal yetki kullananlar, belediye vs dahil.. CEPTEN ODEMEDIKCE, BASIT-KOLAY-UCYZ-DERHAL MUDAHALE EDILMEDIKCE su anda bir hukukcu olarak benim gibi 21.yilina giren sacma basit anlamsiz hukuk davalariyla 2023 te bile ugrasir gidilir yargilamalarda...salla bas al maas bedel odeme yok nasilsa esasli sekilde
 • 1 Yıl Önce

Yarginin her ise uygun maymuncuk olarak batida ve ulkemizde kullanilmasi VE DENETIMSIZLIK, KENDI BINDIGIMIZ DALI KESMEKTIR!!! Anayasalar, hukuk detletlrrinde guclu devlet otoritesinin vatandasina adil-tarafsiz-esit-hukuka uygun davranacagina, siyasi/ideol

ONCE YARGITAYIN AY VE HUKUKA UYHUN DAVRANMASI, TAKDIRDEVKEYFI DAVRANMAMASI zorunludur.
 • 1 Yıl Önce

anayasa mahkemesi lağvedilmelidir.

Yanlış olan anayasa mahkemesinin kendisidir. AYM bir 27 mayıs kurumudur, lağvedilmelidir. 27 mayıs kurumu AYM 12 eylül cuntası tarafından muhafaza edilmiştir bir cunta rejimi kurumudur, lağvedilmelidir. Atatürk'ün AYM'si yoktu. Türkiye cumhuriyetinin de ihtiyacı yoktur. Yeni anayasamızda böyle kurumlar olmasın. Bunu okuyanlar da Sayın Erdoğan'a bildirsinler.
 • 1 Yıl Önce

KEMALİST

ozaman Hükümetleri Kanun tanımaz hale getirisin ,insan Haklarını Taammüden rafa kaldırırsın hangi hükümet iktidar olacaksa onun inisiyatifine kalırsınız artık..o ne karar alırsa sınırlanamaz Yargıtay tahammülden 3. dairesi.. ANY. yerinen esas Numarası var orda Değişik var onlar neden yazılır sen bunu biliyormusun?...Kısaca: Hukuktan anlamayan Yanlış olan sen ve senin Beynindir...!!!

Yasakoyucunun yasayla yapacagi isleri veya adaletle gorevli olanlarin yapamayacagi isleri YARGI ERKINE YAPTIRAMAZSINIZ! yoksa ne olur:

-ilk adalet bakani "turk olmayanin bu ulkede kole olma hakki vardir!" Der ve alkislanir, -istoklal mahlemelerinde once idam et sonra karar yaz uygulamasi, -darbe yargilamalariyla secilmis basbakana/bakanLara SOZDE YARGILAMAYI YAPAN HAKIM/SAVCI "sizi buraya tılan güc böyle istiyor!"
 • 1 Yıl Önce

Nihal

Bütün partileri dinledim CHP yide iyi partiyide gelecek partisinide and olsun ki AYM yi destekleyen partileri ömrümün sonuna kadar oy vermeyecek verdirmeyeceğimde MHP nin desteğinin yanındayım and olsun ki YARGITAY ı kınayanlar zerre kadar oyda yok saygıda yok yok yok şeref ve namus sözsüdür ne mal olduğunuz belli oldu geziciler teröristler
 • 1 Yıl Önce

Beberuhi

Nihal hem reis hemde Abdullah Gül Yargıtay kararına itiraz edip ahime şikayette bulunmuştu unuttun galiba bu durumu, şimdi böylelerine oy vermeyeceğini ifade ediyorsun ya bu hatırlatmadan sonra düşünceni gözden geçir olurmu..

MEHMET YILMAZ

GEZİ ABD'de olsaydı, sonuç nasıl olurdu. ABD yargıçları AF VERSEYDİ o yargıçlara ne olurdu. Bilemedim.
 • 1 Yıl Önce

Asım,ın nesli

Anayasa mahkemesi denilen kurum bir mahkemeden çok bir vesayet odağı yada daha doğrusu vesayet organıdır, bu kurum bu ülkede var olduğu sürece 1960 darbesini yapıp başbakan Adnan Menderesi idam eden darbeciler hala iktidar da demektir, bu mahkemenin yurtdışına kaçan ve üzerine çektiği amerikan bayrağı ile uyuyuyan can Dündar isimli casusun lehinde verdiği kararlar var, elbette ki bir ideolojinin esiri olmadan olaylara bizim baktığımız açıdan bakan anayasa mahkemesi üyelerini tenzih ederiz, maalesef bir anayasa mahkemesi başkanımız varki evlere şenlik, yani çıkıp can Dündar ben bir casusum dese bile, yok canım belki değilsindir diyecek bir bakış açısına sahip kendisi, anayasa mahkemesinin verdiği çoğu kararlar maalesef işte bu bakış açısı ile veriliyor, yargıtay bu kişi suçludur diyor anayasa mahkemesi yok canım belki değildir diyor, bir gazeteci daha önce aydınlık gazetesinin yaptığı bir haberi niye haber yapıp manşetine taşırki, ben gazeteci olmadığım halde bunun bir haber değeri taşımadığını biliyorum da , bir gazetenin genel yayın yönetmenliğini yapan can Dündar bilmiyor mu, amaç ne bu haber ile Türkiye cumhuriyeti devletinin hükümetini savaş suçlusu ilan ettirmek ve yöneticilerini uluslararası mahkemelerce yargılatmak, bizi haklı çıkaracak şekilde bir chp sözüm ona milletvekili ne dedi, Recep Tayyip Erdoğanı uluslararası mahkemelerde yargıtalacağız ve bunu bütün televizyondan canlı yayınlayacağız demedi mi, gelelim can Atalay isimli şeytanın avukatına, bu kişi yargıtay de ne ile yani hangi suçla yargılanmış, Türkiye cumhuriyeti devletinin seçilmiş hükümetini cebren ve şiddet kullanarak yıkmaya çalışmakla, önce seçilmiş hükümeti cebren veya şiddet kullanarak yıkmaya çalışacaksın, olmayınca da ben seçilmiş milletvekiliyim diyerek yırtmaya çalışacaksın yok öyle bir dünya can efendi, öncelikle başkan Erdoğan ve hükümetinden sonra ona oy veren milyonlarca insandan gezi olayları sırasında ölen gençlerin ve şedid olan polislerin ailelerinden özür dileyeceksin af dileyeksin, sana sahip çıkıp oy eren insanların iradesinin ancak bu şekilde bir anlamı olur, bu ülke senin sandığın gibi ne dingonun ahırıdır, ne de bir muz cumhuriyeti dir, tamam mı can Atalay.
 • 1 Yıl Önce

Erkan YAVAŞ

Bu AYM' yi 1960 darbesini yapanlar kurmadımı şimdiye kadar ne kadar vatan haini varsa bunlardan yana karar verdi örnek Can Dündar en çok nefret ettiğim kurum bir gün de Türkiye için karar verdiğini duymadım kapat gitsin diyeceğim ama çek sifonu demek daha uygun olacak
 • 1 Yıl Önce

Edep yahu

Erkan Yavaş terbiyeni takın, doğru bir sözü iğrenç bir üslupla söyleme.

