Kayyımlar, KHK’lılar, EYT’liler, Suriyeliler

02 Eylül 2019 Pazartesi

Türkiye’de geçen seneye kadar KHK’lılar yani Kanun Hükmünde Kararname ile işten çıkarılanlar, EYT’liler yani Emeklilikte Yaşa Takılanlar gibi “sosyal medya grupları” yoktu. Bunların gerçek hayattaki grupları “hükümet aleyhtarı faaliyet” yapıyorlar. Bu bir suç olmasa da durumu tespit etmek gerekir.

Şimdi bu satırları okuyan bir “emeklilikte yaşa takılan vatandaş” çıkıp da “Bize niye hükümet aleyhtarı diyorsun. Biz de Reis’e oy verdik” diyebilirler.

İşte FETÖ bu noktada devreye giriyor. FETÖ aynı zamanda “Siyonist yapılanma” olduğu için her taşın altından çıkmasa da hiçbir taşın altını boş bırakmıyor. FETÖ’nün sadece Fetullah Gülen’den ibaret olmadığını tekrar hatırlatalım. İzmir’den çıkan bir vaizin sempatizanlar toplayıp büyüttüğü bir örgüt değiller; tam tersine arkalarında Türkiye dışında devletler var. 

Karargâhı Amerika’da, kafası Tel Aviv’de, kuyruğu Türkiye’de olan bir kirli örgüt!

Terör örgütleri onlarca yıldır kan dökme pahasına toplumu bölmeye çalışırken, halkın seçtiği milli liderler “18 yıl oldu” diyerek gereksiz yıpratılmalara maruz kalıyorlar. Siyasi iradeyi eleştirelim de belli noktalarda destek olsanız olmaz mı? Mesela terörle büyük mücadele var, Fırat’ın doğusunda ordumuz savaşıyor, ekonomide TL’ye dönelim denilen yerde saldırıya uğrayan ekonomimiz var. Yöneticilerimiz; “Dolar önemlidir, Avrupa bizi kullansın” fikriyatında olsaydı ortada savaş kalmazdı.

Milletçe karar veriyoruz! Esir mi yaşayacağız, hür mü olacağız?

Hür olacaksak savaşacağız, esir olacaksak, “Bugün Ankara yağmurlu, havadan sudan haber bülteni başlıyor” diye yazılar yazalım! 

Konuyu dağıtmadan KHK’lılar ve EYT’lilere dönelim.

Emeklilikte “yaş” faktörü biraz daha aşağı çekilsin diyen insanların bu talepleri normaldir. Herkes daima en iyisini ister. Emeklilikte “yaş” faktörüne bir çözüm getirilmesi de her zaman talep edilebilir, normaldir. Bu durumun 1999’da oluştuğu da unutulmamalı!

FETÖ gibi örgütler ortaya çıkan boşluğa ve taleplere “EYT’liler” diye isim vererek herkesi “tek çatı” altında toplamaya çalışıyor. Bu da “olağan” diyelim, insanların “tek yumruk” hareket ederek haklarını istemesi daha etkili olur. Peki, olağandışı olan nedir? “Tek çatı” halinde toplanan EYT’liler üzerinden kendi emellerini araya sıkıştıran FETÖ herkesi çatır çatır kullanıyor, çoğu kişi de bunun farkına varamıyor. Tıpkı siyonizme çalışıp bunun farkında olmayanlar gibi!

Mevzu “hak arama” noktasından çıkıp siyasi propagandaya dönüşüyor. “EYT’lilere vermediler ama Suriyelilere veriyorlar” demeye başladılar. Bu formül İstanbul’da tuttu. FETÖ hedefine ulaştı.

Bu duruma da siyasi iradenin önlem alması gerektiği ortada! Adamlar plan yapıyor, herkesi aynı torbanın içine koyuyor, PKK’lısı, FETÖ’sü, Ulusalcısı, Kemalisti, eski ülkücüsü, muhafazakar görünümlüsü bir araya geliyor ve “aynı kişiye” oy verip onu seçebiliyorlar.

