• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Servet vergisi tek çözüm

54 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Deli ibraam

1 milyon kisiden 1 milyon dolar vergi toplanacak diye mi anladim? Kardeş ulkede 2022 rakamlarina gore 65 bin dolar milyoneri var. Nasil toplayacan? Zaten sen bu karari alirsan onumuzdeki 100 yil boyunca hic kimse senin ulkene yatirim yapmaz para sahipleri de paralarini sistemde tutmaz. Anayasaya da aykiridir adamin 1 milyon dolarlik evi vardir parasi yoktur ondan almayip parasi olan ama evi olmayandan mi alacaksin mesela? Bu isler zordur
 • 1 Yıl Önce

Gereken yapılmazsa millet kime fatura keser ALLAH bilir.

Varlık vergisi deyince,,,,varlıklıların kulakları oynamaya başladı bile..tarihtede öyle olmuştu...şimdi varlıklıların müslim gayrımüslimlerinin çocukları hoplar hemen......cesaret; millet için doğru neyse onu yapın..
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Hökümet vergiyi tabana yaydı. Tam dediği gibi. Gelirden vergi toplayamıyor. Dolaylı vergilerin vergisini alıyor. Servet sahipleri ise paradan para kazanmaya devam ediyor. Üstelik dövize endeksli mevduatların faizlerini sen ben sabit gelirliler, vergi kaçıramayan küçük esnaf ödüyor.
 • 1 Yıl Önce

Intihar olur

Akp ekonomiyi hep taşima su ile dondurdu ya borc buldu ya birseyleri satti yada para getirde nerden buldun diye sormayacagim dedi. Su an en yuksek faizle bile borc bulamiyoruz. Sat sat denizin suyunu kuruttuk. Elde kalan son sey zenginler onlarda parasini yurt disina çikarirsa tam ayazda kaliriz. Demedi demen.
 • 1 Yıl Önce

Süleyman Sırrı Dinçer

Kaleminize yüreğinize sağlık. Gerekli yasa , kanun yönetmelik hemen çıkarılmalı.
 • 1 Yıl Önce

İmtihan geldi çattı kapıya

Servet vergisi artık ŞART OLDU,,,VACİP OLDU,,,FARZ OLDU....Dindar zenginler sizi topa tutacak,,diğerleri korkuyor zaten....dindarlar ses çıkarırsa onlar daha çok çıkarır....burada iş dindar muhafazakar dindarların imtihanında......geldi çattı İMTİHAN.....HERKESE....
 • 1 Yıl Önce

Mutlu

Önemli olan gönül zenginligidir. Para mal Műlk hepsi yalan. Bu dünya imtihan dünyası. Insanlar bir sınavdan geciyor. Insanlar sabretmeyi sükretmeyi ogrenecek.CHP liler gibi açlık yoksulluk sorunu var deme...Amerikada bile 50 60 milyon yoksul var.Her ulkede var....
 • 1 Yıl Önce

Forever Yozgat

Memleketin kaymağını yiyenlerden, üretmeden paradan para kazananlardan, uluslararasi sermayenin mümessillerinden, son çeyrek asırda devletten en cok ihale alanlardan, TUSIAD'dan, firsatcilardan, komisyonlardan, finans sektöründen, bankalardan; sermayeleri ve büyüklükleri ölçüsünde varlıklarının belirli bir yüzdesi vergi olarak alınmalı gerekirse devlet tarafından el konulmali...Ülkesinin sefasını sürenler; külfetine de katlanmalıdir...Devletin de milletin de sabrını daha fazla zorlamasınlar ve sınamasınlar..
 • 1 Yıl Önce

Sınıyorlar

Sınyorlar.....inceldiği yerden kopar..

