Dolar operasyonu Temel, Kemal, Meral ve Muharrem’e ne kadar kazandırdı?

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Muharrem İnce, “Erdoğan kazanırsa dolar 8-10 TL olacak” demişti.

E malum… Sır gibi sakladığı Amerikalı bir üst aklı var… 

Aslında seçim öncesi, Muharrem İnce’nin bu gizemli dostunun kim olduğunu herkes merak etmişti. Ancak Muharrem İnce, seçim arifesinde bu Amerikalının kimliğini açıklamanın uygun düşmeyeceğini bu nedenle seçimlerden sonra açıklayacağını söylemişti... 

Eeeee? Ne oldu peki?

Seçimler geldi geçti… 

Kafa dinlemek için Simi’ye gitti, geldi… 

Kafa bulmak için Swissotel’in 8. katını kapatıp sabahlara kadar içti…

Lakin o kadar sorulmasına rağmen bu Amerikalı hakkında tek kelime etmedi. 

Demek ki gerçekten de skandal biri…

O değil de asıl merak ettiğim konu şu… Acaba Muharrem İnce’ye bu jurnali veren gizemli Amerikalı, dolara yatırım yapmaları konusunda da CHP’lilerin kulağına kar suyu kaçırdı mı? CHP’liler bu jurnalle ne kadar para kazandı? 

Bunlar bir de Şer İttifak yapmışlardı malum… Acaba Şer İttifak partilerinden CHP, İP ve SP bu jurnalle kaç para kazandı.

Eğer Başkan Recep Tayip Erdoğan isterse, bunun araştırılmasını sağlayabilir. Aslında kamuoyunun bunu bilmeye hakkı olduğunu düşünüyorum… Acaba darbeci Amerika, Türkiye’ye yaptığı dolar operasyonunu önceden muhalefet adaylarının kulağına üfleyerek kimlere ne kadar “haram para” kazandırdı!

Millet döviz bürolarının önünde kuyruklar oluştururken, bunlar aldıkları tüyo ile Amerika’nın Türkiye’ye yaptığı dolar operasyonu sayesinde ne kadar kâr sağladı?

Şimdi yastık altı altınlarını bozan… 15 Temmuz ruhuyla döviz bürolarına koşan bir millet olarak, bu hainlerin kimler olduğunu teşhis etmeye hakkımız yok mu? Bu hainleri tükürüğe boğmaya hakkımız yok mu?

Bunun ötesinde mesela yüklü miktarda parayla Amerika’nın terörist dolar operasyonuna iş dünyasından kimler destek verdi? Kimler gayrimenkullerini, bisküviden uçaklarını satışa çıkartarak Akın İpek misali İngiltere’ye topuklamaya karar verdi? Türkiye’de muhafazakâr mahalleden topladığı mallarını satarak İngiliz ekonomisine damardan veren içimizdeki sinsi darbeciler, Bilderberg’ciler, proje aparatları, İngilizanahtarları, FETÖ tasmalılar, CIA-MI6-BND-BAE beslemeleri kimler? 

Türkiye’ye operasyon çeken, ekonomik terör saldırısı düzenleyenlerle kol kola girenler hangi tanınmış iş adamları, hangi bürokratlar, hangi siyasetçiler? 

Hamamönü Susam Sokağı sakinleri bu krizden ne kadar kazandı diye de merak ediyorum ayrıca… HDP-PKK bu işten ne kadar kâr sağladı?

Savcıları bunu araştırmaları için göreve çağırıyorum! 

TÜRKİYE’YE EKONOMİK TERÖR 

UYGULAYAN AMERİKA CANAVARINI 

DAHA NE KADAR BESLEYECEĞİZ?

“Starbucks’ın Türkiye ile ilgili son istatistikleri şöyle: ‘Baristaları el ele tutuşsa Beşiktaş’tan Üsküdar’a kadar bir köprü oluşturabilirler.

2016 yılında hazırladığı kahvelerin bardakları üst üste dizilse tam 1.200 Ağrı Dağı uzunluğuna erişir. Her daim şampiyon olan Latte’sinin bardakları yan yana dizilse 2 bin 847 futbol sahasının etrafını kapsar. En çok kahvaltılarının yıldızı peynirli simidi seviliyor. 2016’nın başından itibaren 298 vapur dolusu misafirin gününe lezzet kattı.Türkiye’den doğan gururu Tarçınlı Kış Latteleri üst üste dizilse 5 bin 496 adet Eyfel Kulesi dikilir. Vazgeçilmezi Türk Kahvesi. Hazırladığı Türk kahveleri tam 607 küvet doldurur. Dijital kahveci de aynı zamanda. Mobil uygulamasını indirenlerin sayısı 200 bine ulaşarak, Bodrum’un kış nüfusunu geçti.”

