İzmir’in dağlarında fosseptik patlar!

13 Eylül 2018 Perşembe

Marşta “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” diyor ya…

Bu aralar bırakın çiçeği böceği, bildiğiniz fosseptikler açmış!

Kanalizasyonlar patlamış!

Her tarafı lağım kokusu sarmış!

Bir kısım CİHİPİ’liler de kokudan kafa yapıp şizoya bağlamış!

CİHİPİ’li belediyeyi e-mail bombardımanına tutunca belediye de CİHİPİ’ye yakışır bir bahane uydurmuş!

“Hava sıcaklığına bağlı olarak iç körfezde bulunan ve yosun gibi tek hücreli olan fitoplanktonların aşırı derecede çoğalıp daha sonra öldüklerini” söylemiş... Ben kısaca “Fito” diyeyim de siz Fitoplankton anlayın, ha işte bu ölü Fito’lar çürüdükçe de bu kokuyu çıkarmış!

Nasılll da filimsel bir açıklama ama? 

Sıkışınca “Ay şekerim denizi biz kokutmadık, Fito’lar kokuttu!” de ve yırt yani… Ölümü Fito’lara at ve bu pis kokudan sıyrıl…

İzmirliler de enayi çünkü… Haziran, temmuz, ağustos sıcağında kokmayan Fito’ların, eylülde koktuğunu söyle ve lağım kokusunu sıva… CİHİPİ siyaseti böyle bir şey işte!

Aaaaa, şimdi aklıma geldiiiii! Bu koku belki de yerel seçimler arifesi Saray Gladyosu’nun bilmem hangi plakalı araçla denize döktüğü insansal atıklardan kaynaklanıyordur.

Belki de; “AK Parti şarbonlu etleri getirip millete yedirdi ki, şehir hastaneleri iş yapsın” diyen Yaşar Okuyan haklıdır. Fito’ları İzmir’e AK Parti getirmiştir. Denize döküp alayını boğmuştur. Onlar kokuşunca da şehir lağım kokusuyla dolmuştur! Nasıl fikir ama?

Belki de iktidarın elinde, Ruhat Mengi’nin seçimlerde üfürdüğü “Uçan mühür” gibi “.ıçan mühür” falan da vardır. Veya Ruhat Mengi’nin icat ettiği “uçan mühür” hem uçuyor hem .ıçıyordur. Ortalığa edip sonra da uçmuştur!

Bu yüzden de ortalığı “kimliği belirlenemeyen bir  .ok kokusu” sarmıştır.

Aslında Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) “Tek Dünya Kentleri Yarışması”na katılan 132 şehir arasından İzmir’i “iklim değişikliğiyle mücadele, sürdürülebilir hareketlilik ve ulaşım konusundaki iddialı hedef ve uygulamaları” nedeniyle Türkiye’nin ulusal şampiyonu seçen o tarafsızzz jüriyi zorla İzmir’e getirip, bayılıncaya kadar bayır-bucak İzmir’i koklatmalıdır!

Yok, bünyeleri İzmirliler kadar kuvvetli çıkarsa da San Francisco’da finalistler arasından birinci olarak İzmir’i seçebilirler artık!

Sevsinler böyle “Dünya İklim Zirvesi”ni…

Aslında İzmir’i şampiyon yapanlar, arka planda da İzmir’de olağan hale gelen su kesintilerini, yağmur “tıp” dediği anda şehri istila eden su baskınlarını… Yani altyapısızlığın çevreye verdiği zararı fotoğraf kareleriyle gösterseler; dünya, şampiyon İzmir’le daha bir gurur duyar!

Hazır İzmir fosseptik kokusuyla şampiyon olmuşken…

Yani keyifler gıcırken…

Muharrem İnce, İnce’den bir Tatanka patlatsana hele…

“Leylek bacaklım…” olabiliiiir, “onun bunun karısı” olabiliiir…

Abdestli, abdestsiz… Alkollü, alkolsüz… 

Seçmene omuz vura vura nasıl bir Bufalo olduğunu göster ve İzmir adayı ol bence!