Boş gaz her zamanki gibi

Boş gaz yapmayın.....yapan yapar,,,Putin nasıl yaptı..şak dedi koydu önlerine.......ama putini onlar getirmemişti,,o yüzden de o yapar....halkıda zıpkın gibi durur arkasında....bizde herşey yalama olmuş.........bu kadar yalamalıkla ancak böyle gittiği yere kadar diye gidilir...gideceği yer ise meçhul..
 • 1 Yıl Önce

Ufuk çizgisinde silüetleri

Kurtlar aç,,,,kurtlar yay gibi gergin...hava puslu...silütleri ufukta..kaybedecek birşeyleri kalmamış gibi hissediyorlar...
 • 1 Yıl Önce

Yavuz

DEVŞİRME SOLYANDAN CARKLI TAİFE ve.FETO mankurtlari. .......SAYIN YAZAR HAKLISINIZ. .ÇOK. .KAZANANLAR. .ÇOK. .AZ..KAZANANLAR. .AZ..VERGİ. .ALINMALIDIR. ......SAZANLAR..ATLAMASİNLAR. .ÇÜNKİ. .BİLİYORUZ. ...Kİ. ..BİZİM. .ÇAKMA LAR. ..DEVŞİRMELER. ..EMPRYLZM. ..İÇİMİZDEKİ. .USAKLARI. ..SAHTEKARDİRLAR. ..NANKÖR DURUER. ..EKMEKSİZDİRLER. ..ASLA...GERÇEKÇİ. ..DEĞİLDİRLER. ..ÇÜNKİ. ..MANDACİ DİR LAR. ....
 • 1 Yıl Önce

Varmı

Sağdan soldan farketmez,,,,,yandan çarlılar hep tek millet....ve vergiyse vergi,,,,,,hepsine,,,şak diye,,,,putin gibi...varmı o ta.....k kimsede...

Sahi

Alınsaydı alınırdı.alinamiyor demektir.
 • 1 Yıl Önce

Ali

Sayın yazarı tebrik ediyorum olayın müsebbibi dış güçler kadar iktidar da. Varlık vergisini alacak siyasi bu ülkede zor bulunur çünkü varlıksız siyasetçi mi var. Çoğunun ekstra gelirleri, aile şirketleri, iş ortaklıkları... var. Niye kendini cezalandırsın ki fakir fukara çıtı çıkmadan ödüyor nasıl olsa.
 • 1 Yıl Önce

Yunsur

Hocam görüşlerinize aynen katılıyorum, birde kamuda tasarrufa gidilmeli tasarruf tedbirleri genelgesi gönderildi ama uygulayan yok bunun takipçisi olunması lazım. Kamuda tasarruf şart!
 • 1 Yıl Önce

Korkut

Guzel yazi.Allah razi olsun.Uygulasalar.Eger muslumanlar hakkiyla yuzde 2.5 Malinin zekatini verseler fakir kalmaz.50 yildir.Hollandadayim.burda vergi dairesi iyi calisiyor.yazde 21 alislarda vergi.Herkesin varandaslik numarasindan banka hesabindan kontrol ediliyor.Varliklilardan ayriva yuzde 40 gibi kazanc vergiside aliyorlar.herkese sosyal odenek veriliyor.tabi mal varligi ve isi olmayanlara.Turkiyede Vatandaslik numarasindan banka hesabindan kontrol edebilir.Yurt disina cikan paralari kontrol edebilir.burda on bin euro kisi basi.fazla olursa alirlar el korlar.Gumruklerde dirplar bulgarlar yakaliyorlar kacak paralara altinlsra el koyorlar.devlet sıki denetlemeli vergi onemli fukarayida gecindirmelidir.
 • 1 Yıl Önce

Abbazz

Aynen katiliyom ama onu yapacak irade yok.Vur garibana
 • 1 Yıl Önce

Ömer

Zenginden bırakın vergi almayı , futbol kulüplerinin vergileri ya siliniyor ya erteleniyor . Milyon yuro alan oyuncuya vergi indirimi geliyor . Yahut hiç ödemiyor . Zenginden vergi mi alacak güldürmeyin . Zam dururken vergiye ne gerek var . Emekli sürünsün boş ver abi iki ay sonra unutur . Abi sen zenginden vergi alın diyorsun olmaz yapmazlar . Erdoğan’ı severim ama yanlış politikalar çok . Güçlü devletlere bakın vergi affı var mı ? Enflasyon fakiri ezer zengini zengin eder bu mu adalet ? İki yıl sonra düşecekmiş enflasyon inanan var mı ? Klüplerin borcu tamamen silinsin devlet üstüne para versin transferi de devlet yapsın . Kaynak mı ? Zamdan güzel kaynak mı var hem kolay hem garantili . Allah sonumuzu hayretsin gidişat iyi değil .
 • 1 Yıl Önce