Anladınız mı şimdi Amerika terörünü kimlerin beslediğini? “İşte besle kargayı, oysun gözünü” Besledik Amerika’yı, oydu gözümüzü! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Avni YanığbaşAvni Yanığbaş4 ay önce
  görülen köy kılavuz istemez biraz ekonomi okuyun ...
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile bugun kurban bayrami size sevdiklerinize islami alemine kutlu olsun
 • Asım Asım 5 ay önce
  Öyle deme abla oraya gitmeyi şeref sayan gözlüklü artist bizim mahalle uşakları da var
 • AliAli5 ay önce
  Ya seçimler Bahçeli’nin dediği tarihte (26 ağustos) olsaydı?
 • ESTERGONLUESTERGONLU5 ay önce
  Neco isimliyorumcu'ya /Evet sevgili dostumbu3günlük Dünya'da kimisi Lenin'in ,Kimisi Marx'sın ,Kimisi ,Darwin'inin;Kimisipensilvayandakivaiz maskeli baspapaz FETOŞ'un ; KimisiKEMAL bey'in; *****KİMİSİ DEHZ.MUHAMMED *ALEYHISSALATU VESSELAM'INASKERİDİR.UNUTMAYALIMKİŞİ SEVDİGİ İLE BERABERDİR. (H.ŞERİF)
 • Nejat DincNejat Dinc5 ay önce
  Zamanında "muhterem fethullah gülen hocaefendi hazretleri" diye fetö'ye övgüler düzen yeni akit gazetesinin tüm yazarları ve yazdığımız yorumları içinde en ufacık bir hakaret sözcüğü olmamasına rağmen yayımlayamadım sansürleysen editörler, sizlerin de vakti gelecek..öyle bir zaman gelecek ki ya sizleri de elleri kelepçeli kafanız bastırılarak polis otosuna binerken göreceğiz ya da sizlerde egenin,meric'in sularında botlarda göreceğiz can yelekleri ile..Mustafa Kemal'in askerlerinden kaçış yok..Geçirin zamanınızı bakalım...
 • Aziz KahramanAziz Kahraman5 ay önce
  Biri yazmış, mantıklı geldi ;Ziraat Bankası'nda bir hesap açılsın, bozduracak olan dolarını 4 TL'den o hesapta bozdursun.Görelim bakalım vatansever misiniz, dolarsever mi ?
 • Nejat DincNejat Dinc5 ay önce
  Sirayala herkese soruyorsunuz kaç dolarınız vardı,kaç para kazanmış oldunuz diye..güzel..
 • rafet rafet 5 ay önce
  Bu milletin parasını yiyen şerefsizlere kimse bir şey yapamıyorsa yazıklar olsun.
 • Osman ÖzkanOsman Özkan5 ay önce
  mehtap hanım yabancı şirketlerin yani özellikle amerikalı şirketlerin pazarladıği keyif ve şehvet verici ürünleri vede o ürünleri kullanan insanların oluşturdukları sınıf farkını vede o sınıf fakrının amerikaları şirketlere aktardıkları milyarlarca dolarlık servetler nasıl niçin hangi beceri ve marifetle oluşuyor onu anlayacak tek bir anlı secdeli ihlaslı ve samımi bir müslüman münevverin yetişmediği güzel vatanımızda amerikalılar tere yağından kıl çeker gibi bizi sögüşlemeye devam edecekler.bizlerde yüz yıllar öncesinden canları ve kanlarıyla dünyanın değişik coğrafyalarında bizlere birakılan şerefhaysiyet ve güveni kafirlerin bizlere yaptıkları öğrettikleri sömürü çarklarıyla adına ihracat deninilen günümüzün moda silahlarıyla oralardan topladığımız milyarlarca dolarlık servetleri burada 2. elden yabancı şirketlere aktarmaya devam ediyoruz bu tezğahi şimdilik hiç bir allahın kulu söyleyemez vede açıklayamaz,yazık olacak osmanlı torunları diye bağırlarına basan afrıkalı ve asyalı kardeşlerimize.onlar bugun ac açık ama onur ve masumiyetleri var bizler ise patlayıncaya kadar tokuz izzet ve şerefe gelince kardeşim diye elinden tutarsın cumhurbaşkanı yaparsın sonra döner cumhurbaşkanı yaptıgın sana hançer saplar böyle izzet ve şerefini kaybetmektense ac ve açıkta masumiyet içerisinde ölmek daha güzeldir. yazıK çok yazık oluyor ADEM ATAMIZIN NESİLLERİNEÇOOK YAZIIIIIK OLUYOR ÖLÜM ÖLDÜRÜLEMİYOR KABİR KAPISI KAPANMIYOR gaflet ve ihanetle süren bir hayat olmaaaaaaaaaaaaazzzzzzzolsssssssssuuuuuuuuuuun.
 • HukukçuHukukçu5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • GolgeAdamGolgeAdam5 ay önce
  Aslinda borazan elinde olanlar ne yapmis ona bakmali!
 • Murat.Murat.5 ay önce
  Mehtap hanim size zahmet birde 6.filoyu kible yapip namaz kilanlari da yazsaniz...
 • MusaMusa5 ay önce
  Bu dış ticaret açığı ve dış borçla, doların bu seviyelere gelmesi için kahin olunmasına gerek yok. Zaten C.Başkanı da bu krizi gördüğü için seçimi öne aldı.
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc5 ay önce
  Ne Zaman abd li itlerle(1947) imzalar atildi, Türkiye icinde olaylar bashladi. Bunlarin kültür uzantili okullari ve vakiflari na ya esh güdümlü personal atanmali veyaajanlarla icerdeki dönen dolaplar takip edilmelidir.
 • yusuf kimyusuf kim5 ay önce
  Mehtap hanım dolardan kimkazandı adresın yanlış adresini düzelt adreskısacahesap uzmanı kk yada amarıkanın ikincı uşagım ince
 • Vatandaş Vatandaş 5 ay önce
  Bu konuda çok haklısınız hangi şerefsiz ..... vurgun yaptı ortaya çıksın
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile mehtep hanim bu saydigin kisiler ne kazanmasi bunlarin o partilere fazla bir emegi yok bunlar askerde olsa kazan yikardi eger ihtidarda olsa yapilanni yikardi
 • Erden canErden can5 ay önce
  Mehtap hanim yuce allahim yar ve yardimciniz olsun sizleri dunyada ahirette iki cihanda aziz eylesin amin

Günün Özeti