• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yüzlerce terörist şehre yerleşti! PKK ve FETÖ'nün alçak iş birliği teröristin itirafıyla ortaya çıktı

15 Temmuz darbe girişimine zemin hazırlamak isteyen FETÖ'nün PKK ile iş birliği yaptığı ortaya çıktı. Terörist itirafıyla elde edilen bilgilere göre, "Çözüm Süreci"ni sabote eden terör örgütü PKK, Güneydoğu'da sözde "Devrimci Halk Savaşı" adıyla sözde "Özerlik" ilan ederek, şehirlerde hendekler açıp barikatlar kurdu. Bölgede görevli FETÖ'cü güvenlik görevlileri PKK'nın hendek planıyla ilgili istihbarat toplamalarına rağmen engellemedi. Kısa sürede kırsal alandan ve Suriye'den gelen yüzlerce PKK/YPG'li terörist, şehirlere yerleşti. Yerleşen teröristler de yerleşim yerlerine, camilere ve hatta tarihi eserlere dahi tonlarca patlayıcı tuzakladı.

Yeniakit Publisher
2020-07-09 08:22:00 -
Yüzlerce terörist şehre yerleşti! PKK ve FETÖ'nün alçak iş birliği teröristin itirafıyla ortaya çıktı

Terör örgütleri FETÖ ve PKK'nın, hain 15 Temmuz darbe girişimine zemin hazırlamak adına iş birliği yaptığı ortaya çıktı. Darbe girişiminin başarılı olması için kaosu hedefleyen FETÖ mensubu komutanlar provokasyonları körükledi. Hendek ve Yasin Börü’nün katledildiği 6-8 Ekim olayları iki örgütün işbirliğiyle tezgahlandı.

FETÖ'cü güvenlik görevlileri PKK'nın işgaline göz yumdu

Sabah'ta yer alan habere göre, hain 15 Temmuz darbe girişimine zemin hazırlamak için Güneydoğu'da hendeklerin açılmasında FETÖ ile işbirliği yapıldığı PKK'lı teröristin itirafları ile ortaya çıkarıldı. Binlerce insanı yerinden göç ettiren hendekler, bölge halkına acı ve gözyaşı bıraktı. "Çözüm Süreci"ni sabote eden terör örgütü PKK, Güneydoğu'da sözde "Devrimci Halk Savaşı" adıyla sözde "Özerlik" ilan ederek, şehirlerde hendekler açıp barikatlar kurdu. Bölgede görevli FETÖ'cü güvenlik görevlileri PKK'nın hendek planıyla ilgili istihbarat toplamalarına rağmen engellemedi. Kısa sürede kırsal alandan ve Suriye'den gelen yüzlerce PKK/YPG'li terörist, şehirlere yerleşti. Diyarbakır, Silvan, Şırnak, Cizre, Silopi, İdil, Nusaybin, Varto, Yüksekova, Nusaybin ve Derik'i adeta işgal eden teröristler, daha önceden getirilen tonlarca patlayıcıyı da sokaklara, camilere, evlere, hatta tarihi eserlere tuzakladı.

Komutanlar FETÖ'cü çıktı

Teröristlere önce Polis Özel Harekât Timleri müdahale etti. Ancak kısa süre sonra operasyonların komutası askere verildi. FETÖ ve PKK hendek operasyonlarında ortak çalıştığını gösteren pek çok bağlantı, geçen sürede ortaya konuldu. Dönemin 2'inci Ordu Komutanı Orgeneral Âdem Huduti, FETÖ'nün hain 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanarak, Malatya'daki FETÖ davasından 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır ve Mardin'deki hendek operasyonlarının başında yer alan, eski 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz da FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edildi.

"15 Temmuz bize telsizle bildirildi"

İki terör örgütünün hain ittifakı, 17 Ağustos 2016'da Van Polisevi'ne bombalı saldırı düzenleyen ve yaralı olarak yakalanan PKK'lı terörist M.O.'nun itiraflarında da yer aldı. M.O. ifadesinde, "15 Temmuz günü darbe olacağı bize telsizle bildirildi. Askerlere yönelik saldırıların, eylemlerin durdurulması, bunun yerine polise ve özel harekata yönelik saldırılar düzenlenmesi emredildi. Darbe püskürtülünce Murat Karayılan, 'askere yönelik eylemlere geri dönülmesi' emri verdi" dedi.

"Darbeciler ile PKK'nın bağı ortaya kondu"

PKK'nın Şırnak kırsalındaki Besta cephesinde bulunan 300 kişilik terörist grubun başındayken, örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan "Serhat Karayazı" kod adlı Abdulnasır Kaplan ifadesinde "Örgütte sürekli paralel bir yapının varlığından söz ediliyordu. Bize gelen 'askere ikinci emre kadar eylem yapmayın' talimatı darbeciler ile PKK'nın bağını gösteriyor. Yani, hendek çatışmalarla darbe girişimi birbiriyle bağlantılıdır. Amaç devlet otoritesini zayıflatmaktı" dedi.

Yasin Börü'nün katledilmesinde FETÖ parmağı

PKK ve FETÖ, en kanlı işbirliğini 6 yıl önce Diyarbakır'da yaşanan "6-8 Ekim provokasyonunda" sergiledi. Kurban eti dağıtan Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesi ile başlayan ve bölgede 53 kişinin öldüğü olaylarda ihanet şebekesi FETÖ'nün de parmağının olduğu belirlendi. Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürüldüğü evin sahibi kadın L.O. da, olaylardan sonra savcıya verdiği ifadesinde, "155 polis imdat hattını aramama rağmen, polisler olaya müdahale etmedi" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

celil yağmuroğlu

TERÖR BİTMEZ idam geri gelmese,,Türkiye Orta doğunun en hassas ve Ateş çemberinde muhakkak İDAM ŞART GETİRİLMESİ ..BU BOŞLUĞU DOLDURULMAZSA TÜRKİYE HER ZAMAN TERÖR YUVASI OLACAKTIR..DEVLETİN VE HÜKÜMLETİN MEKANİZMASI ÇALIŞMADIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ..VE KENDİ KENDİNE KURŞUN SIKTIĞINDA ÇOK İYİ BİLİYOR AMA KAFALAR BOŞ,,HERKES SALLA BAŞINI AL MAAŞINI..GERİ DÖNDÜ..BUNUDA BİLİYORUZ..YAZIKLAR OLSUN ..
 • Yanıtla

muharrem

hepsinin infazinin olmasi lazim hapishanede beslemeye gerek yok
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23