Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler

27 Mayıs 2019 Pazartesi

2013’te bir “Süt bankası” mevzusu vardı hatırlar mısınız? Dönemin Sağlık Bakanlığı “anne sütü bankası” kurulacağını açıklamış ve ilk gün en yoğun tepkiyi “Akit Gazetesi” vermişti. Zira kültürümüzde “süt kardeşliği” mevzusu var ve bu “banka” toplumu içinden çıkılamaz bir karışıklığa itecekti. Hani eski Türk filmlerinde vardı ya; tam nikâh masasına otururken “Duruuun, evlenemezsiniz, siz kardeşsiniz” replikleri neredeyse gerçek olacaktı! Neyse ki mevzuyu daha ilk günden analiz eden “Akit Gazetesi Yayın Kurulu” önemli bir karar almış ve anında refleks gösterip konuyu eleştirenlerin düşüncelerini manşetlere taşımıştı. Bakanlık da duyarsız kalmamış ve projeyi rafa kaldırmıştı.

“7 HAZİRAN VE 1 KASIM SEÇİMLERİ”

7 Haziran 2015 seçimleri de hafızanızdadır. “Koalisyonlu yılların” Türkiye’si o gün yine sıkıntılı bir süreç yaşamıştı. HDP tüm çabalara rağmen PKK’ya desteğini kesmeyip artırarak devam ettirmişti. Bir de üstüne TBMM’ye girmişti. Koalisyon kurulamadı ve 1 Kasım’da erken seçim yapıldı.

Bu tabloyu en net okuyan yayın kuruluşu Akit oldu ve seçimin hemen ertesi, yani 8 Haziran 2015’te manşetine “Çözüm erken seçim” başlığını attı.

Akit’in dediği de gerçekleşti. Buna “olayları analiz etme” denir! Seçim ertesi gazeteleri okuyanlar “en isabetli” yorumları Akit’ten okumuş oldu.

“ABDURRAHMAN DİLİPAK’IN 

EVİ SATILDI”

İşte bunu hatırlamazsınız! Çünkü bu haksızlığa çok az insan dışında kimse ses çıkarmadı. Çoğu kişi üç maymunu oynayıp dördüncü maymuna geçenler oldu. Bir general için “Hakkımı ona helal etmiyorum” diyen Akit’in eskimeyen yazarı Dilipak ağabeye dava açıldı ve tazminat sebebiyle evine haciz getirildi. Akit’in kalemlerini satın alamayanlar, Dilipak’ın evini haraç mezat sattırdı.

İşte bu “gücün değil, haklının yanında” durmanın bedeliydi!

312 General’in Akit’e tek tek ve aynı anda dava açtığını bilmeyen arkadaşlar var. Oh ne güzel arkadaşlık! Bugün dahi bu bedeller ödenmeye devam ediliyor.

“HÜKÜMET MEDYASI MI?”

Bugün “hükümet medyası” diyen “gezi zekâlılar” hem bizi hem hükümeti devirme yarışına giriyor. Yanlışı kim yaparsa yanlıştır; bunu dile getirmek hepimizin boynuna borçtur. Bunun yanında “doğrunun” da sonuna dek arkasında durmak elzemdir, vazifedir.

Filistin Davası’nın arkasında dimdik duran, dünya mazlumlarının sesi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün hâlâ bedel ödüyor. Topyekûn saldırılara uğruyor. Onun nezdinde hepimiz saldırıya uğruyoruz. Yeter ki “haklının ve mazlumun” yanında duralım; elbet Allah’ın günleri aramızda dolaşıyor!

“BELLENDİNİZ PAŞAM”

Şimdi zannediyorsunuz “herkes” konuşuyor! Öyle değil; önemli olan “herkesin sustuğu dönemde” konuşmak. Bir General çıkıyor, Mehmet Akif Ersoy’a laf ediyor, bir de dindarlara “Biz bunları belliyoruz” diyor. O General’e Akit’in cevabı yine manşetten: “Bellendiniz Paşam”

O dönem paşalar istedikleri adliyenin üstünden jet uçuruyordu; bunu da unutmayın! 

“SÜRESİZ NAFAKA”

Mevzu şimdi süresiz nafaka! Akit’in “ısrarlı yayıncılığı” burada da netice almak üzere. Tabii ki Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün konu üzerindeki hassasiyetini ve çözüm çabasını takdir etmek gerekiyor. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Anadolu Yayıncılar Derneği iftarı sonrası bir araya geldik ve kendisi sorularımıza gayet net cevaplar verdi. 

BAKAN GÜL: “SÜRESİZ NAFAKA 

ADİL DEĞİL”

“Süresiz nafaka”nın adil olmadığını belirten Bakan Gül; “Hatta nafakanın çok uzun olması maalesef kadına şiddete de sebep olabiliyor. Bu konuda çalışmalarımızın sonuna geldik” dedi.

Görüldüğü gibi konu artık TBMM’nin gündemine gelmek üzere. Bu bir “seçim yatırımı” değil, çünkü uzun zamandır üstünde çalışılıyordu. Seçimden önce veya sonra artık bu konuda mağduriyetler giderilecek, giderilmeli. Ne kadar erken olursa o kadar iyi elbette!

