Yusuf Kaplan'dan kabine değişikliği açıklaması: O bakanlar gidiyor

Yazar Yusuf Kaplan, AK Parti'de son dönemde gündeme gelen kabine değişikliği iddialarıyla ilgili olarak dikkat çeken bir açıklama yaptı.

12 Eylül 2019 Perşembe 14:52
Yusuf Kaplan'dan kabine değişikliği açıklaması: O bakanlar gidiyor

Yazar Yusuf Kaplan, son dönemde gündemden düşmeyen  'kabine değişikliği' iddialarıyla ilgili olarak flaş bir paylaşımda bulundu.

AK Parti'de kabine değişiklikleri ile alakalı her geçen farklı bir iddia ortaya atılıyor. Bu kez yazar Yusuf Kaplan, konuyla ilgili çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Yusuf Kaplan, bazı bakanların değişeceğini öne sürerek, "Yazıyorum. Kabinede köklü değişik geliyor. Sadece şu kadarını söyleyeyim: Kamuoyunun rahatsız olduğu bakanlar gidiyor! Nihayet" dedi.

Altaylı ise değişmeyecek dedi

Fatih Altaylı, bugün için kaleme aldığı yazısında, "Konuştuğum pek çok kişinin emin olduğu bir şey var. “Beklentilerin aksine Berat Albayrak görevden falan alınmayacak” diyor herkes" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 14:52