Yani…

Demem o ki…

Sana tavsiyem şu ki…

(Dur daha şairane söyleyeyim…)

“Duydum ki İstanbul Belediye Başkanı olmaya azmediyormuşsun Tatanka, etme…

Kossskoca bir başkan adayına bu yakışır Tatanka!

İzmir’i bu kötü kokudan, susuzluktan, selden kurtararak kariyer yapmak yaraşır! Gel beni dinle de CİHİPİ’nin kalesinden başla bence…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • SelmanSelman8 ay önce
  Filim'den sonrasını okumadım...
 • erolerol8 ay önce
  Linki izleyin merkez bankası bakın kiminmiş https://youtu.be/L-Kiq8z4UVc
 • MehmetMehmet8 ay önce
  .....
 • EfecanEfecan8 ay önce
  Biz memnunuz İzmir'in bu halinden. Bi rahat bırakın yeter. Siz takilin kendi şehirlerinizde. İstanbul cok guzel mesela orada durun. Ankara'da 10 numara. İzmir'e gelmeyin ama çok kötü burası :))))
 • SahinSahin8 ay önce
  Laik izmirliler hayatindan gayet memnun sayin yazar.2019 a girerken belediye birer maske dagitir sorunuda böylece cözmüs olur.ne diyordu laik izmirliler "irtica geliyaa,laiklik elden gidiyaaaa".
 • Yunus 16Yunus 168 ay önce
  HİZMET E DEĞİL, PARTİZANCA DÜŞÜNÜP OY VERENLER HERŞEYİ HAK EDİYOR. LAKİN DİĞER VATANDAŞLAR O PİSLİĞİ HAK ETMİYOR. KURU NUN YANINDA YAŞ DA YANIYOR.
 • ali usta ali usta 8 ay önce
  kanalizasyon nerde patladı bilirmisinsıfırlanamayan paralar man adası çamlıca villaları urla Şehrazat konakları gemiler örtülü ödenek buralardan iyi kokular gelmiyormuvarlık fonu amca enişte dayıburnun sadece kanal kokuşumu alıyor
 • tuğrultuğrul8 ay önce
  İyi gider İzmirin chpelilerine...
 • HukukçuHukukçu8 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • kenankenan8 ay önce
  Bazen evdeki tuvaletten de benzer balkondaki hissedilen malum koku gelmeye başladı
 • batubatu8 ay önce
  ...istanbul ankarayı hiç su basmıyor ...
 • emekçiemekçi8 ay önce
  İzmir marşı ile kafkas marşı arasındaki fark birisi orijinali diğeri çakması
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Selam ve dua ile mehtap hanim.bu yorumcular pislige razi . bunlar ak olamaz boyle birkac guzel ,sehrimiz ,olsada kirleten,bunlar.bu pisligi kendilerinin oldugu icin sahipleniyorlar.bazi insanlarin pisikoloji hastasi evlerini temizlemeyi birak farkinda deyil bazan,gazetelerden okuruz,belediye iki kamyon bir evden, cop temizledi diye.bizim eses oy alacagimiz vatandas bunlar deyil.bu yorumcular ya ankara yada istanbuldan katilan ya gazeteci yada gezginci
 • Ersin gönenErsin gönen8 ay önce
  İmar barışı kapsamında kaçak binalara ruhsat veren ...  Tayyip Erdoğan İstanbulun çehresini rant nedeniyle bozduğunu itiraf etti. Örnekler çok.Marmara denizi için kirlilik uyarısı var. Kızılırmakta balıklar ölüyor! ..
 • Ertug hanErtug han8 ay önce
  30 yildir temizlenmeyen lagim akan Ankara cayi Eskisehir de olsaydi ne hale gelirdi hic dusundunuzmu yazar hanim
 • İzmirliİzmirli8 ay önce