“ELEKTRİK ALAMAYANLARI 

TRAFOYA BAĞLAYALIM”

Şahsen “boşanma” işinin sevimsiz olduğunu düşünüyorum. Ama kısmet işte! İnsanlar evlendikleri gibi boşanıyorlar da! İslam’da buna “en sevimsiz helal” deniyor. Keşke “boşanmak üzere olan ailelerin” evine giden ekipler olsa; inanın çoğu boşanmaktan vazgeçer. Bir kısmı vazgeçmeyebilir; zira hakikaten boşanmayı gerektirecek ve ısrar edilmemesi gereken durumlar olabilir. Lakin çoğu boşanmanın “tırı vırı” mevzular yüzünden olduğu gerçek! “Evlendikten sonra elektrik alamadım” diyenler bile var! Elektrik alamıyorlar çünkü “sabretmeyi” istemiyorlar. Bunları şehir trafosuna bağlayacaksın, görecekler elektriği keratalar! 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer29 gün önce
  Kaleminize..sağlık.Selamlar.
 • ataata29 gün önce
  kerata değil beyinsizler. çocuklarının geleceğini ya da ayrıldığı kızın geleceğini yakana ancak zalim denir...
 • MücahitMücahit29 gün önce
  Memleketimin yegane mücahit mecmuasının muhterem ve kahraman muharriri;Tamam işte biz de okurlarınız olarak size tam da bu sebeple tepki gösteriyoruz.Hangi tehdit ve tehlikeye karşı olursa olsun Akit Medya gibi her zaman hakkı söylemekten çekinmeyen bir kuruluş bugün niye milletin yaralarına merhem olacak ve memleketin önünü açacak hamlelerin haberleri yerine seküler politikalara boğulmuş ve milleti oyalama gayreti içinde olan ak partiyi popülerleştirme peşindedir? Yoksa vaktiyle Bediüzzaman’ın tavsiyelerini dinlemeyen Menderes’i asan yamyamların Reis’in islam liderliğini de her gün bir az daha yemelerini seyretmek hoşunuza mı gidiyor? Menderes Bediüzzaman’ın hangi tavsiyesini kulak asmadı da merhumu şehit etti millet düşmanları? Sizce Reis’in son dönemdeki gidişatı 60’ta millet düşmanlarının Menderes’i halka adım adım düşman ederek darbede bir tek kişinin kılını kıpırdatmamasını sağladıkları senaryonun tekrarı değil mi? Sahi Bediüzzaman’ın memleketin ve başvekilin kurtuluşu için vaad ettiği siyasi hamle neydi?
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu29 gün önce
  Allah sizlerden razı olsun iyi ki varsınız ama Akit Medya biraz daha bir çok konulara el atması gerek mesela TV kanallar daha etkili oluyorİnsanlarımız okumayı sevmiyor bu bizim genimizde var ondan çok kayıp ediyoruz ,,Ama gerçekten işimiz çok ama çok zor,,çünkü insanla çok değişti az değil Osmanlı Çöküşünden sonra insanlarımız Zihin istilasına uğradı İçeriden ve dışarıdan üç nesil yok oldu gitti,,bunları uykudan uyandırmak çok zor,,çünkü ŞEYTANI AKIL BÖYLE PROGLAMLAMIŞ,,VE BÖYLE DEVAM EDECEKTİR,,,BU YAPTIKLARIMIZ,,,ONLARIBİRAZ OLSUN GECİKTİRİR,,AMA ONLARDA ÇOK SABIRLI,,4000 YILLIK GEÇMİŞLERİ VAR,,,,Vesselam,,
 • ihsanihsan29 gün önce
  Lüks makam araçları üzerinden kamuda israf tartışmalarının devam ettiği günlerde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Samsun Valiliği'ne piyasa değeri 1,6 milyon lira olan süper lüks makam aracı tahsis ettiği öğrenildi.Türkiye'de halk ekonomik krizi en derin şekilde hissederken, kamuda lüks harcamaların ve israfın önüne geçilemiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun emriyle Samsun Valiliği'ne piyasa değeri 1 milyon 668 bin TL olan lüks makam aracı tahsis edildiği öğrenildi.Samsun Valisi Kaymak’ın kullandığı Mercedes S 350 makam aracının sürekli arızalanması ve maliyet oluşturması nedeniyle İçişleri Bakanı Soylu Samsun’a yeni makam aracı gönderilmesi talimatı verdi. Samsun Valiliği’ne değeri 1 millon 668 lira olan Auidi A8 L son model araç gönderildi.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Samsun Valisi Osman Kaymak’a piyasa değeri 1 milyon 668 bin lira olan makam aracı gönderildi. Vali Kaymak aracı kullanmaya başladı.
 • abdulmetinabdulmetin29 gün önce
  bu haliyle nafaka bir zulümdür, ne insani ne de islamidir..
 • CEVDETTCEVDETT29 gün önce
  REFERANS İSLAMİ DEĞERLER DEĞİLDE BATILI DEĞERLER OLUNCA SÜREKLİ DUVARA TOSLUYOR BİZİM SEÇTİĞİMİZ İDARECİLER!
 • Latif uLatif u29 gün önce
  Feminizmi getir yasalastir yuvaları ateş salsinlarcinnet yasalarini chp den bile daha katı savunsunlar sonrada hiç bi şey olmamış gibi davransinlar sonrada ben fatihin şehrini kimseye yedirmem diyerek esas ta chp den aynı rotada olsunlar.aynı dümen iki kaptan misali.
 • İZMİRLİİZMİRLİ29 gün önce
  Allah sayınızı artırsın.. yardımcınız olsun.. Selâmlar
 • Ekrem kanpolat Ekrem kanpolat 1 ay önce
  Teşekkür ediyorum akit gazetesinin İslami konularda ilkeli yayınlarının devamını diliyorum

Günün Özeti