CHP Genel Başkan Yardımcısına zaruri bir cevap

25 Mayıs 2019 Cumartesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un cevaplandırması isteğiyle Meclis’e bir soru önergesi verdiğini bazı gazetelerde okudum.

Konu, Milli Eğitim Bakanlığı ile ilişkili Ebabil Dergisi’nde benimle yapılan bir röportajın yayınlanması. Soruları ise şöyle:

MEB’e bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün süreli yayını Ebabil dergisinde Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Yavuz Bahadıroğlu’nun röportajına neden yer verilmiştir? 

Bu kişi ile röportaj yapılmasına kim karar vermiştir? Milli Eğitim Bakanlığı, röportaj yapacak başka kimse bulamamış mıdır?

Hayatı Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e düşmanlık yaparak geçen birinin röportajına neden gerek duyulmuştur?

Bu kişinin çocuklarımıza katkısı ne olacaktır?

Röportajın yapıldığı sayı kaç adet basılmıştır? Bu dergiler nerelere dağıtılmıştır? Bu röportajın olduğu sayı toplatılacak mıdır?

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hakaret eden bu kişiye ait röportajın yapılmasına göz mü yumacaksınız, yoksa haklarında işlem mi başlatacaksınız? Cumhuriyet’e ve Mustafa Kemal Atatürk’e düşman olduğu belgeleriyle ortada olan Yavuz Bahadıroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı için neden “kıymetli”dir? “Kıymetli” olmasının gerekçesi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hakaret etmesi midir?

Sayın Bakan ne cevap verdi (verir) bilemem, ama benim bu hezeyanlara cevaplarım ve bazı sorularım var…

Madem o kadar “Atatürkçü”sünüz, Atatürk ölür ölmez kendini cumhurbaşkanı seçtiren İsmet Paşa’nız, ilk iş olarak neden Atatürk’ün resimlerini paradan-puldan ve devlet dairelerinden kaldırttı, ders kitaplarında Atatürk bahsini kısalttırıp kendini anlattırdı. “İnönü’dür yurdun temel taşı/ O ulusumun başı? O bize can yoldaşı/ Şanlı İsmet İnönü” türünden şiirlerleders kitaplarını doldurttu?

Bunun Atatürk döneminde çıkarılmış bir kanuna göre yapıldığını söylemeniz, inandırıcılıktan çok uzaktır. Zira aynı kanun Demokrat Parti döneminde de vardı, ama Atatürk’ü yeniden paraya-pula basmayı engellemedi. 

Sizinkiler gerçekten CHP’yi “Atatürk’ün partisi” olarak görselerdi ve Atatürk’e içten bir sevgi-saygı ile bağlı bulunsalardı, daha sonra Demokrat Parti’nin yaptığı gibi kanunu değiştirir, bu kanundan faydalanıp İsmet Paşa’yı Atatürk’ün yerine geçirmeye çalışmazlardı.

 “Hayatı Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e düşmanlık yaparak geçen biri” olarak tanımladığınız Yavuz Bahadıroğlu, hayatının hiçbir döneminde “cumhuriyet düşmanı” olmamış, ama tek parti döneminde uygulanan “cumhursuz cumhuriyeti”i ve “laiklik” adına dayatılan dinsizliği her zaman eleştirmiştir. Galiba siz o dönemi “cumhuriyet” hattâ kim bilir, belki de “demokrasi” sanıyorsunuz! 

“Tek parti iktidarımızda cumhuriyet cumhursuz değildi” diyebiliyor, “Laiklik adına kimseye zulmedilmedi” iddiasında bulunabiliyorsanız, zır cahilsiniz demektir! Cehaletin tek ilâcı (sol yumruğu sıkıp havaya kaldırmak ya da Gezi olaylarında dükkânları kırmak değil), okuyup öğrenmektir. Arşivlerde ve kitaplarda binlerce “zulüm” belgesi var. Ama öyle ya, sizin okuma-yazmanız ancak kendinize yetecek kadardır! Belgeleri okuyabilmek için “Osmanlı Türkçesi okur-yazar”ı olmak gerekiyor. Bu yüzden mi bilemem, amaparti tarihinizi bile, hiçbir alternatif kaynaktan doğru düzgün okumadığınız anlaşılıyor. 

