• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hacı Yakışıklı
Hacı Yakışıklı
TÜM YAZILARI
12 Ağustos 2019

Yeni parti kuracakmış iki gözümün çiçeği

2015 seçim müziklerinden birini mırıldanıyorum: “Geldi vatan aşkına, Davutoğlu Ahmet Hoca; dualarla çıktı yola, umut yaydı sağa sola, REİS’LE girdi kol kola, Davutoğlu Ahmet Hoca”

Yaşanan süreç sonrası Başbakanlık’tan ayrıldı. İstifa etmesine ve onca “iyi-kötü” tartışmalara rağmen halk Erdoğan’ı her zamanki gibi sevip desteklemeye; Davutoğlu’nu da sevip saymaya devam etti.

AYRILIRKEN ŞÖYLE DİYORDU AHMET DAVUTOĞLU:  “Cumhurbaşkanımızla ilgili vefam hayatım boyunca sürecek, bunu tartışmam. Ak Parti neferi olarak çalışmaya, mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğim. Gönül coğrafyamızın kaderi Ak Parti’nin kaderidir. Kim ki partimizde gedik açmaya, kim ki bu yaşananlardan dolayı partimizden ayrılmaya çalışırsa karşısında ilk ben duracağım.”

Bu sözler karşısında insanlar; “Bravo, gitmesine rağmen Reis’i tabir-i caizse satmadı” dediler. Evet, aynen böyle dediler.

Ama şimdi işin rengi değişiyor. İnsanlar yeni parti için; “yeni atılım” demiyorlar. Tam tersine; “Ak Parti’de makam sahibi olamayınca kendi makamlarını inşa ediyorlar” görüşü ağır basıyor. Bunu size “illa karşı olmak” için yazmıyorum. Durum bu, konuşulan bu!

Toplum şunu ekliyor: “Şayet Davutoğlu çizgisini korusaydı Erdoğan sonrası ülkenin lider adayıydı. Ancak Erdoğan varken parti kurmak işe nefs girdiğini gösterir.”

Davutoğlu sanki acele etti. Bizler bugün dahi konuştuğu pek çok konuyu dikkatli dinliyoruz. Kendisi “yabancımız” değil ki! Ama “parti mevzusu” başka kapılara açılıyor.

Dünyanın zalimlerine karşı dik duran bir Recep Tayyip Erdoğan var. Parti kurmak haktır; ama “dava arkadaşınız” dünyaya seslenip “topunuz gelin” diyerek savaşırken siz adeta bir yeni cephe açmış olmuyor musunuz? Bu cephe kimin işine yarayacak?

Yeni parti çalışmalarını “REFAH PARTİSİ” dönemine benzetenler var. “Refah’tan ayrılanlar Ak Parti’yi kurdu, şimdi Ak Parti’den ayrılanlar Yeni Parti kuracak; ne var bunda! O vakit itiraz etmiyordunuz da şimdi niye itiraz ediyorsunuz?” diyenler var!

REFAH PARTİSİ DÖNEMİ ŞARTLARIYLA ŞİMDİKİ DÖNEM AYNI MI? 

O zaman ortada “siyasi yasaklı” onlarca isim vardı. Erdoğan, Refah’ın başına geçseydi onu ve ekibini yine “siyasi yasaklar” bekliyordu. Türkiye’de “baronlar” ve “babalar” vardı. Şimdiki gençlere “Derin devlet, gladyo, JİTEM, kadayıfın altı…” deyin bakalım hangisini bilecekler?

Rahmetli Necmettin Erbakan hocamızla “boncuk boncuk terledi” diye dalga geçenler vardı. Erbakan’a kök söktürmekle övünüyorlardı. Oysa dün Erbakan’a kök söktürenlere bugün kök söktüren Erdoğan oldu! Peki, Sayın Davutoğlu kime kök söktürecek? Neyin hesabını soracak? Bir hesap sormayacaksa yeni partiyi neden kuracak? Kendisi iktidara gelemeyecekse kimler iktidara gelecek? Bunlar toplumun sorularıdır. Davutoğlu ve konuşulan isimler  “Reis’le kol kola” oldukları vakit toplumda büyük karşılıkları vardır. Çünkü Erdoğan “prangaları kıran” liderdir. Bunu “vicdanı olan herkes” itiraf etmese de bilir.

“TEL AVİV BORSASI” 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ayakları Avrupa’ya ve Amerika’ya değil Anadolu’ya bastığı için linç ediliyor. Bazıları bunu seyretmekle kalmayıp “farkında olmadan” katkı bile sunuyorlar. Berat Albayrak, Kraliçe Elizabeth’in değil, seçilmiş Başkan Erdoğan’ın damadı ve makama “damat” olduğu için değil “liyakat sahibi” olduğu için geldi. Lakin yine de anlamak istemeyenlere anlatamazsın.

