• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Abdullah Şanlıdağ
Abdullah Şanlıdağ
TÜM YAZILARI
10 Ağustos 2020

Dilipak’ı günah keçisi ilan edenler

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Selva Çam, gazetemizin yazarlarından Abdurrahman Dilipak hakkında Ak Partili kadınlara dönük çirkin yakıştırmaları(!) nedeniyle 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi. Çam, kadınların hukukunu korumanın boyunlarının borcu olduğunu ifade etti. Dilipak ağabeyi 30 yıldır takip ederim. Dilipak’ın evine haciz getiren ulusalcıları, hakkında yüzlerce dava açan generalleri çok iyi tanırız. 16 yıl süren hukuk mücadelesini nasıl kazandığını da… Dilipak’ın eylem adamlığı, dik duruşu ve kıblesi düzgündür. Şahsiyet ve kişiliği kaleminden daha güçlüdür. 40 yıl önce ne söylüyorsa bugün de aynı şeyleri söylüyor olması onun kasırgalar karşısında değişmediğini, bundan sonra da değişmediğine işaret eder. Laik, Kemalist-Ulusalcıların ona saldırmasını anlarız da, İslam davasına siyasetçilerden daha fazla hizmet etmesine rağmen, muhafazakâr ve dindar kimlikleriyle bilinen kişilerin saldırmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Ak Parti’nin yanlışlarını eleştirip daha iyi olması için kalemiyle uyarıda bulunan birisini günah keçisi ilan etmek, Ak Parti’ye fayda sağlamaz. Yolda bulduklarınızı, yola çıktıklarınızla değiştirmeye kalkışmak gibi bir şey bu. Kendi ayağınıza değil, kalp ve yüreğinize sıkıyorsunuz. Bunun kimseye faydası olmaz. Kaldı ki İstanbul Sözleşmesi’nin nas olmadığını ve halkın taleplerini dikkate alarak bir adım atacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan da gelişmelerden rahatsız. Empati yaparak Dilipak’ın ne söylediğini, neyi anlatmaya çalıştığını anlamak yerine, sözün siyak ve sibakını makaslayarak, adamın kastetmediği şeyleri söyletmeye çalışmanın neresi hukuki? Biz ne zaman, hangi ara bu hale geldik?

“AKP’nin papatyaları” kimler? “AKP” sözcüğünü bugüne kadar hiç kullanmadım. Ak Parti’ye “AKP” diyenlerin maksadını biliyoruz. Ancak Ak Parti içerisinde “AKP’liler” dendiğinde benim aklıma gelen, yolda bulunanlar, davaya hizmet etmeyenler, çilesini çekmeyenler, İslamcılıkla uzaktan yakından alakası olmayanlar geliyor. Bu zihniyetin kotları, yaşantıları, dünya görüşleri çok farklı. Elbette kitle partisi olan Ak Parti bunlara da yer verecek. Lakin davayı özümsememiş kişilerin makam ve mevkie getirilmesi, kısa vadede olmasa bile uzun vadede Ak Parti’ye zarar verir. 15 Temmuz’da yaşananları unutmadık. Reisin en yakınında duran kişilerin nasıl da Fetö’cü çıktıklarını unutanlara hatırlatmak isteriz.

Sosyal medya linç alanına dönüşmemeli. “Fahişe” ifadesi üzerinden Dilipak sosyal medyada linç edilmeye çalışılıyor. Adalet bir gün herkese lazım olabilir. Vurmadan önce bir dinleyiniz, karşınızdaki kişi ne söylüyor, anlamaya çalışınız. Dilipak, eli silahlı bir terörist değil. Fikirleri ölümüne kovalamanın vakti hâlâ geçmedi mi? Ne yapacaksınız adamı, asacak mısınız? 81 ilin kadın kollarına dava açtırmakla neyi çözeceksiniz Allah aşkına? Dilipak’ın İstanbul Sözleşmesi’ni destekleyenlere ‘fahişe’ dediği algısı oluşturmaya çalıştıranlara çanak tutmayınız. 

Yıllarca başörtüsü davasını kalemiyle savunan, sahada onlara sahip çıkan, iffet ve haya timsali bir adamı, kadınlara “fahişe” dedi algısından hareket ederek, günah keçisi ilan etmeyiniz. Yazık ve günahtır, Dilipak haksızlık karşısında susmaz. Hele hele zalimden yana asla olmaz. Zalim, babası da olsa karşı çıkar, mazlum da bir Yahudi olsa sahiplenir. Etrafınızı saran Emir Saadettin’lere dikkat ediniz. 

Eğer Dilipak üzerinden partinin tabanına gönderme yapmak istiyorsanız, bu daha vahimdir. 

Bu yanlıştan dönünüz, hatada ısrarın hiç kimseye faydası olmaz. Bizi izlemekte olanlar, sırça köşklerinden “yiyin birbirinizi” diyorlar, görmez misiniz? 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sayın şanlıdag Alllah razı olsun ilave yok

güzel bir anlatım.sayın dilipak,efendiyi bu yazınla birdaha hatırladım.
 • Yanıtla

Muh

Fatih Şahin denilen zat babasında vitamin halindeyken abdurrahman Dilipak zalimlere karşı dimdik duruyordu.fatih şahin denen zatta birazcık utanma olsa dedelerinden yada babasından sorar A.Dilipakın mazisini öğrenir.aileden terbiye almışsa özür diler Ak partinin papatyalarının arkasına sığınarak boyunu aşan işlere kalkışmaz ben 1967 den 2002ye kadar erbakan hocama 2002den sonrada sn erdoğana oy veren birisi olarak kadınlar bu herife uyup dava açarsa bir daha ak partiye oy verirsem şerefsizim.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23