Vatandaş

Nihayet .. Yeni anayasa yapmada toplumu hazırlamak. Yargıtay'ında hamlesi de bunun bir parçası mı acaba. Çok yanlış bir yaklaşım. Gün gelir bir erk ,yerel mahkemeler için oda mahkeme AYM ve Yargıtay'ı kaldırıyorum derse onu da mı savunacaksınız . Kurumları yıpratmamak gerekir. Kurallarla yönetilmek için bu kurumlara ihtiyacımız var. Erkler gelir geçer. kurumlar bakidir.
 • 1 Yıl Önce

İbrahim Atalay

Hakim statüsüyle görev yapanların da denetlenmesi lazım. Adliyelerde özellikle aile mahkemelerindeki boşanma davalarında ispat edilemeyen, fakat sanal iddialarla boşanma kararı veren ve erkekleri ömür boyu borçlandırarak ZİNAYA mahkum eden yargıçları kim denetleyecek? Boşanma davalarını açanların tamamına yakını kadın. Niçin? Ömür boyu nafaka, tazminat ve %50 mal paylaşımı. 35 senedir süren bu yasanın ailenin dibine asit döktüğü, aile yerine ZİNALI yaşamaya yönlendirdiğini anlamak çok zor değil.
 • 1 Yıl Önce

Cahill

Ali abi senin mantığına göre, neden katılmadığın yerel mahkeme kararını sırasıyla üst mahkeme istinafa, yargıtaya götürüyorsun.. " istinaf, yargıtay mahkeme de, yerel mahkeme ne..!!!" diye sorsak.. Yargıtayın onadığı neden kesin kabul ediliyor,, yargı da hiyerarşi olmamalımı diyorsun..
 • 1 Yıl Önce

Muhtar

Hiyerarşi olmalı ama hıyararşi olmamalı.

İbrahim Atalay

Şu hale bakın. Gezi olaylarında görev alanların aslında idam edilmesi gerekirdi. Vatanseverlik budur. Devlete ne kadar zarar verenlerin, yabancı istihbaratçıların pompalamasıyla Taksimi yakıp yıkanların bir de meclise sokulmasının ülke düşmanlığı olacağı açıktır. İsrail, hiç bir şey yok iken Müslümanları öldürerek vatanlarını gasp ediyor görüyorsunuz. Geziciler de Türkiye aleyhine yakıp yıktıkları için ya idam, ya da bu olamıyorsa başka bir ülkeye sürgün edilmeleri gerekir. Ben Hakim olsam önce vatanımı düşünürüm. Ne hukuku? Geziciler vatan hainidirler.
 • 1 Yıl Önce

HAK

ibrahim atalay KÖTÜ GİDEN ŞEYLERİ PROTESTO ETMEK NİYE VATANA İHANET OLSUN EMEKLİLERİN ASGARİ ÜCRETLİLERİNİN DÜŞÜRDÜĞÜNÜZ HALDEN MEMUNMUSUN BUNUN PROTESTO EDİLMESİ EN DOĞAL HAK ADLET AHLAKTIR AKSİ YALNIŞTIR VATANA İHANETTİR SUSAN ŞEYTAN

Egemen

şeriatçiiiii Ali
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Milletvekili secilmek icin Aday olmak ve Yüksek secim kurulunun onay vermesi lazim !Sizce buna bu Kurul onay verirmi ?Gülen gibiler bu kanun sayesinde Milletvekili olabilecek!
 • 1 Yıl Önce

dolanır gün dolanır

yargıtayın isabetli duruşunu göremeyip darbeyle suçlayan yorumlara bakınca hayret ve merak ediyorum diyelim ki Yargıtay tamam Anayasa Mahkemesi bağlayıcıdır diyip tahliye kararı verse çıkıp müjdeler olsun yurduma bahar geldi dağına taşına diyebilir misiniz yargıtay orada bas bas bağırıyor temyiz yeri bellidir süper temyiz diye bir şey olmaz diyor neden hala anlaşılmıyor yani diyor ki bu maça 11 kişi çıkılmaz diyor madem süper temyiz makamı var ise açıkça adı konulsun daireler oluşsun diyor raflardan taşan dosyalara 11 kişiyle mi bakılacak diyor neymiş yargıtay dairesi darbe yapıyormuş şahsen yargıtay geri adım atsa ülkede bir sevinç dalgası yayılsa bile ben şöyle etrafa bir bakarım en çok makarna tüketen yani en gariban bir kişiyi bulup ona derim ki gözünü sevdiğim anladık herkes seviniyor da sen niye seviniyorsun derim Ben burada bireysel başvuruya kökten İtiraz etmiyorum elbette faydaları vardır anlam lıdır fakat AK Parti'nin biraz da şöyle bir Şeklimiz olsun diyerek getirdiği bir duruma bakıp ay sonunu zor getiren insanlara çıkıp da müjdeler olsun daga taşa artık bireysel başvuru var diyerek fazla hayal kurmaya zorlamayın Çünkü yargıtay'ın davranış üzerinden hayal kurmak daha isabetli daha anlamlı görünüyor ben hayal kurmak derken konuya bakışımı anlatabilmek için hayal kelimesini kullandım umut besleyebilmekten sözediyorum ve yargıtayın dairesinin duruşu umuda daha katkı yapan bir davranış olarak yeralıyor
 • 1 Yıl Önce

Takipçi

Şurada daha bir kaç ay önce bu ülkedeki tüyü bitmemiş yetimin parasını devletin kasasından alıp terör örgütünunun partisi hdp ye onca uyarılara rağmen aktarılmasına sebebiyet veren bu mahkemenin üyeleri  yargılanmali o parada yedi cedlerinden  alinmalidir
 • 1 Yıl Önce

