Nefret dilinden tissskiniyorum efendim!

29 Nisan 2019 Pazartesi

Mâbadınızın tüm hücrelerini yırtarcasına “nefret dili” derken neyi kastediyorsunuz acaba? Mesela Cem Yılmaz’ın “GORA” filminde uzaylıya tecavüz eden Türk köylüsü sahnesini izledikten sonra “Komutan Logar” karakterinin “Dünyalılardan tissskiniyorum” demesini mi kastediyorsunuz? Ama siz o filme çok gülmüştünüz, ama siz o tecavüz sahnesine bayılmıştınız!

Türk köylüsünü “uzaylıya bile tecavüz edecek” çirkinlikte gösteren sizlerin bu “dili” nefret dolu değil mi? Cem Yılmaz çıkıp “demokrasi güzellemesi” yapınca alkışlayan da sizsiniz!

Bizler “Tecavüzün cezası idam olmalı” derken sizler ancak bir taciz/tecavüz vakasında ortaya çıkıp bunu da bir siyasi partiye yüklemeye kalkıyorsunuz. Yani maksadınız çok başka! Sonra çıkıp “Bilmem hangi sanatçının(!) sahnedeyken donu gözüktü” diye foto galerisi yapıp insanlara o kişinin affedersiniz donunun markasını gösterene kadar fotoğraf tıklatıyorsunuz!

Bir gün Ahmet Keser “Pezevenk Müjdat” dedi diye onu ve kurumu linç ettiniz! Ama siz aynı Müjdat Gezen’in “Diyelim ki içki içiyorum, sana ne pezevenk” dedikten sonra “Ama pezevenk demek yol gösteren demektir” sözünü görmediniz. Bu kelimeyi ilk kullanan Müjdat’ın kendisiydi. Ahmet Keser de “Pezevenk Müjdat” diyerek aslında onu “kendi diliyle” övmüştü! Tamam, şahsen bu kelimeyi kullanmam ama kullanana karşı da “kibar” olunmak zorunda değil!

Değil mi efendim?

Ne yani siz karşınızda kuduz bir köpek havlayınca “hoşt’unuz beyefendi” mi diyorsunuz?

İsrail’deki kanlı katiller çocukları öldürürken onlara “Çocukları nasıl öldürdüğünüzü biliyorum” demek yerine “Ama Sayın Benjamin Bey, çok kötü iş yapıyorsunuz, efendim lütfen yapmayın, ne olur Monşer?” mi diyeceksiniz?

Kemal Kılıçdaroğlu’nu savunmak için bildiri imzalayanlar nefret dilinden şikâyet etmiş! Kimmiş bu bildiriyi imzalayanlar, azıcık ucundan bir bakalım efendim:

“Aranda 1600 yıl fark olan adam” diyerek Peygamberimize hakaret eden Levent Üzümcü; “Çıktı gene tipini s..tiğim” diyerek yöneticilere küfür eden Gonca Vuslateri; “B.kunda boğul Türkiye” diyen Barbaros Şansal; Almanya’daki bir programda hükümetin güya eleştirildiği yerde “Bazılarının doğumu ülkesine hayırlı olmuyor” diyerek adeta onların ölümünü dileyen Rutkay Aziz; Cübbeli Ahmet için “Susturun bu soysuz iti” diyen Orhan Aydın; “Gerilla annesini oynamak isterdim” diyen Füsun Demirel; “Diyelim ki içki içiyorum, sana ne pezevenk” diyen Müjdat Gezen ve bunlar gibi 117 kişi bildiriye imza atmış!

İşte bu 117 kişi hazırladıkları bildiride; “Biz aşağıda imzası bulunan yurttaşlar, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve heyetine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, tüm yetkilileri şiddeti besleyen ötekileştirici söylemlerden uzak, birleştirici ve sorumlu bir dil kullanmaya davet ediyoruz” diyorlar!

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

Mevzu anlaşılıyor değil mi? Bunların amacı üzüm yemek değil, milletin manevi değerlerini ortadan kaldırarak yerine kendi “bâtıl” değerlerini ikame ettirmek!

Şimdi Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği ülkemize “gergin” diyorlar!

Tabii ya; toplum olarak eskiden hiç gergin değildik, taze poğaça gibiydik!

