Berat Albayrak çok mu acıttı?

11 Ağustos 2018 Cumartesi

Hadi amaaaa... Berat Albayrak gıcıklarının asıl nedenini çoook iyi biliyoruz! Ekonominin başına IMF tasmalı bir “besleme” gelsin istiyorlardı ama Reis alayını ters köşe yaptı. Yani Berat Albayrak bu tasmalıların canlarını fena yaktı…

Mesela Daron Acemoğlu… Hep bir ağızdan “Davutoğlu ona teklif götürmüş, kendini dev aynasında gören Daron, bu teklife ‘ı ıh’ demiş” de... “Daron Nobel’e aday gösterilecekmiş” de… İktidarın gözüne sokarcasına bu ismi cilalayıp, dayatıyorlardı.

E tabii ya… “Başkan Erdoğan’ın, 2007’den sonra yavaş yavaş Avrupa Birliği ülkelerinin çizdiği istikametten uzaklaştığını, bu yüzden de ekonomik büyümenin kalitesinin düştüğünü” iddia edecek kadar devşirilmiş Daron Acemoğlu ekonominin başına getirilseydi, Trump kendi kuklasına operasyon çeker miydi? Çekmezdi tabii…

Türkiye ekonomisine “vergi” yaptırımlarıyla nişan alır mıydı? Almazdı tabii…

Şimdi kimse millete üfürülen “Piyasalarda Berat Albayrak güvensizliği!” algı operasyonlarını yutacağımızı falan sanmasın!

Zaten Trump, Erdoğan’a açıktan şah çekti! Gizli saklı yapmadı ki? Yani bu son yaptırımlarıyla “Dövizin tanrısı benim! İstersem Erdoğan’ı dolar sopasıyla hizaya getiririm” dedi!

Ekonomi Bakanı Berat Albayrak konuşurken, Trump sabah sabah twitterdan, “Türkiye’den alınan alüminyumdan %’20, çelikten %’50 vergi alınacak…” diye açıktan operasyon çekti… 

Yani Trump, Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları ikiye katladı. Haliyle Berat Albayrak konuşurken, doların fırlamasını sağladı. Anlayacağınız, olay tam da Trump’a yakışır bir tüccar kurnazlığı…

O değil de içimizdeki IMF tasmalı CIA beslemeleri niye bu kadar sevindirik oldu, onu anlamak mümkün değil… Eminim Trump bile pes demiştir “Amerika yalakalığının” bu kadarına… 

Düşünsenize, Berat Albayrak anında trend-topic oldu… Twitter’da beslemelerin alayı hep bir ağızdan, “Berat Albayrak konuştu, dolar fırladı… Bakana güven sıfır…” iğrençliğiyle tempo tutmaya başladılar! 

15 Temmuz darbesinde ortalıktan toz olanlar… Bankamatik önünde kuyruk olanlar… Yurtdışı uçak biletlerini kapışanlar… Bodrumlarda saklananlar… Yani darbeci vatan hainleri, bir yandan dolar istiflerken diğer yandan “kriz var komşulaaaar” diye ortalığı ayağa kaldırıp, algı operasyonu yaptılar! 

Pekiiii, sizce 15 Temmuz’da darbecileri tanklarına, savaş uçaklarına göğüs geren millet, bu operasyonu yer mi?

Bırakın Amerika yandaşları, başlarını Trump’ın tezeğinden çıkarmasın! Türkiye ekonomisine nişan alan ABD’nin ekonomik terörünü ululayıp, PYD’ye binlerce TIR veren terörist ABD karşısında secdeye kapansın!

Biz ölümüne bu “darbeye” de karşı koyacağız! Allah’ın izniyle bu vatanı, kurnaz bir tüccarın operasyonlarıyla bir başına bırakmayacağız!