AYDIN ŞANLI-ÇERKEZKÖY

Mümkün olan en kısa sürede miadını tamamlamış olan bu darbe anayasası derhal değiştirilmelidir. Yüksek yargı erkleri arasında böyle bir garabetin olduğu devlette vay benim necip milletimin haline.....
 • 1 Yıl Önce

Hayta

Hapiste olan birini halk seçti demek ne demek .Erdoğan karşıtı milyonlarca kişi hapiste olan için değil akp gitsin diye o partiye oy veriyor .üstelik hapisten çıksın diyerek oy verilse bile buda saçmalık suç varsa elli milyon kişi oy versede suç saabittir .hapiste yatan birinin vekil adayı yapmak hangi isguzardan çıktı Hangi tarihte çıktı acaba .yada vekil seçilince dışarı çıkan olduysa bu ne saçmalıktır
 • 1 Yıl Önce

ADAY

O ZAMAN YARGITAYIN NİYE YÜKSEK SEÇİM KURULU ÜYELERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUMADI ULU MANUTU HUKUKCU ADAYLIĞI YSK KARARIYLA ADAY OLMADIMI
 • 1 Yıl Önce

Anlamak

Meseleye çok dar gözle bakmak. Bu milletin en büyük zaafı bu.Mesele Anayasa Mahkemesi veya verdiği karar değil. Mesele yargı kurumlarını karşı karşıya getirip bakın bu Anayasa ile bu kadar OLUYOR demek. Arkasından Anayasa değişikliği istemek. Anayasa değişince de tam istediği ortamı bulabilmek. Yoksa yukarıda belirtilenler işin masalı. İngiliz siyasetinin her türlüsü yapılıyor. Siz Anayasa Mahkemesi veya Yargıtay da kalırsanız bunlar hedefine ulaşmıştır.
 • 1 Yıl Önce

fhgvkhf

Bu darbe Anayasasında her gün böyle sorunlar çıkıyor. Ey tüm PARTİLER; siz Anayasa yapmaktan aciz misiniz? İlla da ABD'nin 'çocuklarım' dediklerinin mi Anayasamızı yapmaları gerekiyor? İnsan utanır be! Sizi niye milletvekili seçtik!?

Uğur

Az önce belirttiğim gibi, Anayasa Mahkemesi üyelerinin çoğu yargılanmakta idiklerinden, anayasa gereğince artık Anayasa Mahkemesi fesholmuştur. Hâlâ görevi sürdürmeye devam etmeye kalkışması hâlinde bu bir hükumet darbesi girişimidir, anayasal düzeni değiştirmeye yönelik en ağır bir suçtur. Sadece artık geçersiz hâle gelmiş Anayasa Mahkemesi A.M. üyeleri değil, onlara destek veren herkes ömür boyu ağırlaştırılmış hapis gibi cezalarla yargılanmalıdır. Fakat maalesef bu kadar net bir anayasal kural bile uygulanamayacak ve mesele yine hafif şekilde kapatılacaktır; çünkü Reis'in buna niyeti yok ve ayrıca elindeki kartların çoğunu düşmana çoktan teslim etti. Hele hele ne zaman ki seçimin hemen ardından Reis kendi taraftarlarına "romantik devrimciler, tatlısu mücahitleri" diye hakaret ederek açıkça belirtti ki kendisi devleti kendi sade oyveren ahalisiyle değil "bütün toplum kesimleri" adını verdiği Zilletçi vatan haini cani zenginler ve bürokratlarla ve Zilletçi zenginlerin arzularına göre yönetecektir, o gün Reis tamamen yalnız kaldı, çünkü böylece devlet ve ahali içindeki kendi taraftarlarını cani düşmana teslim etmiş oldu. Nitekim o günden itibaren, fahiş kira yoluyla ekonomik darbe girişiminin faili olan caniler Reis'ten yüz bularak Reis'e ve kiracı ahalisine daha da sert saldırmaya başladılar. Hapis yatmış baylokçu ihraçlı eski FETÖ'cü dekanımız en Ak Partili devlet üniversitesinin kampüsünde cirit atıyor ve el üstünde tutuluyor. Ağır baylokçu ağır terörist dekan Anayasa Mahkemesi A.M. örgütünün ve YÖK'ün ve başka mahkemeler ve kurulların çeşitli kararlarına binaen göreve geri dönüyor, çünkü Reis onun hamilerine söz verdi ve herkese deklare etti ki kendisi devleti kendi oyverenleri dışında herkesle yani baylokçu FETÖ'cüler başta olmak üzere bütün Zilletçi zenginler ve vatan hainleriyle beraber yönetecektir, fakat sadece "tatlısu mücahidi romantik devrimciler" dediği kendi oyveren kitlesine zerre kulak vermeyecektir. Mesela o kitleden biri olan ben doktora tezimi CHP'li sosyete komünisti bakış açısı yerine kendi Türk/Müslüman işçi sınıfı bakış açımdan yazdığım için işten atılıyorum, çünkü tez hocam zaten küçümsediği Reis'in o beyanından sonra daha da güçlenerek Reis'in ve benim üzerimizde egemenleşti. Son formaliteler kaldı. Allah ömür yazmışsa, en geç 2024'ün başlarında, 41 yaşımda ilişiğim kesiliyor ve ömrümü adadığım mesleğim de elimden alınıyor, çünkü Reis kendi oyverenlerini Zilletçilere teslim etti ve bizi lanetleyerek Zilletçilere ve dolayısıyla onların içinde Baylokçu FETÖ'cülere gül attı. Reis o beyanıyla zaten pek var olmayan gücünden de feragat ederek kendisini devlette neredeyse tarafsız bıraktı ve böylece CHP paralel devlet rejimi ipleri tamamen eline aldı. Bu arada benim elimdeki hemen her şeyi CHP paralel devleti yıllar içinde elimden almış oldu. Sadece birkaç şey kaldı. Hiç şüphesiz ki onları da önümüzdeki yıl içinde gasp edeceklerdir, eğer Allah bana ömür yazmışsa. Allah'tan onun merhametini dilerim. Belki de artık ecelim geldi, ecelimin gelmesinden dolayı Zilletçiler eliyle rızkım tamamen kesilerek Zilletçilerin bitmek bilmez işkencesinden artık kurtuluyorum. Reis de devleti ve bizim elimizdeki her şeyi ve modern güçlü cilveli işyeri cariyesi olarak kadınlarımızı toplumsal uzlaşma adına Zilletçi zenginlere bu kadar kolay ve gönüllü teslim etmesinin hesabını ahırette verecektir. Tamam, belli başlı holdinglerin mevcut CHP'li paralel devlet-hükumet rejimi altında zaten hiçbir zaman gerçek bir gücü olmamıştı, ama kendi mümin taraftarlarını ve onların kadınlarını düşmana bu kadar da kolay teslim etmeye pes artık.
 • 1 Yıl Önce