SSK Hastanesi’nin yatakları buram buram sidik kokardı, koklayıp koklayıp rahatlardık. Hastane koridorlarında sabah 5’ten itibaren doktor sırasına girilir, her şey özgürce yapılırdı. Kimisi kanser hastalarının yanında sigara içer, kimisi çamaşır deterjanı ile yerleri temizler, ter kokuları bir yandan ilaç kokuları diğer yandan, sıra beklerken ne kadar “huzur içinde” ölürdük! Başörtülüler fakültenin kapısına gelir ve görevli kendilerine yan tarafı göstererek “başınızı açıp girin” derdi. O kadar nezaketliydiler(!) ki başını açmazsan içeri adımını bile attırmazlardı, böylece ortam çok hijyenik(!) olurdu. Hijyen, hijyen efendim çok önemli değil mi? Kur’an kurslarına 12 yaşına kadar gitmek yasaktı. Hatta bir vakitler insanlar korkusundan Kur’an-ı Kerim’leri toprağa gömerlerdi. Ne kadar huzurla havalanırdı topraklarımız değil mi efendim? Hele de siyasi yasaklı vekiller, yeme de yanında yat! Siyaset yapmalarına 5 sene yasak konur ve tatil yapma imkânı bulurlardı fena mı? 

Hülasa efendim; toplum ezim ezim ezilmekten gerim gerim gerilmeye fırsat bulamazdı!