YORUM YAZ

 • orhan77orhan777 gün önce
  iç işleri bakanı ve dış işleri bakanına dokunmasın gerisini silsin süpürsün.
 • GültenGülten7 gün önce
  Silayman soyluya dokunulmasin
 • tiger1511tiger15117 gün önce
  MEB ve Aile Bakanı gidiyorsa, çok iyi.
 • ZülkarneynZülkarneyn7 gün önce
  Neden kamuoyunun en çok rahatsız olduğu bakan Berat Albayrak gibi lanse ediliyor. ZZS ve ZS bence en başta yer alıyor.
 • ahmet sandıkcıahmet sandıkcı7 gün önce
  NE DÜŞÜNEYİM? REİS, BERAT ALBAYRAK VE SÜLEYMAN SOYLU YA DOKUNARAK İŞBİRLİKÇİLERİN ELİNE KOZ VERME!
 • BALAMBALAM7 gün önce
  Size yeminle söylüyorum. Çarşıda, pazarda kendi çevremde ne kadar FETTOŞ tanıdı isem hepside AKPARTİ ye hırsız diyor. Çevremdeki FETTOŞLARI tanıdığım gibi buraya yorum yazan FETTOŞLAR da tanıyorum. Ulan FETTOŞLAR siz Anadolu'daki gariban çocukların sadece bu dünyasını değil, ahiretini de çaldınız. Yıllar önce FETTOŞLARIN Dershanesine gidenbir tanıdığım, Polis sınavını kazandığı halde görev almadı sebebini sorduğumda Abi dedi: Ben çoluğuma, çocuğuma ölene kadar haram para yediremem dedi.AKPARTİ hırsız öylemi?
 • BekirBekir7 gün önce
  Damat reise en az %7 ile %8 oy kaybettirdi....
 • ÜnsalÜnsal7 gün önce
  Yazıyorum. Kabinede köklü değişik geliyor. Sadece şu kadarını söyleyeyim: Kamuoyunun rahatsız olduğu bakanlar gidiyor! NihayetKonuştuğum pek çok kişinin emin olduğu bir şey var. “Beklentilerin aksine Berat Albayrak görevden falan alınmayacak” diyor herkes KAMUOYUNUN EN ÇOK RAHATSIZ OLDUGU BAKAN BERAT DEYİLMİ ?
 • Değişsin!Değişsin!7 gün önce
  Yazıyorum kriterler:(HÂLİS MUHLİS/MASON İKİYÜZLÜ OLMAYAN)Ehl-i İman ve İslam:Sağcı AK Partili Ehl-i Akılİşinin ehliVatanseverİyiniyetli Namuslu Böyle adamlar istiyor halk,istiyoruz hükümete,AKP’ye,YARGIYA!!!
 • Erhan DemirErhan Demir7 gün önce
  Değişse ne olacak.yalanci, hırsız mı yok akp de.gelen gideni arartır.bunlar ne zaman toptan giderse yeminler olsun ekonomi şak diye rayına oturur.once hırsızlık ve yolsuzluğu kesin, işte o zaman kendinize geliriz 
 • Berat gitmezse Berat gitmezse 7 gün önce
  Berat gitmezse Reis gidecek bu kadar basit
 • AdaletAdalet7 gün önce
  Damat gidiyor mu sen onu haber ver.. Gerisi teferruattır zaten..
 • Abdullah GavurusevmezoğluAbdullah Gavurusevmezoğlu7 gün önce
  Londranın para baronlarının sevmediği adamdır Berat Bey, Bakan olarak resmen açıklanmadan kulislerde kesinlik kazandığı anda doları nasıl zıplattıklarını görmeyenler o günlerin dolar/tl hareketliliğine baksın. Bir de enerji bakanlığı dönemindeki yerli kömürü cazip hale getirmek için yaptığı çabaları da görmeyen gözlere de bir şey demeye değmez. Sanki biz Türkiyede yaşamıyoruz. Eğer ki Berat Bey Maliye Bakanlığında olmasaydı, Reisin arzuladığı doğrultuda kararlar alan Yeni MB Başkanı getirilemezdi. faizin düşürülmesine yönelik bu ciddi indirim adımları atılamazdı. Acizane fikrim Yerli ve yabancı GAVURLARA bakın onların beğenmediği en iyi yoldur, Reis te bunu yapıyor gücü ve imkanı nisbetinde...
 • yazıYORUMyazıYORUM7 gün önce
  Aile Bakanı addaaaaa
 • Cadullah veliCadullah veli7 gün önce
  Türkiye de islamcılık akıl tutulması yaşıyorKaplan, boşuna uğraşıyorsun kendini yorma o kadarMehmet Metiner iyi tespit yaptı yenilenen değil yeni bir ak parti gerekliTeşkilatlarda aile aristokrasisi de işlemeye başladı haberiniz olsun falan hacı efendi falanlar filanlar gibi soyluluk kast sistemini andıran, sonradan görme partici aileler saygınlık gösterisi derdindeler
 • CengizCengiz7 gün önce
  Idda ediyorum Soylu bakanliktan alinsin hemen yeni harekete katilir)
 • YavuzYavuz7 gün önce
  Kesinlikle kabine değişikliği yapılmalı gökçek gibi dava adamları geri gelmeli ak parti tabanı bunu istitor
 • YusufYusuf7 gün önce
  Suleyman soylu kalsin haricinde reis kimi isterse yollasin birde aile bakanini istemiyoruz ama soyluya suan herzamankinden daha cok ihtiyac var.
 • ghgh7 gün önce
