Yeni parti kuracakmış iki gözümün çiçeği

12 Ağustos 2019 Pazartesi

2015 seçim müziklerinden birini mırıldanıyorum: “Geldi vatan aşkına, Davutoğlu Ahmet Hoca; dualarla çıktı yola, umut yaydı sağa sola, REİS’LE girdi kol kola, Davutoğlu Ahmet Hoca”

Yaşanan süreç sonrası Başbakanlık’tan ayrıldı. İstifa etmesine ve onca “iyi-kötü” tartışmalara rağmen halk Erdoğan’ı her zamanki gibi sevip desteklemeye; Davutoğlu’nu da sevip saymaya devam etti.

AYRILIRKEN ŞÖYLE DİYORDU AHMET DAVUTOĞLU:  “Cumhurbaşkanımızla ilgili vefam hayatım boyunca sürecek, bunu tartışmam. Ak Parti neferi olarak çalışmaya, mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğim. Gönül coğrafyamızın kaderi Ak Parti’nin kaderidir. Kim ki partimizde gedik açmaya, kim ki bu yaşananlardan dolayı partimizden ayrılmaya çalışırsa karşısında ilk ben duracağım.”

Bu sözler karşısında insanlar; “Bravo, gitmesine rağmen Reis’i tabir-i caizse satmadı” dediler. Evet, aynen böyle dediler.

Ama şimdi işin rengi değişiyor. İnsanlar yeni parti için; “yeni atılım” demiyorlar. Tam tersine; “Ak Parti’de makam sahibi olamayınca kendi makamlarını inşa ediyorlar” görüşü ağır basıyor. Bunu size “illa karşı olmak” için yazmıyorum. Durum bu, konuşulan bu!

Toplum şunu ekliyor: “Şayet Davutoğlu çizgisini korusaydı Erdoğan sonrası ülkenin lider adayıydı. Ancak Erdoğan varken parti kurmak işe nefs girdiğini gösterir.”

Davutoğlu sanki acele etti. Bizler bugün dahi konuştuğu pek çok konuyu dikkatli dinliyoruz. Kendisi “yabancımız” değil ki! Ama “parti mevzusu” başka kapılara açılıyor.

Dünyanın zalimlerine karşı dik duran bir Recep Tayyip Erdoğan var. Parti kurmak haktır; ama “dava arkadaşınız” dünyaya seslenip “topunuz gelin” diyerek savaşırken siz adeta bir yeni cephe açmış olmuyor musunuz? Bu cephe kimin işine yarayacak?

Yeni parti çalışmalarını “REFAH PARTİSİ” dönemine benzetenler var. “Refah’tan ayrılanlar Ak Parti’yi kurdu, şimdi Ak Parti’den ayrılanlar Yeni Parti kuracak; ne var bunda! O vakit itiraz etmiyordunuz da şimdi niye itiraz ediyorsunuz?” diyenler var!

REFAH PARTİSİ DÖNEMİ ŞARTLARIYLA ŞİMDİKİ DÖNEM AYNI MI? 

O zaman ortada “siyasi yasaklı” onlarca isim vardı. Erdoğan, Refah’ın başına geçseydi onu ve ekibini yine “siyasi yasaklar” bekliyordu. Türkiye’de “baronlar” ve “babalar” vardı. Şimdiki gençlere “Derin devlet, gladyo, JİTEM, kadayıfın altı…” deyin bakalım hangisini bilecekler?

Rahmetli Necmettin Erbakan hocamızla “boncuk boncuk terledi” diye dalga geçenler vardı. Erbakan’a kök söktürmekle övünüyorlardı. Oysa dün Erbakan’a kök söktürenlere bugün kök söktüren Erdoğan oldu! Peki, Sayın Davutoğlu kime kök söktürecek? Neyin hesabını soracak? Bir hesap sormayacaksa yeni partiyi neden kuracak? Kendisi iktidara gelemeyecekse kimler iktidara gelecek? Bunlar toplumun sorularıdır. Davutoğlu ve konuşulan isimler  “Reis’le kol kola” oldukları vakit toplumda büyük karşılıkları vardır. Çünkü Erdoğan “prangaları kıran” liderdir. Bunu “vicdanı olan herkes” itiraf etmese de bilir.