Kimin ne yapmaya çalıştığını insanlar görüyor. Milletine karşı şefkatli, toplum düşmanlarına karşı şiddetli olmak esastır. Bu şiddet elbette ulusal ve uluslararası hukuk sınırları içinde gerçekleşmektedir. Eline silah almış teröristlere karşı gül uzatmaya kalkarsanız bir daha bu topraklarda çiçek yetişmez! Ve siz bu toprakların çiçeklerini ezmeye kalkarsanız bir yiğit çıkar; “Yeter söz milletin” deyiverir! İşte bu millet de o yiğidin arkasından pazara kadar değil mezara kadar yürür! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • güncegünce5 ay önce
  Yakışıklı kardeşim pazara kadar değil mezara kadar hislere tercüman oldunuz ALLAH razı olsun AK Partiye yaklaşıp menfaatleri olmayınca seçim öncesi gördüğümüz kadarıyla bizimle ittifak yerine gididip terör sevicilerin basamağı olanlar öyle vidyolar paylaştılar ki REİSİMİZİ başka dindenmiş gibi çamur atacak kadar küçüldüler şimdide ittifakları sayesinde buhar oldular Küfredenlere hiçbir söz bulamıyorum gereken cevabı zaten siz verdiniz yolunuz açık olsun kardeşimAhmet keser gibi mert sunucularla doğru haber yapan kanallarla uğraşsınlar hem küfretsinler e kardeşim içtikleri bardak önemli dünyaya bardak tan anca okadar bakarlar yada at gözlükleriyle bakarlar çünkü gerçekleri (AK Parti ve belediyelerinin) bütün hizmetlerini görmemek için görevlendirilmişler
 • hercaihercai5 ay önce
  Siir gibi yazi olmus, ama gercekleri gostererek, tebrikler.
 • Zeynep Zeynep 5 ay önce
  Allah ebeden razi olsun. Allah sizler gibi müslüman kalemleri artırsın.
 • O.ural.O.ural.5 ay önce
  Tebrikler yazdıklarınızı noktası dan vürgülüne kadar onaylıyor ve takdir ediyorum aynen dediğiniz gibi eskiden hastahane kapılarında huzurla ölür hiç gerginlik filan yaşamazdık işte bu kafa bu bildiriye imza atan o 117 tane salağın din düşmanı inkarcı ve imânsız zihniyetin kafası işte bu kafa kendilerini aydın çağdaş zanneden 117 tane salağın kafası işte bu kafa bu 117 salagın temsil ettiği zihniyetin salak kibirli halka tepeden bakan ç.h.p. zihniyetinin kafası bu kafa sadece ve sadece islâma ve dine karşı olmakla kendilerinin orasını burasını açarak aydın ,çağdaş olduklarını zanneden bir grup dinazorun temsil ettiği zihniyetin kafası bu kafa bu zihniyetin kurânı Kerim'in aydınlığını ve ışığını bilemez anlayamaz imânsızlıkda ve sapıklıkda sınır tanımayan bir zihniyetin yani ç.h.p. nin kafası ama dedeğiniz gibi imânlı bir yiğit çıktı ve elhamdülillah biz bu yigitin arkasından ölüme kadar mezara kadar gideriz gideceğiz elhamdülillah.
 • FaziletFazilet5 ay önce
  Yazar efendi millet bırak mezarı bırak pazarı seçimin ertesi günü çil yavrusu gibi dağılmaya başladı, öyle zaten Ak Parti öncesi Yontma Taş Devrinde yaşıyorduk çok haklısınız.
 • nurinuri5 ay önce
  Aynen üstat mezara kadarrrrrrrrrrrr...
 • efeefe5 ay önce
  Adam ebedi bir chp seçmeni parkda konuşuyoruz park bakımsız stad merdovenleri b.ok s.dik kokuyor kağıtlar poşetler plastik teneke kutular etrafta dagınık vaziyeti görünce aslında her gün görüyoruz da sohbeti oldugu an oldugundan ben demiyorum adam kendi partisine diyor bu bizimkilerden bir-cacık olmaz diyor peki niye oy veriyorsun diyorum koltuk altında sözcü olan tanıdık ne yapayım başka partiyede oy vermeye elim gitmiyor diyor
 • reşitreşit5 ay önce
  Sayın İmamoğlu'nun ntv/star, habertürk/showtv,cnntürk/kanald patronlarını dolaylı da olsa tehdidi gibi binali yıldırım veya erdogan yapsaydı ab den abd den ve türkiye içinden hangi partiler medyalar ne derdi demezdi şimdi niye kimseden ses çıkmıyor. Basın özgürlügü özgür basın adına. Açıkçası chp tehditte bile niye imtiyazlı???
 • abdulmetinabdulmetin5 ay önce
  bildiriye imza atanlara bakıyorum da "acaba içlerinde kaç tanesi yada hangileri ülkem insanı" diyorum.. zira hakiki manada bu ülke insanı olanlar pervasız, edepsiz, kindar, din düşmanı v.s. olmazlar/olamazlar
 • yeneryener5 ay önce
  Foxtv de ki süslü çiçekli nefreti saymasak bile bakın tv kumandasında halktv krttv tele1tv artıtv medyahabertv cemtv hatta tv5 tv35 kanalb gibi kanalları sıralayın peş peşe bakın nefretin kinin nerede olup olmadıgına bir bakın.
 • Aşşa Çeşmeli Aşşa Çeşmeli 5 ay önce
  AKP ye oy vermeyenler vatan haini dış güçlerin işbirlikcisi Erdoğan hiç nefret dili kullanmıyor değilmi Say'ın yazar yalakalıkda zirvesin maşallah .
 • Seyit Mehmet Gönen Seyit Mehmet Gönen 5 ay önce
  Allah azze ve celle razı olsun kardeşim,gönlümüzün tercümanı olmuşsunuz.
 • CEVDETTCEVDETT5 ay önce
  Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır; onlarla en güzel şekilde tartış; doğrusu Rabbin, kendi yolundan sapanları daha iyi bilir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilir.(NAHL:125)
 • okurokur5 ay önce
  muhteşem bir yazı...ihtişamı zamana not düşüyor olmasından geliyor... bu adamların kim olduklarını daima hatırlatmalıyız...çünkü bilgi anaforu unutturuyor yapıp ettiklerini...
 • ŞAMİL yücelŞAMİL yücel5 ay önce
 • tolgatolga5 ay önce
  aynen katılıyorum
 • galipgalip5 ay önce
  SSK Hastanesi’nin yatakları buram buram sidik kokardı, koklayıp koklayıp rahatlardık. Hastane koridorlarında sabah 5’ten itibaren doktor sırasına girilir, her şey özgürce yapılırdı. Kimisi kanser hastalarının yanında sigara içer, kimisi çamaşır deterjanı ile yerleri temizler, ter kokuları bir yandan ilaç kokuları diğer yandan, sıra beklerken ne kadar “huzur içinde” ölürdük! Başörtülüler fakültenin kapısına gelir ve görevli kendilerine yan tarafı göstererek “başınızı açıp girin” derdi. O kadar nezaketliydiler(!) ki başını açmazsan içeri adımını bile attırmazlardı, böylece ortam çok hijyenik(!) olurdu. Hijyen, hijyen efendim çok önemli değil mi? Kur’an kurslarına 12 yaşına kadar gitmek yasaktı. Hatta bir vakitler insanlar korkusundan Kur’an-ı Kerim’leri toprağa gömerlerdi. Ne kadar huzurla havalanırdı topraklarımız değil mi efendim? Hele de siyasi yasaklı vekiller, yeme de yanında yat! Siyaset yapmalarına 5 sene yasak konur ve tatil yapma imkânı bulurlardı fena mı? en son ne zaman ssk ya gittin acaba?
 • Ayşe Ayşe 5 ay önce
  Ağzına sağlık kardeşim içimizi bir nebze soğudu hep savunmadayiz affedersiniz ağzımıza şey yapanlar utanmadan mağduru oynuyor lanet olsun bu alcaklara

Günün Özeti