Kanun Hükmünde Kararname ile işten çıkarılanlar da KHK’lılar diye sosyal medyada örgütlenmiş vaziyette ve çoğu hâlâ çok saldırgan mesajlar atıyorlar. Ancak tüm KHK ile işten çıkarılanlar suçlu olmayabilir, aralarında “aklanmış” olanlar ve devletin güvenlik güçlerinin incelemesi sonucu örgüt üyesi olmadığı tespit edilenler olabilir. Bu durumda bunların haklarını istemesi doğaldır. Çoğu kişi aslında işlerine döndü, bunu da görmek gerekiyor. Devlet illa ki, “kurunun yanında yaşı da yakalım” demiyor. 

FETÖ “boş bulduğu her yere” sızmaya devam ediyor. Bir bakmışsınız caminin birine giriyor; “Niye hutbede Atatürk ismi geçmedi” diyerek namaz kılan cemaati birbirine düşürüyor. Bir bakmışsın camiden çıkıp pat diye Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel yani LGBT’lilerin eylemlerinde kafalarına başörtü takarak boy gösteriyorlar. Bunların “İslam ehli” olması mümkün mü?

Dikkat ederseniz KHK’lı, EYT’li derken iş LGBT’liye kadar geldi. FETÖ’nün son sızma taktiği bu! FETÖ Amerika’nın ileri karakoludur. Bu karakol ülkemizde tamamen yıkılınca dünyada da yıkılması daha kolay olacaktır.

“KAYYIMLAR VE TERÖRLE MÜCADELEYE BİR ÖRNEK”