“TEL AVİV BORSASI” 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ayakları Avrupa’ya ve Amerika’ya değil Anadolu’ya bastığı için linç ediliyor. Bazıları bunu seyretmekle kalmayıp “farkında olmadan” katkı bile sunuyorlar. Berat Albayrak, Kraliçe Elizabeth’in değil, seçilmiş Başkan Erdoğan’ın damadı ve makama “damat” olduğu için değil “liyakat sahibi” olduğu için geldi. Lakin yine de anlamak istemeyenlere anlatamazsın.

Şimdi bir algı yönetimi de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’a yapılıyor. Fahrettin Altun bir büyük yükü omuzlarken onun memlekete kattığı değere değil de aldığı maaşa bakanlar ile Türkiye’de SİHA gibi dev projeleri yapanlarla güya dalga geçenler farkında olarak veya olmayarak Tel Aviv Borsası’na çalışıyorlar.

“ULAŞILAMAYANLAR”

“Her şey mi iyi?” diyeceksiniz. Her şey iyi olamaz. Mahkeme kadıya mülk değil! Onlarca köşe yazarı “ailede sıkıntılar var” derken Aile Bakanlığı sessizliği tercih ediyor. Kendilerine defalarca; “Yapılan haberlere cevap vermek isterseniz mülakat yapalım. Varsa yol haritanız anlatın, kamuoyunu bilgilendirelim” dememize rağmen dönüş alamadık. Kültür ve Turizm Bakanlığı “15 Temmuz’a laf eden” şarkıcı Sıla’ya konser verdirecekti. İtirazlar olunca vazgeçtiler; bu da “halkı dinlediklerini” göstermesi açısından olumludur. Ama acaba konser anlaşmasını yapan kişiden hesap soruldu mu yoksa hâlâ rahatça yeni sözleşmeler mi yapılıyor? Ulaştırma Bakanlığı’nda bakan beyi “son dönem ulaşımla ilgili” bilgiler alıp sizlere aktarmak için aramamıza, not bırakmamıza ve defalarca denememize rağmen dönüş olmadı, Ulaştırma’ya ulaşamadık! 

Mevzu şahsımız değil, bir haberci olarak kamuoyunu bilgilendirmek.