  İzmir marşı senin ne zoruna gitmiş valla baksana neyi nereye bağlamışsın.
 • Ha ha haHa ha ha8 ay önce
  Yazıdan çok etkilendim ... ama oyumu yine CHP adayına vereceğim çünkü İzmir in yaşam tarzını kimsenin kimseye karışmamasını çok seviyorum.
 • İbrahimİbrahim8 ay önce
  Bo...a B.ğulun..
 • Cem ErdemCem Erdem8 ay önce
  Sanane İzmirden... 
 • Cihipi kafasıCihipi kafası8 ay önce
  Izmirde zaten foseptik vardı sadece kokusu çıktı diyorsun.şimdi benim oyumla bu beynini değil nefsini kullananın oyu birmi.bu soruna bir çare bulsun sayın devlet yetkilileri.
 • necati hosgörnecati hosgör8 ay önce
  Sen bunca ülkede dönen kul haklarını görme sonra faşist pis fikirlerini kaleme dök!! Allah seni Pompei halkını cezalandırdığı gibi zulme sesiz kalan dilsiz ŞEYTAN sıfatında Ahirette cezalandıracak.. Amin
 • KatalanKatalan8 ay önce
  Foseptik patlayabilir bunu yapmamak veya yapamamak sorun olur.. izmir CHP li diye eleştirmek için bile yanlış yerden vuruyorsun.. İstanbul un dağları rant kokuyor Ankara da eski pislikler kokuyor da kokuları gelmiyor mu.. imar barışı diye imarın anası anlatılırken ver parayı mühendislik neymiş al yapı kayıt denilirken kokular gelmedi Hadi de gözler de mi görmedi.. bu yazarların gözleri ve burunları sadece isine geleni gordukce çok duyarız dolar satın aaaaa üretim yokmuş haberlerini. 5.2 büyümüş Türkiye süper güç Türkiye karma eğitim tartışıyor.. pardon eğitim yazmisim eğitim in öldüğünü unutmusum.. 5-10 netle mühendis hazırlan Türkiye kesin uzaya cikariz.. nasıl olsa adamı olan girecek bir kuruma
 • İzmirİzmir8 ay önce
  İzmir i b.kla mı vuracaksın çok beklersin ...
 • Mehmet CoşkunMehmet Coşkun8 ay önce
  Rizede dere kenarinda sacma sapan yapilan binalar yuzunden yagislarda insanlar hayatini kaybetti... ankarada bir yagmurda alt gecitlerde deniz olusuyor ...
 • HiçHiç8 ay önce
  ... seçimlerde Ak Parti'ye geçecek...
 • Siz yookende vatanseverdiSiz yookende vatanseverdi8 ay önce
  İzmir sizin istediğiniz izmir olmadı olmayacak.Cesaretiniz varsa gelin izmirse dolaşın insanlarla konuşun biz bok koksada boka batsada izmir bizim izmirimiz.
 • BaranBaran8 ay önce
  Valla İzmir çok güzel ...
 • TarafsızTarafsız8 ay önce
  Arkadaş başkasına sürekli bahane bulmak sorun aramak yerine kendine baksanıza ilk önce bakın tren kazası açıklamasını duydunuz mu insanlar öldü açıklamaya bakın maden kazası oldu bu işler böyledir denildi allah aşkına ankara belediyesine bak sen her yağmur yağdığında okyanus taşması gibi hemde başkent bunları niye söylemiyosun sank akp belediyeleri çok iyi hepsini görüp yaşıyoruz başkasına bahane bulacağına kendi abdestine namazına bak ilk önce
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Selam ve dua ile mehtap hanim,sayin icisleri bakani soyluya iftira yazisini okuyunca merak ettim, okudum.ersoy dede,ve cem kucuk .sayin icisleri bakanina devlet adami unvanina hakkazanmis ...