• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hacı Yakışıklı
Hacı Yakışıklı
TÜM YAZILARI

Kılıçdaroğlu “gerçekte” kim?

30 Mayıs 2022
A


Hacı Yakışıklı İletişim: [email protected]

Kemal Kılıçdaroğlu, nâm-ı diğer Kemal Karabulut! Bu konuyu 9 sene önce yazmıştım, 2013’ün Ekim ayında!

Kemal Bey aslında “Karabulut” olarak geldiği dünyada soy ismini sonradan değiştirip “Kılıçdaroğlu” yapıyor. Gerekçe olarak köyde “Karabulut” soyadının yaygın olması gösteriliyor. Kemal Bey bu mevzu ile ilgili hiç konuşmadı.

Biraz “siyasi magazin” gibi olacak ama haydi konu açılmışken azıcık laflayalım! Tansu Çiller’in tam isminin “Tansu Penbe Çiller” olduğunu tekrar hatırlatayım. “Ömer Zülfü Livaneli, Sami Süleyman Gündoğdu Demirel, Mustafa Bülent Ecevit, Mustafa İsmet İnönü” isimlerini duyunca şaşırmayın; kendileri kullanmamış ama “tam isimleri” böyle! Ama onlar isimlerini değiştirmemiş, olduğu gibi duruyor!

9 sene evvel Kemal Bey için; “İşine geleni düelloya davet eder, kendi kaçar” yazmışım. Hiçbir şey değişmemiş!

“Kılıçdaroğlu güçlü bir lider olsaydı CHP’ye genel başkan yapmazlardı” demişim. Neyse konuyu dağıtmayalım ve yazının başlığına dönelim; evet, Kemal Kılıçdaroğlu “gerçekte” kim?

Adında “cumhuriyet” ve “halk” ifadeleri geçen bir partinin “seçilmiş ve bileğinin gücüyle gelmiş” bir genel başkanı mı?

Türkiye’nin an itibariyle “Başkomutanı” kim? Recep Tayyip Erdoğan! Peki; bir ülkenin Başkomutanı ve Cumhurbaşkanı’na kimler “kaçacaksın” der? Bir ülkenin Başkomutan’ı şayet kaçıyor ise o ülke “birilerine yani düşmanlarına yenilmiş ülke” olmaz mı? Bizim ülkemizi “kim veya kimler” yenecek de Türkiye’nin Başkomutan’ı bu “mağlubiyet” sonrası kaçacak? 

ŞİMDİ SORUYORUM: Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı ve Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’a “kaçacak” derken bunu CHP’nin seçmenleri adına mı söylediniz yoksa Türkiye’yi içindeki 85 milyon halkıyla “devirmeye” çalışanlar adına mı?

ŞİMDİ SORUYORUM: Başkan Erdoğan sizin “kaçacak” iftiranıza cevap verdi. Peki siz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bir Avrupa Büyükelçisi’ne aracı bir şahsı gönderip 6’lı masanın metnini kontrol ettirdi” iddiasına neden tek cümleyle bile cevap vermediniz? Bir şeyler ortaya dökülür diye mi endişe ettiniz, ediyorsunuz?

ŞİMDİ SORUYORUM: İsveç ve Finlandiya’ya karşı NATO’da Türkiye’nin “milli devlet tavrı” ortadayken ve tüm dünya bu olay hakkında yorum yaparken siz ülkemizin ikinci büyük partisinin genel başkanı olarak bu ülkelere bir kez bile dönüp, “Türkiye’ye, halkımıza, askerimize, polisimize, memurumuza, işçimize saldıran terör örgütü üyelerini iade edin” diyemediniz! Yoksa birilerini incitmekten mi korktunuz?

Sayın Kılıçdaroğlu hakikaten merak ediyorum ve çok samimi olarak soruyorum: Siz “gerçekten” kimsiniz? Siz “kimleri” temsil ediyorsunuz?

“HELALLEŞME DEDİ, 

HARAMLAŞMAYA GİDİYOR”

Kemal Bey; “Helalleşme” diye çıktığınız yolda galiba gaza biraz fazla yüklendiniz, aman dikkat edin limitleri zorlamayın, motoru yakarsınız! Yaşadığınız kavram kargaşasını çok iyi anlıyorum, hepsi bu 6’lı masa yüzünden ve tabii bir de “masanın altındakiler” var.

Sahi bir video yayınlayıp; “Bakın yolsuzluk belgesini görüyor musunuz? Belgenin altında Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası var” demiştiniz. O belgeyi hâlâ göremedik! Nerede o belge? Kemal Bey belge nerede? Alo Kemal Bey, Alo, Alo… Kapattı!

Belge demişken! Siz geçenlerde SADAT firmasının önüne gidip iddialarda bulunmuştunuz. İspatlar nerede Kemal Bey? Kemal Bey ispatlar nerede? Alo..!

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN KAÇMAZ 

AMA ALÇAKLARI KAÇIRIR”

Milleti ezmeye çalışan tüm darbeciler, statükocular, yasakçılar, İslam ve mukaddesat düşmanları, gazeteci görünümlü satılık maşalar, şerefli üniformaları giymiş kanı ekşiler, terör örgütü üyeleri ve elebaşları 20 yılda çil yavrusu gibi dağıldılar! Türkiye’de sığınacak liman bulamayınca kaçtılar! Başkan Erdoğan hiç kaçmadı! “Kaçacak olan kişi” gidip de Pınarhisar Cezaevi’ne girer miydi?

Darbeyle yenemediler, sandıkta yenemediler, muhtıralarla deviremediler, “diktatör” algısıyla ezemediler, ihanet eden eski sözde dostlarla yıpratamadılar, herkesi devirdiler ama onu deviremediler! Baktılar olmuyor, son çare olarak “Kaçacak” iftirası attılar; çünkü “kaçsın” istiyorlar!

Recep Tayyip Erdoğan “kaçmaz” ama milletten aldığı güçle alçakları öyle bir kaçırır ki inlerinden kafalarını bile çıkaramazlar!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mardinli Hoca

Ey Kılıçdaroğlu medem ki Erdoğan kaçacak diyorsun ve sağlam bir kaynaktan işittin.Sana düşen beklemek tir. Senin için gün dogardi karşında güçlü Cumhur başkanlığa aday kalmazdı rehatlikla secilirdin.Ama çok acele ettin.O şansı kaybettin çünkü her hal ve hareketlerin yalandır yalancısın iftiracisin.Bu halinle bir yere varamazsın adam ol yalanı iftirayı bırak.

MAH Hastaoğlu

S. A. Maşallah hen ağlatan, hem güldüren, hem düşündüren bir yazı olmuş. Ama gerçek durumu anlatmak için daha çok yazmak gerek. Kaleme devam.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23