Velhasılı Türkiye bu günlere kolay gelmedi. “Karşıda leşler vardı” ve milleti de kendileri gibi “leş etmeye” çalışıyorlardı. Bir Erdoğan çıktı ve “Topunuz gelin” dedi! Bu günlere kolay gelinmedi, kolay kaybedilmesin! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • RTE53RTE536 gün önce
  Sn Yazar ; Şu damadın liyakatını nereden aldığını, ekonomi konusunda geçmişte bir başarı,makale,doktora vb. argümanlarını bir görsek, ya da Tv lerde ekonomiden anladığını bildiğimiz Prf.Özgür Demirtaş, İlhan Kesici, Mahfi Eğilmez gibi gerçek liyakat sahipleri ile bir tartışmaya davet etseniz de gerçekleri siz de öğrenseniz ( ya da biliyorsunuz aslında ama kıbleniz mi belli? )
 • Erdogan ışığıErdogan ışığı6 gün önce
  Erdogan,'in isiginda parlayip da ben fenerim diye ortaya cikan asalaklar toptan infaz edilsin. Erdogan'i refah parlatmadi! Bilakis Erdogan refahi iktidar yapti! kendilerini Erdogan Erbakan kiyaslsma curetinde bulunan soytsrilarin yuzune tukurun gordugunuz yerde
 • Hayırsız hayrettine hatırlatmaHayırsız hayrettine hatırlatma6 gün önce
  Yazdıklarina bakilirsa kendine hayrın yok nerde kaldı hayreddin olmak. Allah insanın kalbinden basireti almayagörsün tıpkı istanbulda akpartiye kaybettirdik diye nara atanlar gibi bu memlekete verilecek her zararın vebalini boynunda taşır. Çok şey bildiğini sanan bu cahiller bugünbütün bir islam âleminin hakkına girdikleri gibi bu ümmete gelecekte verilecek zararlarda da pay sahibi olacaklar ve bunun hesabını vermeyecekler
 • Cihan Cihan 6 gün önce
  Tasi gedigine koymussunuz haci bey dogru söze ne denir ama gel görki halabu gercekleri gördükleri ve bildikleri halde hala kulaginin üstüne yatanlar var hani derler ya gözleri var görmez kulaklari var duymaz Bilmem yolun sonu gözüküyormus yok böyle yazanlar 16 senedir ayni rüyayi görüyorlar ama hepte auvuclarini yaliyorlar yalamaya devam .t ürer kervan yürüyor sonuctaonun icindirki bu zihniyete ne yazsaniz ne söyleseniz nafile Katrani kaynatsan olmaz seker cinsini ikti... cinsine ceker hesabi Yani iktidar agziyla kusta tutsa bunlara yaranamazAhmet dalkavuk ogluna gelince tükürdügünü kim yalatti bilmem ama gevseklikte nirvana yaptiyani kendisine yakisani yapti
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu6 gün önce
  İktidarda bu kadar basiretsiz bir iktidar olursa adamlar da çare ararlar. Ne yapsınlar yani hiç bir şeyi yönetemeyen iktidara milleti mecbur mu bıraksınlar.?
 • Ayşe Ayşe 6 gün önce
  Anlamlı ve sarih yazı ağzına sağlık
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz6 gün önce
  sn c bşk devrim gibi birkaç karara daha imza atmalı,vatandaş,esnaf vss devletin alacaklarına uyguladığı tüm faizleri sıfırlamalı,kalan ana borçlarıç 80 eşittaksit e faizsiz yapılandırmalı...tüm çalışanların asgari ücret mıktarı maaşlarına icra işlemi yasaklanmalı,trafik cezalarının ana paralarının yarısını ödeyerek sıfırlanmalı,kira stopajları evlende 7 işyerlerinde 5 e çekilmeli,icra iflas kanunları değiştirilmeli, borçlu10 tl borcu 1000 tl ödemek durumunda kalmamalı,icra iflas kanununu değişmeli tek başına avukatlar değil odalar da etkin olmalı,her ne sürette olursa olsun hiç bir alacaklı ve vekili muvcut faizlerin üzerine çıkamamalı...,temerrüt faizi yasaklanmalı.. tabiikialacaklının hakkı alınmalı, ama karşıyı öldürerek değil,icra,faiz,avukatların insan soyan talepleri devlete derin hınç biriktiren mekanizmalardır.....engellenmeli.. aynı deprem gibi stres birikir..en zayıf günde patlar... sgk pirim mıktarları mutlaka düşürülmelideğerli yorumculargerçek yaralara parmak basın, piyasanın doğru işleyisine katkı yapın..siyasetde çözüm üretmeli, faize itiraz ederken devlet milleti faizle boğmamalı...yorum yazanlar,gerçek adınızı kullanın... kullanmayanlaren hafifi ile münafıktır.akıllı olun..0532 2325028
 • ÖmerÖmer6 gün önce
  İster Davut hoca ister başkası şu kesin ki bölünme sadece CHP ye yarar İstanbul seçiminde Saadet’in yüzde bir iki oyu bile CHP ye kazandırdı yeter artık erdoğana destek çıkmak lazım