Niyetler ve ameller

Bir zamanlar merkez bankamız tıka basa para doluydu.Kamuya ait yüzlerce kurum 80 milyar dolara satıldı.Derken bu günlere; cep delik cepken delik günlere geldik.Meteliğe kurşun attığımız, dış ülkelere para turları düzenlediğimiz günlere..Neden çok net:PARA KULLANMAYI BİLMEYEN BİR HÜKÜMETİMİZ VAR. Nedeni her türlü sorgulamaya açık.AKPARTİ İktidarına teslim edilecek her kuruş hemen buharlaşacak ve biz daha da fakirleşmeye devam edeceğiz.Ya Allah bunları ıslah edecek ya da tekrar seçilmeyecekler.
 • 1 Yıl Önce

Buzdağı demişsiniz de

Buz dağını hiç hesaplamamıştık....oda varmış dense,, gene hadi bi derece......bu buzdağını kim koydu lan buraya diye sağa sola saldırılıyor..

Titanik Mustafa

Yazılanlarda yalan olan var mı ? Ben " gemiyi batırıyorlar" diyorum.Siz kaptanı övüyor " buzdağınım kabahati yok mu ?" diyorsunuz.

Mustafa

Akp Reisle güzel, yazıklar olsun Reis bu ülkeye yüz gömlek fazla, CHP'li belediyelerden hiçimi ders almıyorsunuz.

Hazırmısınız

Neoliberallerle yol yürümek dindarları kaçınılmaz olarak komunizme çıkartır....demiştik...!?şimdi komunist olmakta varmış,,,beraber yürüyüp beraber win win yaptığınız neoliberaller servet düşmanları diyecekler size bu servet vergisi işi için (gerçi zaten yapamazsınızda rüzgar yaparsınız ancak),,,BUNA HAZIRMISINIZ.....?
 • 1 Yıl Önce

Zulüm zulüm

En düşük memur maaşı 22 bin,,33 yıllık öğretmenim ağustos maaşı 24500 tl...hep üst vergiye girmişindir diyorlar..gelde bu vergi işine akıl erdir....
 • 1 Yıl Önce

Vahap Kalyoncu

Yahu hiç akıl yok bu devlet yetkililerine de alın 7500 tl alan emekliye verdiğiniz 2000 tl seyyanen zammı kapatın bütün açıkları olsun bitsin her şeyide benmi söyleyeceğim canııım!!!!!
 • 1 Yıl Önce

Boşa ara gazı yapmayın

Putin olsa yapardı...atın bakayım imzaları şuraya der,,,birde yayınlatırdı...millete boş gaz verip durmayın o işi kimse yapamaz o yürek hiç kimsede yok bu ülkede...zaten o olağan dışı zenginliklerin sağlayıcıları nasıl yapsınki....
 • 1 Yıl Önce