Sonuçta Reis Erdoğan, gırtlağına kadar IMF’ye borçlu olan bu ülkeyi, IMF mandası olmaktan kurtaran ekonomi zekasına sahip değil mi? Bunca yıllık iktidar sürecinde Türkiye’yi şaha kaldırmadı mı? Her darbeyi alnının akıyla savmadı mı? 15 Temmuz’da milli mücadele başlatarak bizi ayakta tutmadı mı?

Bizim liderimiz, “üç beş soysuzun ardında zağarlık yapmaz!” Milleti de onu asla yalnız bırakmaz!

Biz liderimize vefasızlık etmeyeceğiz! Bu vatanı “üç-beş soysuz” gibi ABD emperyalizmine terk etmeyeceğiz!

Malsa malımızla, cansa canımızla liderimizin yanında, izindeyiz! Sonuna kadar milli Berat Albayrak’ı da “üç-beş kansızın” yurtdışı hesaplardan linç etmesine müsaade etmeyeceğiz!

KAHROLSUN PKK DESTEKÇİSİ ABD YAPTIRIMLARI! YAŞASIN TÜRKİYE!

Anladınız mı?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İkrarİkrar5 ay önce
  Nejat dinc ... benim icin hic sayin berat albayrakacitdimimisal bir dr igne yapar acittimi bir nevi rahatsizmi etti sizin yerinize sayin yazar yazmis hasetcilere cekemezlere belliki igne acitmis birdaha sefere hap verelim
 • GurbetciGurbetci5 ay önce
  Allah Rizasi icin bir Kerde Kendinizi elestirin...
 • memetmemet5 ay önce
  Eyyyyy Mehtap hanım olaki yakında İMF nin kapısını çalarsak o zaman ne yazacaksın köşende unutma bu sorumu bir kenara yaz o zaman sana tekrar bir cevap veririm
 • leventkleventk5 ay önce
  Yazının başlığı çok ayıp...
 • mahirmahir5 ay önce
  ....tüm sıkıntıyı bu dövizi nasıl bir planla aşağı çekeceklerse ciddi bir şekilde açıklamalılar işyerinde hakarete egolara mağruz kalıyoruz ailemiz için katlanıyoruz amirini dövenlermi burada sizce.bu sıkıntılardan elele verirsek çıkarız şucu bucuyla bir yere varamayız vesselam.Cenab-ı Hak doğruyu bize göstersin yoksa biz göremiyoruz
 • RabiaRabia5 ay önce
  Dünya çok küçük
 • kenankenan5 ay önce
  Ağzına sağlık helal bacım.
 • Lodos001Lodos0015 ay önce
  ...Hani referandumdan evet cıkarsa ekonomi şahlanacaktı hani başkanlık gelince ülke şahlanacaktı. Böyle olmayacağını sizin dışınızda herkes biliyordu gerçi sizde biliyordunuz ama işinize gelmiyordu. Damat madem ekonomiden anlıyordu neden enerji bakanı yapıldı. Enerjiden anlıyorsa neden ekonominin başına getirildi.Devlet işleri bunlar ciddiyet ister tecrübe ister bilgi ister. Bir kaç bakanlık dışında göreve hep işin ehilleri getirildi. Damadın nasıl bir ekonomi geçmişi varmış ki bu göreve getirildi.Sıradan bir şirkete bile iş için başvursan tecrübe istiyor. Ülke üretim ülkesi olmaktan çıktı tüketim ülkesi haline getirildi. Elde avuçta ne varsa hep inşaata yatırıldı betona gömüldü. Millete küfür eden mütahitler desteklendi. Tarım bitti. Bir kaç tarım ürünü dışında samanı dahi ithal eder duruma geldik.Ülkenin elinde ne var ne yoksa hep satıldı.