 • ismime luzum yokismime luzum yok7 gün önce
  vayy yakisikli haci abim mevzu sahsi degilmis bir haberci olarak kamuoyunu bilgilendirmekmis yav he he asagidan yukaridan yolun sonu görunuyor yav abdullah gul partiye gelmesin diye kongre öne cekilmedimi trenden indrilenler kendi trenini kurmak istiyorlar ne var bunda zamaninda akp de hocanin trenindenayrilip kurulmadimi bu kibir sizi bitirecek
 • Herneyse Herneyse 7 gün önce
  Ben de Cumhurbaşkanının uçağıyla dünyayı dolaşsaydım böyle bir yazı yazardım.Damadın ayağı Anadoluya basıyormuş.Peh... Peh....Peh...
 • Rafet ÇarıkyiyenRafet Çarıkyiyen7 gün önce
  Türkiye'deki en iyi ekonomistlerden ve maliyecilerden biri Berat Albayraktır. Okuduğu bölüm ekonomi olmasa da üniversitede arada ekonomi derslerine girmiştir. Ekonomiyi ve maliyeyi profesörlerden iyi biliyor ve liyakat konusunda kesinkes müthiş iyidir. Zaten her projesinden bunu görebilirsiniz. Bakın varlık kuyruklarına, ucuz et kampanyasına, yerli malı etiketi kampanyasına, 4 liradan dolar alanlar pişman olacak demesine, istatistik kurumu başkanını değiştirerek enflasyonu bir ayda çift haneli rakamlardan eksi değerlere düşürmesine, ekonomideki hızlı sıçrayışa düzelmeye bakın. Bunlar bakan beyin liyakatını en güzel şekilde kanıtlayan olaylardır. Her şekilde ekonomideki liyakatını gözler önüne sermiştir. Başkanımız büyük lider Recep Tayyip Erdoğan'ın sevgili damatları olmaları ise sadece ve sadece bir tesadüftür. Damatlık durumu olmasaydı da ekonomi bakanlığını ülkede ilk sırada hakeden insan olarak Berat Bey'in alması gerekirdi. Sayın yazarımız Hacı Bey de bakan bey damat olduğu için değil liyakat sahibi olduğu için bakan oldu yazarken bu gerçekleri göz önünde bulundurmuş objektif ve hakkı yazan bir gazetecidir. Helal olsun azizim, ne güzel ne doğru bir yazı. Helal olsun. Hakkı söylemeye ve yazmaya şimdiye kadar hiç yılmadan vazgeçmeden yaptığınız gibi hep devam edin inşallah.
 • fetösavarfetösavar7 gün önce
  yazınız mükemmel. reisin artık reisliğe ulaştığı mevzusu önemli. bundan önce kim ayrıldı ise hedef kızıl elma olduğu içindi... artık bu partiden bu oluşumdan bu gruptan ne derseniz deyin uzaklaşmak gerçek bir ihanetten başka bir şey olamaz. bir de damat işine fena takmış gençlere bir sözüm var.. kardeşim sizin kaç paranız oldu...kaç hırsızla boğuştunuz. eşinize bile emanet etmezsiniz siz paranızı.. reis de o uçağa binen yoldaşına güvenmiş anahtarı vermiş... konuşmayın lan inekler.....
 • Rasim DUMANRasim DUMAN7 gün önce
  Ellerinize sağlık kıymetli kardeşim. Bu güzel yazınızın altına imzamı atıyorum. MEB'den de çok pis kokular geliyor. Ziya SELÇUK'un "aranan kan" olmadığı anlaşılıyor. Hatta, "yanlış kan" olduğuna dâir gelişmeler yaşanıyor. Hayret ki hayret...!
 • gülgül7 gün önce
  zamanın da sayın babacana da demedikleri bırakmayanlar şimdi reisi devirsin, sur da gedik açsın diye ona ve davutoğluna sarıldılar. zavallılar gözüyle bakıyorum o sarılanlanlara zavallı.o brütüslere de başarısızlıklar diliyoruz.
 • AlişAliş7 gün önce
  Bırakın kör bağımlılığını. Recep beye yardım edeceksiniz dürüst,namuslu olun.!A Ke Pe proje parti idi.A. DİLİPAK bunun kurgusunu yapan biri.. Cemaat, Liberaller, 2ci Cumhuriyetçiler, Kürtçüler, İslamcılar bileşenleri ile AKP vasıtasıylaTürkiye üzerine yapılan operasyonlar ile miadını doldurdu...Yerine başkalarını koymak istiyorlar. Ancak RTE kendi kişisel halinin riskini görüp bu odakları kişisel olarak kendiyle muhatap olmaya zorlayan politika ve sisteme geçti. Çünkü resmi ve sivil kurumlar, yapılar üzerinden operasyona karşı ancak bu yolla korunacağını DÜŞÜNÜYOR..... SADAT, Paramiliter. Bekçilik.Milli Güvenlik Akademisi ve parti devleti olmak zorunda hissetti.. Ancak, tarih bu yolların çıkış olmadığı, sonunda ülke ve topluma büyük ve acı bedel ödettiğini söyler. Ortadoğu da örneği çok.Peki yeni partilerin şansı nedir. Az da olsa var. Rol verikmehş gerektiren şartlar olması