• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunan zulmüne uğrayan göçmenler yaşadıklarını anlattı: Bizi dövüp Türkiye tarafına attılar

Yunanistan üzerinden Avrupa'ya ulaşmaya çalışan göçmenler Yunan zulmüne maruz kalıyor. Pakistan uyruklu düzensiz göçmenlerden Arbaz Khan, "Yunanistan'da bizi yakalayıp bir yere götürdüler. İlk önce telefon ve değerli eşyalarımızı aldılar. Sonra ayakkabılarımızı çıkartıp attılar. Dövdüler, tekme ve yumruk attılar" dedi. Musharraf Hüssain isimli göçmen ise "Bizi darbettiler sonra nehir kenarına getirdiler. Türk askerini görünce bizi gönderemediler. Daha sonra başka bir yere götürdüler ve oradan bizi Türk tarafına attılar" diye konuştu.

2019-11-22 13:04:00 -
Yunan zulmüne uğrayan göçmenler yaşadıklarını anlattı: Bizi dövüp Türkiye tarafına attılar

Yasa dışı yollarla geçtikleri Yunanistan'da yakalanan düzensiz göçmenler, Yunan güvenlik güçlerince dövülerek Türkiye tarafına bırakıldıklarını söyledi.

Edirne'de sınır birlikleri ve jandarma ekiplerince İpsala ve Enez ilçesi yakınlarında 250 düzensiz göçmen yakalandı. Pakistan, Irak, Fas, Filistin ve Afganistan uyruklu düzensiz göçmenler, Edirne İl Göç İdaresine getirildi.

Yunan güvenlik güçlerince darbedildikten sonra Türkiye'ye zorla gönderildiklerini iddia eden Pakistan uyruklu düzensiz göçmenler, geri gönderme sürecinde yaşadıkları zorlukları anlattı.

"Dövdüler ve Türkiye tarafına attılar"

Pakistan uyruklu Arbaz Khan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 ay önce yasa dışı yollardan Türkiye'ye geldiğini söyledi.

İstanbul'da bir süre çalıştıktan sonra Avrupa'ya gitmek için Edirne'ye geldiğini belirten Khan, bir gece Meriç Nehri üzerinden 20 kişilik grupla Yunanistan'a geçtiklerini anlattı.

Yunanistan'da 2 saat yürüdükten sonra polis ekiplerine yakalandıklarını aktaran Khan, "Bizi yakalayıp bir yere götürdüler. İlk önce telefon ve değerli eşyalarımızı aldılar. Sonra ayakkabılarımızı çıkartıp attılar. Dövdüler, tekme ve yumruk attılar. Bizi kamp alanına benzeyen bir yere götürdüler. Aç susuz 2 gün beklettiler. Daha sonra nehir kenarına getirdiler. Tek tek indirdiler. Dövdüler ve Türkiye tarafına attılar" diye konuştu.

"Türk askerini görünce bizi gönderemediler"

Pakistan uyruklu Musharraf Hüssain ise Yunanistan'ın yakaladığı düzensiz göçmenlere çok kötü davrandığını dile getirdi.

Bir hafta önce kendisinin de Yunanistan'da yakalandığını anlatan Hüssain, 2 gün karakolda aç susuz bırakıldığını, darbedildiğini ve sonra Meriç Nehri üzerinden zorla Türkiye'ye atıldığını ifade etti.

Yunan askerlerinin düzensiz göçmenleri geri atarken çok dikkatli davrandığına işaret eden Hüssain, "Bizi darbettiler, sonra nehir kenarına getirdiler, Türk askerini görünce bizi gönderemediler. Daha sonra başka bir yere götürdüler ve oradan bizi Türk tarafına attılar" dedi.

Hüssain, Türk askerinin kendilerine çok iyi davrandığını, temel ihtiyaçlarının askerler tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ebu abdulmuttalib el Arabi bin Rükneddin ve de Sefaleddin

muhterem Müslüman kardeslerim ne isiniz var Gavur memleketlerinde... Valla size aciyorum, yahu oturun oturdugunuz yerde.. Gavurlara her firsatta küfür edersiniz ama bogulma pahasina coluk cocuk yine de gavuristana gitmeye calisirsiniz.. Neden???
 • Yanıtla

kara murad

gitmeyin dangalaglar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23