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın daha önce Van Belediyesi’ne kayyım atandığı dönemde genel sekreterlik yapmıştı. Van’da belediyeye uğramayan, hatta Van’da yaşamayan kişileri tespit edip işten çıkarmıştı. Bu durumdan da “büyük zevk aldığını” söylemişti. Çünkü terör örgütüne darbe vurmuştu, devletten maaş alıp keyifle teröristlik yapanların tekerine kocaman bir çomak sokmuştu. Demek o çomak bayağı uzunmuş ki bugün hâlâ birileri algı yönetimi yapıp “Sanki belediyede her gün işe gelen memuru, işçiyi çıkarmış gibi” haberler yapıyorlar. Tebrikler Mustafa Yalçın! Terör örgütüne öyle çomak sokmuşsunuz ki hâlâ çıkaramamışlar!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Recep coşkun Recep coşkun 13 gün önce
  10.000 günüm var 45 yaşındayım 4 .çocuğumu okutmaya devletime milletime vatanıma hayırlıevlatlar olması ıçın eğitimleri için insan üstü çaba gösterip her gün 15 saat esnaflık yapıyorum.benim suçum17 yaşından beri işletmecilik yapıp devlete vergi bağkur seseka vs hep zamanında ödemek herhaldeki 7 sene daha bekleyeceğim.lakin birde Reisin veya danışmanlarının eyt gibi sorunları bir an önce masaya yatırması ve sorunu bir şekilde bertaraf etmesi lazımki feto pkk abd ingiliz israil vs ellerinde oyuncak kalmasın yoksa bir esnaf olarak 72 milletin uğradığı işyerinde herşey Reisin aleyhine işleyenlerle konuşuluyorki buda tam feto ve hainlerin istediği bir ortam .Allah-u teala devlerimizi milletimizi vatan sevgisiyle yoğrulan yöneticilerle yönettirmeyi ve yöneten yöneticilermizide muzaffareylesin.
 • Sizin görmediğinizSizin görmediğiniz13 gün önce
  Devlet başta eyt lilerin sorunları olmak üzere sorunları çözmemekte ısrar ettiği sürece, başta feto olmak üzere terör örgütlerine açık alan bıraktığını da siz israrla görmek istemiyorsunuz.
 • Halil Köksal Halil Köksal 13 gün önce
  Bende bir EYT Mağduruyum Aynı zamanda yıllardan beri AKİT Gazetesi abonesiyim bu EYT hakkındaki fikrinize katılmıyorum ...
 • İkram eskioba İkram eskioba 14 gün önce
  Ağzına sağlık kardeşim bu günlerde bir laf daha dolaşıyor başkan ülkede en düşük ücret askari ücrettin ama dışardan emelli olan kişile askari ücrettin altında maaş alıyorlar başkan bunları gözardı ediyor umrundami vuruyor paranın gözüne tokun açtan ne haberi var bizim vergilerimizle ha bire kanoda emeklilere çekiyor bu tutu % 90 ak partiye oy veren seçmen benim tanıdığım bu parti raydan çıktı artık buna oy yok diyor ALLAH dünümüzu ğayreylesi ğünümüzu ğayreylesi meçül sonumuzu ğayreylesi inşallah
 • Zülfikar HayberZülfikar Hayber14 gün önce
  Mr. Yakışıklı;27 Mayıs 1960 Darbe 9 Temmuz 1961 Anayasanın kabulü ile 1 yıl Bir Ayda; 12 Eylül 1980 Darbe,18 Ekim 1982  Anayasanın kabulü ile iki yılda Insanlar ve ülke az çok önünü görmüştü...15 Temmuz 2016 (Güneş batmadan yapılan Yeniçeri ayaklanması benzeri) darbe girişimi ve Eylül 2019 Üç yılı geçti,Hala herkes birbirinden şüpheleniyor, pejmurde politika ve gazeteciler sıkışınca fetö deyip birilerini içeri attırıyorlar yada itibarsızlaştırıyorlar...Bu Hukuk katlinin ve edepsizliğin ne zaman biteceğinide kimse bilmiyor...Perinçek,Ağar,Cukkacılar ve Kazanovalar mutlu. Halk mı şükretmeli (!) Zavallı Türk milletim...155i ararın haaa ..!
 • müslümmüslüm14 gün önce
  Sayın yazar bu FETÖ nün böyle olduğunu dünya alem biliyordu. Bu iktidarda biliyordu. Çünkü bu FETÖ 28 Şubatta darbecilerin yanında yer aldı ve sizin şu anda savunduğunuz bu iktidar Erbakan hocayı bırakarak, Milli Görüş gömleğini çıkararak FETÖ yü kendine hoca seçti. Ama nedense sizn gibiler bunların hiç bir hatasını ve kusurunu görmüyorlar. Bunlar ne yaparlarla yapsınlar suçsuzdurlar. Hep başkaları suçlu. Bu iktidar nimeti bu kadarmı tatlı geldi. Bütün mukaddesatlarınızı bırakıp vrsa yoksa iktidarı savunmak bu nasıl bir savrulma ve nasıl bir zihniyet...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN15 gün önce