DEĞİL

uğursuz SEN KAFAYI YEMİŞSİN HER ŞEYİ BİR BİRİNE KARIŞTIRIP BAŞARISIZLIĞINI KAPATMAK İÇİN HAŞIL YAPMIŞSIN RUH SAĞLIĞIN YARGILARIN YORUMLARIN TUTARLI SAĞLIKLI OLMUYOR AKIL SAĞLIĞIN İYİ DEĞİL

SAPIK

uğursuz SEN ONLARIN BAŞINA SADECE GÖZLERİNİ AÇIKTA BIRAKAN ÇADORU GEÇİR KADINLARI ÇARİYELEŞTİREREK (KÖLELEŞTİR BU DEVİRDE) KURTAR SAPIK

Nihal

AYM ye LANET OLSUN AYM Teröristlerin sığıncağı olmuş CHP nin sürekli başvuru yeri değil mi? zırt bırt tırt CHP AYM ye başvurmuyor mu?Şimdi CHP nin Özgür oğlanı iş başı yapmış Sezgin Tanrıkulunu baş tacı etmiş Yargıtayıda sorguluyor kim Özgür oğlan handi ordan be sende kimsim Özgür oğlan düne kadar burnunu ne güzel kırmışlardı bantlıydı ne oldu Özgür oğlan
 • 1 Yıl Önce

BOYLARSIN

nihal CARİYE ADALET NASIL SAĞLANACAK TEK ADAMIN İKİ DUDAĞI ARASINDA MI OLACAK SADECE GÖZÜNÜ AÇIKTA BIRAKAN ÇADORUNU GEÇİR BAŞINA SAÇIN GÖRÜNÜYOR CEHENNEMİ BOYLARSIN MAZALLAH

Nihal

Her şartta ve her koşulda sadece ve sadece YARGITAY ın yanındayım ASLA YARGITAYIN ÜSTÜNE TANIMAM !!! Lanet olsun Anayasa Mahkemesi teröristleri korur kendini üstün görür En büyük YARGITAY dır sonuna kadar YARGITAY Nokta .
 • 1 Yıl Önce

Beberuhi

Anayasa da ne yazıyorsa o uygulanır bu anayasa mahkemesi yada Yargıtay olsada değişmez,ha anayasa değişmeli diyorsan o ayrı bişey, gereksiz bilgisiz konuşma lütfen...

Yargıtay spor

fanatik yargıtaysporlu Nihal teyze. hayırdır nedir bu sendeki yargıtay sevgisi ne menfaatin var

Mustafa

Masallah herkes bir kanun devlet organi tanimiyor Burasi Muz Cumhuriyeti degil Herkes Anasaya ya kanunlara uyacak Begenmezseniz degistirin Yalanci pehlivanlik yapmayin

Can

Kuzey kore nasil isledigi kimler hosnut oldugu Nihal teyzenin yazilarini okuyunca daha iyi anlayabiliyorum. kural yasa bilgi erk ayrimi aydinlik demokrasi senin icin önemli degil varsa yoksa partizanlik biatcilik ve cikarcilik.

ONUR UMUR

Adalet konusunda çok hassas olmak gerekir. 2 olasılık görüyorum: 1- Eğer can atalay gezi parkı eylemlerinde sadece hükümet istifa diye bağırdıysa, başka bir fırıldak çevirmediyse bu anayasal düzeni ortadan kaldırma suçu olamaz. Bu anayasal düzeni ortadan kaldırma çok hoyratça kullanılıyor. Ayrıca muhattabına gereksiz bir güç vermiş oluyor (can atalay kim ki anayasal düzeni kaldıracak) 2- Ancak gezi eylemi dışında yabancı ajanlarla görüşmeler milleti farklı amaçlarla yönlendirmeler filan varsa, yani arka planda başka işler yaptıysa o zaman burdan anayasal düzeni ortadan kaldrmaya teşebbüs filan çıkabilir. Ama tek başına hükümet istifa demek yetmez. içeriği çok bilemediğimiz için burdan mutlak hüküm koymamız mantıklı olmaz.
 • 1 Yıl Önce

Ali İLKER

ADALET Bir gün herkese, kesin lazım olacak....
 • 1 Yıl Önce

misafir

kiracım evi boşaltmış başka eve taşınmış anahtarı vermiyor. karşılığında haraç, ödediği kira kadar benden para istiyor neden acaba
 • 1 Yıl Önce

OLMALIYDI

misafir KANUNLAR ONU KORUYOR SENİN VERGİ VERMENE RAĞMEN DEVLET VERĞİYİ VERENE KAZI KESİYOR HANİ HERKES HUKUK KARŞISINDA EŞİT OLACAKTI OLMALIYDI

YAKIŞMIYOR

uğursuz SENİN AHLAKSIZ SEVİYENE HİÇ BİR ZAMAN İNMİYECEĞİM BEN YALAN SÖYLEMEM KİŞİ KENDİN GİBİ BİLİR BAŞKASINI SEN KENDİ DERDİNE YAN AHLAKSIZLIĞINA DEVAM ETME DÜZELTE ADAM SANSINLAR YAZDIĞINI KISALTIĞINI SEVİYESİZLİK KİMSEYE YAKIŞMIYOR

.... SEYDİN

uğursuz FAHİŞ KİRADAN YAKINIP ONU BUNU SUÇLAYACAĞINA 22 YILDA MİLETTE UCUZ EV YAPIP VERSEYDİNDE MİLLETİ SER SEFİL ETMESEYDİNDE BURALARDA DA SAĞA SOLA ÜR... SEYDİN ELİNİ TUTANMI OLDU GELİRİMİN VERGŞSİNİ VERDİĞİM SÜRECE KİME NE BU SERBEST PİYASA TUTMASIN KİMSEYİ ZORLAYAN YOK