İşşizlik arttı. Üniversiteli gencler hep boşta.16 yıldır tek başına iktidar olup sağlam güçlü bir ekonomi oluşturamayıp tee amerikadaki bir delinin sözüyle allak bullak olan bir ekonomi varsa 16 yıldır hiçbirşey yapılmamış demektir. Yani ekonomi rahmetli Ecevitten devr alındığı gibiymiş.Ozamanki krizi Ecevite maletmişlerdi.Şimdi ise işin kolayına kaçıp dış güçlerin oyunu deyip geçiyorlar. Hiç kendi beceriksizliklerini görmüyorlar. Senin gibilerde bu beceriksizlikleri hiç dillendirmiyor. Merak ediyorumda Ecevite kasa atan adam günlerce haber yapıldı ve halada kullanıyorsunuz. Peki girdiği ekonomik kriz yüzünden meclis kapısında kendisini yakan vatandaştan yazılarınızda tv lerinizde nekadar bahsettiniz.
 • Nejat DincNejat Dinc5 ay önce
  Kurt samil, tuzcu, RTE53, Alkan, melih53 kardeslerime selam olsun. Ilk defa goruyorum bu gazetede boyle akilci, dogru yorumlari. ESTERGONLU arkadas ile Mehtap YIlmaz 'i basbasa birakalim ve slogan atmaya devam etsinler, ancak slogan atabilirler zaten. ..
 • YAVUZ SELİM DEMİRKAYAYAVUZ SELİM DEMİRKAYA5 ay önce
  SN. YILMAZ ELINIZE SAGLIK ISABETLI YORUMLARINIZDAN DOLAYI SIZİ TEBRİK EDIYORUZ. EVET15 TEMMUZ2016LANETLİ ABD'NİNÖNCÜ KUVVETİ - ELİ KANLI FETÖ DARBE GIRİŞİMINIREİS VE MİLLETELELE BOZGUNA UĞRATTIĞI GIBİ;BU TANK VE UÇAK YERINE DOLAR TAARRUZUNU DAALLAH'İN INAYETİYLE BOZGUNA UGRATACAGIZ,İNŞAALLAH.
 • OsmanOsman5 ay önce
  Sizler döviz veya altınınızı tl'ye cevirseniz bile en fazla zengin kesim için alım fırsatı yaratırsınız.Buna da halk arasında keriz silkeleme derler maalesef.Ben de durumdan hic hosnut degilim ancak gercekler bu.
 • melih53melih535 ay önce
  sayın yazar ne yazıkki halk ilk kez bu derece tepkisiz..güven sıfır..dün sayın bakan konuşma yapıyorda ter içinde kaldı.o görüntü çok kötüydü..ayrıca kimse bir şey anlamadı.ne anlattı ne anlatmak istedi..arada sabancıya döndü öyle değilmi falan ..ekonomi bakanlığı için tek alternatif sayın babacandı..hele enerji bakanlığı zamanı iyi olarak gördüğümüz maliye bakanımız enerji bakanlığından ayrıldıktan sonra buzdağının arkasında bir çöküntü saklandığı yapılan tarihi zamlarla ortaya çıktı.yani tam bir başarısızlık.ve soru işaretli kalan enerji şirketleri**milyarlarca dolar borcu olan..şimdi ekonomi bakanlığı..İnşallah iyi ve başarılı olur.öyle bir zamanda olduki amerikanın en vahşi ekonomik saldırısına denk geldi.bence siyaset dünyası halk önünde kendilerini ve ülkeyi bağlayacak konuşmalar yapmamalı.siyaset hep bir hamle hareketidir.halk zaten biliyor trump ve çetesinin saldırılarını.adam tam bir manüpilatör..israil şu an trump ve çetesini yönetiyor.ve israil okuyoruz basında bazı müslüman ülkeleri bi şekil kafalamış.israile teslim olmuş bir arap dünyası var..ve biz araplara önder olmaya uğraşıyoruz.arapların böyle bir liderliğe zaten ihtiyacı yok izinde vermezler.bence biraz yüzümüzü avrupaya dönmeliyiz..bakın avrupa ne kadar rahat.*ve yeni dönem tam bir başarısızlıkla başladı ve devam ediyor ..vede halk iyice kopmaya başladı..yastık altı ne oldu hiç tepki veren varmı..eskiden olsa herkes koşardı..şimdi ...?tam tersi duyuyoruz herkes dövize koşuyor ..