Ses çıkaramazlar

Önce sizin tayfanın zenginlerinden başlayın...sayenimizde kazandığınız ulan der gürlersiniz hık mık ederlerse,,onlar zaten size ses çıkaramaz,,diğerleride cıngar çıkarmadan peşinden gelir...
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Hocam haklısın sadece vergi olsa yine iyi, hem kocadan, hem babadan emekli maaşı alanlar var, birde çalışırken yükünü tutmuş kesimin emekli maaşları yüksek bu bir garabet, ben emekli maaşı 7500 alıyorum, benim gibilere pirimin düşük diyorlar ne yapabilirim pirimi işveren yapıyor, ama benim emeklerim, eforum çok kişiyi ona katlar, benim gibi insan çok, birde kamu, belediye personeli çok şişti, maalesef sırf istihdam için milyonlarca insan boşu boşuna çalıştırılıyor, özelle kıyaslarsan devlet, işçi, memur tomarla para saçıyor, aynı işi özelde yapan temizlikçi, güvenlik, şöför, devlette resmi olarak işçi olarak kodlanıyor, tediye şu bu derken maaşları otuzbine dayandı, alsınlar isterim lakin, özelde asgari ücretli kendi ayarındaki kişi ile bile rekabet edemiyor, birde kamuda çalışmak herkese nasip olmuyor, eşli kamu personelinden her ay yüzde yirmi istihdam vergisi alınsın, koronada özel kıvrandı aylar işe gitmeyen kamu personeli kesintisiz maaş aldı, bu işte en önemli şey geliri dengelemek, zenginden al fakire ver, inanın kamuda çoklarıda AKP'ye oy vermez, bunların sandıkları aynı yerde olsa anlarsınız, birde belediye işçi alımları meclis konturolünde olsun, belediyeler, rahat adam çıkarıp, rahat adam alıyorlar, belediye görevleri küçültülsün, belediye konserleri iptal edilsin, su, taşıma, altyapı, park hizmetleri olsun, devasa paralara hükmetmesin.
 • 1 Yıl Önce

Borçları var,,halkında alacağı var

Kamu işçisine iyi para verdinmi oylar banko...eyt çıkarırsın oda banko...esnafa faizsiz hibe kredi oy banko..2b çıkarırsın o işten nemalananlarda oy banko..her kurumda yönetim kadrolarına üçlü beşli iyi ücret oy banko..aracı tüccar tacir galerici futbolcu mütahitten vergi alma oy banko..çok fakirede üç beş yerden yardım ve maaş oda banko...suriyeliye afganiye destek yardım oy banko...bi kaldı köylü,özel sektörde işçi,zanaatkar,emekçi...DİBİ BULDUK...ŞİMDİ NE OLACAK...komunist olup verin lan zamanında almadığım ve sizlere "bahşettiğim" vergileri toptan şimdi,,,,yoksa ülke gidiyor halk gidiyor biz gidiyoruz diye...almayıp bahşettiklerin senin şanın içindi.......ama halk için zulümdü,,şimdi düzeltme fırsatı...ortalık yanıyor hiç biri gık diyemez....borçları var...VE borçlarını ödeyecekler,,mesele bu kadar basit...

Yazık oluyor

Halk olarak dik durduk,onu yok etmek istiyenlere rağmen, yıllardır inadına onun yanında olduk, fakat fedakarlıklarla, bedel ödeyerek ikdidar yaptığı kendinden bildikleri siyasiler, haklı olduğu yerde bile kendi insanını yanlız bırakdı, bu iktidara karşı çıkanlar,onu kaybettirmeye,bitirmeye çalışanlar tercih edildi, neyazık ki bu ülkeyi halen onlar yönetiyor, halbuki bu güzel halk ellerine düşmek istemedikleri kişiler kendilerini yönetsin, kendilerini ezsin, aşağılasın, dışlasın, haksızlık yapsın diyemi bu iktidarı iktidar yaptı? Bu güzel insanlar bunumu hak ediyor? Hatta iktidara rağmen bu güzel insanlar, o kadar yanlışa rağmen, bir bildikleri vardır, ya Sabır diyerek, bu iktidarı ayakta tututtu. Peki iktidar nerde? Bundan sonra da sanki eski yanlışlar devam edecek, mazlum, gariban, iyi, dürüst insanlar yanlızlığa terkedilecek, menfaatçi, çıkarcı, yağcı, yalaka, korkak insanlar bu ülkeyi sömürmeye, sömürürkende ezmeye, çıkarları için ülkeyi yok olma , satılma , büyük felaketlere maruz kalma noktasına getirmeye devam edip uçuruma sürükleyecek gözüküyor. Tarih ne yazıkki tekerrürden ibaret ,ders alınıp kendimize çeki düzen vermediğimiz için. Bu gidişat sonun çok yaklaştığını gösteriyor, taki yakın zamanda hakka, doğruya tabi olup, doğrunun yanında olmaya,yanlış insanı uzaklaştırıp,doğru, dürüst,basiretli, cesur insanları yanlarına alıp Hakka tabi,Halka hizmet etmeye başlamadıkça...Selamete ,felaha, ferahlığa, doğru hedefle,doğru araç,doğru kişilerle ulaşılır. Hedef, amaç doğru da olsa, araç ve kişi yanlış ise, kişiler korkak, menfaatçi-çıkarcı,yalancı, sahtekar, zalim ise sonuç hüsran, hezimet veya hayırsız olacaktır.Tarihte yanlışla hayra ulaşıldığının bir örneği gösterilebilinir mi? Bizim örneğimiz Peygamberler,Nebiler ve onlar tabi olan salihler değilmi, varmı yanlışla hayra, hakka götüren bir örnek? Halk sükutu hayale uğrayacak tekrardan anlaşılan, fakat bu sefer boşverecek ve Reisin bir bildiği var diyecek mi tekrardan, yoksa başka bir çıkış, mercimi arayacak kendine? İnşallah hepimiz, ülkemiz, inananlar, insanlık için çok geç kalınmamış olsun!
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Bu kötü ekonomik sonuç hangi yerli ve milli hükümetler döneminde oluştu..?
 • 1 Yıl Önce