Şimdi söyleyin bakalım: 1946’ya kadar yaptığınız seçimlerin hangisinde muhalefetle yarıştınız? Sizin iktidar olduğunuz dönemde “muhalefet partisi” var mıydı? Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası ile Serbest Cumhuriyet Fırkası’nın başına gelenleri duydunuz mu? Ne hakla kesintisiz 27 sene milletin başında oturdunuz? Millet-memleket sevdalısı Başbakanla iki bakan arkadaşını asıp ülkeyi kaosa götüren 27 Mayıs Darbesini nasıl bir “demokratik” anlayışla hâlâ övüyor ve destekliyorsunuz? 

Memleketi çok iyi yönettiğinize inanıyorsanız, söyler misiniz, hiçbir hukukî denetim olmadan, “açık oy gizli tasnif” sistemiyle yaptığınız “şaibeli” 1946 seçimini saymazsak, doğru düzgün ilk seçimle 14 Mayıs 1950’de tanışan milletimiz, fırsat eline geçer geçmez, partinizi neden alaşağı etti? 

Bunları söylemenin neresi “cumhuriyet düşmanlığı”? Siz her şeyi tarihe, hukuka, gerçeğe göre değil, kendinize göre yorumluyorsunuz.

Yavuz Bahadıroğlu, sizin ve sizin gibilerinattığı iftiralarda olduğu gibi, “Atatürk düşmanı” filan değildir. Zaten “dostluk”-“düşmanlık”, “sevgi-nefret” gibi kavramlar hissidir. Tarihle uğraşanlar hissiyatlarını tatmin için değil, sadece “bilgi” ve “belge” için tarihe giderler. 

Yavuz Bahadıroğlu’nun “Atatürk’e hakaret” ettiği de kuyruklu bir yalandan ibarettir. Söyler misiniz bu karar hangi mahkemenin ürünüdür? Herkes hakkında her konuda soruşturma açılabilir. Mahkeme kararı olmadan birini suçlamak hukuk tanımazlıktır (gerçi buna alışkınsınız, şimdi de YSK kararlarını tanımıyorsunuz). Türkiye’nin en kadim partisinin temsilcisi olarak bunu nasıl yapabiliyorsunuz?  Değil Atatürk’e, Yavuz Bahadıroğlu, elli yıla varan yazarlık hayatında hiç kimseye hakaret etmemiş, bu konuda tek şikâyet vuku bulmamıştır. Hakaret, iftira, isnat, tezvir acziyettir! Onu sosyal medya trolleriniz yapıyor. Hatta bizzat siz yapıyorsunuz. Bilen bilgisini konuşturur, hakarete tenezzül etmez. 

Nitekim bu gerçek ilk sorgumuzda tescillenmiş, “beyanlarımızın suç teşkil etmediği” anlaşılıp, savcılık tarafından “takipsizlik kararı” verilmiştir. Ancak ne yazık ki, bunu sizin gibi ezberini boşaltanlara anlatmak mümkün olamamıştır. Bu, tezvirata hâlâ devam etmenizden bellidir.

Diğer sorularınız soru sayısını arttırmak için dolgu malzemesi kabilinden olduğu için, geçiyorum. 