İÇİN

uğur BİLİP BİLMEDEN KONUŞMA O EVİN PARASINI BANKAYA FAİZE KOYSAM ON KATI PARA GETİRİYOR..

misafir

ben kendisine fiyat veya evi boşalt demedim kendisi köye taşınmış, şimdide bana geçen yıl bedelden ödeyip evi kendisi yeni fiyattan kiraya vereceğini ve de kendisine mesaj atıp rahatsız edersem savcıya şikayet edeceğini yazmış. bu zihniyeti kim oluşturdu acaba

YERSEN

HUKUK YOK VERGİYİ VEREN MAL SAHİBİ EVİ ALIRKEN KİRA GELİRİ ÜZERİNDEN KANUN KİRACİYI KORUYOR KORUMAYI BIRAK SANKI EVİN MÜLKİYETİNİ ONA VERİYOR MÜL SAHİBİ HİÇ BİR TASARUFDA BULUNAMIYOR KANUNLAR SAYESİNDE BUNADA HUKUK DENİYOR ADİL OLMASI GEREKİRKEN YERSEN

Uğur

Yalancıyı ne yapsınlar? Belli ki fahiş kira yoluyla ekonomik hükumet darbesi girişimine katılan ağır hapislik cani Zilletçi mal sahiplerinden birisin. Reis'e ve oy veren ahalisine karşı böyle zorbaca ve küstahça azıtabiliyorsunuz, çünkü sırtınızı yaslayıp tetikçiliğini yaptığınız yasadışı CHP ve Zillet paralel devlet-hükumet rejimi seçimlerin ardından Reis'in uzlaşma söylemi sebebiyle daha da egemenleşip zorbalaştı. Allah kötülükleriniz yüzünden siz hükumet darbecisi CHP paralel devlet rejimi militanlarını işte böyle helake götürüyor. Elbette bu korkunç kin dolu kötülük ve azgınlığınızın sonu helaktir, er veya geç. Ama süre sonuna yaklaşmış gibisiniz. 100 yılın felaketi uyarıydı, siz Zilletçi darbeci paralel devletçilerin saldırganlık ve azgınlığınız ve kötülükleriniz yüzünüzden üzerimize 10 bin yılın veya daha fazlasının felaketi yaklaşıyor.

Hikmet Yılmaz

Akit gazetesi yönetiminde bulunmanız hasebiyle sizden ricam: Akit Tv.de " Kırmızı Masa" programını sunan Muharrem Çoskun bey çok bilmişlik edasıyla proğram sunuyor. Ve gavur icadı papyon'unu nihayet çıkardı.Gavur icadı kravatı zat-ı muhtereme pek yakışmış. Arzum Akit Tv.nin kaliteli proğram yapması ile gazetesinin yazarları faso fiso konularla okuyucuyu gıdıklamayı bırakması. Dost uyarısı.
 • 1 Yıl Önce

BİATCI

hikmet yılmaz MEDENİYETSİZ ZINDIK MİLLET AÇ SEFİL SENİN DERDİN PAPYON BOYNUNA TASMA TAKMIŞLAR HABERİN YOK BİATCI

Medine

Akit ö.zel deki son proğram neydi öyle???

ibrahim

KANUN KOYUCU MU? BENCE ANAYASA'NIN DEĞİL ARTIK ZİHNİYETLERİMİZ DEĞİŞMELİ. EL HAKEM SIFATINA SAHİP OLAN İLAHA, HUDUTLAR ÇİZMEYE DAHA NE KADAR DEVAM EDECEĞİZ? ŞU CÜMLELERİ AĞZIMIZA ALIRKEN HİÇ MİUTANMIYORUZ? İLAH'IN VASIFLARINDAN BİR VASIF DEĞİL MİDİR KANUN KOYMAK, YASA BELİRLEMEK?
 • 1 Yıl Önce

İbrahim

Ümmet kabile devleti olsun diyen yok ki; Allahın dediği olsun diyoruz. Sorsak adalet istiyoruz ama işte ortada adalet kullun yaptığı kanunlarda olmuyor olmayacak.

DEĞİLDİR

ibrahim TC LAİK HUKUKUN ÜSTÜN OLDUĞU ÇAĞDAŞ MODERİN LAİK HUKUK DEVLETİR ÜMMET KABİLE DEVLETİ DEĞİLDİR

haydar önal

Allah evreni bir kader (ölçü) 'e göre yaratmış, Allahın adaletsizliği mümkün değil. Kim bir toz zerrecigi kadar sevab ve günah islese karşılığını görecektir. Bunlar ayetlerle belirlenmiş.Allah insanı yarattiktan sonra adalet mekanizması kurmamış.1789 fransız ihtilaline kadar avrupada kral ve kilise Osmani Aliyede padişahlar ve şeyhülislam sağlamış. Fransız ihtilalinden sonra insanlar toplumsal düzeni sağlamak için adalet sistemi kurmuşlar. Konuyu anliya bildinmi bilmem. İnsanları öldükten sonra yaptıklarını yargılayan Yüce Allah tir. Yaşadığımız dünyada Yüce Allahın adalet sistemi insanlar arasında yoktur sadece Yüce Allah Kitabı Ku' ran da sevap ve günahı belirlemistir.

Canturk

Yargitay uyelerine silivri gorundu, ha bugun ha yarin!
 • 1 Yıl Önce

DARBE

cantürk DARBE YAPARSA OLACAĞI BU

Faruk aynacı

Türkiyemiz iyi
 • 1 Yıl Önce

okur

ayarini bozdugun kantar gun gelir senide tartar
 • 1 Yıl Önce

Guguk

hukuk herkese lazim..
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

bu karar açıkca anayasal düzene karşı yapılmış bir darbe girişimidir.
 • 1 Yıl Önce

İzmirli

Anayasa üzerinden Ülkemize kurulan tuzağı görmeliyiz. Anayasa derhal değiştirilmelidir.
 • 1 Yıl Önce

Erk

Sayın Ali, bey bir hukukçu olarak durumun pek bir farkında değil gibisiniz sanki. Demokratik ülkelerde, oluşan bu durumun adına "anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs etme" dendiğini anlayamamış gibisiniz.
 • 1 Yıl Önce

Serdar Günay

AYM ni de hükümetin kulu haline getirin olsun bitsin.
 • 1 Yıl Önce

Keçili

Ya ben anlamıyorum bu anayasa mahkemesinin üyelerinin çoğunu REis seçmedimi? Milli olan insanları seçmek çok mu zor? ya kardeşim AYM'ne MHP'de siyaset yapmış 9 tane adam seçseniz bu sıkıntıları yaşamazsınız. nerede gayri milli insan varsa önemli koltuklarda. tekrar anladımki REİS adam seçmesini bilmiyor.
 • 1 Yıl Önce

Nuh

Milli olan bu makamlara getirilir mi acaba?

