Erdoğan’ın Gerçek Yüzü

19 Eylül 2018 Çarşamba

Tahran Zirvesi’ndeki diplomasi başarısına tüm dünya canlı olarak şahit oldu.

Soçi Zirvesi’ndeki insan odaklı diplomasi anlayışına da tüm dünya tanık…

Biliyoruz çok çalıştı...

Çok ter döktü ama sonuçta kazandı… İdlip Halkı için kazandı… İnsanlık için kazandı.

Şimdi İdlip’te bir tampon bölge oluşturulacak. Oradaki halkın güvenliği bu şekilde sağlanacak. 

Düşünüyorum da… 

Sümüklü Feto istediği kadar karalamaya çalışsın…

Darbeci Amerika istediği kadar darbe planlasın…

Yerli işbirlikçiler, İngilizanahtarları, Hamamönü çetesi, cüppelisi, bilmem nesi istediği kadar arkasından kuyusunu kazsın…

İdlip meselesinde de dünya Erdoğan’ı gerçek yüzüyle tanıma fırsatı yakaladı!

Soruyorum… “Gelin hep birlikte Suriye’yi terk edelim” diyecek yüreklilikte kaç lider var?

Dünya basını Erdoğan’ın diplomasi başarısını konuşuyor.

İslam dünyası teşekkür ediyor, dua ediyor…

Güç dediğin budur işte! Güçlü lider kişiliği budur.

Erdoğan Soçi dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlarken şöyle dedi: 

“Tablo ortada. Lafta herkes Suriye’nin toprak bütünlüğünden söz ediyor. Ama uygulamaya baktığınız zaman, herkes parselasyonu yapmış. Bir ülkenin 22 üssü var, bir diğerinin 5 üssü var. Türkiye olarak bizim ise öyle bir derdimiz yok. Parselasyon, şu, bu derdinde değiliz biz. Nihai düşüncemiz: Bir, anayasanın hazırlığı; ikincisi ise seçimlerin içeride ve dışarıda tüm Suriyelilerin katılımı ile yapılması. Bunun neticesinde orada kimler var ise gelin hep beraber Suriye’yi terk edelim. Bundan başka bir çıkış yolu olamaz.

Vallahi hiç alçak gönüllü olmaya gerek yok…

Halihazırda dünya üzerinde tüm uluslararası meselelerde insan odaklı politika üreten…

Vicdanlı bir diplomasi dili kullanmayı tercih eden…

Suriye’deki vatandaşların can güvenliğini, milli çıkarlarının üzerinde gören…

Savaştan kaçan Suriyelilere Ensar ruhuyla kol kanat geren…

Zeytin Dalı Harekatı’nı bir tek sivile zarar gelmemesi için kuyumcu titizliğiyle yürüten…

Eli vicdanında başka bir lider yok!

Suriyelilerin can güvenliğini, toprak bütünlüğünü düşünerek, azami hassasiyetle diplomasi üreten başka bir lider yok!

 

 

Elhamdulillah, oy verdiğimiz, desteklediğimiz lider Erdoğan, alnımıza 1945’teki Boraltan Köprüsü gibi bir kara leke sürmedi. Başımızı öne eğdirmedi.

Hatırlarsanız 1945’te CHP iktidarı, Stalin zulmünden kaçarak Boraltan Köprüsü’nden geçerek Türkiye’ye sığınan 146 Azarbaycanlı aydını Stalin’e teslim etmişti!

Bu 146 aydın, Boraltan Köprüsü’nden geri dönerek Türk askerlerinin gözleri önünde, elleri bağlı halde infaz edildi.

Şimdi seçim öncesi katil Esed’in zulmünden kaçarak bize sığınan Suriyelileri, “Seçimlerden sonra ilk iş Suriyelileri geri göndereceğiz” diyen CHP’li Kılıçdaroğlu’yla, 1945’te Azarbaycanlı kardeşlerimizi Stalin’e teslim eden CHP kafasının ne farkı var?

Çok şükür, Allah bu milleti bir daha CHP gibi bir iktidarla imtihan etmedi! CHP gibi bir iktidarla başımızı öne eğdirmedi!

Allah ebeden razı olsun Reis’ten… 

Sayesinde alnımız AK, yüzümüz AK…

***

Bu da Osmanlı’nın kurtuluşu için toplanan paraları cukkalayan CHP’li yüzü karalara gelsin…

Boraltan bir köprü, aşar geçer Aras’ı, 

Yuğsan Aras suyuyla, çıkmaz yüzün karası. 

Karası, karası, merhamet fukarası, 

Karası, karası, merhamet fukarası, 

 

Düşman bekler karşıda, önüne kattı beni,

Can alınan çarşıda, kardeşim sattı beni. 

