• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehtap Yılmaz
Mehtap Yılmaz
TÜM YAZILARI

Berat Albayrak çok mu acıttı?

11 Ağustos 2018


Mehtap Yılmaz İletişim: [email protected]

Hadi amaaaa... Berat Albayrak gıcıklarının asıl nedenini çoook iyi biliyoruz! Ekonominin başına IMF tasmalı bir “besleme” gelsin istiyorlardı ama Reis alayını ters köşe yaptı. Yani Berat Albayrak bu tasmalıların canlarını fena yaktı…

Mesela Daron Acemoğlu… Hep bir ağızdan “Davutoğlu ona teklif götürmüş, kendini dev aynasında gören Daron, bu teklife ‘ı ıh’ demiş” de... “Daron Nobel’e aday gösterilecekmiş” de… İktidarın gözüne sokarcasına bu ismi cilalayıp, dayatıyorlardı.

E tabii ya… “Başkan Erdoğan’ın, 2007’den sonra yavaş yavaş Avrupa Birliği ülkelerinin çizdiği istikametten uzaklaştığını, bu yüzden de ekonomik büyümenin kalitesinin düştüğünü” iddia edecek kadar devşirilmiş Daron Acemoğlu ekonominin başına getirilseydi, Trump kendi kuklasına operasyon çeker miydi? Çekmezdi tabii…

Türkiye ekonomisine “vergi” yaptırımlarıyla nişan alır mıydı? Almazdı tabii…

Şimdi kimse millete üfürülen “Piyasalarda Berat Albayrak güvensizliği!” algı operasyonlarını yutacağımızı falan sanmasın!

Zaten Trump, Erdoğan’a açıktan şah çekti! Gizli saklı yapmadı ki? Yani bu son yaptırımlarıyla “Dövizin tanrısı benim! İstersem Erdoğan’ı dolar sopasıyla hizaya getiririm” dedi!

Ekonomi Bakanı Berat Albayrak konuşurken, Trump sabah sabah twitterdan, “Türkiye’den alınan alüminyumdan %’20, çelikten %’50 vergi alınacak…” diye açıktan operasyon çekti… 

Yani Trump, Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları ikiye katladı. Haliyle Berat Albayrak konuşurken, doların fırlamasını sağladı. Anlayacağınız, olay tam da Trump’a yakışır bir tüccar kurnazlığı…

O değil de içimizdeki IMF tasmalı CIA beslemeleri niye bu kadar sevindirik oldu, onu anlamak mümkün değil… Eminim Trump bile pes demiştir “Amerika yalakalığının” bu kadarına… 

Düşünsenize, Berat Albayrak anında trend-topic oldu… Twitter’da beslemelerin alayı hep bir ağızdan, “Berat Albayrak konuştu, dolar fırladı… Bakana güven sıfır…” iğrençliğiyle tempo tutmaya başladılar! 

15 Temmuz darbesinde ortalıktan toz olanlar… Bankamatik önünde kuyruk olanlar… Yurtdışı uçak biletlerini kapışanlar… Bodrumlarda saklananlar… Yani darbeci vatan hainleri, bir yandan dolar istiflerken diğer yandan “kriz var komşulaaaar” diye ortalığı ayağa kaldırıp, algı operasyonu yaptılar! 

Pekiiii, sizce 15 Temmuz’da darbecileri tanklarına, savaş uçaklarına göğüs geren millet, bu operasyonu yer mi?

Bırakın Amerika yandaşları, başlarını Trump’ın tezeğinden çıkarmasın! Türkiye ekonomisine nişan alan ABD’nin ekonomik terörünü ululayıp, PYD’ye binlerce TIR veren terörist ABD karşısında secdeye kapansın!

Biz ölümüne bu “darbeye” de karşı koyacağız! Allah’ın izniyle bu vatanı, kurnaz bir tüccarın operasyonlarıyla bir başına bırakmayacağız!

Sonuçta Reis Erdoğan, gırtlağına kadar IMF’ye borçlu olan bu ülkeyi, IMF mandası olmaktan kurtaran ekonomi zekasına sahip değil mi? Bunca yıllık iktidar sürecinde Türkiye’yi şaha kaldırmadı mı? Her darbeyi alnının akıyla savmadı mı? 15 Temmuz’da milli mücadele başlatarak bizi ayakta tutmadı mı?

Bizim liderimiz, “üç beş soysuzun ardında zağarlık yapmaz!” Milleti de onu asla yalnız bırakmaz!

Biz liderimize vefasızlık etmeyeceğiz! Bu vatanı “üç-beş soysuz” gibi ABD emperyalizmine terk etmeyeceğiz!

Malsa malımızla, cansa canımızla liderimizin yanında, izindeyiz! Sonuna kadar milli Berat Albayrak’ı da “üç-beş kansızın” yurtdışı hesaplardan linç etmesine müsaade etmeyeceğiz!

KAHROLSUN PKK DESTEKÇİSİ ABD YAPTIRIMLARI! YAŞASIN TÜRKİYE!

Anladınız mı?

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23