  tarım orman bakanı aile bakanı hazine bakanı adalet bakanı sanayi teknoloji bakanı ticaret bakanı savunma bakanı ulaştırma bakanı şehircilik bakanı bunlar değişmelidir bir önerim var daha işin alanı erbabı kişiler lütfen bakan olsunlar örnek veriyorum egemen bağış işletme mezunu olduğu için ticaret bakanlığına uygundur refah partisinden anavatan partisinden demokrat partiden büyük birlik partisinden bakanlar kabineye girmelidir alanlarında eni iyi uzmanlar var bu partilerde inşallah çok vakit kaybetmeden değişir bakanlıklar yanlış birleştirilince tabiiki bu hükümet sistemide boş oluyor mesela politika kurullarına hiç gerek yok yeni sistemde bürakrasiyi kalabalığını kaldırıp daha hızlı ilerlemek için adımlar atılacaktı sözde ama yine politika kurullarıyla sistem daha karmaşık karışık kimin ne yaptığı belirsiz yoğun bir devlet işletim sistemi oldu yani öncesinden hükümet sisteminden hiçbir farkı olmayan saçma sapan devlet sistemi
 • fahrifahri7 gün önce
  beratı bu millet istemiyor ısrarın alemi yok,şu aile bakanınada bi yol verseler on numara olur
 • AhmetAhmet7 gün önce
  Berat Albayrak Reisin suriye ve suriyeliler ve yabancılara vize kaldırılması ile ilgili affedilmez hatalarından sonra gelen 3. Büyük hatası. 
 • safşakirsafşakir7 gün önce
  zaten akp partisini bitiren sebebler bunlar.damadtek başına bitirdi akp yi. muhalefet 15 senedir yapamadı damad içerden bahçeli dışardan bitirdiler akp yi.akp özgürlük açılım özgür hukuk sosyal refah yaşam vaatleriyle geldi babacana kadar öyleydi ..babacana kurulan tezgah sonucu ayrılması partifden uzak kalması akp yi bitirdi ..babacan hiç bir şey yapmadan damadın hatalarıyla lider zirve oldu ..
 • Muhammed Ali ÜNALMuhammed Ali ÜNAL7 gün önce
  Berat ALBAYRAK gitsin. ağzıyla kuş tutsa bizim nezdimizde bir değeri yok. Süleyman SOYLU Kalmalı aksi takdirde pkk sevinir.sayan kaya gitsin. kavakçılar gitsin.
 • KaraKara7 gün önce
  Milli eğitim bakanı, aile bakanı ve kültür bakanı gitmeli.
 • Ökgeş emmi Ökgeş emmi 7 gün önce
  Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri gitsin herşey düzelir, ha birde toplum gözünde itibarını kaybetmiş EGEMEN BAĞIŞ gibiler partiye yakın tutulmamalı
 • zaferzafer7 gün önce
  AKPARTİ ve Erdoğan 17 yıldır iktidarda ve bu süre içerisinde gerektiği zamanlarda ve REİS uygun gördüğü zamanlarda ve uygun gördüğü kişileri bakanlık görevini tevdi etmiş, istediği ve gerektiği zamanlarda da bu bakanlar arasında görev değişiklikleri yapmıştır ki bu bir nöbet değişimidir. Acaba kanunların kendisine kabine kurma yetkisini verdiği REİS bu değişikliklerde bu şu bakan gidecek şu bakan kalacak diyenlere kim gitsin kim kalsın diye hiç sormuş mu!!!
 • Evren GenişEvren Geniş7 gün önce
  Sayın bakan Berat Albayrağ’ın maaşı 2.020 TL. Olsaydı başka geliri de olmasaydı, o zaman ülkenin ekonomisinin nasıl olduğunu daha iyi fark ederdi diye düşünüyorum.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar7 gün önce
  1-Milli eğitim Bakanından çok2-Çalışma Bakanından çok3-Ulaştırma Bakanından çok4-Tarım Bakanından çok çok5-Maliye Bakanından çok çok rahatsızım.Hele hele Tarım bakanından.Enerji,Sağlık,Kültür,Sanayi Bakanlarının ne hizmetleri olduanlayamadım.Anlayamamakbenim kusurum olabilir elbet.
 • frkfrk7 gün önce
  bence biraz daha beklenmeli başarı ve başarısızlık bir yılda belli olmaz
 • berk berkberk berk7 gün önce
  berat niye gitsinki. batmakta olan ekonomiyi yeniden ayağa kaldıran bakanı.. erdoğan yollamaz..
 • SOKAĞIN SESİ SOKAĞIN SESİ 7 gün önce
  YUSUF KAPLAN İŞİNE BAK
 • istanbulluistanbullu8 gün önce
  bence kırık sandalye çıksın kalan sandalyelerde müzik eşliğinde dans etsinler. müzik bitince herkes otursun. ayakta kalan kabine dışı olsun.
 • HarunHarun8 gün önce
  LGBT li Aile Bakanı ve Hukuk Bilmez Adalet Bakanıda gidecekmi?
 • ErdoğanErdoğan8 gün önce
  BERAT GİTMELİ SOYLU KESİNLİKLE KALMALI

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019