• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
TÜM YAZILARI

Bu projelerde Ramazan bereketi var

05 Temmuz 2014


Mehmet Canıtatlı İletişim: [email protected]

Bugünlerde gayrimenkul piyasasında durağanlığın yaşandığını iddia edenlere kulak kabarttığımda ‘yandık bittik kül olduk’ gibi umutsuzluğa sürüklendiklerini görüyorum. Öte yandan son üç ayda lansmanı yapılan 40’dan fazla projede özel fiyatla satışlar ilgi görse de, firmalar yeni kampanyalarla süreci canlı tutmak istiyor.

Görünen o ki, yaz sıcakları birden bastıracak, haftaya da Ramazan da var. İstanbul’daki inşaat firmalarının Ramazan ayına özel hazırlıkları ise hiç yok gibi. Halbuki konut alanlarla bir iftar düzenlemek için plan yapmak zor değil.. İftar bereketini yeni müşteri adayları ile paylaşmak da kolay. Ön talep toplama sürecinde ismini yazdıranları aramak, hal hatır sormak ve daire sahibi olanları yeni komşularıyla önden kaynaştırmak, şimdiki komşularının eskimemesi için onları da bu davete çağırmak çok zor acaba? Tabi ki hayır. Bu arada Ramazan’da ilan ve reklamlarını kesen inşaat firmalarına da şaşırıyorum. Böyle bir politika esnafın bir ay kepenk kapatmasına benziyor. Korku boşuna. Çözüm ise inşaat firmalarının kampanya geliştirme uygulama ve pazarlama ekibinin elinde. Yaz ve Ramazan geldi diye şimdi oturma zamanı değil. Hatta tatil zamanı bile değil. Firmalar, tatile çıkanlara özel sloganlarla verilecek mesajları en iyi gazeteler ve internet aracılığı ile duyurabilirler. Nasıl olsa tatil dediğin 5 ya da 10 gündür.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında bu şansı yakalamak için vakit daraldı. Yaz aylarında teslimi yapılan dairelerin anahtarlarını almaya gelenlerin kimi zaman yanlarında yakınlarını getirdiğini unutmamak gerek… Oluşan bu sinerjiyle onlara da yeni projelerinden satışlar yapmak mümkün. Bu nedenle anahtar teslimlerini bile eş-dostla birlikte gelme potansiyeli olanlara özel program eşliğinde yapan kazanacaktır.

sıcak yaz aylarını değerlendirdiklerini ekliyor sözlerine.

Sonuç olarak, sıcak günler ve Ramazan’ın durgunluğunu avantaja dönüştürmek tüm şirketlerin elinde.

-Kimsenin bu kadar üretilen konut varken sonbaharı bekleme lüksü olmamalı.

- Müteahhitler veya patronlar ilgili ekiplerini bu günlerde satışa dönük proje üretmeye teşvik etmeli.

- Hızlı hareket edip kampanyalar düzenleyen firmalar örnek alınmalı.

-Pazar araştırması iyi yapılmış, yenilikçi ve yaratıcı projelere çekim gücü oluşturan satış ekipleri iş yapacaktır. Yeter ki, sıraladığım birkaç öneri dikkate alınsın.

Sırası gelmişken Ramazan Kampanyası düzenleyen konut üreticilerinden de söz edelim.

-Ortadoğu Grup Resim İstanbul'dan konut almak isteyenler için 1+1'lerde 2 bin lira peşinat ve aylık 784 lira taksit alıyor. Projedeki daire fiyatları 235.250 liradan başlıyor.

-Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı Ortaklığı ile inşa edilen LoftDragos'ta 1+1'lerin satış fiyatı 300 bin liradan başlıyor. 24 ay sıfır faizle vade yapılabiliyor. Projede kira garantisi de veriliyor.

-Kaynak Yapı tarafından inşa edilen Hayat Sultanbeyli'de 12 aydan 48 aya kadar vade farksız, 60 aya 0.56 ve 120 aya 0.76 vade oranıyla kredi kullandırılıyor. 2+1 dairelerin fiyatı 185 bin liradan başlıyor.

-Rönesans Konut'un İstanbul'daki ilk projesi Sayfiye’de, daire fiyatları 228 bin lira ile 710 bin lira arasında değişiyor. Peşinatlar 1 yıl sonra ödenebiliyor.

-Dumankaya İnşaat Bahçeşehir ‘de inşa ettiği Hİ- FİT projesi için düzenlediği avantajlılansman kampanyasını Ramazan ayında da sürdürüyor.

-Gül Yapı ve Çebi İnşaat imzasıyla Esenyurt’ta yükselen Gül Park Yaşamprojesinde alıcılar ödeyecekleri peşinat oranına göre, sıfır faiz uygulamasından yararlanabiliyor.

-Ege Yapı Group imzası ve Emlak Konut GYO güvencesiyle Bağcılar’da inşa edilen Batışehirprojesinin son etabı Loca’da yüzde 1 peşinatla ya da 36 ay vade farksız ödemeler yapılabiliyor.

-Emlak Konut GYO’nun Haziran başında Bema İnşaat ile lanse ettiği Göl Panorama Evlerinde yüzde 1 peşinatla veya 36 ay sıfır faizle ödeme seçeneği mevcut.

-İnanlar İnşaat imzalı Terrace Tema projesinde yüzde 1 peşin 48 ay sıfır vade farksız ödeme yapılabiliyor.

-YalçıntepeGroup tarafından Bahçeşehir'de inşa edilen Maximoon projesinde KDV YalçıntepeGroup tarafından karşılanıyor.

-Demir İnşaat, Demir Romance ve Demir La Vida projeleri içindüzenlediği kampanya ile kazançlı yatırımın kapılarını bir kez daha aralıyor.

-Okkalar İnşaat da, Kurtköy'de inşa ettiği Arma Residence'da 60 ay vadeye sıfır faiz uyguluyor.

Emlak sektöründe hareketi bereket bilen herkese kazançlı günler diliyorum.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23