  YA AKILLAR BAŞA YA KUZGUN LEŞE..LEŞ OLMAYI ARZU EDENLERİN,HER DENİLENİN PEŞİNE DÜŞÜP,3 KURUŞ MENFEATİ İÇİN ORAYA BURAYA SALDIRMAYA GAYRETLİ OLANLARIN SAYISI DA BİR HAYLİ ARTTI..ŞU DEMOKRASİ DENİLEN ŞEY OLMASA ,BUNLARIN HİÇBİRİ GAALE DE ALINMAZ,ADAM YERİNE DE KONULMAZ..AMMA ADAMIN OYU VAR VE YÖNETİMİ DOĞRUDAN BELİRLEME GÜCÜNDE..İLLA DEMOKRASİNİN GÜCÜ İLE BAŞLARINA TAŞ İNDİRECEKLER VE YİNE (EĞER TABİİ BİR DAHA FIRSATLARI OLURSA) DEMOKRASİNİN GÜCÜ İLE YARALARINI TIMAR ETMEYE KOŞACAKLAR..ELLERİNİZE SAĞLIK..SİZ GÖREVİNİZİ YAPMIŞSINIZ..GERİSİ DEMOKRASİ SEVER HALKIMIZA GELDİ..
 • AhmetAhmet15 gün önce
  Hakkı yenilen ve hakkını aramaya çalışan garibanlar fetöcüdür mü yani?Hz. Ömer'e cuma hutbesinde mehir konusunda itiraz eden yaşlı kadına bu zihniyetin cevabı ... olurdu herhalde
 • MustafaMustafa15 gün önce
  Fetöye nasıl destek olunur biliyormusun. Asıl mağdur mazlum ayırmaksızın şu an da yapılan gibi önüne gelen herkesi hain ilan edersen en büyük desteği vermiş olursun fetöye. Herhangi bir suçu olmadan kurum kanaatiymiş, biz öyle uygun gördük müşlerfetöye en büyük destektir. Yine aldatıldık lara gelmesin bu işisonu da.
 • Ciguli Ciguli 15 gün önce
  Hakkımızda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz.Takipsizlik ve beraat alan kişilerin tamamına yakını ak parti tabanı içerisinde. Bunların akrabaları komşuları iş arkadaşları da öyle. Olayı ve adaletsizliği görüyorlar. Herkes tedirgin sosyal medyada paylaşım yapmaya korkuyorlar elestirileri hep içlerinde. akmayan su kokar misali. Hiç kimse ak partinin adaletine güvenmiyor artık.
 • MeteMete15 gün önce
  Eytliler bedavadan genç yaşta avanta emeklilik isteyen ben emekli maaşı alıp işime dükkanıma devam edeyim ülke yanarsa yansın diyen güruh tur. Ben de eytliyim emekliliğim dolduğu halde yaşı bekliyorum. Yolsuzluk yapan var diye ben de emekli maaşı alayım zaten devlet batmış diyen, Suriyeli ye veriyorlar diye yalan söyleyenler hiçbir haklı gerekçeniz yok. İster oy verin ister vermeyin AKP gider yerine gelen parti kim olursa olsun eyt çözülmeyecek. Çünkü akla mantığa vicdana aykırı haksız kazanç isteyen bir kanun çıkmayacak.
 • Lütfen, Başkan'ımıza iletelim..!Lütfen, Başkan'ımıza iletelim..!15 gün önce
  "Sayın Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA HAKKInın bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler..!" Pek muh. Hacı Beyefendi, bu haklı talebimizi kıymetli Cumhurbaşkanı'mıza iletebilmek için bizlerden yardımlarınızı esirgemeyeceğiniz ümîdiyle; çok teşekkürler ve bol selâmlar..!
 • ahmetahmet15 gün önce
  bak kardeşim bende EYT mağduruyum,fakat bundan dolayı hükümetime küsmedim.alın teriyle,babasının helal kazancı anasının dularıyla mesleğini kazanmış 27 yaşındaki oğlumu hiç bir kriteri,bağlantısı,sempatisi olmadığı halde ,bir oyun ve düzen ile oğlumu KHK ile ihraç ettiği,251 kardeşimizi şehid edenle,oğlumu bir tuttuğu,avukat olmasına dahi izin vermediği,mahkemeden beraat alsa bile bu hukuk kuralını tanımadığı,bizim mağdur edildiğimize inanmadığı için küsdük.maddiyat için partime sırt dönmem fakat benim oğluma hiç bir delil olmadan "TERÖRİST"DERSE bir daha o lideri tanımam bu bana acı gelsede.hep bizmi ağlayacağız.liderlerimiz adaletten şaşmayacaktı şaşdılar şaştıklarınıda kabul etmiyorlar.sende çıkmışsın ordan yok şöyle yok böyle yazıp işi sulandırmışsın.yargılamalar ,insanların dosyalarına bakarak yapılmalıydı,toptancılıkla adaletmi sağlanır.sonrada biz niye büyükşehirleri kaybettik.adalet biter,öfke galip gelirse vay halimize...
 • ahmet koçakahmet koçak15 gün önce