Yerli milli işlerinde buda olmalı

Yerli milli rant zenginlerine vergi salın birde..yerli milli olup....

Hey Mustafa!

İnsanlar fanidir.Ülkene sahip çık.

Mustafa

Şeref bizi cahillik yıkacak, sen cahillerden olma, cahiller hainlerce devşirilmeye elverişlidir, sen yerli, milli kal, Reise sahip çıkanlardan ol.

ÇATALCA 77

CHP YAPTI CHP..

ADİL

HOCAM ŞU YAZDIKLARINDAN ŞUNU ANLIYORUM GREÇİ SİZİN BU DEDİKLERİNİZ BAŞKALRI TARAFINDAN ÇOKDEFA DİLE GETİRİLDİ YAZILDI DEMEK Kİ DEVLETİN GÖREVİ FAKİRDEN ALMAK ZENGİNİ KORUMAK BAŞKA BİR İŞLEVİ YOK
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Adil, başımıza gelebilecek en iyi lider Reis, daha önce devlet zaten hiç bir zaman olmadı, ben Reisden önceki dönemi çok iyi biliyorum ya sen?

okur

emperyal guclermis onlarmi dedi faiz sebep enflasyon sonuctur ekonominin sorumlusu benim ben
 • 1 Yıl Önce

Yine Mustafa'ya...

Gelişmiş ekonomilerde faiz ve enflasyon düşük. Geri kalmış ekonomilerde faiz ve enflasyon yüksek. Sebebi- sonucu bir düşün derim.Ezberletileni boş ver.Ekonomi sebep, gerisi sonuq.Akparti sebep, gerisi sonuç...

mustafaya

nasil anlatsak mustafa bey enflasyon 50 iken sen 20 faiz verirsen millet elindeki parayla dövize arabaya eve yatirim yapar sonra niye döviz ev araba fiyatlari artiyor dersin

Mustafa

Oku ama faydalı olanı oku, faiz sebeptir, enflasyon sonuç, ülkemiz belediyeler dahil, iş alan özel sektör firmaları için kamu cenneti, bu devletin parası çokmuş.

Yani

Sildiği vergileri geri alsın. Milletvekilleri maaşlarını yarıya indirsin. Bütün kamudaki gereksiz insanlara verilen araçlar iptal edilsin. Külliye masrafları azalsın. Parti yardımları kesilsin. Yap işlet yapılarının ödemeleri TL ye dönülsün. Devletin ve meclisin lüks yaşantısı yarı yada komple kesilsin ... Sayın yazar keşke bunların birini yazabilseydin SAYGILAR
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Mustafa kardeş bu denilen doğru değil mi. Her yorumun altına bir itiraz. Sen kim sin

doğru demiş

Yani, doğru demiş...onları yapacak niyet yok,,,olsada ta,,,,, yok kimsede.......herşey kaptırılmış bir kere...şimdi dış güç dış güç,,,,,ESAS İÇ GÜÇLER VAR İÇ GÜÇLER,,,ONU DİYEMİYOR HİÇ KİMSE BİR TÜRLÜ...