Son sorunuzda, “Bu kişinin kıymeti nedir?” diye sormuşsunuz. Övünmeyi ve övülmeyi hiç sevmem, ancak gerçeğin tespiti açısından şu kadarını söyleyeyim ki, sizin nezaketten mahrum deyiminizle “bu kişi”, Türkiye’nin en çok okunan üç-beş yazarından biridir. Yazdığı kitapların sayısı yaşınızı, üst üste koymanız halinde boyunuzu geçer. Asıl kıymeti ise Türkiye Cumhuriyeti’nin “özgür vatandaş”ı olması ve çok şükür, hayatının hiçbir döneminde CHP’ye oy vermek gibi bir yanlışa düşmemesidir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • UstazUstaz25 gün önce
  Binler yürek insanı yetiştiren, bu noktada emeği hem bizzat, hem konferanslariyla, hemde Allah uzun ömür versin dar-ı saadete göçtügunde kitaplarıyla bize yol gösteren , bu rical kıtlığında bu yürekli yürek insanına duâ cıyız.
 • mehmetmehmet27 gün önce
  Allah razı olsun sizlerden. Trilyon oyum olsa bir tanesini bile dünya ahiret bu CHP denen partiye vermedim vermem.
 • TaptukTaptuk29 gün önce
  Rabbim ömrüne sağlık bereket katsın üstadım, zorlama ile dayatılan inkılap tarihi ve masalları ile kaybolmaya devam eden nesiller bu ülkeye ve ümmete hiç bir fayda sağlayamaz, deistlik ateistlik ve sapkınlık almış başını gidiyor.
 • FatıhFatıh1 ay önce
  Agzınızabılgınıze gonlunuze saglık sayın Bahadıroglu. Bu ulkenın nıce bahadır yıgıtlerı vardır. Gun olur bır Halısdemır cıkar zulüm1453 te basladı dıyenlerın beynıne bır şarjor bosaltır ulkenın kaderını hainlerın eline bırakmaz. Vesselam
 • Aslan parçası Rıfat 'a Aslan parçası Rıfat 'a 1 ay önce
  90 yılda betona filan diye başlayan zor cahil nakil cümleleriniz var. Hiç umudum yok ama yine de tavsiye ediyorum.Bakalım sayı saymayı biliyor musunuz?1923 - 1950 yılları arasında istihdam tabanlı , sanayi , tarım yatırımlarına bakın.Sonra o kara cahil bilgisizliğinizle ağzınıza doladığınız 90 yılın 70 yılına bi bakın bakalım ülkeyi kim yönetiyor? (1950-2019)Hangi kafa yönetiyor? Beton yatırımı he mi? Temel gıda maddelerinin dahi ithal edildiği, imalat sanayinin durma noktasına geldiği , doların fırlayıp, faizin coştuğu....Neyse Rıfat dayı ....Kime diyorum ki ?90 yıl ha :)))))))))))
 • Mehmet EminMehmet Emin1 ay önce
  Üstadım! Allah (C.C.) yar ve yardımcınız olsun,böyle haddini bilmezlere haddini bidirdiğiniz için, sizi kutlarım. Rabbim Kaleminize güç kuvvet versin, inşaAllah. Allahrazı olsun. Selam dua ve saygılarımla.
 • TaceddinTaceddin1 ay önce
  Helaaaal!... O bayan eğer dürüst ise bu sorulara cevap versin.
 • Sonu çok yakınSonu çok yakın1 ay önce
  Ayasofyanın yeniden fethi, ... yakamızdan düşme tarihi olacaktır biiznillah.
 • Mustafa ÖZATAMustafa ÖZATA1 ay önce
  Allah razı olsun Hocam..Bir vandala verilecek cevabı vermişsiniz..Anlamaz ama anlayacağı o günü mahşer gününü sabırla bekliyoruz.Saygılar hürmetler..
 • AtçekenAtçeken1 ay önce
  Üstad kale aldığınıza değmez.
 • erdoğan tangörerdoğan tangör1 ay önce
  Siz doğru yazmaya devam, biz okuruz.
 • Armağan başArmağan baş1 ay önce
  Allah rızası için sizi seviyorum. Allah'a emanet olun
 • okuyucuokuyucu1 ay önce