YAK

uğur EN KOLAYI AS YADA ODALARA DOLDUR ZİKLON SONRADA CESETLETİNİ FIRINLARDA YAK ONLARIN HEPSİNİ HİTLERİN RE-ENKARNASYONU

YOK

uğursuz NASIL OLUYOR İKDARDA OLUP BÜRAKRASININ YETKİLİ MAKAMLARI HEP CHP VE İYİ PARTİLİLER KAPIYOR DOKTORAYI BİTİREMİYEN AĞZI BOZUK AHLAKSIZ EVEL SEBEBİNİ ŞİMDİ ANLADIM AKIL YOK

YAŞAMAZSIN

keçili O ZAMANDA HUKUK DEVLETİNDE YAŞAMASIN

Uğur

Millî olanları seçmek çok zor değil, imkansız. Çünkü yok öyle kamu görevlileri. Mevcut kamu görevlilerinin büyük çoğunluğu kamu görevinden çıkarılmadan bu iş olmaz. Özellikle 50 yaşının üzerindekilerden bir tanesi bile bırakılmamalı. Bahçeli'nin şahsına hüsnizanlı ve saygılıyım, ama şu anda devlet kurumlarını İYİP'li ve CHP'li Türkiye düşmanı militanlarla zaten senin dediğin MHP Genel Merkezi dolduruyor. FETÖ'cülerden daha fanatik ve FETÖ'yü onlardan daha çok savunan dağ zontası zengin ve bürokrat çocuğu CHP'li ve İYİP'li tipler idareci ve akademisyen olarak devleti bu şekilde ele geçirdiler.

YORUM

ALİ AĞABEYİ LÜTFEN HÜKÜMETİ ADELETE DAVET EDİN VEDE DEVLETİN KADROLARI VE ELAMAN İHTİYACI FETÖ CLERLE ŞAHSİYETSİ KARAKTERSİLERLE DOLMASIN BEŞ PARA ETMEZLER ORALARI ÇALIYOR
 • 1 Yıl Önce

sadece merak

fetö elebaşı ve karayılan hakkında halen daha mahkumiyet kararı verilmedi mi acaba ?
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Sivas olaylarından sorumlu olanlar milletvekili yapılarak korunmadılarmı...?
 • 1 Yıl Önce

Tunahan

Bu yargitay Deniz Yucel Rahip Bronson serbes birakilirken nerdeydi!Arkalarinda ABD ve Almanya oldugu icin korktularmi!
 • 1 Yıl Önce

haydar onal4

Dünkü akit gazetesinde bir manşet vardı "israil in KKCT de sinsi oyunu."diye. Emperyalist ülkeler boş durmuyor, T.C.CUMHURİYET İ devletinin kurumlarına ajanlarını yerleştiriyor, bu sadece kurumlar değil siyasi partiler,basın...konu burdan kaynaklanıyor. Her zaman bir doğru vardır sözü gibi her zaman bir adalet vardır yani ayni bir suç için aynı ceza vardır . ışte bu ajanlar adalet sistemini bozup böyle olayların ortaya çıkmasına sebep oluyorlar. Tıpkı feto olayları gibi.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Anayasa Mahkemesi üyelerinin çoğunluğu yargılanma durumundayken artık Anayasa Mahkemesi kurulu oluşturulamaz. Anayasa gereğince söz konusu mahkeme artık fesholmuştur. Mahkeme üyeleri anayasa gereğince eşyalarını alıp makamlarını boşaltmak zorundadırlar. Cebren göreve devam etmeleri hâlinde bunun adı kamu görevini usulsüz şekilde üstlenmek olur ve hatta mahkemenin devlet hiyerarşisindeki yüksek konumundan dolayı bunun adı hükumet darbesi girişimi olur. Anayasa Mahkemesi A.M. üyeleri göreve bir gün daha devam etmeye kalkarak söz konusu suçları işlerlerse âcilen tutuklanıp ömür boyu ağırlaştırılmış hapisle yargılanmalıdır. Anayasanın gereği açıktır. Bu gereği uygulamama suçuna yardım ve yataklık etmeye kalkan diğer kanunsuz kamu görevlileri de aynı şekilde tutuklanıp yargılanmak zorundadır.
 • 1 Yıl Önce

YORUMCU

uğursuz BURDA KİMSEYİ MAHKUM ETMİYORUZ GÖRÜŞLERİMİZİ YORUMLARIMIZI YAPIYORUZ O KADAR HİÇ BİRİMİZ HAKİM YARGIÇ DEĞİLİZ BİZ İSBİYONCU DEĞİLİZ İSBİYONCULARIDA SEVMEYİZ AMA SENDE MİLLETİN PARASINI ALIP MİLLİTANLIK YAPIP HARAM YİYEMEZSİN ONU HATIRLATIYOR YORUMCU OKADAR KORKMA EMİNİM SENDEN DAHA İYİ YAPARLAR YARARLI OLURLAR BOŞ TENEKE

Uğur

Bana cevap veren ilk şahıs, buradaki ayrıntılardan kimliğimi kolayca tespit edebilirsin. Tespit et, "işteki ara vaktini diğer memurlar gibi Facebook ve Twitter'da geçirmek yerine Akit'te geçiriyor" diye şikayet et. Görevden aldıramazsan Anayasa Mahkemesi A.M. kuruluna bireysel başvuru yaparsın. Ama o zamana kadar Zilletçi âmirlerim beni çoktan işten atıp Baylokçuları geri getirmiş olacak. Bazı FETÖ'cüler geri döndü zaten.