Mustafa

İşte senin gibi kişilerin oluşumu toplum mühendislerin başarılı, mükemmel insan modeli, aferin.

Osman

nihayet halkın derdini konu eden bir yazı yazıldı bu gazetede. Halk perişan vaziyette yazarların dilinde başka başka konular. Sınırsınız ülkede CHP iktidarı var. Zülfü yare dokunma kaygısı ağır basıyor tabi. Bu yazıda da aynı kaygı hemen göze çarpıyor. Halkın içinde bulunduğu durumdan bahsediliyor ama iktidarın sorumluluğu yok sayılmış. Bütün fatura dış güçlere çıkarılmış neredeyse. "Faiz sebep enflasyon sonuç" politikasının hiç mi kabahati yok. Nebati beye ne oldu? Faiz politikası niye değişti? Nas nerede? Vs. vs... Ülkede birilerinin karun kadar zengin büyük bir çoğunluğun ise yoksul hale gelmesinden bu iktidar sorumlu. Gerçekler acıdır...
 • 1 Yıl Önce

Osman (Mustafa'ya yanıt)

yorumuma cevaben, "Müslümana vakarlı olmak yakışır, şükür nasip olana servettir." diye yazmışsınız. İçine düşürüldüğümüz hali ve sebeplerini sorgulamamak, sorumlularını görmezden gelmek mi kastettiğiniz? Eğer müslümanlığı böyle kavrıyorsanız kusura bakmayın ben müslüman filan değilim. Ama zaten müslümanlık da böyle bir şey değil. Birileri zengin olsun, diğerleri iktidarını, makam mevkisini korusun diye canımıza okunacak, biz de tüm bunları sineye çekip, Allah'tan geldi diye vakarla karşılayacağız öyle mi? Bunu Allah değil, zenginler ve iktidar sahipleri ister ancak. İnsanca yaşamak istiyoruz, bu ülkenin zenginliği bunu sağlar, yeter ki kaynaklar ve zenginlik eşit ve adil biçimde dağıtılsın. 7 sülalesini büyük zenginlik içinde yaşatacak kadar servet sahibi olmak nedir ya? Nasıl oluyor bu? Kim izin veriyor buna? Devlet zenginlerin değil halkın devleti olsun, bitsin artık bu işkence. İsyan ettireceksiniz hepimizi sonunda, hem vallahi hem billahi...

Mustafa

Osman Müslümana vakarlı olmak yakışır, şükür nasip olana servettir.

Okur

Bu yoksulluğun mimarını temize çekip ahkam kesmek boş. Boş konuşmak olur
 • 1 Yıl Önce

MİLLET

Hocam çok güzel tespit Allah razı olsun lakın ama fakatsız başta devlette tasarufa gitmesi lazim asgari ücretli ayda bu günün parası ile 1700tl 1800tl yol parası ödüyor kamuda çalişan yol parası alıyor veya makam arabası özel şörü yakıt parası devletten aldığı maaş cepte kalıyor şimdi bu adaletmi 600 milletvekili herşeyi devleten ondan sonra bu vekil benim vekilim o ne hale memleket
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Meclis tatili kalksın, vekillerin ticaret yapması yasaklansın, özel bankalardan yüksek vergi alınsın.

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK, VATANA CANINI VERENLER ŞEHİT ÖMER HALİS DEMİR VE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM, ALLAH C.C RAZI OLSUN HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA SAV KOMŞU EYLEYE AMİN, ÜSTÜN IRK BEYAZ LAR DAN TÜRKİYE İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPTIĞI YOK TUR, TAPTIKLARI ŞEYİN, SERVETİN KURUŞUNU ALMASINIZ, MÜSLÜMAN GORUMLU KAFİRLER MÜNAFIKLAR..NOT,12 EYLÜL DARBESİ GİBİ 1 GÜN DE ÇÖZÜLÜR. GIK LARI ÇIKMAMIŞTI.? ?.
 • 1 Yıl Önce

Aziz

Muzaffer Sende kendini müslüman sanırsın ..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23