 • ESTERGONLUESTERGONLU5 ay önce
  "....Bırakın Amerika yandaşları, başlarını Trump’ın tezeğinden çıkarmasın! Türkiye ekonomisine nişan alan ABD’nin ekonomik terörünü ululayıp, PYD’ye binlerce TIR veren terörist ABD karşısında secdeye kapansın!Biz ölümüne bu “darbeye” de karşı koyacağız! Allah’ın izniyle bu vatanı, kurnaz bir tüccarın operasyonlarıyla bir başına bırakmayacağız!Sonuçta Reis Erdoğan, gırtlağına kadar IMF’ye borçlu olan bu ülkeyi, IMF mandası olmaktan kurtaran ekonomi zekasına sahip değil mi? Bunca yıllık iktidar sürecinde Türkiye’yi şaha kaldırmadı mı? Her darbeyi alnının akıyla savmadı mı? 15 Temmuz’da milli mücadele başlatarak bizi ayakta tutmadı mı?Bizim liderimiz, “üç beş soysuzun ardında zağarlık yapmaz!” Milleti de onu asla yalnız bırakmaz!Biz liderimize vefasızlık etmeyeceğiz! Bu vatanı “üç-beş soysuz” gibi ABD emperyalizmine terk etmeyeceğiz! "SADAKTE !SN.YILMAZ ELİNIZE ;DİLINIZE VE YÜREĢINİZE SAĞLIK ;TEBRİK VE TEŞEKKÜR EDIYORUZ EVET AYNENÖYLE ! BUSÖMÜRGECİ;EMPERYALİST, ZALIM.VE HAİNABD 'NIN BU HAMLE ASLINDA DERİNBİR CÖKÜSÜNÜNİFADESİ OLACAK./ GORBAÇOV 'U Y GENÇLER OEK BILMEYEBİLİR.24 SENE ONCE SSCBLIDERİ IDI.ŞİMDİ SSCBNİNNE DEMEK OLDUGUNU VE BU DÜNYA DEVİ ÜLKENİN NASIL YERINDE YELLER ESTİGINİ GATIRLATMAK USTERİZ. SIRA AMERİKA BİRLEŞİK (!) - (EYALETLERİN BİRKEŞMESİ -) DEVLETİPARÇALANNMA SÜRECINEG İ R D İ !...BUNUSIYASETBILIMCILER ITTIFAKKA SÖYLÜYOR./ TEEMMEL !....
 • Ahmet tunç Ahmet tunç 5 ay önce
  Yüreğine ve kalemine sağlık kardeşim. İyi ki varsın. Havuç kafanın tezeğine kafasını gömen dolarzadeler,haramzadeler, faizsever pislikler reisi, sizi, ak kadroları ve bu necip milleti anlayamaz. Çünkü yerli ve milli değiller.
 • FiruzFiruz5 ay önce
  Kardeşim bir gün de olsa senin beynine sahip olup nasıl bir kafa yaşıyorsun gerçekten anlamak isterdim böyle dışarıdan anlayamıyorum, nereden geliyor aklına bunlar.
 • muhjaiddinmuhjaiddin5 ay önce
  RTE53 arkadaşımızın sorusuna cevap verin yılda 63 milyar dolar başarıysa benim 8 yaşında kızım sizden daha iyi yönetir ülkeyi...başarısızsınız cezasını millet ödüyor bırakın bu boş dış güçler muhabettini iyi şeyleri siz yapıyorsunuz kötüleri dış güçler hadi len oradan...
 • FiruzFiruz5 ay önce
  Kardeşim bir gün de olsa senin beynine sahip olup nasıl bir kafa yaşıyorsun gerçekten anlamak isterdim böyle dışarıdan anlayamıyorum, nereden geliyor aklına bunlar.
 • YücelYücel5 ay önce