HEP

uğur EDEPSİZ BİRAZ EDEP YAHU SENDE HİÇ AHLAK YOKMU KISALTMA YACAĞIM DİYE AHLAKSIZLIK YAPIYORSUN SEN BİRDE DOKTRA YAPIYORUM DİYE KASIM KASIM KASILIYORSUN OKUMUŞSUN BAKİYE KALANIN YANINA AHLAKSIZLIĞI EKLEMİŞSİN..

okur

ugur sen nerede calisiyorsun isin gucun akite yorum yazmak galiba devlet sana maasini yorum yaz diyemi veriyor

Can

demek ki haviya göre artik her mahkeme istedigi karara uymayabilir yargitayin kararlari da kesin uyulmasi gerekli degil. AYM de artik yargitay üyeleri icin suc duyurusunda bulunur isin icinden cik bakalim. sonuc Türkiye nin itibarini yerle bir ettiler bu bile hapise girmeleri icin yeterli neden olmali. Fetö iltisakli olmasin ? hepsi HSK derhal sorusturulmali haci.
 • 1 Yıl Önce

Guguk

Almanya dan öyle görünüyor demek ki...Amasi fakati olmadan anayasayi ortadan kaldirma tesebbüsüdür bu...

Bilgili

Ali bey, beyaz Türkler yerine kara Türkler kullanılsa
 • 1 Yıl Önce

Vatandaş

Dün dediniz AYM mahkeme de Yargıtay ne ha? Bu yazınızı ve benim yorumumu unutmayın. Bu karar milliyetçilerin Ak Partiyi yalnızlaştırma, kendilerine mahkum etme ve yeni anayasanın yapılmasını engelleme kararıdır. Eninde, sonunda bunu görecek ve vaybee! diyeceksiniz ama o zaman iş işten geçmiş olacak. Hayırlı işler!
 • 1 Yıl Önce

recep es

devran döner hukuk size lazım olduğunda ağlamayın
 • 1 Yıl Önce

ÖZCAN ŞAHİN

GÜNAYDIN ÜLKENİN EN BÜYÜK YARGI ORGANI OLAN ANAYASA MAKKEMESİNİN VERDİĞİ KARARI TANIMAYIP BİRDE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNAN YARGI KURULUŞUNU SAVUNMANIZ. YAZIDA ZATEN BELİRTMİŞSİNİZ ANAYASA DEĞİŞMELİ DİN DEVLETİ ŞEKLİNDE OLMALI BÜTÜN ÇABALARINIZ BU YÖNDE ŞUNU İYİ BİLİN BU ÜLKE LAİK DEMOKRATİK BİR CUMHURİYET OLARAK İLELEBET YAŞAYACAK ÖNDERİMİZ ATATÜRK OLARAK DEVAM EDECEKTİR NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE EFENDİM
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Sayın yazar, HMK 373/7 gereği Hukuk Genel Kurulunun verdiği karara uymak zorunludur. Mahkeme genel kurul kararına uymaz ise ne olur?
 • 1 Yıl Önce

Yakışmıyor...

Ali bey bu olay hiç iyi bir durum değil, kaygı verici bir durum. Ortada bir güç gösterisi var sanki. Çok acil yargı siyasetten arındırılmalı.
 • 1 Yıl Önce

haydar önal

Bu 14.md daha önce gündeme koyamadılar. Açılım, sacilim, çift kelimeli levhalar,okullarda andimizin kaldırılması,dağlardan "NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE. "cümlesinin silinmesi,LAİK VE DEMOKRAT CUMHURİYET YÖNETİMİNİ yıkma faliyetleri, bu madde ile yasaklanmış,ama kimse bu maddeyi görmemiş şimdi sen bu maddeyi anayasadan cikartalim diyorsun..
 • 1 Yıl Önce

Darbe girişimi mi?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi’nin kararına uymayıp yüksek mahkemenin üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili “Bu bir darbe girişimidir” dedi. Yaşanan krizin aslında AKP ve MHP arasında olduğunu ifade eden Özel, "Filler tepişirken çimenler eziliyor. Halkı bu kalkışmayı bastırmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
 • 1 Yıl Önce

gececek

Gercekciye Sizin cocuklarin yaptigini iii biliyonmu?

İşte Gerçek

Darbeleri hep ABD'nin gayri meşru çocukları yapacak değil ya, bırakın bizim çocuklar da yapsın.

Neler oluyor?

Yargıtay'ın Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması sonrası AKP'li Hayati Yazıcı ve Abdulhamit Gül'den dikkat çeken bir tepki geldi. Sosyal medyadan açıklama yapan Yazıcı, “Öyle olaylar olur ki, analiz yapmak için, konuşsan da konuşmasan da sorun olur. Hiç ve asla olmaması gereken öylesi bir olay yaşıyoruz. Yazık, çok yazık. Devleti oluşturan erkler, sorun çözümler. Asla sorun üretmez, üretemez. Birbirini çelmeleyemez” dedi. AKP Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül de sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, şu ifadeleri kullandı; “Yüksek yargı mercileri arasındaki çatışma görüntüsü, hukuk devleti ve mülkün temelinde yer alan adalet duygusu için endişe vericidir. Yargı hakemdir, sorunları çözer. Yargı hakem olma vasfını yitirirse, çözümün değil sorun ve çatışmanın kaynağı haline gelir. Her kurumun kaynağını milletten alan yetki ve fonksiyonunu hukuk çerçevesinde kullanması esastır. Yargı organlarının da ihtilafları derinleştirmeden, anayasal sınırlar içinde kalarak sorun çözmesi milletimizin en tabii beklentisidir.” dedi.
 • 1 Yıl Önce

haydar önal

Sayın karahasanoğlu 14.md. Devletin Ülkesinin ve. Milletinin bütünlüğünü bozmak. BURASI ÖNEMLİ LAİK ,DEMOKRAT İDARE ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRME FALIYETLERI FİKİR VE DUSUNCE KAVRAMI İÇİNE ALİNAMAZ.
 • 1 Yıl Önce

Muro

Yargılama yapanlara kadı yetkisi verirsen olacağı budur, biz de gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, Yargılama yapan hakimleri aynı ABD de olduğu gibi seçim ile getirelim, hakim tek başına karar verdim diyemesin, jüri yi oluşturalım, her mahkeme ancak jüri ile karar verebilsin, yoksa her laf söyledi diye, VAaaay bu benim ülkemi yıkıyor, VAaaay bu düzeni bozuyor, ee ne yapalım, asmayalın da besleyelim mi, dersiniz,
 • 1 Yıl Önce

ZAMAN

uğursuz OKADA TEKNOLOJİK GELİŞME BİLİMSEL BULUŞ MİLLİ HASILA FERET BAŞINA MİLLİ GELİR 30 000 - 50 000 $ NASIL YAPILIYOR O ZAMAN

EVEL

uğur BAK İNSAN HAKLARI BİLDİRGESİNİ YAZANLARA İNSANLIĞIN YAPILMIŞ EN YÜCE EVRENSEL HUKUKA BİLDİRİYE ACINACAK DİYOR DOKTORAYI BİLE BİTİREMEYEN 

Uğur

Ne gelişmiş ülkesi? Asıl kadıların yetkileri daha kısıtlı ve mantıklıydı. Gelişmiş ülkeler dediğin acınası kapitalist ulusların üzerinde birkaç bin finans baronu aile birer zorbadır, yasal sistemler birer trajikomik şakadan ibarettir. Özellikle ABD'deki tanıdıklarım içinde sözde yüksek gelirli olanlar bile patron ve FBI baskısı altında işkence çekiyorlar, özellikle elbette Müslümanlar ve Zenciler ve Hispanikler, ama normal Hristiyan Beyazlar bile egemen zorba kesimlerce huzursuz ediliyor ve korku içinde yaşıyor.

