• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Canıtatlı
Mehmet Canıtatlı
TÜM YAZILARI
22 Şubat 2014

BU BAŞARI ALKIŞLANIR 

Arsa geliştirme yoluyla ürettiği konut ve ticari projeleri rahatlıkla alıcı bulan Emlak Konut GYO’nun, 2013 yılında net kazancını ikiye katlaması gayrimenkul piyasasına moral verdi. Şirket bu başarısını 2014’te de devam ettirmek için belirlediği büyüme stratejisinde yeni gelişim alanları ile İstanbul’un merkez semtlerini tercih etti. Buna göre Emlak Konut önümüzdeki haftalarda Kartal, Fatih, Başakşehir, Sarıyer, Avcılar ve Ataşehir ilçelerindeki projeleriyle öne çıkacak. Bu bölgelerdeki hareketliliğe gelecek buluşmalarımızda değineceğim.

Net kârını ikiye katlayan Emlak Konut GYO'nun Genel Müdürü Murat Kurum, 17 Aralık operasyonu yüzünden yaşadıkları badirenin ardından bozulan morallerin yeniden yükselmesine vesile olan bu tablo için acaba ne düşünüyor.
Murat Beyin yerinde olsam, bu başarı hikayesini kurmaylarıyla birlikte kameraların karşısına geçip bir bir anlatırdım. İşte o zaman kamuoyu saygın bir kurumun 17 Aralık'ta neden hedef alındığını daha iyi anlardı.
2014 yılında pazarlama faaliyetlerine ve yeni ihalelere devam edecek olan Emlak Konut GYO'nun ortaya koyduğu başarı sadece borsada yer alan hisselerine değil, gayrimenkul piyasasının karnesine de olumlu etki yapacaktır.

LİDER, BULVAR İSTANBUL

Söz Emlak Konut GYO’dan açılmışken şirketin yüzünü güldüren yıldız projesine de değinelim. Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünenler için gelecek vaat eden Başakşehir’de yükselen Bulvar İstanbul’un satış ve prim potansiyeli, hem Emlak Konut GYO’nun hem de yatırımcısına moral verdi. Proje iki ay üstüste hem hasılat şampiyonu oldu hem de Emlak Konut projeleri içerisinde  en çok kazandıran proje unvanı aldı. Projenin başarılı olmasında Emlak Konut GYO kadar Özülke – Özkar ortak girişiminin de rolü var. Satışa çıktığı ilk ayda 600 konutun satıldığı projenin son iki aylık performansını incelediğimizde; Aralık 2013′te 182 bağımsız bölüm satılmış ve bundan 70 milyon 107 bin 796 lira gelir elde edilmiş. Ocak ayındaki satışlarda 121 bağımsız bölüm yeni sahiplerini bulurken, 48 milyon liralık gelir elde edilmiş. Bu da Emlak Konut GYO’nun 17 Aralık operasyonuna rağmen yeni yıla yüksek performansla giriş yaptığını gösteriyor. Bu arada Bulvar İstanbul’u tercih eden yatırımcılara hemen bir rakam verelim. Projeden daire alanların yüzde 70-80 oranında prim yapması bekleniyor. Teslimde ise metrekare fiyatının 4 bin liranın üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Bulvar İstanbul’un  3 bin yatak kapasiteli 11 ihtisas hastanesinin bulunduğu Sağlık Kent projesinin yakınında yer alması bu rakamların daha da yükseleceğinin önemli bir işareti. Sözün özü, Emlak Konut GYO 2013’te ikiye katladığı net kârını Bulvar İstanbul gibi isabetli projelerle artırmaya devam edecektir. Üstelik vatandaşlara da kazandırarak. Eee ''kazan kazan'' dedikleri bu olsa gerek…


Mehmet Canıtatli / Yeni Akit Gazetesi / Emlak Editörü

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23