• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Savaştaki kayıplarının acısını savaşamayanlardan çıkarmak

8 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Orhan İnan

Dünya acılar ile yorgun düştü. Müslümanlar yürekleri parça parça halde ve çaresiz gözüküyor. Devlet denilen yapılara hapsedilmiş esirler gibi onca zulme karşı sadece oldukları yerde bağırıp çağırıyorlar. Bu değişmeli.
 • 1 Yıl Önce

Ali

Gazze`deki mazlumları Tükiyeye alalım. Bir gazze li aileye kapımızı açmak bizim için bir şeref olmalı. Haydi türkiye gazzedeki müsluman kardeşlerimizi kurtarsın. çocuklar ölürken izlemk cok yanlıştır ve ahiret te hesap vermek zorunda kalırz. Artık uyumak yok. Gazze deki sivil insanları özellikle masum cocukları Turkiye ve diger tüm ülkeler kurtarmak zorunda.
 • 1 Yıl Önce

Nedim Göldere

Şimşek, herşeyi satacağını söylüyor, ekonominin durumu ortada, siz hala bunlarla uğraşıyorsunuz.
 • 1 Yıl Önce

Orhan

İmanı olan maddeye tapmaz. Hayatında öncelik insani ve imani kriterler ile belirlenir.

Oğuz Han

Hamas bence bilerek veya bilmeyerek İsrail'e hizmet ediyor. Bunun böyle olacağını öngörmesi gerekiyordu. Ne kazandı?
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Hocam sizin ve diğer mümin yazarlarımızın yazdıkları doğrudur. İlaveten şu en önemli soruyu da düşünmeliyiz: Amerikalı ve İngiliz zenginler ve bürokratlar ve keza oralı zengin ve bürokrat Yahudiler neden korkak İsraillilere yardım ederek bu işi bitirmiyorlar ve keza niçin İsraillilerin kendilerini gücendirmeyi göze alıyorlar da Filistin taraftarlarının sesini tamamen kesmiyorlar ve İsrail propagandasına daha çok destek vermiyorlar? Besbelli ki onlar süregiden durumdan büyük çıkarlar elde ediyorlar. Birincisi, Şii İran ve Hizbullah bu sayede biz normal "Sünni" Müslümanların iç işlerine karışma bahanesi bularak üzerimizde nüfuz ediniyor ve sahte kahramanlık taslıyor. İsrail'dekilerden farklı olarak Amerikalı ileri gelen Yahudiler İran'ın bizim içimize olan bu sinsi nüfuzunun devamını istiyor. İkincisi Müslümanların ve Arap ülkeleri ahalisinin Kuzey Atlantik'e karşı Rusya ve Çin ile ittifak kurması ihtimaline karşı önlem alıyorlar. Bizleri akılları sıra Rusya ve Çin ile paylaşıyorlar. Üçüncüsü, Müslümanlara süregiden bir âcizlik hissi vermeyi Filistin'deki işi bir anda bitirip Müslümanlar için kağıtları yeniden kardırmaya tercih ediyorlar. Dördüncüsü, Filistinliler içindeki laikçileri bu sayede Filistin davası içinde tutarak şunu engelliyorlar ki müminler olarak aramızdaki böyle münafık laikçi işbirlikçi kesimlere karşı gereken tavrı alacak olalım. Beşincisi, Filistin'i destekleyen Avrupalı ve Amerikalı Hristiyan ve laikçi ünlüleri baskı altında tutarak ama tamamen susturmayarak onları Müslümanlar arasında kahramanlaştırıyorlar ve böylece Müslümanlara şu hissi veriyorlar ki bize olan zorbalıkları durdurmak için yine gavurlara muhtaçmışız. (Lafım bu konuda bu ünlülerin kendilerine değildir elbette.) Bu sebeplerledir ki Kuzey Atlantikli büyük ordularla kendileri müdahale edip tam soykırım yapmaktansa İsrail'in yer yer ufak katliamlarına izin vermeyi ve genel bir zorbalık-işkence (fitne) durumunu sürdürmeyi kendi aptalca yakın önemsiz (dünya) çıkarları için daha avantajlı buluyorlar. Allah bize kısa ve öz şekilde söyledi: İşkence/zorbalık öldürmekten serttir (el-fitnetü eşeddü minel-katl). İşte bu ilke gereğincedir ki Filistinliler gibi küçük bir ulusa bile tam bir savaş ve soykırım yapmayıp böyle işkence ededurmakla ve bu arada onlar üzerinden bize de âcizlik duygusu telkin etmekle soykırımdan çok daha sertini yapmış oluyorlar. Biz ise onlar gibi merhametsiz olamayız, işkence edemeyiz. O yüzden, ne zaman ki gücümüz onlara yeterse, biz onlara onlar gibi fitne (işkence veya zorbalık) etmeyip işi bitirivermeliyiz.
 • 1 Yıl Önce

hüseyin

Türkiye dışişleri bakanı 1 Kasım'da İranlı mevkidaşının İsrail'e petrol sevkiyatının yasaklanması yönündeki çağrısına yanıt vermedi. İran'ın üst düzey diplomatı Hossein Amir-Abdollahian, Ankara ziyaretinde, Hakan Fidan'ın yanında düzenlediği ortak basın toplantısında, "İsrail'e yakıt göndermeyi bırakmalıyız, siyasi ve diplomatik ilişkilerimizi kesmemiz gerekiyor" dedi. Gazze Şeridi'nde İsrail-Hamas savaşı. Ancak Al-Monitor'un haberine göre Fidan, Emir-Abdullahyan'ın çağrısını havada bıraktı ve bunun yerine İsrail-Filistin ihtilafında iki devletli çözümün gerekliliğini vurgulayarak Türkiye'nin "sorumluluk almaya ve İki taraf arasında olası bir barış anlaşmasında garantör olun". Emir-Abdollahian'ın İsrail'e petrol akışının durdurulması yönündeki sözleri, Türkiye'nin yakın müttefiki ve İsrail'e Müslüman çoğunluğun en büyük petrol ihracatçısı olan Azerbaycan'a bir darbe olarak algılanabilir; Türkiye, Akdeniz petrol merkezi limanından İsrail'e boru yoluyla Azerbaycan petrolü göndermeye devam ediyor Ceyhan, Erdoğan yönetiminin İsraillileri Gazze'yi acımasız bombardımanı ve kuşatması nedeniyle “savaş suçlusu” olarak şiddetle kınamasına rağmen. Azerbaycan ile yaşadığı ihtilafta Ermenistan'a destek veren İran'ın Azerbaycanlılarla ilişkileri zor durumda.
 • 1 Yıl Önce

Muhammet

Acaba neden türk hastanesi de vuruldu? Kamp vuruldu? Kime ne mesaj veriliyor masum kanı üzerinden???
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23