Dönüp seslendim geri, merhametsiz birine, 

Beni siz vursaydınız, şu gavurun yerine. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • hacı ahmet yamanhacı ahmet yaman8 ay önce
  sizdeki cesarete acık sözlülüge ve dürüstlüğe hayranım bacım tam bir osmanlı kadınısınız allah yardımcınız olsun inşALLAH
 • Kürt şamil Kürt şamil 8 ay önce
  Millete Darbenin arkasında Amerika var diye söyleyip , daha sonra Americanlara gidip 11 milyar dolarlık uçak alımı yapıldı.İsrail bir terör devleti diye söyleyip yenikapı dafilistine destek mitingi yapmak ve ertesi günü adana ceyhandan israile petrol sevkiyatı yapılması. Almanya fetöcüleri besliyor diye söyleyip Almanyanfirmasina 2 milyar euroluk ihale verilmesi. Bence sadece a haber izlemeyin bende izlediğimde dünyanın en güçlü ekonomisi var zannediyorum ve cebimde faturalar ve 1.604 tl den ne kadar kaldıysa o var. Hepimiz evlendiğimizde eşimize seni saraylarda yaşatacağım diye söz veriyoruzama galiba sadece sayın cumhurbaşkanı sözünü tuttu ve sayın hanım efendiyi saraylarda yaşatiyor .)
 • Atila ÇelikAtila Çelik8 ay önce
  Peki Türkiye ne yapacaktı katil Esetemi yalvaracaktı
 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN8 ay önce
  MEHTAP HANIM ADALETLİ VE CESARETLİ BİR YORUM OLMUŞ ALLAH RAZI OLSUN.Kürt şamil ADIYLA YAZAN BATI EZİĞİ, ABD UŞAĞI PKK-HDP SEVİCİLER SİZLER AK PARTİ MHP OSMANLI GÜCÜ KARŞISINDA ANCAK HASET EDERSİNİZ. ÇANAKKALE DE -KIBRIS TA -AFRİN DE-FIRAT KALKANINDA15 TEMMUZDA BATI UŞAKLARINA BU MİLLET DERSİNİ VERDİ.
 • Kürt şamil Kürt şamil 8 ay önce
  Israil'deki büyükelçiliğeekonomi ateşesi atandığını niye yazmıyorsunuz? Yahudi parasına ihtiyaç var galiba.
 • ŞAMİLŞAMİL8 ay önce
  TÜRKİYE ÇOK AĞIR BİR SORMLULUK YÜKENDİ. BUNUN BEDELİNİ ÇOK AĞIR BİR ŞEKİLDE ÖDEYECEĞİZ.
 • ZOMBİZOMBİ8 ay önce
  FETÖ VE CEMAAT ADI ALTINDA DİNİ KULLANIP CUMHURİYET DÜŞMANLARININ ...
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Fatih altayli mutsuz ve huzursuzmus haber googelde vatandaslarin,kural tanimadini saygisiz oldugundan yakiniyor .laik rejimden ne bekliyon.babasi oglundan,beter damarinda ar,kalmamisdiye turku var belki teselli olur sayin altayli daha ne bekliyon
 • Burhan Burhan8 ay önce
  CHP = Ceddine Hiyanet Partisi....
 • SabirSabir8 ay önce
  Bah canım bacım, Tayyıp efendinin gerçek yuzu, Rahmetli Menderestir, saddamdır, Qaddafidir,Mursidir,VS sorun şuki Ummet yetimdir, yetimin ise seçenek hakkı yohtur. Taĝların taşıyamadıĝı imanı ise kuffarın zembili ile taşıyamazsın.
 • muhjaiddinmuhjaiddin8 ay önce
  Bu güzel düşünceleriniz yüzünüze ve ruhunuza yansımış aynen profil resminizdeki gibi güzel bir ruhunuz var....Bir ara bir çocuk dizisinde miss piggy vardı aynı ona benziyorsunuz ...Güzel yazılarınızın devamı dileğiyle...Selam ve dua ile...
 • Şemseddin YılmazŞemseddin Yılmaz8 ay önce
  CHP zihniyeti İttihat ve terakkiden bu yana aynıdır.Değişmedi,değişeceğini sananlarda yanılgı içindedirler.Reisin Türk ve İslam adına çaba sarfettiğini görmemek akla ziyandır.Mehtap hanım dilinize ve yüreğinize sağlık.
 • sorgulamasorgulama8 ay önce