Şimdi bir algı yönetimi de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’a yapılıyor. Fahrettin Altun bir büyük yükü omuzlarken onun memlekete kattığı değere değil de aldığı maaşa bakanlar ile Türkiye’de SİHA gibi dev projeleri yapanlarla güya dalga geçenler farkında olarak veya olmayarak Tel Aviv Borsası’na çalışıyorlar.

“ULAŞILAMAYANLAR”

“Her şey mi iyi?” diyeceksiniz. Her şey iyi olamaz. Mahkeme kadıya mülk değil! Onlarca köşe yazarı “ailede sıkıntılar var” derken Aile Bakanlığı sessizliği tercih ediyor. Kendilerine defalarca; “Yapılan haberlere cevap vermek isterseniz mülakat yapalım. Varsa yol haritanız anlatın, kamuoyunu bilgilendirelim” dememize rağmen dönüş alamadık. Kültür ve Turizm Bakanlığı “15 Temmuz’a laf eden” şarkıcı Sıla’ya konser verdirecekti. İtirazlar olunca vazgeçtiler; bu da “halkı dinlediklerini” göstermesi açısından olumludur. Ama acaba konser anlaşmasını yapan kişiden hesap soruldu mu yoksa hâlâ rahatça yeni sözleşmeler mi yapılıyor? Ulaştırma Bakanlığı’nda bakan beyi “son dönem ulaşımla ilgili” bilgiler alıp sizlere aktarmak için aramamıza, not bırakmamıza ve defalarca denememize rağmen dönüş olmadı, Ulaştırma’ya ulaşamadık! 

Mevzu şahsımız değil, bir haberci olarak kamuoyunu bilgilendirmek.

Velhasılı Türkiye bu günlere kolay gelmedi. “Karşıda leşler vardı” ve milleti de kendileri gibi “leş etmeye” çalışıyorlardı. Bir Erdoğan çıktı ve “Topunuz gelin” dedi! Bu günlere kolay gelinmedi, kolay kaybedilmesin! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okut

Makama liyakat sahibi olarak geldi demek komik ötesi. Nirvanaya yaklaştı iz.
 • Yanıtla

osman yalçın

hacı yakışıklı kardeşim parti kurma meselesinde yazdıklarına katılıyorum. lakin şöyle bir durum var. tayyip beyin 5 yıldır partimizle alaklı yaptığı yanlışlar neticesinde partimize gönül vermiş insanların yarısına yakını hem gönül kırıklığına uğradı hem hayal kırıklığına uğradı. neticeyi istnabul da gördük. bu durumun gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde allah muhafaza tüm türkie de vuku bulmamasının garantisi yok. tayyip bey yaptığı yanlışlarla kendi ayağına kurşun sıkmaya devam ediyor. tayyip bey elbette muhteşem işler başarmıştır. lakin hemen hemen türkiye deki bütün liderler gibi sonu iyi olmayacak gibi görünüyor. yani yaptığı yanlışlarla erbakan hocamız,demirel, ecevit ve türkeş gibi sonunda galiz hatalar yaparak tükenmeye doğru yol alıyor.buda davamız iin endişe verici bir durumdur. ben fazilet partisinden ayrılış sürecindeali ihsan beyle gazetenizde bir saatten fazla görüştüm. oda o zaman bugün yeni parti kurmak isteyenlere söylenilen sözler benzeri tayyip bey iin söylüyordu. bir saat sonunda gazetenizin tayyip beyin harekatını desteklemesi konusunda epeyce katkım oldu. şimdi ise zor günlerde zor şartlarda inşa ettiğimiz ak partimiz tayyip beyin eli ile hızlı bir şekilde inişe geçti. yeni kurulması düşünülen partilerin. bence bir tane olması lazım. ak patiden ayrılan semenin başka partileri güçlendirmek yerine kendi insanımıza oy vermesi banada daha mantıklı geliyor. tayip bey var ak parti ,tayyip bey yok ak parti yok partimiz maalesef bugün bu duruma geldi. partinin bel kemikleri tasfiye edildiği için parti kurumsallaşamadı. ben elli yılını bu işlere vermiş bir adamım 12 eylül ve 28 şubat sürecinde içeri alınmış bir adamım.ak partinin kuruluş sürecinde bulunduğum ilde ilk muhalefeti başlatan insanım. ben bile ak partiden soğumuşsam gelinen durumu siz iyi düşünün. selamlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı