Otel lobilerinde peşkeş çekilenler!

24 Haziran 2019 Pazartesi

İstanbul’da yenilenen seçimler sadece “büyükşehir belediye başkan adayları” arasında geçmedi, birçok sosyolojik gerçeği de ortaya döktü. Bu süreçte biz gazeteciler de önemli bir sınav verdik. Bazı meslektaşlarımız ise “muhalif gazeteci” kimliğinin aslında yandaşlığın ötesinde bir kandırmaca olduğunu gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en doğru “tarafsızlık” tanımını yıllar önce yapmış ve “TARAF OLMAYAN BERTARAF OLUR” demişti. O vakitler “bazıları” güya yine tarafsızlık adına onu eleştirerek “toplumu kutuplaştırmakla” suçlamıştı.

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, 15 Temmuz’da milletin üstüne tank sürdü!

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, helikopterden “ambulansa ateş et” emrini yerine getirenlere “alkış” tuttu.

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, “Ocaklarına ateşler düşsün” bedduası edilirken seanslar halinde ve adeta transa geçerek “amin” dedi!

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, “Demirtaş’ın siyasi çizgisini” çok beğendi!

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, “Bir sağdan bir soldan astık” zihniyetini her dönem kutsadı!

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, “Diyarbakır cezaevinde Müslüman Kürt evlatlarına fare ölüsü yedirilirken” kendileri şarap kadehlerini büyük zevkle tokuşturan darbecilerin çocuklarını başkan yaptı!

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, devirdikleri polis aracının üstünde yüzleri maskeli şekilde tepinip molotoflarla dükkânları yakarken ve söktükleri kaldırım taşlarıyla milletin belediye otobüslerini taşlarken “Bunlar özgürlük eylemleri canım” diyerek Batı’nın ikiyüzlü medyasına Türkiye’yi şikâyet etti!

ONA “KUTUPLAŞTIRICI” DİYENLER, mahkeme salonunda şehit edilen Muhammed Mursi’ye darbe yapan kapitalist köpekleri tebrik etti!

İşte hepiniz gördünüz!

“Yandaş medya, yandaş gazeteciler” diye diye kafasına huni geçirip gezinenler nasıl da seçim vakti gelince çatır çatır “taraf” tuttular!

TARAFSIZLIK DEMEK; iki kişi kavga ederken onları seyretmek değildir!

TARAFSIZLIK DEMEK; masumlar katledilirken, zalimler kan dökerken oturup sadece olayları anlatmak değildir!

TARAFSIZLIK DEMEK; ölmek üzere olan Afrikalı çocuğun başında akbabalar onu yemek için beklerken bunu fotoğraflayıp dünyaya servis ettikten sonra alıp başını gitmek değildir!

Evet, fotoğrafı çekeceksin! Ama “akbabadan” yana mısın yoksa açlıktan ölmek üzere olan “Afrikalı çocuktan” yana mısın? Bu noktada “tarafsızım” diyebilir misin?

Ve işte yine hepiniz “Biz tarafsız medyayız, muhalifiz; ama onlar yandaş medya” diyenleri gördünüz!

BİZ “TARAF” TUTTUK; ama hiçbir vakit haksızlıktan yana olmadık.

BİZ “TARAF” TUTTUK; ama karşı “taraftaki” kişiye de söz hakkı verdik!

Hiç kimsenin bize verdiği cevapları çarpıtmadık, “kelimesi kelimesine” tam verdik.

Bizi hiçbir toplantıya davet etmemelerine rağmen Kemal Kılıçdaroğlu’na da Mansur Yavaş’a da “röportaj” çağrısı yaptık. Hatta “ses kaydını beraber alalım, söylediklerinizi aynen yayınlayalım” dedik. Kendileri gelmediler, biz de umursamadık! 

“SİHA” meselesinde CHP MİLLETVEKİLİ SEZGİN TANRIKULU’nun en çok eleştirildiği dönemde “İsterseniz düşüncelerinizi bir de bize anlatın, belki yanlış anlaşılan yönler vardır, doğrusunu yansıtalım” dedik. Başta kabul ettiyse de sonradan “nezaketli bir şekilde” demeç veremeyeceğini söyledi. Ve bunu da “saygıyla” karşıladık.

Hiç kimseye gazetelerimizin sayfasını kapatmadık. Hiç kimsenin görüşünü karartmadık, çarpıtmadık!

Kendi dünya görüşümüze “uymadığı yerde” eleştirdik, karşı çıktık, yanlıştır dedik! Açılan davalardan ve tehditlerden korkmadık!

TARAFSIZLIK; bir kişinin, kurumun, kuruluşun düşüncesini ve açıklamalarını çarpıtmadan vermek demektir. Size uysun veya uymasın; ne diyorlarsa aynen vereceksiniz. İşte biz daima bu kural doğrultusunda ve basının etik ilkelerine uyarak yayın yaptık, yazılarımızı bu doğrultuda yazdık.

 Şahsım adına siyasi duruşumu daima söyledim: Ben Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyorum, çünkü Müslümanın ve mazlum halkların onurunu dimdik savunuyor. Onu sevmeyeceğim de Kraliçe Elizabeth’i mi seveceğim; Benjamin Netanyahu’yu, Donald Trump’ı, Batı’nın uşaklarını, içimizdeki satılmışları, Kandil’in maşalı çocuklarını mı seveceğim?

Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun hiç kimseyi “otel odalarında”, “lobi köşelerinde” satmadık! Kimseyi ona buna peşkeş çekmedik! Hiç kimse tarafından satın alınamadık! Allah’ın izniyle “hakikat bildiklerimizin” uğrunda kimseye boyun eğmeden imtihan dünyasında yolumuza devam edeceğiz.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MisafirMisafir26 gün önce
  Bu tiplerden bir turlu kurtulamadi akparti. Hic bir yapici elestiri yapamayan tek isi yalakalik olan bu tür yazarlar yüzünden akparti bozuldu ve kaybetti
 • Vatandaş Vatandaş 26 gün önce
  Haci Kardeşim ne demiş atalarimiz anlayana sivri sinek saz anlamiyana davul zurna az onlar her daim kendi tarifini savundular hiç bir zaman haktan haklidanyana olmadilar adam tarafsiz gazetciyim diyor gidipkendi tarafi belediye başkan adayina sayin belediye baskani diye hitap ediyor ve vaktinden öncede gizli buluşuyor ondan sonra biz tarafsiz diyorlar
 • Anadolu Anadolu 26 gün önce
  Haklısın, haksızlığı göre göre başını kuma gömüp görmezden gelerek, yıllarını bu davaya harcamış insanları harcarlarken gökyüzünde uçmayı seçtin ve sana inanan insanları zerre umursamadın. Senin hiç kusurun yok mu şimdi.Bence sizler daha kusurlusunuz neden çünkü işgal ettiğiniz yerlerin sorumluluğu benim nazarımda daha fazla da ondan . Sizlere akreditasyon uygulanırken üzülüp gözyaşı döktüğümüz insanlarsınız çünkü. Yazık, vefasızlığı insanlara iliklerine kadar yaşattınız.Önce kendini temizlemesi gereken insanlar başkalarını temizleme yalanıyla o pis elleriyle kirletmeye kalktılar o insanlar ise kendilerini anlatacak eş dost ahbab makam mevki sahibi kimsecikleri yanlarında bulamadılar. En sağlam insanlarını ona buna yem edersen olacağı bu. Şimdi de kalk şikayet et. Oh ne Ala.... Değil mi anladın sen ne demek istediğimi. Yazık oldu İstanbulun kaybedilmesine çok üzüldüm ama ne yapalım. Nasihat için yaşanması gerekiyor demek ki. Allah sonumuzu hayretsin.
 • POLATPOLAT26 gün önce
  CEZAEVİNDEKİ O MÜSLÜMAN KÜRT KARDEŞİM DEDİĞİN KAÇ ASKERİMİZİ KAÇ POLİSİMİZİ ,ÖĞRETMENİMİZİ vbÖLDÜRMÜŞ .NİYE ORADA KADER MAHKUMUMUYMUŞACABA!
 • ŞİİİİT... U Y U Y A N; VAR ! ! !ŞİİİİT... U Y U Y A N; VAR ! ! !26 gün önce
  BU KIRMIZI BÜLTENLEARANDIĞI İDDA EDİLEN Osman Öcalan TRT YE ÇIKARTILMASIYLA ALAKALI TRT YE VE ORAYA ÇIKMASINA GÖZ YUMANLAR İÇİN BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE SAVCI HAKİM YARGIÇ KİMSE HAREKETEGEÇMEYECEK Mİ ? MİLLETİN VERGİSİYLE TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI ALAN TRT;KIRMIZI BÜTEN LE ARANAN DEVLET DÜŞMANINI TRT VE TRT KÜRDİ ‘NİN BAĞLI OLDUĞU YÖNETİCİLERİN DEN SUNUCUSUNA KADAR HASAP SORULMAYACAK MI? BU OLAY SIRADA ALAL ADEBİR GELİŞME GİBİ KAPATILACAK? MI?
 • Sen Sen 26 gün önce
  Uçak yolculuğu ne zaman?
 • efkoefko26 gün önce
  helal olsun daha diyecek birşey bulamadım
 • U Y A N I NU Y A N I N26 gün önce
  BU KIRMIZI BÜLTENLEARANDIĞI İDDA EDİLEN Osman Öcalan TRT YE ÇIKARTILMASIYLA ALAKALI TRT YE VE ORAYA ÇIKMASINA GÖZ YUMANLAR İÇİN BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE SAVCI HAKİM YARGIÇ KİMSE HAREKETEGEÇMEYECEK Mİ ? MİLLETİN VERGİSİYLE TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI ALAN TRT;KIRMIZI BÜTEN LE ARANAN DEVLET DÜŞMANINI TRT VE TRT KÜRDİ ‘NİN BAĞLI OLDUĞU YÖNETİCİLERİN DEN SUNUCUSUNA KADAR HASAP SORULMAYACAK MI? BU OLAY SIRADA ALAL ADEBİR GELİŞME GİBİ KAPATILACAK? MI?
 • KöylüKöylü26 gün önce
  Haci yakisikli kardeşim ne demiş atalarimiz katirani kaynatsan olurmu şeker cinsine tükürdüğüm cinse çeker bir diğeride anlayana sivri sinek saz anlamiyana davul zurna bile az
 • CEVDETTCEVDETT26 gün önce
  REİS'İM 31 MART GECESİ SONUCU KABULLENEN TAVRINI KABULLENMEYİP SEÇİMİN YENİLENMESİNE ZORLAYAN İST İL BAŞKANLIĞI, A İHSAN YAVUZ, RECEP ÖZELVE BU SÜRECE GÖTÜREN KİM VARSA BU HEZİMETİN MÜSEBBİBİDİR.
 • KaraKara27 gün önce
  Kardeşim reis sev kimse sevme demiyor ama hatalarini soyleyemediginiz icin budurumlar ortaya çıkıyor sen susuyorsun o susuyor oteki susuyor sonuc sonuc ortadA
 • Tunç Tunç 27 gün önce
  Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Bu necip milletin sesi ve solugusunuz.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer27 gün önce
  Sevgili..Kardeşim..Yüreğine..bileğine..kalemine..sağlık..İşte..budur..
 • Abdullah Abdullah 27 gün önce
  29 ramazan beddua ettim uğramış olduğum iftirayı atanlara sorgusuz sualsiz khk ille ihrac edenlere eğer ben feto cu isem Allah benim canımı imansiz alsın değil sem bu zulme sebep olanlar ile bu zulmü yapanların ve de destek verenlerin canını imansiz alsın amin amin amin

Günün Özeti