  Suriye nasıl bu hale geldi önce bunu sorgulamak lazımbu hale getirip sonra başarı elde edildi demek ne kadar doğru.
 • ebu enes ebu enes 8 ay önce
  Ya sabır çıldırmış elde değil ya. Biri şu kadına her gün Rusya Çin Moğolistan Suriye Irak ve diğer ülkelere teslim edilen insanlardan bahsetsin. Daha geçen gün senin gazeten bu zulme son verilsin diye manşet yapmadı mi bunu?Sizler hakkı gizleseniz bile o hakk apaçık ortaya çıkacak ve sizler rezil rusva olacaksınız
 • AKINCIAKINCI8 ay önce
  TÜRK VE İSLAMDÜŞMANLARIAYRICAVATAN HAİNLERİİLEBİROLUP ZENGİNOLCAĞIMA KURUEKMEKYER VATANPERVERLERLE BİROLURUZFAKİROLSAKDA ŞEREFİMİZLEYAŞARIZ.BİZBABADAN ATADANBÖYLE GÖRDÜKÖNCE VATAN DERYOLUMUZA DEVAMEDERİZ....
 • GulbahceGulbahce8 ay önce
  :)))))))))
 • ErdoğanErdoğan8 ay önce
  CHP NİN KEPAZELİKLERİ BİTMEZ YA ONLARA BURDAN YORUM YAPARAK SAVUNMA YAPARAK REZİLLİĞİNİ KAPATMAYA ÇALIŞAN DANGALAKLARA NE DEMELİ ULAN SİZDE NE MERHAMET KALMIŞ NE AKIL GÖZÜNÜZÜ REİS DÜŞMANLIĞI BÜRÜMÜŞ GEREKİRSE GEVUR OLURSUNUZDA YİNE BU DÜŞMANLIKTAN VAZGEÇMESSİNİZ KAHPE KANCIKLAR BEYİNSİZ EMBESİLLER
 • Yunus16Yunus168 ay önce
  ALLAH A DAYAN SA YE SARIL, HÜKMÜNE RAM OL. YOL VARSA BUDUR, BİLMİYORUM BAŞKA ÇIKAR YOL.
 • SemerSemer8 ay önce
  Eşeğini kaybedip tekrar bulunca sevinenlere çok gülüyorum, harikasınız siz hep mutlu olursunuz az ile yetinen başkalarının zenginleşmesine sevinen akıllı yurttaşlarım benim.
 • aslanaslan8 ay önce
  Bizde uygurları vermişiz ve elimizdekileri çine vermeyidüşünüyormuşuz
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Selam ve dua ile sayin muhtereme hanimefendi,guclu kalem dusmana direnen cesur,meslegi icabi fatih altayli dun yazdigini bugun daha mulayim kivirarak ,anlatmaya calusiyor biz altayliyi taniyoruz.tam dogru yazmis derken bakiyoruz,ve yaniliyoruz kisi kisiyi tanir chp destekleyenler,onlarda aynen chp zihniyeti,tatli birsey var bunun la tuzlu yesen yenmez.tatli tatli ile yenir.dogruya yanlis denmez diyorsa,hak hukuk bilmez ve hayatda gulemez gun gelir haksizliga,ugrarsa ben hakliyim diyemez haksiz bir isbankasi parasi yardim hibe edilmisse,bunu chp ustlenemez.o para yetim yoksulun hakkidir devletin hakkidir.
 • Necati Necati 8 ay önce
  Tahran diplomatik bir başarıdır.Soci diplomatik bir başarıdır.Suriye politikamiz bir başarıdır.Dolar operasyonuyla mücadele bir başarıdır.Elhamdülillah zenginlestik, parayı nereye koyacağını bilmeyen milyon tane insanimiz var. Bu başarıdır.Yerli otomobil,uçak yapıyoruz bu başarıdır. Başarıdır da bizler niye üşüyoruz anne....
 • Ahmet Remzi ŞahinAhmet Remzi Şahin8 ay önce
  yine on numara bir yazı elinize yüreğinize sağlık. "Bu da Osmanlı’nın kurtuluşu için toplanan paraları cukkalayan ..." bu konuyuda bir başlıkta hatta 3-5 başlıkta ele alırsanız okuyucu olarak aydınlanırız.
 • HekoHeko8 ay önce
  İngiliz anahtarı,hamamönü çetesi,fettuşi,bu kelimeler çok baydı ...
 • Üstüörtüsüz konuşmakÜstüörtüsüz konuşmak8 ay önce
  "Bu da Osmanlı’nın kurtuluşu için toplanan paraları cukkalayan CHP’li yüzü karalara gelsin…" cümlesini "Bu da Osmanlı’nın kurtuluşu için toplanan paraları cukkalayan Kamal' a gelsin…" diyebildiğimiz gün kurtuluş günümüzdür.