  Avrupa da akp seçmeni yüzde 60-70Deseniz ki 100lira bağış yapın kimse yanaşmaz.bunlar öyle seninle benimle tokalaşmaz almnana el de verir bacakta açar Ve daha fazlası(kendim şahit oldum)Hepsi dinci gözüküp lüx hayat peşindeArtık bunu bilmeyen yok
 • Kürt şamil Kürt şamil 5 ay önce
  Solcular gibi slogan atmak ve sağcılar gibi zenginleşen tipik kurnaz yancılar. Samimi değilsiniz olamazsınız ölümü gösterip (imf) sıtmaya( berat)razı etmek bu olsa gerek. Kazanınca kibirlenip karşı tarafı küçük görmek aşağılamak ama kaybedince devletimiz elden gidiyeeaah demek . Çin devletinden kredi dilenirkenuygur türkleri aklınıza gelmez.Devleti yönetecek elbet biri çıkar merak etmeyin bu ülkede liyakat sahibi o kadar insan var ki küstürülmüş. Particilik bu ülkeyi mahvetti . Sağcısı , solcusu , dindarıliberal olanı hepiniz adam tutma beceriksiz olsa bile bizdendir diye kendi adamını tutma bu ülkeyi bu duruma getirdi. Sayın yazar hanımefendi kendi koltuğunu , hükümetin imkanlarını kaybetmemek için burda milleti dolduruşa getirip kindarlaştırmada başarılısınız. Bravo ama biraz özeleştiri yapmanın zamanı gelmedi mı?
 • Murahhas UzanMurahhas Uzan5 ay önce
  Fatoh! Kullanıcı adını yanlış yazmışsın. A harfi yerinde e olmalıydı.
 • FatohFatoh5 ay önce
  ...Imf nin mali disiplini bu ülkede 2007 e dek sürdü ve ülke toparlamıştı.Yani bunda Sayın Erdogan' in bir ekonomik dehası olduğunu söylüyorsun ama alınan 350 milyar dolar borcu soylemiyorsun. Kusura bakma ekonomin sağlam olsa sana kimse operasyon çekemez...
 • AKINCIAKINCI5 ay önce
  asla veaslayalnızyürümeyeceksin reisölümüne yanındayız allahımıza hamd olsunmilletimiz var olsun.gerçek özgürlük ekonomiközgürlüktür busaldırıtümvatana yapılmaktadırbununpartilisiyokturgerekirsekuru ekmekyeriz ama aslayenilmeyeceğiz...
 • tuzcutuzcu5 ay önce
  ..Başka bir sıkıntı olmalı....Mesela herkesin cari hesapları açık veriyor olabilir...Küresel bir krize girilmiş olabilir....Vesayetlerin birinden girip öbüründen çıkmış olabiliriz....Petrolümüz gazımız olmadığı halde aşırı büyümeye kalmış olabiliriz....Bunu yaparken betonu çok kullanmış olabiliriz...Falan...
 • RTE53RTE535 ay önce
  Sn Yazar ; yıllık 160 Milyar $ ihracat ; 225 Milyar $ ithalat. ( Yıllık 65 Milyar $ cari açık ) Şimdi bana bu açığın nereden ,kimlerden nasıl alınacağını ve 450 Milyar $ lık ( tamam İMF ye borcumuz yok,ama bu borç kime ve hangi para birimi ile nasıl ödeyeceğiz ) borcun nasıl kapatılacağını bir anlatın da aydınlanalım.1969 yılında 6.Filo önünde "Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi " sloganını atanlara, cuma namazı sonrasısaldıranların ve onlardan birini öldürenlerin de şu anda iktidarda olduklarını da azıcık tarih karıştırarak anlatalım mı?
 • AliAli5 ay önce
  Yağıp gürleme yerine rant belediye kamu üniversitelerdeki dönen paraları çarçur etmeyip de biraz iş yapsak?Bakan konuşurken dolar Euro arttı.Mesele dolar değil ama suudun riyali bile bizi ikiye katlıyor