  tebrik ederimhocamgerçekleriokumakçok zordur siz doğrutarihiyazın biz okuruz
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Hocam bir de CHP 'nin azılı kafiri Kaftancıoğlu hakkında da bir yazı bekliyoruz, bu islam düşmanlarını halka tanıtmak gerekir!
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık..sevgili..Hocam..Bu..ne..idüğü..belirsiz.."Hanım"..kendi..durumuna..bakmadan..Ülkemizin..Saygıdeğer..araştırmacı..yazar..alimlerine..dil..uzatabilme..Cüretini..nereden..buluyor..Saygılar..sevgiler..Esen..kalın..hr..zaman..güzel,bilgilendirici,öğretici,ufuk..açıcı..yazılarınızı..okumaya..devam..edeceğiz.İyiki..varsınız..
 • mehmet gençer.inş.mühmehmet gençer.inş.müh1 ay önce
  Mükemmel bir cevap.ama anlıyana.selam ve dua.....
 • İbrahim Deniz İbrahim Deniz 1 ay önce
  Bunlar Atatürk ün gölgesinde yaşarlar sevdiklerinden değil işleri başka gölgede yürütemezler
 • Nihat Ceker Nihat Ceker 1 ay önce
  Ağzına eline kalemine sağlık hocam rezidans kraliçesine hakettiği cevabı vermissiniz anlarsa
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Türkiye cumhuriyeti faşist chp kanunlarından kurtulmalidir. Andimizi isteyen zihniyet dersime sessiz kalıyor böyle bir iki yüzlülük dünyanın neresinde var .
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  90 yıl boyunca beton ... verilen para savunma sanayine harcasaydı dünyada süper güçolurduk!
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Latife hanımın günlükleri hala neden açılmaz, devlet sırrı gibi saklanır, kamalistler bu sorunun cevabını verin bakalım, M.kamal dan başka bir şeye çalışmayan beyninizi çalıştırın biraz!
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Gerçeklerle yüzleşmek chp lilere hep zor gelmiştir. Sol kesim gençliğe dinsizliği pompalamaktan başka ne verdiki...halktan olmayanlar halktan ne beklerki..
 • 1 ay önce
 • Mustafa DudakMustafa Dudak1 ay önce
  Yüreğine ve ağzına sağlık,varolasın
 • erhan0678erhan06781 ay önce
  bu goygoyculardan bu ülke ne zaman temizlenirse o zaman abd yi vergiye bağlarız. chpkkfetöşistler gbi her şey söylenebilir ama bunlar bit tek müslüman türk olamazlar. cevabınız çok güzel olmuş sayın hocam ama bunlar gene lafı malum yerinden anlar. şeytanın sözcüleri karanlık odalar ve makaryos- fötöş severler bu tanımlar onları
 • Osmnshn Osmnshn 1 ay önce
  Baba ne yaptın son satırda kelleyi kopartmışsın. Yalnız onlar kendileri mutlu adlessinler çünki sizin gibi değerli bir insanın satırlarına yansımışlar
 • YusufYusuf1 ay önce
  Atatürk bunların ekmek teknesi. Yoksa onu sevdikleri falan yok. İnanın bana. Putperest CHP.
 • MaliMali1 ay önce
  İsmet İnönüyü tanımayan biri tarihçi olamaz..
 • AyseAyse1 ay önce
  Sayın Hocam size büyük bir saygısızlık yapılmış. Bir diş hekimi nasıl oluyor da milyonluk mülke sahip oluyor. Gamze İlgezdi önce kendisini sorgulasın.
 • 1 ay önce
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Resmî tarih tarafından bize altın tepside sunulan M.Kamal 'ın özel hayatı, askeri hayatı ve siyasi hayatı ile ilgili gerçekleri bu milletin öğrenebilmesi için öncelikle 5816 sayılı kanununkaldırılması gerekir.Dünyada M.Kamal dan başka kanunla korunan bir lider yoktur, neden acaba?
