• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akkuyu Nükleer Santrali için kritik açıklama

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalışmalar devam ediyor. Açıklama yapan Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Anastasia Zoteeva "Şu an bu sahada 13 bin kişi çalışıyor. İşler ve hayat tüm hızıyla devam ediyor. Faal çalışmalarla geçen her gün Türkiye'yi tarihi bir noktaya daha da yakınlaştırıyor. Bu tarihi nokta da birinci ünitenin devreye alınacağı 2023 tarihi. Çok yakında hatta 2 yıl sonra burası artık bir 'enerji cenneti' haline gelecek ve Mersin, Türkiye'nin gururu olacak, çünkü Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali burada işletiliyor olacak" dedi.

8 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Fahri Ateş

Ben de nükleer enerjinin faydalarını biliyorum fakat 7 dönüm limon ve kaysı bahçem tozdan dolayı nefes alamayıp kurumaya başladı. 3tane çocuk okuduyorum. Güya bize zarar gelirse karşilanacakti. Gece işçiler geliyor yolup gidiyorlar bize bize kalan azcik üründe lekeleniyor. Cennet olacak diyor befendi biz şu an cehennemi yaşıyoruz.
 • 1 Yıl Önce

alper sezgin

Akkuyu nükler santralı gerçekten yapımına ilgili çok gürür duymuştuk yanlız işin içine girdiğimizde buranın milli bir proje olmadığını ve burayı ruslar tarafından özel bir firma kiralamış birde burda çalışın işçiler tamamen köle gibi bir hapishane kampı gibi çalıştırılıyor ilk girişte gişelerde soğukta yağmurda iççiler saatlerce bekletiliyor sonra ıslanan bu işçiler çalıştırıyor ve çalışma sahasında elinizi yüzünüzü yıkıyacağınız sular deniz suyu ve wc ler berbat bakım ve temizliklerine bakılmıyor işçilerin soğuktan yağmurdan sığınacak bir barınak ve birşeyleri yok geçen yağmur yağdı iki işçi arkadaşımızı kaybettik bunun hesabı soruldumu rus mühendisler türk işçilerine hakaret ediliyor küfür ediliyor itilip kalkılıyır ibadet yeri cuma namazı vakit namazları kılacak yeri yok bir yer ayarlamışlar bazı gece vardiye çalışanlar ac alanı olarak kulanıyor ben hayatımda böyle bir işeri görmedim saygı hürmet ve anlayış yok tamamen sağlıksız ve hijyenik olmayan ortamlarda kulanıyor rus mühendisler bıçaklı ve silahlı olarak işçilerin arsında dolaşıyorlar bazen arabaları işçilerin üzerinde sürülüyor ölen zaten kendi kesesinden gidiyor yiyecek ler tamamen işlevsiz ve kalitesiz kamplar yaşanamaz yiyecekler yetersiz et yok besinler vitaminsiz işte burda devletimize hükümetimize ve türk yetkillerine görev düşüyor lütfen lütfen burayı denetleyin hemde acil olarak ama lütfen helikopterle üstten denetlemesinler ayakları yere bassın gelin görün Türk milleti necip bir millettir kimse türk milletine zincir vuramaz yoksa kırılır zincirler sel olur şehirlere akarlar onun önlemini şimdiden almak lazım.
 • 1 Yıl Önce

aper sezgin

akkuyu nükler nedir kimindir akkuyu nükler bir milli projedir türkiye cumhuriyeti burda rolü görevi nedir orda çalışanlar hangi koşullarda çalışıyor çalışanlar barınak ve ibadet edebilmeleri için gerekli hassasiyet gösterilmişmi burda unutmayın burayı yapan bir rus firması bunlar insanları bir köle gibi çalıştırıyorlar burda çevre tamamen bir guantanamo üssü gibi çalıştırılıyor türk işçiler tamamen bir hapis hanede çalıştırılan esirler gibidir ibadet yerleri yok cuma namazı bir baraka yerde kılınıyor ortalık idear kokuyor çevre tamamen berbat türk işçilerine hakaret küfür ediliyor nerde türk hükümetı nerde türk devleti lütfen bizlere sahip çıksınlar.adamlar mühendisler türk işçilerine karşı bıçaklı ve silahli olarak sahada geziyorlar peki bizleri bunlardan kim koruyacak.
 • 1 Yıl Önce

Nbv

Kıyamete çeyrek kaldı
 • 1 Yıl Önce

Bal

Başka kurtuluş yok. Karbondioksit'i azaltalım, kömür kullanmayalım, çevreyi koruyalım, elektrikli araba kullanalım, ve saire ve saire. 
 • 1 Yıl Önce

Vatan aşkı

Fazla odeyecegimiz rakamları da yazaydınız. Cebimizden ne kadar daha fazla çıkacak acep. Bekliyoruz araştırmalarınızı 
 • 1 Yıl Önce

İyi İnceleyin

Ruslar çalıştıracak, elektriği bize satacak ama devretmeyecek. Boş yere vatan toprağı işgal edildi.
 • 1 Yıl Önce

Bestami ERSÖZ

NGS teknolojinde çok geç kaldık. Yıllar önce bu teknolojiyi kullanıp şimdi nükleer güç olmaliydik. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23