halinde.. Suriye de Recep bey Müşterek Harekat Merkezi kurmayı kabul etmekle, kendi iktidarını uzatmayı teminat altına aldı, geçici olarak..! Zaman ve şartlar gelince alternatifleri (yeni parti) gösterilerek baskı altına alınmak, istenilen pozisyona zorlamak amacıyla aparat olarak kullanılacaktır. Ekmeleddin gibi! . Yoksa MHP neyse CHP nin nasıl adayı olur bu kişi.! CHP nasıl RTE gibi birinin siyasi yasağını kaldırır...! Unuttuk mu Hacı gardaş.Herkese meydan okuyan Recep bey öylemi.. Ondan mı 3000 koruma olmadan çıkamıyor.. Oysa şehadet ve cennet var Dı değil mi! Aslında mevcut partilerin alayı aynı oyunun piyonları.Kişişel olarak bulaştırdığı U. C. Mahkemsinde yargılanacak suçlar, zaaf ve korkuları, ölene kadar iktidarda kalmaya mecburiyet halini kullanmak dış odaklar için elverişli olduğu için Recep bey en iyi seçenek...Mesala Suriye ile aramızda yapılan Adana Anlaşmasıyle, terör dolayısı ile5 km Suriye içlerine girme hak ve hukukumuz var iken neden ABD ile GÜYA güvenli Bölge ayağına Müşterek Harekat Merkezi kuruyoruz. Irak dersi ortada..
 • YunusYunus7 gün önce
  Bugün Rahmetli Erbakan hocadan ayrilanlar Rahmetli hocanın hangi projelerini veya söylediklerini yerine getirdeler?Hala AB diyorlar, hala ABD ile işbirliği yapiyorlar,nerede islam birligi, nerede D8 ler? Rahmetlinin soyledikleri tek tek ortaya çıkarken (irak, suriye, filistin ...) sizler ne yaptınız zalimlere karşı ? 15 temmuz dan sonra, nerede idam ile verdiğiniz sözler? Şimdi bahaneler üretip de insanlari KANDIRMAYIN!! Rahmetli Hoca Ak parti kurulurken asla bugunki Cumhurbaskani gibi davranmadi son dakikasina kadar nezaketli bir şekilde engellemeye çalıştı. Ama bugunkiler ne yaptı, agizlarindan hainlik kelimesi duşmuyor maalesef.
 • Mehmet demirMehmet demir7 gün önce
  Taraflı davranıyorsunuz.bugün ülkede, işler gerçektende iyi gitmiyor.başta ekonomi olmak üzere birçok sorunumuz devam ediyor.
 • zeynepzeynep7 gün önce
  cok liyakatli
 • osman yalçınosman yalçın7 gün önce
  hacı yakışıklı kardeşim parti kurma meselesinde yazdıklarına katılıyorum. lakin şöyle bir durum var. tayyip beyin 5 yıldır partimizle alaklı yaptığı yanlışlar neticesindepartimize gönül vermiş insanların yarısına yakını hem gönül kırıklığına uğradı hem hayal kırıklığına uğradı. neticeyi istnabul da gördük. bu durumun gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde allah muhafaza tüm türkie de vuku bulmamasının garantisi yok. tayyip bey yaptığı yanlışlarla kendi ayağına kurşun sıkmaya devam ediyor. tayyip bey elbette muhteşem işler başarmıştır. lakin hemen hemen türkiye deki bütün liderler gibi sonu iyi olmayacak gibi görünüyor. yani yaptığı yanlışlarla erbakan hocamız,demirel, ecevit ve türkeş gibi sonunda galiz hatalar yaparak tükenmeye doğru yol alıyor.buda davamız iin endişe verici bir durumdur. ben fazilet partisinden ayrılış sürecindeali ihsan beyle gazetenizde bir saatten fazla görüştüm. oda o zaman bugün yeni parti kurmak isteyenlere söylenilen sözler benzeri tayyip bey iin söylüyordu. bir saat sonunda gazetenizin tayyip beyin harekatını desteklemesi konusunda epeyce katkım oldu. şimdi ise zor günlerde zor şartlarda inşa ettiğimiz ak partimiz tayyip beyin eli ile hızlı bir şekilde inişe geçti. yeni kurulması düşünülen partilerin. bence bir tane olması lazım. ak patiden ayrılan semenin başka partileri güçlendirmek yerine kendi insanımıza oy vermesi banada daha mantıklı geliyor. tayip bey var ak parti ,tayyip bey yok ak parti yok partimiz maalesef bugün bu duruma geldi. partinin bel kemikleri tasfiye edildiği için parti kurumsallaşamadı. ben elli yılını bu işlere vermiş bir adamım 12 eylül ve 28 şubat sürecinde içeri alınmış bir adamım.ak partinin kuruluş sürecinde bulunduğum ilde ilk muhalefeti başlatan insanım. ben bile ak partiden soğumuşsam gelinen durumu siz iyi düşünün. selamlar.
 • OkutOkut7 gün önce
  Makama liyakat sahibi olarak geldi demek komik ötesi. Nirvanaya yaklaştı iz.

Günün Özeti