  sayın yazar sizin gibi dindar bir kalem olduğunu varsaydığımız insanların,khk yüzünden binlerce mağduru,küçücük bir kesim gibi göstermeniz yüzünden partimiz oy kaybetmeye başladı.işe döndürülenler dediğiniz 120 bin kişiden 4 kişi,elbetteki 120 binin içinde hala fetöden vazgeçmeyen var ve devlet bunları biliyor.fakat benim oğlum gibi hiç bir bağlantısı ve irtibatı olmayan sadece ve sadece "KURUM KANAATİYLE" mağdur edilenlerde,fetönün kuyruğunu bırakmayanlarla aynı kategoride yargılanıyorlar.buda biz ak partili aileleri partisinden soğuttu.siz hala bizleri görmemeye inatla devam edin ,KUL HAK kının önemini arka plana atın.gerçek mağdurları umursamayın.mahkeme beraat vermiş fakat devletimiz bu kararı tanımıyor,ondan sonrada başarının,yükselmenin devamını isteyelim.varmı böyle birşey !!!zaten devlet geri döndürüyor diyerek yalan konuşmuş oluyorsunuz.yapmayın üç günlük dünya menfaati için büyük DİN GÜNÜNÜZÜ ateşe atmayın.eğer bir konuyu irdeleyecekseniz ya doğruları yazın hak dan taraf olun,yok şirin gözükmek istiyorsanız 3 senedir suçsuz insanların gazabını ve öfkesini almayın.
 • ZirtoZirto15 gün önce
  Adil değilsiniz aleyhinizde yayınlanan doğrulara bile tahammülünüz yok.hepiniz reis gibi davranmaya devam edin. Ateş zulme sessiz kalanlara da dokunacak
 • Karamanlı Karamanlı 15 gün önce
  FETÖ bunları nasıl kullanıyorsa, hükümette eyt lileri halka yanlış anlatıp, düşman edip oy devşirme derdinde. Kimse erken dmeklilil istemiyor. İşe girdiğinde şartların sonra değiştiğini, hakkının çalındığını söylüyor. Hükümet eyt lileri erken emekli olmak isteyenler olarak gösterip, yok çift dikiş falan deyip halka küfrettiriyor. Tabi yandaşlar da körükle koşuyor.
 • Bülent Bülent 15 gün önce
  Türkiyede bir ekonomik bir sıkıntı olduğu bir hakikat. Sosyolojik yansımaları illah olacak. Fetö ve pkk öne sürerek bunu halkın gündeminden çıkamaz bu durum. Millet geçim sıkıntısı yaşıyor. İbni Haldun ve kral maks bilmemiz gerekmez. Halk arasında bir söz var biri yer biri bakar kıyamet bundan kopar.
 • Hacı hocaHacı hoca15 gün önce
  Hacı bu yazıyı gerçekten içinden gelerekmi yazdın. Mağdur insana sırf muhalif diye hemen fetöcü ilanediyorsun e ozaman bende seni yalamamı ilan edeyim. Kafa aynı bu insanları bizden niye soğuttuk diye sorgulamak yok. Hep onlar doğru bizler haksısız sen adil dürüst olsan şu emekliye verilen zamcık hakkındada bir iki kelam ederdin
 • RecepRecep15 gün önce
  EYT lilerden bile fetöcü çıktı tek siyasi ayağı çıkmadı.Yakında yeni kurulacak siyasi partilerde siyasi ayak olur.
 • aydinaydin15 gün önce
  Bir eyt li olarak bu hukumete oy verdim ancak istanbul ankara antalya gibi yerleri neden kaybetti halabu hükümet kendini sorgulamiyor benim 8000 is günüm olmuş benim emekli olmam için 9 yil var hala bekliyoruz bu eyt cikmazsa bu seçimde işi zor
 • Veysel Veysel 15 gün önce
  KHK Ciddi bir sorundur ve acilen çözülemelidir. Devlet Fetönün orta ve üst kademesi ile yapması gereken mücadeleyi tabanla yaptı ve yapıyor , sosyal toplumda bu süreçte haksız yere birçok kişinin canı yandı , hakkında soruşturma bile açılmadan işinden edilenler işlerine iade edilmeli yoksa ak parti rüyası kendi kendini bitiriyor
 • Erken Emeklilik DeğilErken Emeklilik Değil15 gün önce
  Emeklilik yaşını aşağı çekmek ayrı bir konu. EYT nin davası gasp edilmiş haklarını istemektir. Geriye dönük hak gaspı vardır. Sizinde yaptığınız gibi konu açık olduğu halde hükümet tarafından anlaşılmamış gibi yapılıyor. Konu yapılan bir sözleşmeye tarafardan birinin gücünü kullanarak uymamasıdır. Madur, dindar da var, seküler de var. Konuyu saptırarak bir yere varamassınız. Biz hukuk mücadelesi veriyoruz.
 • MustafaMustafa15 gün önce
  ... Reis bile 48 yaşında emekli olmadı mı? Şimdi nesi ters geliyor? Bu arada 3600 sözü ne oldu ?
 • NuriNuri15 gün önce
  Yani diyosun ki hakkını arayan herkes fetöcüdür.Bülent Arınç fetöcü idi şimdi akp ile birlikte olunca değil diyorsun.Ayrılırsa tekrar fetöcü diyorsun.
 • Mustafa ÖzgülMustafa Özgül15 gün önce
  Evet bu EYT sorunu başka hükümette oldu ama bir düzenleme yapılmadı.ustunede YAYYİP bu çıktı dediki bunları emekli edersem bunlar çalışmaya devam edecekler daha çok para kazanacaklar.Devlet vatandaş için yokmu. İhlelerde ,belediyelerdeki devlet kurumlarındaki yolsuzluklardan dahaki çok vatandaşın istediği düzenleme...

Günün Özeti