 • hercaihercai1 ay önce
  Yazi dedigin boyle olur. Ama, maalesef, bahsettiginiz kisi de yalanci toplumundan oldugu icin yazinizi anlamamazliktan gelecek, tehditlerini de surdurecek.
 • HIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETIHIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETI1 ay önce
  Sayin Bahadiroglu,bu CHP lileri insan sanip cevap vermekle bos yere zaman kaybediyorsunuz.Bu CHP liler sadece Turklerin degil Insanligin da sonsuza kadar cikmayacak bir yuz karasi ve utanc simgeleridir.Ancak kendini Tukrcu ve Turk milliyetcisi diye kara yiginlara binbir yalan dolanla yutturmaya alismis bu ucuncu sinif irk tavugu Tuncelili ermenilerin foyalarini surekli ortaya cikarmaya devam etmenize engel olmamali alisilmis ..malarini hic dikkate almadan.
 • alperalper1 ay önce
  siz bakmayın bunların şimdi Atatürkçü geçinmelerine. Bu zihniyettekiler bir zamanların Leninci, Mao cusu idiler ve Atatürk e "burjuvazi paşası derler " bolşevizm e engel olmakla suçlarlardı. " devrim" hayalleri sona erince ,daha sonraAtatürkçü geçinmeye başladılar. Atatürk " vatan bir bütündür ,parçalanamaz " diyerek yola çıkmıştı. Amabunlar bölücülerle ilişki içindeler. Kısacasımilli kesim Atatürk e daha çok sahip çıkmalı, böyleleri deşifre edilip , geçinmelerine meydan verilmemeli
 • İlyas SAYİlyas SAY1 ay önce
  Tebrik ediyorum sayın Yavuz BAHADIROĞLU Hadsize haddini bildirdiginiz için. İlgezdi yaşı itibariyle malvarlığının bir hesabını versin bu mal neye karşılık nerden geldi Kılıçdaroğlu"nun deyimi ile helâl kazançmı? CHP de sözde olup icraatta bulunamayan 3 unsur HAK HUKUK ADALET.
 • ayhanayhan1 ay önce
  helal üstad....tam gediğine koymuşsun taşı..ama onların gedikleri yalama olduğundan...neyse...bu kadar da yeter onlara..saol üstad.
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
  Ağzına sağlık hocam,rezidanslarda oturarak Atatürkçülük ve halkçılık yaptığını zanneden kafalar anlatılan,tartışılan,yorumlanan tarihi gerçekleri de düşmanlık olarak algılarlar,ne yaparsın kapasite ve çap meselesi.Sol yumruk havaya,paralar sağ taraftaki cukkaya.Çakma rezidans solcusu.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bu ülkede herkes Kamalist olmak, Atatürk ü de sevmek zorunda değildir, hele ki yaptıkları ortada iken hem de bir müslümanın sevmesi tam bir çelişki tam bir ahmaklıktır!
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bu ülkede herkes Kamalist olmak, Atatürk ü de sevmek zorunda değildir, hele ki yaptıkları ortada iken hem de bir müslümanın sevmesi tam bir çelişki tam bir ahmaklıktır!
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  yavuz hocam bu insanları inananlar yaratandan ötürü yaratılanı sevdiğimiz için insan yerine koyduğunuzu bu yazıda cevap vermenizden belli ama bu insanlar bundan anlamaz kendi üslüpleride MÜSLÜMANA YAKIŞMAZ bizler ALLAHCC korkarız incitemeyiz arlı arından korkar arsızda zannederki ondan korktu.hayırlı ramazanla hocam. ALLAHCC emanet olun.
 • ZeynepZeynep1 ay önce
  Sayın hocam şunu anlamamakta hala ısrar ediyorlar. Biz müslümanlar islamı ortadan kaldırmak için elinden gelen her şeyi yapanları SEVMEYİZ. Bu bizim cihadımızdır. Çünkü Allaha isyan edene en ufak bir sevgi bizi Allahın sevgisinden mahrum kılar. Üstelik gerçek tarihi okuduklarında gerçek kahramanların kimler olduğunu öğrenecekler ancak bu onlar için kullanışlı olmaz. Müslümanın başında demoklesin kılıcı gibi bunu kullanmak onlara daha ön açıcı bunun için gerçeklerden uzaklar. Üstelikde ATA olmaya layık olan Osman Beyden başlayarak bize kadim bir gelenek sunan ecdadımızdan başkası olamaz. Ben Yavuzumu, Fatihimi ve manevi dedem olarak gördüğum Abdulhamidimi ata olarak bilirim. Bize Rasulullahın yolunu gösteren hak dinimizi öğretmek için hayatlarını vakfeden ashabı, tabiini, tebei tabiini, evliyaullahı, sadatı kiramı ata kabul ederiz. Bize Allahın vahyini getiren nuru mükevvenat güzeller güzeli Muhammed sallallahu aleyhi vesellemi ata kabul ederiz. Bütün insanlığın atası olan Adem aleyhisselami ata kabul ederiz. Ancak islam terakkiye manidir diyenlere, bütün islam coğrafyasının dağılmasına kurda kuşa yem olmasına yol açan Hilafetin kaldırıması hadisesini sinelerine yedirenlere daha başka hiçbir sey söylemeye gerek yok. İşte bu kemalist zihniyetin arkasindan giden ve ben müslümanım diyenler imanını sorgulasin. Selam tüm müslümanların üzerine olsun. Rabbimden Filistine ve Ayasofyaya özgürluk diliyorum.
 • Ali OsmanAli Osman1 ay önce
  Hay Ağzınıza sağlık Yavuz Hocam. Selamlar güzel insan
 • OktayOktay1 ay önce
  Atatürk ün Silah Arkadaşlari????Bu ifade,Insanlari uyutmak için Yillardir kullanilir.Kazim Karabekir Paşa,Doğu Cephesinin komutaniydi.Topal Osman,Ali Şükrü bey gibi insanlarin Kurtuluş Savaşinda gösterdikleri Kahramanliklar,bu Silah Arkadaşlari ifadesiyle hep Gölgelenmiştir.Sanki Kurtuluş Savaşi sadece Canakkale de olmuş ve bitmiştir.Sütçü Imamlar,Nine Hatunlar ve daha ismini bilip veya bilmediğimiz nice Kahramanlar DEVRIM adi altinda yapilan Zulüm yüzünden Tarihten silinmeye çalişilmiştir.Hiçbir Anma günü,Rahmet okuma,Kuran okuma,Saygi ile anma günleri de yapilmamiştir.Hatta bu insanlar Atatürk e Muhalif olduklari için,Yobaz adı altinda ya Öldürülmüş,ya da Polis takibinde,ömürlerini tamamlamişlardir.Gamze Ilgezdi gibi,Kökü,Tohumu belli olmayan bu Tiplerin,eline Ülke birakilamaz.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Kaleminize sağlık Hocam. Bu, CHPtarihte hiç bir zaman tek başına iktidar olamamıştır. Ama ,5-6 yaşındaki bir çocuğun, annesinin eteğinin arkasına saklanarak, başkalarına hareket çekmesi, sataşması gibi, Atatürkün arkasına saklanıp 90 yıldır halkaıstırap çektiriyorlar.%25 lik azınlık amaçok bağırıyorlar.Anadolu evlatları, AK Partinin iktidar olmasını çekemeyip bir sürü tuzak kuruyorlar.Delillere rağmenoy hırsızlığını bile savunacak kadar yüzsüzler.
 • AyşeAyşe1 ay önce
