• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hacı Yakışıklı
Hacı Yakışıklı
TÜM YAZILARI

Kemal Bey ve Başkan Erdoğan yer değişseydi!

18 Nisan 2022
A


Hacı Yakışıklı İletişim: [email protected]

Biliyorum sizin için “hayal etmesi bile zor” ama bir an düşünün!

Mesela; CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “başörtü sorunu” çözülsün diye anayasal değişiklik yapsaydı; ama Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan AYM’ye gidip; “Olmaz, değişiklik iptal edilsin, başörtü tekrar yasaklansın” deseydi. Bu durumda kimin yanında olurdunuz?

Mesela; CHP Genel Başkanı, “Dünya 5’ten büyüktür, Türkiye güçlüdür” deseydi; ama Ak Parti Genel Başkanı, “Türkiye’de can ve mal güvenliği yok” deseydi! Hangisinin yanında dururdunuz?

Mesela; CHP Genel Başkanı, “Suriye’de PKK’lıları, YPG’lileri sınır ötesi harekâtla yok edeceğiz” deseydi; ama Ak Parti Genel Başkanı, “Ne işimiz var Suriye’de? Askerler geri çekilsin, tezkereye hayır diyorum” deseydi kimin yanında dururdunuz?

Mesela; CHP Sözcüsü, “Kur’an Kursları serbest bırakıldı, tüm çocuklarımız istediği gibi gidebilir” deseydi; ama Ak Parti Sözcüsü, “Kur’an kurslarına gitmek ortaçağ zihniyetidir” deseydi hangisinin sözü size huzur verirdi?

Yüzlerce örnekle devam edebiliriz! Mevzu “şahıslar, partiler” değil! “Devletini ve halkını diz çöktüğü yerden kaldıran” kim ise millet onu destekliyor!

Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 yıl aradan sonra hâlâ “en çok oy alan” konumunda olmasını iyi analiz etmek gerekiyor. FETÖ’cüler sosyal medyada istediği kadar ötüp dursun, masalar isterse 40 defa toplansın!

2019 yerel seçimlerinden bu yana; “Ankara ve İstanbul’u nasıl aldık ama” demekten başka icraatları olmayanları millet görmüyor mu sanıyorsunuz? Velev ki görmesin! Neye layıksanız öyle yönetilirsiniz! 2023’te verilecek karar tam olarak budur!

“SEN NEYMİŞSİN BE ABİ”

Başörtüyü tekrar yasaklatmak için AYM’ye giden Kılıçdaroğlu ve CHP’liler “Sorunu biz çözdük” deyince gayr-i ihtiyari Mazhar Fuat Özkan’ın şarkısını mırıldanıyorum: “Peki peki anladık; en güzel grubu sen kurdun, en güzel ritmi sen buldun, en iyi dalgıç sensin, en iyi filmi sen çektin; sen neymişsin be abi”  

“MESELE ADAY DEĞİL, 

ERDOĞAN’IN YÜKSEKLİĞİ”

6 parti bir araya gelip “bir aday” çıkaramıyor sanarak biraz yanılıyoruz! İstenirse aday çıkarırlar. “Başkan Erdoğan’ın çıtasına yetişecek aday bulamıyorlar” demek daha doğru! Başkan Erdoğan seviyeyi biraz indirse aşağıda çok alternatif mevcut; ama seviye hepsinden yukarıda olunca “alternatif” çıkmıyor!

“ZIHILDIH GARDAŞIM ZIHILDIH”

Bir ziyaretteyim. Çocuk, “Zıhıldıh zıhıldıh” diye ortada dolanıyor. Babasına sordum, “Ne diyor?” diye! Babası; “Aynı konular konuşulmaya başlanınca bizim çocuk ‘sıkıldık’ demeye başlar. Dili dönmediği için de ‘Zıhıldıh zıhıldıh’ diye tekrar eder” dedi.

Vatandaşın derdine temas edecek onlarca ana mevzu varken aylardır “Aday kim olacak, ittifak ne olacak?” diye konuşup duruyoruz. Anlatılmadık “kulis bilgisi” kalmadı. Konuşulmadık “plan” kalmadı. İktidara gelmek istiyorlar ama daha muhafetteyken milleti sıktılar! Millet zıhıldı zıhıldı!

“ADAY ÜZERİNE VATANDAŞ 

NE DÜŞÜNÜYOR?”

Haydi, hep beraber biraz daha sıkılalım:

1)Aday çıkarmakta çok geç kaldıkları için 6’lı masa artık “hantal masa” oldu.

2)Masada neredeyse “kavgalar” çıkacak diye düşünenler var.

3)Adayın “Başkaları tarafından belirleneceği için” geç kaldığını söyleyenler var. Bu düşüncenin doğruluğu/yanlışlığı bir kenara ama vatandaşı bu düşünceye 6’lı masa sevk etti.

“KULİS KALDI MI?”

Millet İttifakı’nın adayı üzerine “kulis bilgileri” tükendi. Artık o cenahta kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Özellikle İyi Parti’nin önemli görevlerde bulunan bazı isimlerine “konuşma yasağı” getirilmiş. İsimlerini verip rencide etmeyelim; partide “ülkücü geçmişi olan” bu insanlar yeterince rencide ediliyormuş zaten! Mesele Ağıralioğlu ile sınırlı kalmamış.

Kemal Bey sonunda çıkıp; “Adaylık hakkımdı ama feragat edip ‘başka ismi’ aday gösteriyorum” diyebilir. “Genel Başkan büyük fedâkarlık yaparak adaylığını milleti için başkasına bıraktı” dedirtmek isteyebilir. Bu durum CHP kulislerinde konuşuluyor.

“KEMAL BEY’E ‘İNCİNMİŞSİN’ DİYECEKLER”

Hani bir vatandaş psikologa gidiyor. Arkadaşları, “Doktor ne dedi?” diye soruyor. O da; “İncinmişsin dedi” diyor. Arkadaşları anlamayınca da; “Doktor okumuş adam tabii, hayatını mahvetmişler diyecek değil ya; incinmişsin dedi” diye açıklıyor.

Kemal Bey çıkıp da, “Meral Hanım beni istemiyor” diyecek değil ya; “Feragat ettim” diyecek! Aday olursa ne âlâ! “Karşıma çık Tayyip Erdoğan” diyor ama bir türlü kendisi çıkamıyor; işte fırsat!

“DAVUTOĞLU VE BABACAN”

Masanın %0,001’lik partisinin genel başkanı, “Ak Parti geçmişi olanlar aday olmasın” diyor ama hemen yanında Babacan ve Davutoğlu var. Masanın %1’lik partisinin genel başkanı; “Suriye meselesi Türkiye yüzünden oldu” diyor ama hemen yanında o dönem Başbakanlık yapmış isim oturuyor.

Yazacaklarım var ama sütunu tamamladık. Sayın Gül’ün meşhur sözüyle bitirelim: “Doğrusu insan gerçekten hayret ediyor”..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MİLLET

Gerçekten hayretki hayret bu muhalefet partileri bu halka vatandaşa verecekleri hiçmi hiç bir şeyleri yok sadece ve sadece kuru

Alkan

Madem dünya lideri onun klasmanında kimse yok kendi tesbit ettiği kişi ve tv kanalına muhalefetten kimi istiyorsa davet etsin 19 yıllık bilgi ve dönemiyle rakiplerini ezsin darmadagan etsin ne dersin yapa bilirmi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23