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Reis'in "devleti şirket gibi yöneteceğiz" dediği gün bu günlerin habercisi idi. Devleti devlet olarak yönetmez isen liyakat, adalet rafa kalkar. Sonuç olarak yönetenler "akraba" topluluğuna dönüşür. Berat bey ne yapsın 1,5 saat hiçbirşey söylemeden konuşabilmek de bir meziyet. Herşeyi "dış güçlere ve yerli işbirlikçileri"ne yüklemek ne güzel çözüm değil mi!? Öyle ya bunlar hiç yoktular bir anda türediler.
 • faynurfaynur5 ay önce
  yine mükemmel analiz KAHROLSUN PKK DESTEKÇİSİ ABD YAPTIRIMLARI! YAŞASIN TÜRKİYE!
 • Yunus 16Yunus 165 ay önce
  ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI, AK PARTİ TEŞKİLATLARDA ÇALIŞIPTA, PARTİNİN VE İKTİDARIN NİMETLERİNDEN YARARLANANLAR HALA DOLAR DA AVRO DA DURUYORSA YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN. BAŞKAN, ALTINLARINIZI DA BOZDURUN DEDİ. BUGÜNE KADAR GAVUR PARASI BİRİKTİRMEDİM FAİZLEDE İŞİM OLMAZ. ALTIN HESABIM VARDI PAZARTESİ SABAH TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ PARA MIZA ÇEVİRİYORUM. ÖNCE VATAN. BAŞKAN MEYDANLARA SESLENDİ DÖVİZDE ALTINDA DURMAYIN O MEYDANLARI DOLDURANLARIN % 90 GERÇEK SAMİMİ MENFAATİ OLMAYAN DAR GELİRLİ DAVA İNSANLARI, BAŞKAN ÖL DERSE ÖLÜRLER, ONLARIN ZATEN GAVUR PARASI YOKTUR, DAR GÜN YA DA DÜĞÜN İÇİN 15-20 BİN TL LİK ALTINLARI VARDIR VE DE BOZDURURLAR. AK PARTİLİ GÖRÜNÜP TE HALA GAVUR PARASINDA DURANLAR HAİNDİR. BU BİR EKONOMİK SEFERBERLİKTİR ÖNCE İKTİDARDAKİLER BUGÜN GAVUR PARASINI ÖLDÜRÜN GÖMÜN, PAZARTESİ DE ALTIN HESAPLARIMIZI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ PARASINA ÇEVİRELİM. SONRA KAMUDA TASARRUF SEFERBERLİĞİ VE YURT ÇAPINDA İSRAFI ÖNLEME SEFERBERLİĞİ, MÜSLÜMAN İSRAF YAPMAZ. EKONOMİK SEFERBERLİK
 • emirhan emiremirhan emir5 ay önce
  O KADAR DUYGULANDIMKI ABLA BU YORUMUNDAN DEVLETIMIZ KALKINSIN VE DOLAR DUSSUN ...
 • AlkanAlkan5 ay önce
  Abd nin de abd yi dost edinenlerinde canı cehenneme.imf emri projesi olan özelleştirmeyi yapacaksın ithalada borç ekonomisine dayalı ekonomik sistem uygulayacaksın utanmadan da kendi hatanı kapatmak için sağa solo çamur atacaksın.daha düne kadar abd ileisbirliginde münbıçte birlikte hareket ediyoruz diye sevinip naralar atarken ingiliz ajanı diye iftira attığın temel bey sizleri uyarıyordu bu abd den dost olmaz derken abd nin ipiyle kuyuya inilmez aklınibasınıza alinderken sen ve senin gibiler temel bey ve milli görüşe daha şiddetli ve daha edepsizcesaldirdıniz şimdi başınız bulsun abd dostlugunuzdan bulaşınız inşaallah.banane abd den diyen milli görüşçüler selam olsun.
 • MSERDARMSERDAR5 ay önce
  ANLADIK,EVET
 • CemileCemile5 ay önce
  Abla bir maaşını vatanın için alma kampanyası başlatalım,ilk şanslı kişi de siz olun,ne dersiniz

Günün Özeti