  Şu rezidans kraliçesi kadın değil mi bu? Rezaletleri ayyuka çıktığı halde yine KK tarafından utanmadan aday yapılan. Bunlar siyaseti milletim malını ÇALMAK için yaparlarnerde bu zihniyet orda hırsızlık yolsuzluk yağma vardır. Bu değişmez. Hizmet falan bu CHP içinçok uzakalakasız kavramlardır. Aradaçıkarlar birkaç Atatürk istismarıbirkaç laiklik güzellemesi ohhhdevam....İstanbul adayları da iyice kendini belli etti. Ayaküstü on yalan sallayanutanmaz yüzsüz boş tıngırdak. Allsh bunlara oy verenlere akıl fikir versin. Sizin de ağzınıza sağlık çok güzel cevap vermişsiniz. Hala millete kimi sevip kimi sevmeyeceğinidayatmayaçalışıyorlar. Bunlardan (bu zihniyetten) adam olmaz!! . -deyince yine adam yerine koymadım, adam değil, adam olamamışdiye zırvalayanadam olmayan yalancı sahtekar adayları hatırıma geldi-Sahi bu herif niye ben Rum değilimnerden çıktı diyemiyor???? Dikkat buyurun yalandan da olsa reddetmiyor yalanlamıyor. Halbukigayet rahatyalan uyduran birisi ama bu konuya gelince ağız ucuyla da olsabir yalanlama yapmıyor. İlginç:)))
 • Mikail okuroğlu beylikdüzü Mikail okuroğlu beylikdüzü 1 ay önce
  Hocam Allah cc razı olsun kitap ve konferans ların dan gıda bilgisine ulaştık inönü nün ne kadar atatürkçü olmadığını biliyoruz chp ve inönü kamalizimi din yapıp millete dayattığını biliyoruz çok seviyorlardı da 10 yıl etnorafyada ne aradı şeriata kurana şavaş açan müptezel fikirliler ölünce niye şavaş tıkladı inanç la gömülüyorlar bi izah edebiliyor lar mı!? Kominist tiz derler kapitalist yaşar ve ölürler.
 • milletin değil; chp' nin mücadelesi: bize ne?milletin değil; chp' nin mücadelesi: bize ne?1 ay önce
  kocası menüsünde domuz pirzolası bulunduran chp' nin domuz karıları: atatürkünüzü istediğiniz biçimde kullanın, nerenize koyacaksanız koyun, bize bulaştırmayın. Sizi domuz yeme özgürlüğünüze kavuşturan kılavuzunuza elbet bir minnet borcunuz var. (Halbuki kendisi yahudi idi, domuza ihtiyacı yokdu. Ama sırf müslümana zulüm olsun diye hristiyanın domuzunu da size bağışladı)
 • SelinSelin1 ay önce
  Harikasınız...tarihçiler el üstünde tutulmali onlar bu vatanın çöpüne bile kıymet verilmeyen zavallılar .. Allah'ım fırsat vermesin
 • Ali babaAli baba1 ay önce
  Seni ilk defa tebrik ederim yavuz bey,yetmez ama iyi yazı
 • Kafirlet için yaşasın cehennemKafirlet için yaşasın cehennem1 ay önce
  Eğer atatürk düşmanı ise Yavuz Bahadıroğlu' yu binler kez tebrik ediyorum. Şahsen tarzı pek ilgimi çekmediği halde sırf atatürk düşmanı olması hasebiyle Kadir Mısıroğlu' yu da çok severdim, cenazesine de binlerce insan gibi koşarak katıldım!
 • isteyen nefretini açıkça dile getirir, ne var bunda?isteyen nefretini açıkça dile getirir, ne var bunda?1 ay önce
  atatürk' ü sevmemek, ondan nefret etmek bir suç değildir. Hem Menderes' den nefret ediyor ve onu asıyorsunuz, hem de Menderes' in çıkardığı 5816' nın saçaklarına kadar sarılıyorsunuz;. atatürk chp' nin malıdır; milletin değil!
 • Aladin Aladin 1 ay önce
  Anlayana sivrisinek saz anlamayan davul zurna az. CHP demek betonlasmis kafa demek hiç uğraşma.
 • akkuşakkuş1 ay önce
  o islam düşmanı yaratığın sorularina cevaplariniz icimi ferahlatti. Allah sizden razi olsun kaleminize bedeninize zihninize kuvvet versin ömrünüz uzun olsun inşaallah

Günün Özeti