Can

yolsuzlukla yeterince mücadele etmeyen bir ülkede artik jüri de satin alinamaz kesin.

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK TESBITLERIN ÇOK GÜZELDİR, TERÖRİST PARTİYİ HALA KAPADILDIMI YOK ,İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK İÇİN HERŞEYI YAPIYORLAR c h p liler BÜROKRASİDE ÇOKTUR YARGI DA ÇOKTUR, VATAN HAİNİ LERİ CİRİT ATIYOR LAR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN DÜŞMANLARI DİR LAR KATİL SEVİCİLER....
 • 1 Yıl Önce

şüayıp

Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz
 • 1 Yıl Önce

Egemen

Vallla Alicim senden yana değiliz PKK dan yana değiliz  hükümetin yanında değiliz kısacası biz Mustafa kemalin askerleriyiz cumhuriyetle sorunu olanın içinden geçeriz gülüm benim
 • 1 Yıl Önce

Millet

Çok sevdiğiniz hdp'li dostlarınız sizler için "Mustafa Kemal'in ..leri" ve "Mustafa Keser'in askerleri" diyor. Görüşünüzü alalım asker beyim!

Asım,ın nesli

Mustafa Kemal Paşanın filmini Disney isimli platformda gösterilmesine karşı çıkan ermenilere Azerbaycanlı kardeşlerimiz ile birlikte karabağda da bir ton sopa attık haberin olsun eyy çakma cumhuriyetçi, sen bu arada Rum ve Ermeni meyhanelerinde sirtaki yapıyordun herhalde, karabağa bak düşmanın içinden nasıl geçilirmiş bir gör istersen, başkan Erdoğan ve ilham aliyev bunu eşe dosta ve cümle aleme gösterdiler evvelALLAH.

Hukukcu Akademisyen

Yargitay kararlari sadece Yerel ve Istinaf mahkemelerini baglar. Ustelik bir ceza dairesinin verdigi karar kesin olmayip itiraz halinde Ceza Genel Kurulunca gorusulur. Halbuki AYM Ulkedeki en ust yasal kurum olup sadece YARGIYI degil, YURUTME, hatta YASAMA, hatta diger YUKSEK YARGI ORGANLARI ile tum KURUM ve KURULUSLAR, hatta BIREYLERI bile BAGLAR. Kararlari kesin olup, onlara karsi TC icinde baska bir itiraz mercii yoktur.Daha onemlisi KARARLARINA UYMAMAK SUCTUR, uymayanlar ilerde herkimlerse arkalarindaki dayanadiklari destek cekildigi zaman ille de hesap verir!
 • 1 Yıl Önce

Hamas'in müdafisi

Reisin suc isleyince ne islem uygulaniyorsa AYM Uyelerine de aynisi uygulanir. 600 Milletvekili, Baskan ve bakanlarin faydalandigi donulumazliktan AYM Uyeleri faydalanmasin diyenler..

müdafi

Peki Anayasa mahkemesinin üyeleri suç işlerse, yetkilerini aşarsa ne olacak, onu kim denetleyecek? Bunlar haşa "Allah" mı? Nitekim burda da aynısı olmuştur, Anayasa mahkemesi öncelikle kendine bu başvuru geldiğinden yetkisizlik kararı vermeliydi yani böyle bir başvuru bize yapılamaz demeliydi, hani kanun diyor ya işte kanun, böyle hallerde bireysel başvuru yapılamaz. Meclisin de tembelliği var, kardeşim sen mahkumiyet kesinleştiğinde vekilliği düşürsene. son olarak Anayasa mahkemesi Yargıtay'ın üstünde değildir, ikisi de yüksek mahkemedir, en yüksek mahkeme diye bir şey yoktur

Anayasa Mahkemesi

Anayasa Mahkemesi&sonu tay(çince dai:büyük)la biten diğer müesseseler sağ iktidarların önünü kesmek için uydurulmuş demokrasi dışı kurumlardır
 • 1 Yıl Önce

şüayıp

Yüce rabbime çok şükür ki bizim de memurlarımızın çalıştığı dünya bankasının hukuk devleti sıralamasında Mısır'dan bile gerideyiz.
 • 1 Yıl Önce

feraset

Sırf buraya yorum yazmak için gelip "yüce rabbime ..." diye başlayan yorumlar yazacağına, rabbinin verdiği onca nimet (mal-mülk, sağlık, afiyet vs.) aklına gelip samimi bir şekilde hiç şükrettin mi?

Avukat Haydar

Anayasa mahkemesi hukuk duzenimizde Genelkurmay karsiligi iken Yargitay'in ceza dairesi tugay duzeyindedir. Buna darbe degil isyan denir ve tum daire uyeleri derhal tutuklanmali, unvanlari mubasir duzeyine indirilmelidir. Cunku sadece Can Atalay icin degil, her Turk Vatandasi, hatta insanoglu icin buyuk bir tehdittir.
 • 1 Yıl Önce

Avukat Haydar

Asagidaki cevapcinin da tasmasi takilip kulubesine konmali!

Nuh

Kukla yönetimlerin ve kurumların olduğu ülkelere güzel bir örnek. İngiliz ve abd biryerleriyle gülüyorlardır bize.

çeneli(italyanca avukat)haydara

anayasa mahkemesi&benzeri müesseseler her türk vatandaşı&hatta insanoğlu için büyük1tehdittir

Okur

Anayasa mahkemesi kararını uygula. Çünkü anayasa mahkemesi ülke sınırları içinde son karar merci. Sonra gücün var sa degişdir. Bu yol yol değil.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23